Malta bayrak

Malta, İtalya’nın güneyinde, Tunus’un doğusunda, Libya’nın güneyinde yer alan bir takımadalar ülkesidir. Yılda ortalama 80.000 kişi İngilizce dil eğitimi için Malta’yı seçmektedir. Resmi ve ulusal dil Maltaca, ikinci resmi dil İngilizcedir. Malta halkının %97’si Maltaca, %90’ı İngilizce, %65’i İtalyanca ve %16’sı Fransızca dillerini bilmektedir. Malta, çokkültürlü ve çeşitli etnik zenginliğe sahip bir ülkedir. Bu nedenle Malta’nın tarihi eser zenginliği göz kamaştırıcıdır. Ilık iklimi, sayısız rekreasyon alanları, mimari ve tarihi eserleri için her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir.

Yaklaşık 50 adet dil okulu bulunan Malta’da ihtiyacınıza göre mutlaka bir dil eğitim programı bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları küçük butik okullarken diğerleri zincir dil okullarının Malta şubeleridir. Dil okullarının en yoğun olduğu bölge St.Julians’tır. İkinci önemli yer Sliema bölgesidir. Diğer bir seçenek olan Gozo, daha sakin bir yerdir. Su sporları için ideal olan Comino ise Malta Takımadaları’nın en küçüğüdür.

Genel İngilizce: Öğrencilerimize haftada 20 ders (15 saat) ve 30 ders (22.5 saat) olmak üzere 2 tane alternatif kurs sunulmuştur. Ders süreleri 45 dakikayı kapsar.
Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders.
Özel Ders: Haftada 10, 20, 30, 40 ders olmak üzere farklı seçenekler. Eğitim içeriği ve ders adeti öğrencinin ihtiyacına göre belirlenir
Yarı Özel İngilizce: Haftada 10, 20, 30, 40 ders olmak üzere farklı seçenekler.
Miniclass Course: Mini sınıf Kursu haftada 20 veya 30 ders. Maksimum 6 öğrencilik sınıflar.
30 Yaş Üstü İçin Genel İngilizce: Eğitim süresi 1-4 haftadır. Haftada 30 (22.5 saat) ders verilir.
50 Yaş Üstü İçin İngilizce: Günlük yaşamda kullanılabilecek İngilizce bilgisi içeren dersler haftada 20 adettir (15 saat). Tarihi turistik yerlere rehberli gezi, sosyal ve kültürel organizasyonlar gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
Ticari İngilizce: Öğrencinin kişisel eksikliklerine odaklanmış bir kurstur. Sınıflarda, pazarlık etme, toplantılara katılma, sunum ve uluslar arası ortamda ticaret yapma gibi ticari becerilerinizin geliştirilmesine hedeflenir.
İş İngilizcesi: BE20 seçeneği haftada 20 ders (15 saat). Yoğun seçeneği haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders.
Spesifik Amaçlar İçin İngilizce: Legal English, Medical English, English For Academic Purposes, English for Tourism and Hospitality, English For Aviation, English for Cabin Crew, English for IT, English For Media/Journalism konularında öğrencinin amacına göre seçebileceği alanlara göre tasarlanan programdır. Özel ders, Kapalı Grup ve Yoğun seçenekleri bulunmaktadır. Yoğun seçeneği haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders.
İş İletişimi: Profesyonel iletişim becerileri, toplantılar, müzakereler, telefon görüşmeleri, yazım teknikleri ve network gibi becerileri geliştirmesine odaklanan programdır.
İşe Yerleştirme: İşte çalışma saatleri haftada yaklaşık 40 saat. Haftalık ders adedi, işte çalışma süresine göre belirlenmektedir. Çalışma alanları; Administration, Information Technology, Architecture, Journalism, Auto Mechanics, Legal Assistants, Beauty Therapy and Hairdressing, Leisure, Childcare & Teaching Assistants, Logistics, Coaching Assistants in Various Sportive Disciplines, Marketing, Multimedia, Dental Assistants, Nursing, Electrical Technical Assistants, Photography, Finance, Retail, Graphic & Web Design, Secretarial Duties, Hospitality & Hotel Management, Veterinary Assistants, International Trade, Wholesale & Distribution.
Sınav Hazırlık Kursları: TOEFL, IBT, CAMBRIDGE (KET, PET, FCE, CAE, CPE), IELTS sınavlarına hazırlık eğitimi verilmektedir. 10 hafta süren programlara minimum 16 yaşındaki öğrenciler katılabilirler. Haftada 30 ders olan kursların amacı sınav odaklıdır.
Uzun Dönem Ve Akademik Yıl Kursları: 6 ila 9 ay süren programlardır. Programın amacı akıcı bir İngilizceye sahip olmak ve akademik olarak İngilizceyi geliştirmektir. Akademik dönem 24 hafta, Akademik sene ise 36 hafta sürmektedir.
International Foundation Year: (LEVEL 3 INTERNATIONAL FOUNDATION Diploma for Higher Education Studies in Business, Computing and Engineering). Standart Kurs seçeneği 9 ay, Yoğun Kurs seçeneği 6 ay sürmektedir. Öğrenciler bu kursu tamamladığında 120 ders kredisine sahip olmaktadır.
Aile Paketi: Aile üyelerinin her birinin farklı İngilizce programlarına katılabileceği pakettir. Çocuklarınız, çocuklara özel tasarlanmış programlarımıza katılırken, siz de yetişkinler için tasarlanmış programlarımıza katılabilirsiniz.

Malta’daki tüm dil okulları, Malta İngilizce Eğitim Kurumları Federasyonu FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta) tarafından sürekli denetlenip akredite edilmektedir.

ALTO: Association of Language Travel Organisations, Dil Yolculuk Organizasyonları Birliğidir.
EAQUALS: European Association for Quality Language Services, Avrupa Birliği sınırları içinde dil eğitimi veren kurumları akredite eden Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliğidir.
FELTOM: Federation of English Language Teaching Organisations Malta, Malta İngilizce Eğitim Kurumları Federasyonu’dur.
IALC: The International Association of Language Centres, dil merkezlerinin uluslararası birliği kurumudur.
QE: QE (Kaliteli İngilizce Kurumu) (The Quality English), öğrencilerin verimli ve eğlenceli eğitim deneyimi yaşayacaklarını garanti eden bir akreditasyondur.
WYSETC: Öğrenciler ve gençler için eğitim ve seyahat fırsatlarını tanıtan kurumdur.

Malta’da eğitim, diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ekonomiktir. Bunun farklı nedenleri olmakla birlikte başlıca nedeni; ülke nüfusuna göre dil okullarının fazla olması ve bu fazlalığın okullar arasında rekabete dönüşmesidir. Bunun haricinde ülke Avrupa sınırlarına yakın bir yerde olsa da yaşam koşulları Avrupa ülkelerine göre daha ekonomiktir.

Malta’da 90 günden fazla eğitim alan kişiler, ilk 90 günlük süreyi tamamladıktan sonra haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip olacaktır. Öğrencilerin çalışma iznine başvuru yapabilmeleri için en az %75 kursa devam etmiş olmaları ve haftada en az 20 ders alıyor olmaları gerekir.

Eğitim kalite ve içeriği İngiltere ile denk olmasına rağmen Malta’da dil eğitiminin maliyeti fiyat olarak İngiltere’den daha ekonomiktir. Öğretmenlerin neredeyse tamamı İngiltere’den gelmektedir. Konsolosluk tarafından akredite edilmiş bir dil okulu tercihinde bulunduysanız, Schengen vizesi almanız çok kolay ve hızlı olacaktır. Böylece dilerseniz diğer Avrupa ülkelerine de yolculuklar yapabilirsiniz. Türkiye’ye çok yakın mesafededir. Türkiye’nin Akdeniz iklimine ve kültürüne benzer özelliği sayesinde Malta’ya hemen uyum sağlayabilirsiniz. Günümüzde bağımsız bir ülke olsa da, uzun yıllar boyunca İngiltere’ye bağlı bir devlet olduğu için yerel halkın hepsi İngilizce bilir, resmi ve özel kurum işlemleri İngilizce yapılır. Avrupa, Asya ve Afrika’nın göç rotasında olduğu için etnik bakımdan zengin ve metropol özelliktedir.

Aile Yanı

Aile yanı konaklama tipi, genellikle dil okulları tarafından verilen bir hizmettir. Bu konaklamada, kurum tarafından seçilen ve devlet tarafından denetlenen bir ailenin evinde konaklarsınız. Genellikle daha kısa süreli olan dil okulları eğitimi sırasında bu tip konaklamalar tercih edilmektedir.

Bu tip konaklamada ailenin evinde size özel bir oda ve banyo bulunur. Yemekleri aile hazırlar ve yemekler birlikte yenir. Öğlenleri eğitime gidecekseniz bunun için de aile yemek hazırlayarak yanınıza vermektedir. Aile yanı konaklama sırasında Malta’nın kültürünü yakından tanıyabilir ve dilinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Üstelik bu konaklama seçeneğinin maliyeti de çok yüksek değildir.

Yurt

Yurt konaklama seçeneği genellikle eğitim alacağınız kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Ya anlaşmalı bir yurtta kalırsınız ya da eğitim kurumunun kendisine ait bir yurdu bulunur. Bu konaklama da odaların tek kişilik veya çift kişilik olmasına göre fiyatlar değişirken, aynı zamanda paylaşımlı ya da paylaşımsız banyo seçeneğine göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Paylaşımlı Daire

Bu konaklama çeşidi, bildiğiniz öğrenci evi mantığıdır. Evinde bulunan fazla dairesini kiralamak isteyen öğrenciler, ilan vererek evlerindeki odalara yeni arkadaşlarını kiracı olarak alabilmektedirler. Ya da siz arkadaşlarınızla toplanarak bir ev kiralayabilir ve beraber yaşayabilirsiniz.

Stüdyo Daire

Bu tip konaklama muhtemelen en maliyetli konaklama olacaktır. Çünkü tek başınıza bir evde yaşayacağınız bu konaklamada kira masrafı tamamen size ait olacağı gibi faturalar ve diğer masraflardan da tek başına siz sorumlu olacaksınız. Ancak bu konaklama tipinin en büyük artısı tamamen kendinize ait bir hayatınızın olacak olmasıdır. Eğer tek başına yaşamayı seven biriyseniz bu konaklama tam size göre demektir.

Otel

Bu konaklama tipi genellikle çok daha kısa süreli olarak tercih edilmektedir. Özellikle gitmeden evvel konaklama işini haletmemiş olan öğrenciler ilk gittiklerinde birkaç gün konaklamak için otel ya da hostelleri tercih etmektedirler. Bu tip yerlerin konaklaması günlük olarak hesaplandığı için sürekli konaklama konusunda tercih edildiği takdirde daha fazla maliyetli olabilmektedir.

ŞEHİRLERE GÖRE MALTA DİL OKULLARI

#iguru_button_63c1cb2b2ca4f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1cb2b2ca4f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1cb2b2ca4f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1cb2b2ca4f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1cb2b2eb09 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1cb2b2eb09 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1cb2b2eb09 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1cb2b2eb09 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1cb2b30b74 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1cb2b30b74 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1cb2b30b74 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1cb2b30b74 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c1cb2bc2f58 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1cb2bc2f58 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1cb2bc2f58 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1cb2bc2f58 a:hover{ color: #ffffff; }