Güney Afrika bayrak

Güney Afrika dil okulları öğrencilerine yüksek kalitede eğitim ve eğlence, aktivite programları sunmaktadır. Böylece öğrencilerin yeni dil becerileri kazanırken aynı zamanda sınıfın dışına çıkıp eğlenmeleri sağlanmaktadır. Güney Afrika’nın güzelliğini keşfetmek ve İngilizcenizi aynı anda geliştirmek için eşsiz bir fırsat sunuyoruz. Konuşma pratiğine odaklanıyoruz. Farklı konaklama ve etkinlik mekanlarında bölgenin yerli insanlarıyla tanışma ve kaynaşma fırsatı sunuyoruz.

Yakın geçmişe kadar yüzyıllarca İngiliz sömürgesi altında yaşamış olan ülkede temiz bir İngiliz aksanı konuşulmaktadır. Resmi dairelerdeki ve bankacılık gibi özel sektördeki işlemlerinizin hepsini İngilizce yapabilirsiniz. Güney Afrika dil okullarının çoğu Atlas ve Hint Okyanusu kıyılarındaki Cape Town şehir merkezindedir. Hatta bu yüzden eğitim dilinde ”Cape Town dil okulları” şeklinde anılır. Cape Town Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 107. sıradadır.  İngiltere ve Hollanda kültürünün bir sentezi olan ve Akdeniz iklimi yaşanan Cape Town, Malta’ya bir alternatif olarak düşünülebilir. Ayrıca Durban, Johannesburg, Pretoria gibi diğer kentlerde de dil okulları vardır. Ülkenin sanayi ve turizm merkezi olarak bilinen Durban, en büyük ikinci kenttir. Altın ve elmas ticaretinin merkezi olan Johannesburg, dünyanın 50 metropolü arasındadır. Pretoria, Güney Afrika’nın diğer bölgeleriyle karşılaştırıldığında yıllık sıcaklık değeri daha düşüktür ve yağışlıdır. Bu nedenle hava sıcaklığı daha serindir.

Güney Afrika Dil Okullarında sunulan programlar, Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Bire-bir İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık programlarıdır.

Genel İngilizce: Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her düzeydeki öğrenci için dilbilgisi, okuma, yazma, konuşma temelinde tasarlanmış programlardır. Yoğun İngilizce, Genel İngilizce + Premium İngilizce, Genel İngilizce + İş İngilizcesi gibi farklı alt program seçenekleri sunulmaktadır. Haftada 15, 20, 25, 30, 35 ders vb yoğunluk seçenekleri; haftaiçi, haftasonu, gündüz, öğle, akşam gibi takvim seçenekleri bulunmaktadır.
Bire-bir İngilizce: Öğrencinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan programda haftalık ders saati, içerik, takvim vb seçenekler sunulmaktadır.
Mesleki İngilizce: Hukuk, eğitim, mühendislik, sanat, sağlık, havacılık vb mesleklere özgü tasarlanmış, ilgili mesleğin terminolojisi, güncel trendleri, özgeçmiş hazırlama, İngilizce konuşulan ülkelerdeki iş kültürü gibi dersler sunulmaktadır.
Pratik İngilizcesi: İngilizceyi günlük yaşamda kullanmak üzere tasarlanmış programdır.
Akademik İngilizce: İngilizce eğitim verilen üniversiteye hazırlanan öğrenciler için tasarlanmıştır.
Sınavlara hazırlık: IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavları gibi İngilizce yeterliliği ölçen testlere hazırlık programıdır.
+30 Yaş Programları: 30 yaş üstü öğrencilerin kendi akranlarıyla aynı sınıfta eğitim görmeleri için tasarlanmış programdır.
Tatilde İngilizce: Hem tatil hem dil eğitimini bir arada yapmanıza imkan veren, sınıf eğitimlerine ek olarak dış ortam, turistik, tarihi, spor, eğlence etkinlikleri sunulan programdır.
İngilizce + Safari: Sınıfta İngilizce eğitimine ek olarak Safari etkinliği bulunan programdır.
Rugby Okulu: Sınıfta İngilizce eğitimine ek olarak uzman antrenör eşliğinde ragbi dersleri, antrenmanları, maçları etkinliği bulunmaktadır.

Ulusal EduSa Kurumu (Education South Africa) , Güney Afrika’nın eğitim turizmini geliştirmek için kaliteli dil okulları birliği tarafından kuruldu. EduSa, ülkedeki dil okullarını sürekli denetler ve akredite eder. Bu nedenle Güney Afrika’nın kaliteli dil eğitim standardı korunmuş olur. Güney Afrika Dil Okulları, Love Cape Town ve South African Youth Travel Confederation (SAYT) tarafından da akredite edilmiştir. 

Cape Town’da G.Afrika Cumhuriyeti’nin resmi para birimi Rand (ZAR) kullanılır. 1$ yaklaşık 18,45 Rand eder. 1 TL ortalama 2 Rand’tır. Pahalılık açısından Cape Town, İstanbul’a benzetilebilir. Güney Afrika’da asgari ücret 5,000 Rand’dır. Tek kişiye ait ortalama yaşam masrafı Cape Town için 8,756.92 Rand’tır. Yemek ve mutfak masrafları, günde 3 öğünü karşılayacak biçimde hesaplanırsa aylık 2400 Rand’dır. Merkezde tek yatak odalı dairenin aylık kirası 666.30€ iken banliyöde tek yatak odalı dairenin aylık kirası 441.43€’dur. 2 öğün yemek (sokakta veya marketten), hostelde bir gece, iki şişe su, bira ve 1 metro veya otobüs bileti içeren günlük düşük bütçeli harcama 26.69€ olarak hesaplanabilmektedir. Güney Afrika’da dil eğitimi görmek için bulunan bir öğrencinin yasal olarak yarı zamanlı, tatillerde ise dil eğitimi aldıkları kurumun yazılı beyanı ile tam zamanlı çalışmaları mümkündür.

Tatil ile dil eğitimini aynı anda yapabilirsiniz.

30 günden az süren ziyaretler için Türk vatandaşları Güney Afrika’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Güney Afrika, Afrika kıtasındaki en üst düzey yaşam standartlarına sahip ülkedir. Özellikle başkentleri Cape Town ve Johannesburg doğa ile modern mimarinin bir arada olduğu kent yapısı ile dikkat çekiyor. 

İngiltere’nin yüksek kalitesindeki dil eğitimi ve yaşam standardını İngiltere’den daha düşük maliyetle sunuyor. Ayrıca uluslararası zincir dil okullarının Güney Afrika şubelerinde eğitim görmek bu imkanı daha da artırıyor.

Hem yerli hem de uluslararası yaşam tarzının sentezi olan benzersiz ulusal kültürüyle tanıştığınızda büyüleneceksiniz. 

Güney Afrika’ya özgü coğrafi şekilleri ve endemik bitki ve hayvan çeşitlerine, el değmemiş vahşi doğal yaşama sahip olan milli parkları, doğasever öğrencilerin ilgisini cezbedecek. Sahil şeridi boyunca uzanan ülkenin sularında penguenler ile beraber yüzmek, paraşüt atlayışı, safari gibi sıra dışı deneyimler biriktireceksiniz.

Her yıl milyonlarca yabancı turist ve öğrenciyi ağırlayan ülkede farklı milletlerden insanlarla tanışabilir ve onlarla bol bol konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Türkiye ile arasındaki sadece 1 saatlik zaman farkı, geride bıraktığınız aileleriniz ve yakınlarınızla iletişiminizi kolaylaştıracaktır.

Konforlu ve güvenli bir konaklama, İngilizce dil eğitiminde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. 

Aile Yanı

Anadili İngilizce olan bir ailenin yanında kalmak; evde İngilizce pratik yapmanıza ve Güney Afrika yaşantısını deneyimlemenize olanak tanır. Evler toplu taşıma ile okuldan 10-15-30 dakika veya yürüme mesafesinde olabilmektedir. Tek veya çift kişilik odalarda, yarım veya tam pansiyon (öğle yemeği dahil) seçenekleri mevcuttur. Öğrenci, dilerse özel banyolu bir ev de tercih edebilir. Aileler genellikle yerel yemekleri tadabileceğiniz uygun fiyatlı yemek planları sunar. Özel istekleriniz veya diyet kısıtlamalarınız varsa (din veya sağlık nedenlerinden dolayı), bu durumlarınıza göre bir aile ile eşleştirilirsiniz. Güvenilir ailelerimiz, deneyimli ekiplerimizce kendi evlerinde görüşmeler yapılarak dikkatle seçilir ve daha sonra düzenli aralarla ziyaret ve takip edilir.

Kampüs Dışı Yurt

Dünyanın her köşesinden öğrencilerle aynı ortamda yaşayarak gerçek bir uluslararası kültür alışverişinden yararlanabilirsiniz. Kampüs dışı öğrenci yurtları, şehir merkezinde veya merkezden uzak noktalarında, okula yürüme veya toplu taşıma ile kolay ulaşım mesafelerinde konumlanabilmektedir. Öğrencilerin yararlanabileceği yurt özellikleri arasında dinlenme ve oyun salonları, mutfak veya kafeterya bulunabilmektedir.

Kampüs İçi Yurt

Öğrencilerin ders, sosyal aktivite ve sosyalleşmek için okul tesisinden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanımaktadır. Banka, eczane, kafe, restoran, bar ve gece kulüpleri, süpermarket, spor aktiviteleri, sahil ve daha birçok ihtiyacınızı karşılamanız için merkeze yürüme mesafesinde bulunabilmektedir. Veya bu imkanlar zaten kampüs içerisinde sunulabilmektedir.

ŞEHİRLERE GÖRE GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI

#iguru_button_63bff037ea4da .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff037ea4da .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff037ea4da .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff037ea4da .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bff037ee6a4 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff037ee6a4 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff037ee6a4 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff037ee6a4 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bff037f0e7f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff037f0e7f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff037f0e7f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff037f0e7f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bff0384f980 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff0384f980 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff0384f980 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff0384f980 a:hover{ color: #ffffff; }