Galler Bayrak

Galler, Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biridir. Galler, Birleşik Krallık topraklarının en önde gelen devletlerindendir.Söz konusu bu ülke, bir anlamda İngiltere ve de İskoçya sonrasında ada için en önemli kabul edilen 3’üncü devlet olarak bilinmektedir. Galler’in başkenti ve en büyük şehri Cardiff’tir. Ülke nüfusu 2019 verilerine göre 3,153,000’dir. Nüfus Güney Galler’de yoğunlaşmıştır. Güney bölgeler kuzeye göre daha çok sanayileşmiş ve gelişmiştir. Ülkenin kuzey kısmı daha geleneksel bir hayat yaşar. Roma istilası döneminde 4. yüzyılda Gal halkı Hristiyanlıkla tanışmıştır. 2011 verilerine göre halkın %57.6’sı kendini hristiyan olarak tanımlamaktadır. Galler Presbiteryenlik ülkedeki en yaygın mezheptir. Anglikan Galler Kilisesi ise 2. büyük kilisedir. Nüfusun %32.1’i herhangi biri herhangi bir dine inanmadığını söylerken, nüfusun %7.6’sı ankete yanıt vermemiştir. İslam, çoğunluğu göçmen olan 30 binden fazla insan tarafından benimsenmektedir. Hindu, Sih, Budist, Musevi vb dini inanışlara sahip insanlar da yaşamaktadır. Para birimi İngiliz Sterlini olan Galler, iş imkanları açısından özellikle eğitim ve ticaret alanında burada çalışmak isteyenlere yönelik şanslara sahiptir. David Davies, Simon Lee Evans, Shirley Bassey, Catherine Zeta-Jones, Tom Jones, Michael Sheen, Charlotte Church, Rob Brydon, Katherine Jenkins, Anthony Hopkins, Dylan Thomas ve Rhys Ifans Gallerli ünlülerden bazılarıdır.

Galler’de en çok tercih edilen şehirlerden bazıları Cardiff, Bangor, Brecon, Newport, Swansea, Wrexham’dır. Eğitim için kentlerde, kasabalarda veya deniz kıyısında olmak üzere öğrenciler dilediği yaşam ortamı tercihine sahiptir.Daha sosyal, kalabalık ve eğlence hayatını seven öğrenciler, Galler’in başkenti olan Cardiff’i tercih edebilir. Londra İngiltere için ne ise Cardiff de Galler için odur. Gerek eğitim çeşitliliğinin gerek sosyal aktivitelerin en yoğun olduğu şehir Cardiff’tir. Cardiff’ten sonra en çok tercih edilen şehirlerden biri de 2.büyük şehir olan Swansea’dir. Galler dil okullarında, tam gün, sabah, öğleden sonra, akşam ve haftasonu gibi çeşitli eğitim takvimi sunulmaktadır. Öğrenciler, elementary, beginner, preintermediate, intermediate, upperintermediate, advanced seviyeleri seçeneklerine sahiptir.

General English: Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dilbilgisi, konuşma, yazma ve okuma becerilerinizi geliştirebileceğiniz programdır.

Sınava hazırlık: IELTS, FCE, CAE, CPE, PET, KET, BEC, BULATS, ILEC, ICFE, TKT, GMAT, SAT, TOEIC, GRE, PTE, TELC gibi seçenekler.

Gap Year: Özellikle lise mezuniyetinden sonra üniversiteye başlamadan önce yapılan bir yıllık tatil ile dil eğitimini birleştirmek isteyenler için.

İş Deneyimi: Mesleki İngilizce programına ek olarak dil okulunun anlaşma yaptığı kurumlarda çalışmak.

Kombine Programlar:Sınıfta İngilizce eğitimine ek olarak spor, müzik, meslek, sanat vb etkinlikler.

Birebir: Öğrencinin ihtiyacına göre tasarlanan özel ders.

Profesyonel: Sağlık, hukuk, mühendislik, özel sektör, otelcilik, konaklama, öğretmen, havacılık ve turizm gibi meslekler için tasarlanmış mesleki İngilizce programı.

Öğretmen yanında konaklama: İngilizce öğretmeniniz ile aynı evde yaşayarak hem birebir eğitim hem de Galler kültürünü deneyimleyerek öğrenme imkanı sunmaktadır.

Ladies-only Classes: Sadece kadın öğrencilerden oluşan bir sınıfta öğretmen olmayı tercih eden öğrenciler içindir.

Öğretmen Yenileme Kursları: Genç öğrencilere İngilizce öğretmeyi amaçlayan yabancı ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için.

Galler dil okulları British Council, Quality English, IALC, The English Network, Eaquals, Cambridge English ve EnglishUK vb akreditasyonlar ile hem ulusal hem de uluslararası çapta kalitelerini kanıtlamışlardır. 

Londra ve New York gibi dil öğrencilerinin rağbet ettiği yerlerle karşılaştırıldığında, yüksek kaliteye sahip olan Galler’in yaşam maliyetleri öğrenci bütçesine oldukça uygundur.

Galler, hem ekonomik hem de siyasi anlamda dünyanın en gelişmiş ülkeleri sıralamasında en üst sıralarda yer alan Birleşik Krallık’ın Batı yakasında bulunan özerk bir ülke olup; en başta doğal zenginlikleri ile dikkat çeken mütevazi bir ülkedir. Mütevaziliğinin yanında yemyeşil doğası, atmosferi, kendine has biricikliği ile Galler, dil eğitimi alabileceğiniz en iyi okulları da bünyesinde barındırmaktadır.

Birleşik Krallık’ın lider ülkesi olan İngiltere ile Galler pek çok konuda birbirine geçmiştir. Örneğin, Galler ile İngiltere’nin hukuk sistemi ortaktır. Aynı kanunlar geçerlidir. Kuzey İrlanda ve İskoçya’nın ise Galler’in aksine, kendi hukuk sistemleri vardır.

Yerel dil olan Galceye ek olarak hemen herkesin İngilizce de konuştuğu ülke, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenler için en cazip merkezlerden biri olarak öne çıkıyor. Kuzeydeki İskoçya kadar soğuk bir iklime sahip olmayışı ve bir çok büyük etkinliğe ev sahipliği yapan büyük şehirlere yakın bir konumda oluşu ile Galler’de İngilizce dil eğitimi almak, keyifli bir tecrübeye dönüşmektedir.

Kültürel açıdan da zengin olan Galler, bugün yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için cazip seçenekleri bünyesinde barındırmaktadır. Hem yerli hem de yabancı gezginlerin doğasına ve sakinliğine aşık olup, hikayelerini her kafe ve pubda dinleyebileceğiniz gibi, dünyanın dört bir tarafından insanlara hiç umulmadık noktalarda rastlayabileceğiniz Galler’de bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da İngiltere kadar yoğun ve kozmopolit olmamasının avantajlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Başkenti Cardiff ve büyük şehirlerinden Swansea ekonomik olarak sanayileşmenin ve iş merkezlerinin yüksek olduğu alanlar olsalar da, ülkenin batısı ve kuzeyi doğal parklara ve buna bağlı olarak sakin, yemyeşil, huzur dolu alanlara ev sahipliği yapmaktadır.Gerek eğitim, gerek ise şehir yaşamından uzaklaşma amacı ile kendini Galler’de bulunan birçok insan hem yardımseverlikleri hem de yabancılara karşı bir merak duygusu beslemeleri ile benzersiz bir deneyim sunuyor. Üniversiteleri ile birçok eğitim listesinde zirvede olan Galler, yerli, yabancı bir çok genç insanın eğitim almak için tercih ettiği bir bölge olarak göze çarpıyor. Eğer Galler’de dil eğitimi almaya karar verdiyseniz, huzurlu, sakin ve sıcak bir deneyim sizi bekliyor diyebiliriz.

Aile Yanı

Kendi odanızın olduğu kahvaltı ve akşam yemeği imkanlarının da sunulduğu aile yanı konaklama imkanı hem ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında dil yeteneklerinizi geliştirme hem de Galler kültürünü yakından tanıma imkanı sunmaktadır. Aileler düzenli bir şekilde dil okulları tarafından denetlenmekte ve aynı zamanda bütün ihtiyaçlarınızı karşılamaktadırlar. Hem farklı bir kültürü daha yakından tanımak hem de İngilizce yeteneklerinizi ders dışında da geliştirmek için güzel bir fırsat olduğundan aile yanı konaklama imkanı çoğu öğrenci için idealdir. Tek kişilik veya paylaşımlı oda, yarım veya tam pansiyon, özel veya paylaşımlı banyo seçenekleri sunan aile yanı konaklamada evlerin okula mesafesi yürüme, bisiklet, toplu taşıma vb ile olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız hedeflenmektedir.

Öğrenci Evleri

Uluslararası öğrencilerle bir evi paylaşın ve daha ufak çaplı bir alanda, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varın. Öğrenci evleri genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Stüdyo Daire

Eğer kendinize ait bir dairenin rahatlığını ve özgürlüğünü arıyorsanız bu seçenek tam size göre. Stüdyo daireler genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidanslarında kalmak bütün dünyadan gelmiş öğrencilerle tanışmak için harika bir fırsattır. Tek kişilik oda, yemeksiz, paylaşımlı banyo vb seçenekler sunulabilmektedir.

Otel

Eğer bir otelin rahatlığını ve imkanlarını arıyorsanız bu seçenek tam size göredir. Aynı anda kendinize ait bir dairenin mahremiyetinin ve bir otelin sağladığı konforun keyfine varabilirsiniz.

ŞEHİRLERE GÖRE GALLER DİL OKULLARI

#iguru_button_63bff1b71f747 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff1b71f747 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff1b71f747 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff1b71f747 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bff1b72161d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff1b72161d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff1b72161d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff1b72161d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bff1b723678 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bff1b723678 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bff1b723678 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bff1b723678 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bff1b7b6aff a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff1b7b6aff a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff1b7b6aff a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bff1b7b6aff a:hover{ color: #ffffff; }