Ireland bayrak

İrlanda dil okulları, hem devlet hem de uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir. İngilizcenin anavatanı İngiltere’ye çok yakın mesafede olmakla birlikte, İngiltere’yle aynı kalitede dil okullarına sahipken yaşam masrafları İngiltere’den daha ucuzdur. İrlanda halkı uluslararası öğrencilere oldukça misafirperver ve arkadaşçıl yaklaşır. Bu nedenle kolaylıkla İrlandalı arkadaşlar edinerek konuşma pratiği yapabilirsiniz. Tarihi, turistik, doğal ve sanatsal etkinliklere katılarak, İrlanda kültürünü deneyimleyebilirsiniz. Görece az nüfuslu şehirlerde yeşillikle iç içe yaşayabilirsiniz. İrlanda dil okullarındaki öğretmenler, üniversite mezunudur ve uluslararası öğrencilere İngilizce öğretme yeterliliği belgelerine sahiptir. İrlanda Milli Eğitim Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı, eğitim amaçlı ülkeye daha fazla öğrenci çekebilmek için, uluslararası öğrencilerin refahı, konforu, dil okulundan aldığı eğitim kalitesi, sağlığı, güvenliği vb konularda dil okullarını sürekli denetlemektedir.

İrlanda’da hem dil okulu zincirlerinin şubeleri hem de yerel dil okulları vardır. Dil okulları başta Dublin olmak üzere Galway, Cork,  Bray, Tralee şehirlerinde yoğunlaşmıştır. Dublin’in yaşam ve eğitim masrafları, diğer İrlanda şehirlerinden biraz daha yüksektir. Ancak daha küçük şehirlerde eğitim kalitesi Dublin’deki gibi yüksek iken, yaşam masrafları daha düşüktür. Dinamik ve sosyal yaşamı sevenler için Dublin tavsiye edilirken diğer şehirler ise sakin ve yavaş yaşamayı sevenler için idealdir. İrlanda’da her yaşam tarzına uygun bir dil okulu şehri mutlaka vardır.

Teacher Training: Haftada 30 ders Öğretmenlere Yönelik İngilizce.
50+ Programı: Haftada 20 ders 50 yaş ve üstü öğrencilere yönelik İngilizce.
Short Stay Group Programme: Haftada 20 veya 30 ders olmak üzere iki farklı seçenek sunulan Kısa Süreli Grup Programı, 12-18 yaş öğrenciler içindir ve 1 veya 2 hafta sürmektedir.
English For Business And Professionals: İşletme Sektörü ve Profesyoneller İçin İngilizce Programında öğleden önce grup dersi olarak Intensive General English 20 programı, öğleden sonra öğrencinin ihtiyacı olan bilgiye göre tasarlanmış birebir dersler sunulmaktadır.
Cambridge FCE veya CAE hazırlık: Haftada 20 ders 12 hafta, Haftada 30 ders 9 hafta, Haftada 36 ders 6 hafta olmak üzere üç farklı program seçeneği sunulmaktadır.
Cambridge PET hazırlık: Haftada 20 ders verilen program 4 hafta sürmektedir.
IELTS hazırlık: Haftada 20 ders 6 hafta, Haftada 30 ders 9 hafta olmak üzere iki farklı program seçeneği sunulmaktadır.
University Foundation Programme: Üniversite için akademik düşünme ve yazma becerilerinizi geliştirmek üzere tasarlanmış haftadada 30 ders sunulan İngilizce programıdır.
Pre-Masters Programme: 2 yarıyıl/36 hafta süren programda haftada 30 ders verilmektedir. Lisansüstü programlar için akademik düşünme ve yazma becerilerinizi geliştirme için tasarlanmış İngilizce programıdır.
General English: Genel İngilizce Programında G20 Haftada 20 ders/15 saat, G26 Haftada 26 ders/19.5 saat, G30 Haftada 30 ders/22.5 saat olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır.
SAY Study Abroad Programme: SAY Yurtdışında Eğitim Programı 25 hafta süren Genel İngilizce programıdır.
Ortaokul Öğretmenleri için Kurs: İngilizce öğretmenlerine farklı öğrenme teorileri ve uygulamalarının uygulamalı modüllerle haftada 30 ders boyunca tanıtıldığı, seminer ve kültürel aktiviteleri de içeren 2 haftalık programdır.
Primary School Teachers’ Course: İlkokul Öğretmenleri için Kurs Programında farklı öğrenme teorileri ve uygulamalarının uygulamalı modüllerle haftada 30 ders boyunca tanıtıldığı, seminer ve kültürel aktiviteleri de içeren 2 haftalık programdır.
English Plus Internship: İngilizce + İş Deneyimi Programı, öğrencinin mesleğini İngilizce konuşulan bir şirkette çalışmayı ve ayrıca İngilizce derslerine katılmayı içermektedir.
Professional Development Programmes: Profesyonel Gelişim Programları, profesyonel gruplara özel tasarlanmıştır. Genel Yoğun Program ve öğrencinin ihtiyacı olan becerilere yoğunlaşan İngilizce dersleri verilmektedir.
Academic Year Programme: Akademik Yıl Programında 25’ten fazla hafta süren ve 20 veya 26 saatlik program içeren birebir derstir.
IELTS Examination Course: IELTS Sınav Programında öğrencilerin IELTS sınavı için ihtiyaç duydukları önemli strateji ve sınav teknikleri üzerine yoğunlaşılır.
Cambridge Examination Course – Advanced CAE: Cambridge Sınava Hazırlık CAE Programında öğrencilerin tüm dil becerilerinin sınav tekniklerini geliştirmeye yoğunlaşılır.
Individual Tuition: Özel Ders Programında öğrencinin ihtiyacına göre tasarlanmış bire bir dersler günde 6 saate kadar yapılabilir.
Intensive Course: Yoğun programda öğrenci merkezli bir yaklaşımla öğrencilerin hem yazılı hem de sözlü İngilizcesini geliştirerek akıcı ve yanlışsız bir dil becerisi sağlanır. Haftada 20 saat olmak üzere toplamda 2 hafta sürmektedir.
Aile Programları Bu programlar, bir ailenin tüm üyelerinin bir aile tatilinde İrlanda’yı keşfetmesini sağlar. Yetişkin aile üyelerimiz Yetişkin Merkezimize, 7-17 yaş arası öğrencilerimiz Gençler Merkezimize, ailenin daha genç üyeleri ise İrlandalı çocuklara veya kreşlere sahip bir etkinlik kampına katılırlar.

İrlanda Dil Okulları, MEI (Marketing English in Ireland) ve ACELS ( Advisory Council for English Language Schools) gibi kamu ve özerk akreditasyon kurumları tarafından eğitim, konaklama, fiziksel koşullar, sosyal olanaklar ve daha birçok konuda düzenli olarak denetlenmekte ve bu raporlar kamuya açık bir şekilde yayınlanmaktadır. Akredite olamayan, gerekli yeterlilikleri sağlayamayan okullara vizeye tabi öğrenciler kabul edilmemektedir.

EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services): Dil hizmetlerinin kalitesini değerlendirme ve akreditasyon kurumu.

QQI (Quality and Qualifications Ireland): İrlanda Kalite ve Yeterlilik Kurumu.

ACELS (Accreditation and Coordination of English Language Services): İngilizce Dil Hizmetlerinin Akreditasyonu ve Koordinasyonu Kurumu.

IALC (International Association of Language Centres): Uluslararası Dil Merkezleri Birliği.

QE (The Quality English): İngilizce Kalitesi Kurumu.

MEI (Marketing English in Ireland): İrlanda’da İngilizce Pazarlama kurumu.

İrlanda’da yaşam maliyetleri aylık ortalama 2,000€’dur. İrlanda’da yarı zamanlı çalışma izni ile aylık yeme-içme-kişisel giderlerinizi karşılamanız mümkündür. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilerin yasal çalışma izni vardır. 

İrlanda, 2015 Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Ödülleri kapsamında 9,04 puan alarak yabancı öğrencilerin en fazla memnun kaldıkları ülke olmayı başarmıştır.

Para birimi olarak EURO kullanıldığı için İngiltere’den daha az maliyetlidir.

Ülkeye her yıl 120 bin öğrenci gelirken, Türkiye’ye yakın mesafede olmasına rağmen Türk öğrenci sayısı az olduğu için İngilizce pratik yapma imkanı çoktur.

1845 yılındaki İrlanda Büyük Açlık afeti sırasında Osmanlı devleti, İngiltere yönetiminin tüm engellemelerine rağmen, gıda ve para yardımı yapmıştır. Bu nedenle İrlanda halkı Türklere büyük bir sempati besler.

İrlandalılar, aile değerlerine bağlı muhafazakarlığı ve hayattan zevk almayı aynı kültürde birleştirdikleri için hareketli gece yaşamında ve eğlence mekanlarında huzurlu ve endişesiz bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

İki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi seçilen İrlanda halkı misafirperverlik ve arkadaşçıllığıyla meşhurdur. Böylece yerlilerle hemen yakın ilişkiler kurarak İngilizce pratiği yapabilirsiniz.

Şehirlerin nüfus yoğunluğunun çok düşük olması nedeniyle nezih ve sakin bir yaşam vardır.

Aile Yanı Konaklama

İrlanda’da dil eğitimi alacak öğrencilerin tercih edebileceği ekonomik konaklama seçeneğidir. Okullar genelde şehir merkezlerinde, aileler ise merkezlerin dışında oturdukları için toplu taşıma ile yolculuk yaklaşık 15-30 dakika sürer. Aile yanında tek ve çift kişilik odalarda oda+kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekleri vardır.

Yurt-Paylaşımlı Apart Daire Konaklama

Öğrencilerin İrlanda’da tercih ettikleri konaklama türü olan yurtlar, okullara yürüyüş mesafesinde veya otobüs ile 15-20 dakika mesafede olabilirler. Bu konaklama türü yemeksizdir. Odalar tek veya çift kişiliktir. Banyo, mutfak gibi alanlar ortak kullanıma açıktır. Mutfakta gerekli donanım olduğu için kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz.

Diğer Konaklama Alternatifleri

Okullar, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklaması gibi diğer alternatifleri de sunmaktadır.

Öğrenci evleri: Banyo, mutfak ve oturma odası gibi alanlar ortak kullanım şeklindedir. Yemeksiz bir konaklama türü olup, odalar tek veya çift kişiliktir. Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için uygundur. İrlanda’da bazı okullar bu seçeneği sunmaktadır.

Otel konaklaması: İrlanda’da tercih edeceğiniz en pahalı konaklama türüdür. Otel konaklamasını daha çok 1-2 hafta eğitim almak isteyen iş insanları tercih etmektedir.

ŞEHİRLERE GÖRE İRLANDA DİL OKULLARI

#iguru_button_63c1c3b1acff3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1c3b1acff3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1c3b1acff3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1c3b1acff3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1c3b1aef71 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1c3b1aef71 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1c3b1aef71 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1c3b1aef71 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1c3b1b0e87 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1c3b1b0e87 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1c3b1b0e87 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1c3b1b0e87 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c1c3b279ea0 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1c3b279ea0 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1c3b279ea0 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1c3b279ea0 a:hover{ color: #ffffff; }