avustralya bayrak

Dünyanın birçok yerinden insanlar Avustralya’ya yerleşmiş olduğu için çok kültürlü bir ülke olmakla birlikte eski İngiliz sömürgesi olduğundan dolayı da resmi dili İngilizcedir. Bu da Avustralya’yı dil eğitimi için oldukça elverişli bir ülke haline getirmiştir. Daha verimli ve etkili bir İngilizce eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler, bu dilin anadil olarak konuşulduğu ülkelerde eğitimlerini almayı tercih ederler, bu bakımdan Avustralya, böyle bir amaç için oldukça uygun bir ülkedir. Avustralya’nın diğer güzel özelliklerinden biri de dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz hayvan çeşitliliğine bulunmasıdır. Bunlardan en fazla olanı kanguru ve koaladır. Kangurular İnanılmaz bir şekilde ürünler ve sürekli kanguru nüfusu bu bölgede çoğalmaktadır. Kanguru eti süpermarketlerde kırmızı et olarak satılmaktadır. Koalalar ise koruma altına alınmış ve Milli Parklarda özellikle okaliptüs ağaçlarında bakılmaktadır.

Avustralya üniversiteleri, kolejleri ve dil okulları, sizi seçtiğiniz sektörde başarılı olmanıza yardımcı olacak pratik beceriler ve bilgilerle donatmayı garanti eder. Sunduğu yüksek hayat standardı ile dünyanın en yaşanılabilir ülkesi konumundadır.  Avustralya’daki eğitim kurumları hızla değişen bir dünyada başarılı olmanıza ve zor zamanlarda güçlü kalmanıza yardımcı olacak pratik becerileri ve teorik bilgileri edinmenizi sağlayacaktır. Avustralya, eğitim mükemmelliği konusunda uluslararası standartlar belirlemektedir. Uluslararası öğrencilere çalışma izni vermektedir. Part-time çalışılarak aylık giderler karşılanabilir. Eğitim sonrası öğrencilere 2 yıl Avustralya’da yaşama ve çalışma hakkı vermektedir. Avustralya’nın eğitim sektörü, dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından, premium eğitim tesislerinden, seçkin öğretim görevlilerinden ve profesyonel öğrenci destek hizmetlerinden oluşur. Başarılı eğitim sistemi; kültür, sanat, spor ve eğlence alanlarıyla desteklenmektedir. Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir, suç oranı oldukça düşüktür. Çok kültürlü bir toplum yapısı sayesinde ırkçılığa rastlanmaz. Çok kültürlü yapısı farklı milletten insanlarla iletişimde olmanıza imkan sağlar. Harika doğası ve tabiat güzellikleri bulunmaktadır.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yoğun İngilizce Kursları: Yoğun İngilizce eğitimi, İngilizce bilginizi hızla geliştiren programlardan oluşur. Akıcı bir şekilde konuşma yeteneğine kavuşur ve İngilizce bilginizi başka alanlarda da yükseltir. Eğer hızlı ve efektif bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Yoğun İngilizce programlarını değerlendirebilirsiniz. Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları: IELTS ve Cambridge gibi uluslararası alanda kabul edilen bir sınav skoru ile İngilizcesinin belgelemek isteyen ve kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği kurslardır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Cambridge Sınavına Hazırlık: First Certificate(FCE) (İlk Sertifika), Certification in Advanced English (CAE)(İleri Düzey İngilizcede Sertifika) veya Certificate of Proficiency in English(CPE) (İngilizce Yeterlilik Sertifikası) sınavlarına hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi Kursu: Yoğun İngilizce eğitiminizi özel seçmeli mesleki dersler ile birleştirebilirsiniz. İş İngilizcesi kurslarımız, iş dünyası için ihtiyacınız olan dil yeteneklerini size kazandıracaktır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Bazı dil okulları, Avustralya’daki prestijli üniversitelerde öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

British Council: Accreditation UK ve English UK, yabancı dil olarak İngilizce eğitimi veren
kurumların kalite akreditasyonunu yapan organizasyondur.
NEAS Australia: National ELT Accreditation Scheme, Avustralya’daki yabancı dil olarak
İngilizce eğitimi veren okulları akredite eden kurumdur.

Avustralya’da yaşam maliyeti birçok ülkelere göre daha pahalıdır. Avustralya’da yaşam yabancı öğrenciler için pahalı görülebilir. Avustralya’da maaşlar oldukça yüksektir bu yüzden  yaşam maliyeti değerlendirildiğinde şehirde yaşayan yabancılar ve yereller arasında farklı bakış açıları oluşur. Dünyada en pahalı ülkeler arasında 13. sırada yer almaktadır. Maliyetler arasında Konaklama, yiyecek (alışveriş ve dışarıda yemek yeme), ulaşım, faturalar (gaz, elektrik, telefon ve internet dahil) ve eğlence masrafları yer almaktadır. Yeme içme maliyetleriniz tüketim alışkanlıklarınıza ve nereden alışveriş yaptığınıza bağlı olarak oldukça farklılık gösterir. Eğlence hayatı için harcanan rakamlar seçtiğiniz bölgeye ve yere göre farklılık gösterir. Pek çok barda ve resturantta öğrenci indirimi / öğrenci günleri – geceleri mevcuttur. Market alışverişleri ve dışarıda yeme içme masraflarınız haftalık 80 AUD ile 200 AUD arasında değişmektedir. Aylık toplu taşıma kartı 145 AUD. Telefon faturaları ve paketler 40-50 AUD. Konaklama kiraları aylık 600 – 1800 AUD arasında değişmektedir. Sidney’de eğitim, Adelaide, Canberra veya Melbourne’da okumaktan çok daha yüksek yaşam maliyetlerine sahiptir.

AVUSTRALYA’DA EĞİTİM ALMANIN AVANTAJLARI

  • Avustralya genel itibariyle eğitime önem veren ve okullarının eğitim kalitesinin yüksek olduğu bir ülkedir. İster özel ister üniversiteye bağlı olsun, Avustralya’daki dil okulları yüksek kalite standartlarına sahiptir. Yıl içinde düzenli aralıkla denetlenen okullar, sundukları fiziksel imkanlar, öğretim kadroları ve eğitim materyalleri gibi pek çok konuda değerlendirmeye tabii tutulurlar. 
  • Avustralya, farklı etnik kökenlerden oluşan ve göçmen oranının yüksek olduğu ülkelerden biridir. Yabancı öğrencilere de alışık olmaları nedeniyle sıkıntı yaşayabileceğiniz bir ülke değildir. Günlük hayatta öğreneceğiniz İngilizce okulda aldığınız eğitimi pekiştirmenin en iyi yoludur.
  • Avustralya uzun dönem dil eğitimine giden öğrencilere part time çalışma izni vermektedir. Eğitim dönemlerinde 2 haftada bir 40 saat olacak şekilde olan bu çalışma izni, tatil dönemlerinde full time şeklindedir. Hem pratik yapmak hem de cep harçlığınızı çıkartmak açısından part time çalışma imkanının olması bir avantajdır.
  • Avustralya’da dil eğitimi almış olmak, özgeçmişinizde elbette çok büyük bir farklılık yaratacaktır. Avustralya’da eğitim ve yaşam deneyiminizin olması özellikle de uluslararası çalışan firmaların  dikkatini çekecektir.
  • Eğitiminiz sonunda, tüm dünyada geçerli bir dil sertifikası alacaksınız.
  • Avustralya’da almış olduğunuz program türüne ve bitirmiş olduğunuz seviyeye göre eğitim sonunda size bir sertifika verilecektir. Avustralya’dan dönmeden önce ayrıca IELTS veya TOEFL sınavlarından birine girerek, dil okulu sertifikasına ek olarak İngilizce seviyenizi resmi olarak belgeleyebilirsiniz. Avustralya’daki dil okulunun size sağladığı sertifika, akademik başvurular hariç tüm dünyada geçerlidir.
  • Avustralya, bir öğrenciye sadece kaliteli eğitim fırsatı değil aynı zamanda kültürel çeşitliliği, iklimi, sahilleri, aktiviteleri, doğası ve modern şehir yaşantısı ile unutmayacağı bir yaşam deneyimi sunmaktadır. Çalışma imkanının olması ve dil eğitimi sonrası akademik programlarla kalış sürecinin devam etmesi uzun kalışlara yol açacağından bambaşka bir kültürü ve yaşam biçimini yakından gözlemleme şansına sahip olacaksınız.

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Öğrenci Yurdu

Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak çoğu yurdun öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır. Ortak mutfaklardan yararlanan öğrenciler, aynı zamanda diğer ülkelerden gelen kursiyerler ile arkadaşlıklar kurabiliyor. Bu şekilde bol bol İngilizce pratik yapma şansı da elde etmiş oluyor.Dünyanın birçok yerinden arkadaş edinebileceğiniz öğrenci yurtlarda tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcuttur.

Otel

Bazı okullar oteller ile anlaşarak konforlu bir seçenek olarak otel konaklaması opsiyonu da sunmaktadır. Ekonomik öğrenci hostellerinden beş yıldızlı otele kadar geniş bir yelpazede otel ve pansiyonlar da bulunur. Öğrencinin tercihine göre değişen oda özellikleri, internet, kablolu tv, kahvaltı, yemekli/yemeksiz.

ŞEHİRLERE GÖRE AVUSTRALYA DİL OKULLARI

#iguru_button_63c0c544799e3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c544799e3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c544799e3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c544799e3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0c5447ba9d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c5447ba9d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c5447ba9d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c5447ba9d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0c5447dad7 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c5447dad7 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c5447dad7 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c5447dad7 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c54524abc a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c54524abc a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c54524abc a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c54524abc a:hover{ color: #ffffff; }