Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi

 

Birleşik Arap Emirlikleri Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Dubai’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Birleşik Arap Emirliği seyahati gerçekleştirecek kişilerin seyahat amaçlarına uygun Dubai vizesi türüne başvuru yapması gerekmektedir.

Alacağınız Birleşik Arap Emirlikleri vizesi Abu Dabi, Acman, Dubai, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn emirliklerinin hepsini kapsamaktadır. Vizenizle dilediğiniz emirlikten seyahat etmeye başlayabilirsiniz.

 

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vize Türleri

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Dubai vizesi onayı ile belirtilen tarih aralığında ülke sınırları içerisinde tek sefer giriş ve en fazla 30 gün ikamet hakkı sağlayan vize türüdür. Kısa süreli ve tek girişli Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde en fazla 30 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Dubai vizesi onayı ile belirtilen tarih aralığında çok sefer giriş ve 60 gün içerisinde 30 gün ikamet hakkı sağlayan vize türüdür.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Dubai vizesi onayı ile belirtilen tarih aralığında ülke sınırları içerisinde tek sefer giriş ve en fazla 90 gün ikamet hakkı sağlayan vize türüdür. Tek Girişli Uzun Dönem Dubai vizesi sahibi kişilerin 1 ay bekleme süresi bulunmaktadır.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Dubai vizesi onayı ile belirtilen tarih aralığında çok sefer giriş ve 90 gün ikamet hakkı sağlayan vize türüdür.
 • Cruise Vizesi; bu vize Çok Girişlidir. Onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir.  Sadece rotasında Birleşik Arap Emirlikleri ( Dubai ) bulunan ya da Birleşik Arap Emirlikleri kalkışlı Cruise turlarına katılan yolcular için kullanılır.
 • 48 Saatlik vize; Bu vize Tek Girişlidir. Dubai Havalimanı Terminal 1 – 2 – 3 ‘ten yapılan aktarmalı uçuşlar için kullanılır. Bu vize tipi için 3 ayaklı uçak bileti olması gereklidir . Türkiye – Dubai – Çin gibi. Onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir. Birleşik Arap Emirliklerine ilk giriş yaptığı gün itibari ile maximum 48 Saat ülkede kalınabilir.
 • 96 Saatlik vize; Bu vize Tek Girişlidir. Onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir. Birleşik Arap Emirliklerine ilk giriş yaptığı gün itibari ile maximum 96 Saat ülkede kalınabilir.

Vize Başvurusu

Dubai online vize başvurusu sırasında BAE Konsolosluğu doğrudan hizmet vermemektedir. Başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Dubai vizesi başvurusunda Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yetkili merciidir. Dubai vize başvuru aşamasında hizmet sağlayan akredite kurumların başvurusu değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. Dubai vize türleri ülke sınırları içerisinde ikamet edilecek süreye göre değişiklik göstermektedir. Talep edilmesi ve ek hizmet bedeli dahilinde Dubai Vize Uzatma işlemleri Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai Konsolosluğu Dubai vize başvurularını online olarak kabul etmektedir. Dubai e-vize başvurusunda pasaport üzerinde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Göçmenlik Bürosuna yapılan vize başvurusu pasaport görseli ve talep edilen diğer gerekli evraklar ile gerçekleştirilmektedir Dubai pasaport görseli ile e-vize sahibi olarak seyahat edilen ülkeler arasında yer almaktadır..

Dubai Vize İşlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun olan vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru aşamasında belirlenen vize türüne ait gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu gerek görülmesi halinde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

 

Dubai vizesi için önemli hatırlatmalar

Dubai Göçmenlik Ofisi ülkeye giriş yapan kişileri Dubai Havalimanı’nda göz taramasına tabi tutmaktadır. Online Dubai vizesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nin yetkilendirdiği başvuru merkezlerine yapılarak alınan bir vizedir. Vize başvurunuzu seyahatten on gün öncesinde yapmanız tavsiye edilmektedir.

Vize başvuru öncesinde, ödenmesi gereken vize hizmet bedeli kredi kartı veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz vizenin tipine göre vizenin zamanını aşarsanız Dubai Göçmenlik Ofisi’nin kişi başına 3000 usd ceza kesme hakkı bulunmaktadır. Vizenin alındıktan sonra uzatılma ihtimali bulunmamaktadır. Vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmek ve yeniden başvuru yapmak gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi Gerekli Evrakları 

 • Pasaport: BAE vize başvuru aşamasında kullanılacak pasaportun başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaport üzerinden yer alan fotoğrafın güncel tarihli olması oldukça önem arz etmektedir. Pasaport bilgilerinin yer aldığı sayfanın taranmış hali talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.
 • Nüfus Cüzdanı: Başvuru aşamasında ibraz edilen Nüfus Cüzdanı ile Pasaport bilgilerinin aynı olması gerekmektedir. Evlilik nedeniyle soyisim değişikliği olması halinde vize başvurusunda önce kimliğin güncellenmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Dubai vize başvuru aşamasında güncel tarihli biyometrik fotoğraf ibraz edilmesi gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın beyaz fonlu ve belirlenen şartlara uygun olarak çekilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Dubai Vize Başvuru Formu: Dubai vize başvuru formu başvuru aşamasında Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara doğru ve eksiksiz olarak yanıt verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Vize Ücret Dekontu: Dubai vize ücretinin ödendiğini gösteren ücret dekontunun başvuru aşamasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi başvurusunda bulunan 18 yaşından küçük kişilerin seyahat edecek kişiye ait muvafakaname ile birlikte başvuru yapmaları gerekmekte olup başvurunun birlikte seyahat edilecek kişiye ait Dubai vizesi ile başvuru yapması gereklidir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  Transit Vize 

Dubai Havalimanı üzerinden başka bir ülkeye seyahat edecek kişilerin sahip olması gereken vize türüdür. Dubai Transit Vize sahipleri 96 saati aşmamak şartı ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) giriş yapabilmektedir. Yolcuların transit uçuşları sırasında terminal değişikliği yapması durumunda da transit vize talep edilmektedir. 24 saat içerisinde Dubai Havalimanı sınırları içerisinden çıkmamak şartı ile gerçekleştirilen yolculuklarda Dubai Transit Vizesi sahibi olma şartı aranmamaktadır.

 

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  Öğrenci Vizesi

Dubai’de dil eğitimi sosyal hayat ve kültürel açıdan oldukça fazla tercih edilmektedir. Dubai öğrenci vizesine başvuruda bulunmak için istenen temel şart bir sponsora sahip olmaktır. Sponsor eğitim alacağınız okul veya ülkede yaşayan bir akraba olabilir. Daha sonra vize için online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Dubai’de öğrenci vizesine başvuru yaptığınızda aynı zamanda oturum izni de çıkarma şansınız bulunmaktadır. Öğrenciliğiniz resmi olarak gerçekleştiğinde ülkede artık oturum izniniz de çıkmış oluyor. Dubai 90 gün tek girişli turistik vize ile ülkeye giriş yaptıktan sonra öğrenci vizesine veya oturum iznine başvuru yapabilirsiniz. Dubai öğrenci oturum izni vize işlemlerinizi Dubai’den tamamlamanız gerekmektedir. Öğrenci vizesi Dubai’den okulun ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin inisiyatifi ile verilmektedir. Dubai’den alınacak öğrenci oturum izni ilk olarak 6 aya kadar verilmektedir bu başvurular ve talepler Dubai’deki okul tarafından yapılmaktadır.

 

Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaport ve 4 adet fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf ( Fotoğraf pasaporta uygun biyometrik ve arka beyaz fonlu olmalıdır.)
 • Vize başvuru formu
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Dubai’deki bir eğitim kurumuna kabul edildiğinize dair kanıt
 • Konaklama kanıtı (bir kira kontratı veya eğitim alacağınız üniversitenin yurdunda bir yer ayırttığınıza dair belge)
 • Eğitim ücreti belgesi
 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı – aslı gibidir kaşeli(tasdik edilmiş) veya öğrenci belgesi
 • Vize ücretlerinin belgesi(Yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler için) bir lisans derecesini bitirdiğinize dair kanıt
 • Sağlık Sigortası
 • Sağlık muayenesi belgesi (bu ülkeye vardığınızda yetkili kurumlarca yapılacaktır)
 • Tüm belgelerin Arapçaya çevrilmesi gerekmektedir.

 

Öğrenci vizesi Dubai sahip olan öğrenciler haftalık 20 saate kadar çalışma iznine hak kazanabilirler. Öğrencilerin 20 saate kadar çalışma izinleri yasal olmakla birlikte çalışma saati ücretleri 15-25 USD arasında değişmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vize Ücreti 

 • 30 Günlük – Tek Girişli Vize Ücreti: 119 USD   – 812.35 TL (13/06/2020)
 • 30 Günlük – Çok Girişli Vize Ücreti: 225 USD  – 1535.96 TL (13/06/2020)
 • 90 Günlük – Tek Girişli Vize Ücreti: 235 USD   – 1604.23 TL (13/06/2020)
 • 90 Günlük – Çift Girişli Vize Ücreti: 520 USD    – 3549.78 TL (13/06/2020)
 • 48 Saatlik – Tek Girişli Vize Ücreti: 50 USD      – 341.33 TL (13/06/2020)
 • 96 Saatlik – Tek Girişli Vize Ücreti: 79 USD       – 539.29 TL (13/06/2020)
 • Cruise 30 Gün – Çok Girişli Vize Ücreti 115 USD – 785.05 TL (13/06/2020)
 • 24 saatte vize-Çok Girişli Vize Ücreti 260 USD – 1774.89 TL (13/06/2020)

Dubai’ye gerçekleştireceğiniz ziyaretin amacı vize ücretlerine etki etmemektedir. Ticari, turistik, fuar ya da aile ve arkadaş ziyaretleri için yukarıda belirtilen vize türlerinden birini seçerek başvuruda bulunmalısınız.

Dubai vize ücretini dilerseniz peşin, kredi kartı ya da eft/havale şeklinde ödeyebilirsiniz. Başvuru ücretlerine hizmet bedelimiz dahil olup sizden başka bir hizmet ücreti talep edilmeyecektir.

Dubai vize başvurunuz için alınan ücretler kişi başı olup; çocuk, bebek ya da yetişkin ayrımı yapmaksızın herkesten aynı ücret alınmaktadır.

 

Vize Başvuru Sonucu  Onayı

Dubai vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 72 saat içinde vize sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapmanızı tavsiye ederiz. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren Dubai turistik vize ve Dubai ticari vize sahiplerine 58 gün içerisinde 30 gün konaklama hakkı vermektedir.

Dubai vizesi, elektronik ortamda alınan bir ülke vizesidir. Onay mektubu halinde hazırlanmış Dubai (BAE) vizeleri e-mail hesabınız üzerinden tarafınıza ulaştırılacaktır

Dubai vizenizin üzerinde bulunan barkod (seri no) ülkeye giriş yapabilmenizi sağlayacak olan bölümdür. Barkod özelliği (seri numarası) olmayan Dubai vizelerine lütfen itibar etmeyiniz.

#iguru_button_63c0f81986e05 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0f81986e05 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0f81986e05 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0f81986e05 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0f81988c62 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0f81988c62 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0f81988c62 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0f81988c62 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0f8198aa57 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0f8198aa57 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0f8198aa57 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0f8198aa57 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0f81a00ee3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0f81a00ee3 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0f81a00ee3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0f81a00ee3 a:hover{ color: #ffffff; }