Yeni Zelanda Bayrağı

Yeni Zelanda, yerli halk Maoriler tarafından adlandırıldığı şekliyle Aotearoa; Güney Yarımkürede, Pasifik Okyanusu’nun güneybatısında ve Avustralya’nın güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Kuzey Ada, Güney Ada ve 600 adet küçük adalardan oluşan ülke 1840 yılından beri İngiltere’ye bağlıdır. Böylesi zengin bir etnik çeşitlilik, ada halkının farklı dünya görüşüne sahip insanlarla beraber yaşama kültürünü ulusal bir gelenek haline getirmiştir. Yeni Zelanda vatandaşlarının multikültürel yapısı, onların sıcakkanlı, misafirperver, samimi, cana yakın, sevecen, güler yüzlü ve yardımsever olmalarını sağlamıştır. Eğitim düzeyi yüksek olan halkın uluslararası öğrenci ve göçmenlere davranış ve yaklaşımları oldukça misafirperver ve sıcakkanlıdır.

İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu Yeni Zelanda’da dil eğitimleri özel dil okulları, üniversiteler, kolejlerde ve teknik okullarda verilmektedir. 

Dil Okullarında sunulan programlardan bazıları: 

Genel İngilizce: Temel seviyeden ileri seviyeye kadar öğrenci seviyesine göre düzenlenen sınıflarda sözcük, dilbilgisi, konuşma ve yazma eğitimleri verilmektedir.

Yoğun İngilizce: Genel İngilizce programının müfredatının daha kısa sürede öğrenilmesi için tasarlanmış programdır.

Özel Dersler: Öğrencinin ihtiyacına göre tasarlanmış birebir derslerdir.

İş İngilizcesi Kursları: Klasik İngilizce veya eğitim İngilizcesinden farklı olarak bu programda öğrencilere pazarlama dili becerisi kazandırılmaktadır. Bu sayede daha aktif bir iş adamı olunabilmekte ve cümle kalıpları ve terimler sayesinde kariyer yapmak çok daha kolay hale gelmektedir.

Sınavlara Hazırlık: IELTS, PTE (Pearson Test of English), TOEFL vb İngilizce dil bilgisinin test edildiği sınavlara hazırlık programıdır.

İletişim ingilizcesi: Öğrencilere okuma, dinleme, yazma ve konuşma dahil olmak üzere tüm İngilizce dil becerilerini pratik etmelerini sağlamaktadır.

Ülkedeki dil eğitimi programları The New Zealand Qualifications Authority (NZQA), The New Zealand Vice Chancellors Comitee (NZVCC), idp IELTS, English New Zealand ve Uluslararası Öğrencilerin Pastoral Bakımı Kurumu tarafından akredite edilmektedir. Tüm eğitim kurumlarındaki kaliteyi aynı standarda taşıyan bu kurumlar, düzenli olarak denetlemelerde bulunmaktadır.

English New Zealand: Yeni Zelanda dil okullarının yüksek kalitesini belgeleyen kurumdur.
IALC: The International Association of Language Centres, dil merkezlerinin uluslararası birliği kurumudur.
QE: QE (Kaliteli İngilizce Kurumu) (The Quality English), öğrencilerin verimli ve eğlenceli eğitim deneyimi yaşayacaklarını garanti eden bir akreditasyondur.
NZQA: The New Zealand Qualifications Authority, uluslararası öğrencilerin Yeni Zelanda’da eğitim alırken sağlık, güven, konfor ve kaliteli eğitim almalarını akredite eden kurumdur.

Yeni Zelanda’da ortalama yaşam giderleri 1200 NZ$ civarındadır. Dolayısıyla Amerika, İngiltere ve Kanada gibi dil eğitiminde popüler olan ülkelerle karşılaştırıldığında Yeni Zelanda’nın yaşam ve eğitim masrafları daha düşüktür. Ayrıca öğrencilerin haftada 20 saat çalışma olanağı sayesinde yaşam maliyetleri daha ucuz hale gelebilir.

Resmi dili İngilizce olan Yeni Zelanda’nın yaşam kalitesi çok yüksek olmasına rağmen yaşam maliyetleri diğer popüler ülkelere (İngiltere, ABD vb) göre daha düşüktür.

Öğrencilere yarı zamanlı çalışma hakkı tanınır.

Farklı dil eğitimi ihtiyaçlarına göre özelleşmiş ve her bütçeye uygun çeşitlilikte yüksek kaliteli dil okullarının çok sayıda bulunmasıdır.

Kozmopolit, düzenli, huzurlu ve yemyeşil doğayla iç içe olan büyük kentlerin çokkültürlü ve misafirperver sakinlerinin olması.

Akdeniz iklimine benzeyen ılıman havası, yeşil doğası, güzel plajları sayesinde doğa sporları için mükemmel bir coğrafya.

Aile Yanı

Aile yanı konaklama, normalde bahçeli banliyö bir evde, aile ile birlikte bir odaya sahip olur. Yemekler aile tarafından sağlanacaktır. Burada akılda tutulması gereken şey, aile ile birlikte yaşıyor olmanız ve onlara kendi aileniz olarak saygı göstermeniz beklenir. İstediğiniz gibi gelip gidebileceğiniz bir otel değil, bunun yerine sizi yaşamlarına ve kültürlerine dahil edecek ve Yeni Zelanda’daki yeni hayatınıza uyum sağlamanıza yardımcı olacak bir aile edineceksiniz.

Öğrenci Yurdu 

Öğrenci yurtları veya öğrenci yurtları genellikle kampüste veya yakınlarda bulunur. Bunlar, sosyal olarak aktif bir ortamda, dünyanın dört bir yanından birçok başka öğrenciyle birlikte sınıflara yakın yaşamanızı sağlayacak. Sade mobilyalar, nevresimler ve temizlik sağlanan odalar tek veya ikizdir. Birçok durumda, ortak yemek salonunda yemek servisi yapılır. Bazı kurumlarda, 6 ila 8 öğrencinin kendi odalarıyla birlikte yaşadığı ve mutfak ve oturma odası alanlarını paylaştığı mutfaklı hostellerde yaşama seçeneğiniz olacak.

Daire

Diğer öğrencilerle birlikte bir evin veya dairenin (daire) özel olarak kiralanması da ortak bir seçenektir. Bu genellikle ‘düzleştirme’ olarak adlandırılır. Özel izinler genellikle yalnızca verilen mutfak temel bilgileri ile döşenmemiş olarak kiralandığından, ilk geldiğiniz zaman bunu ayarlamanız zor olabilir. Ayrıca birçoğu, bir kiralamayı paylaşmak üzere diğer bazı öğrencileri tanımak için beklemeyi seçti. Ayrıca, tüm kamu hizmetlerinin genellikle ekstra olduğunu ve Yeni Zelanda’da her zaman ısıtma sağlanamadığını düşünmeye değer. Listeleri yeni okulunuzdaki ilan panolarında, yerel gazetelerde ve internette bulabilirsiniz. İzin verme ajansları, bir ayın kirasını, taşındığınız zaman depozito olarak alabilir.

Otel

Bazı okullar oteller ile anlaşarak konforlu bir seçenek olarak otel konaklaması opsiyonu da sunmaktadır.

ŞEHİRLERE GÖRE YENİ ZELANDA DİL OKULLARI

#iguru_button_63c0cd9175570 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0cd9175570 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0cd9175570 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0cd9175570 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0cd91774a7 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0cd91774a7 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0cd91774a7 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0cd91774a7 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0cd917924e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0cd917924e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0cd917924e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0cd917924e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0cd91cfc0b a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0cd91cfc0b a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0cd91cfc0b a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0cd91cfc0b a:hover{ color: #ffffff; }