Liden & Denz Language Centres 1992 yılında kurulan en eski özel Rus Dili Enstitülerinden biridir. Rusya’nın en prestijli eğitim kuruluşlarındandır ve birinci sınıf bir eğitim ile dünya çapında bir üne sahiptir. World Languages” dalında toplamda 5 kere prestijli Star Awards kazanan prestijli bir dil okuludur. Binlerce yabancı öğrenciye Rusça dil eğitimi vermiş olup Rusça öğrenmek ve Rus kültürünü tanımak için en doğru adreslerden biridir. Uluslararası test kuruluşları tarafından düzenli olarak kontrol edilip kalite güvencesi altına alınmıştır. St. Petersburg, Irkutsk, Moskova ve Riga olmak üzere Rusya’nın üç önemli şehrinde ve Letonya’da konumlanmıştır. Okullar bulundukları lokasyonlar ile çekici ve modern imkanlara sahiptir. Küçük gruplar halinde, birebir ilgi ile yoğun öğretimi birleştirme felsefesini benimsemişlerdir. Rus dilini her seviyede, her konumdan öğretmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilere samimi bir atmosferde, hızlı bir motivasyon ile eğitim vermektedirler. Her düzeyde kurs programları ile tüm merkezler yıl boyunca aynı şekilde çalışmaktadır. Liden & Denz Language Centres, resmi TELC sınav merkezidir. TRKI (TORFL) sınavına hazırlamakta ve bu sınavı dil okulunda ya da öğrencilerin evinde uygulamaktadır. 90’dan fazla farklı milliyetten öğrenciye eğitim veren okul, modern binaları, derslikleri ve teknolojik donanımı ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Rusça Öğrenmek İçin Sebepler:

Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi ve çalışma dili olarak 6. sıradaki en önemli dildir

Rusça, Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğunun ortak dilidir

Göründüğünden daha kolaydır. Kril alfabesine aşina olmaya başladığınızda göreceksiniz dilimiz, Avrupa dillerine birçok benzerlik göstermektedir.

Rusça, Avrupa, Amerika ve Asya Devletleri ile ekonomik, politik ve kültürel ilişkilerde son 15 yıldır konuşulan ve en çok ihtiyaç duyulan bir dildir

Rusça, yüzlerce Türk müteahhit, işadamı ve binlerce işçinin konuştuğu ortak dildir. Türkiye ile Rusya’nın özellikle ticari ilişkileri milyarlarca doları bulmaktadır. Rus şirketlerininde Türkiyede yatırımları artmaktadır.

Neden Liden & Denz?

Farklı seçenekler: Tüm seviyedeki kurslarımız yıl boyunca devam etmektedir ve programlar, fiyatlar ve tarihler tüm okullarımız için geçerlidir.

Güzel olanaklar: Tüm okullarımız modern donanımlıdır, kütüphaneleri vardır ve ücretsiz internet bağlantısı sunmaktadır.

Kurslarımızın kalitesini devamlı kontrol ediyoruz: Anlaşılır bir ders programı, konaklama yapılan ailelere devamlı kontrol, detaylı giriş ve çıkış prosedürleri ve sık sık kontrol edilen kurs kalitesi.

Okullarımız kontrol edilmektedir: Tüm merkezlerimiz EAQUALS tarafından tanınmıştır. Okulumuz bu topluluğun tek Rusya üyesidir.

Resmi sınav hazırlık kursuyuz: Yabancı Dil Olarak Rusça sınavına hazırlanmak için resmi kurs sağlamaktayız.

Kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz: Dil okulumuz bu yoğun eğitimi sunarken aynı zamanda rahat, arkadaş canlısı ve eğlenceli bir atmosfer sunar. Sizi havaalanından aldığımız andan itibaren sizinle ilgileneceğimizden emin olabilirsiniz.

Liden & Denz Riga Dil Okulu, Letonya Ulusal Operası ile Merkezi Tren İstasyonu arasındaki bulvarda, tarihi bir binanın 2. katında konumlanmıştır. Tarihi Riga UNESCO Dünya Mirası tarihi şehir merkezine ulaşmak için sadece bulvarın diğer tarafına doğru 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Tüm şehri yürüyüş ile kolayca keşfedebilirsiniz. Vecriga’ya kısa bir yürüme mesafesinde olan okulun yakınlarında birçok cafe, bar ve restoran bulunmaktadır.

Riga, Letonya’nın başkentidir. Baltık Denizi‘ne şehrin ortasından geçen Daugava Nehri ile açılır. Riga, Baltık devletleri içinde en büyük şehirdir. Baltık ülkelerinden birisi olan Letonya, Kuzey Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölümünden komşusu Estonya’dır. Letonya’nın güney bölümünden komşusu olan ülke ise Litvanya’dır. Letonya’nın doğu bölümünden komşu olan ülkelerden birisi Rusya Federasyonu iken diğeri de Belarus’dur. Batısındaki Baltık Denizi kıyıları yapılaşmadan korunmuş ve son derece bakir, 500 km kumsaldan oluşmaktadır. Letonya’nın deniz sınırının olduğu tek  ülke İsveç’tir.

  • 10 geniş sınıf
  • Ücretsiz internet
  • Bilgisayar laboratuarı
  • Otomat Makineleri
  • Öğrenci salonu
  • Rahatlatıcı barbeküler için avlu alanı
  • 90 öğrenci kapasitesi
  • Plaj
  • Avlu

Sınıfların bitişiğinde, aynı katta, küçük ama çok popüler bir öğrenci dairesi (ortak daire) vardır. İç avlu, takılmak için başka bir rahat yer sağlar ve sıklıkla barbekü için kullanılır.

Liden & Denz Riga, Liden and Denz’in tüm şubelerinde, öncelikli olarak sınıf içi çalışmalara odaklanılıyor olsa da, öğrencilerin yeni kazandıkları dil becerilerini uygulamalı olarak pekiştirmelerine de önem verilmektedir. Bu amaçla, kursiyerlere, bulundukları şehri yakından tanıma fırsatı sunarken çeşitli kültür-sanat ve spor etkinlikleri ile ücretsiz ve uygun bütçeli gezileri de içeren bir sosyal aktivite programı sunulmaktadır. Central Market turu, yenilenmiş tramvay ile şehir içi turları, Jurmala sahiline geziler ve Cuma günleri geleneksel Rus çay partisi öğrencilere sunulan sosyal aktivite programının içeriklerinden bazılarıdır.

Standart Rusça: Haftada 20, 25, 30 gibi ders seçenekleri bulunan, genel, yoğun gibi programlar gibi alt sınıflara sahip programdır. 1-36 haftaya kadar sürebilir.

Birebir Rusça: Öğrencinin ihtiyacına göre ders saatleri ve içeriği tasarlanan birebir eğitimdir.

Kombine: Hem sınıf hem de birebir eğitimin harmanlandığı, örneğin haftada 20 ders sınıf + 5 ders birebir eğitim gibi, programdır.

İş Rusçası: İş dünyasında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanan programdır. Dersler arasında telefon konuşma, toplantı planlama ve müşterilerle iletişim gibi konular bulunmaktadır.

Sınavlara Hazırlık: TRKI VEYA TORFL olarak bilinen “yabancı dil olarak rusça sınavı” na hazırlık programıdır.

Riga’da Rusça öğrenirken, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun, rahat ve doğru atmosfere sahip konaklama yerlerinin olması önemlidir. Liden & Denz’de her öğrencinin kendine özgü gereksinimleri ve beklentileri olduğunu biliyor ve bu nedenle çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Kendini işine adamış bir personel, tüm konaklama seçeneklerini düzenli olarak denetler. Konaklama memurumuz, her bir öğrencinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını mümkün olduğunca yakından karşılamak için her türlü çabayı göstermektedir. Çeşitli seçeneklere göre Liden & Denz kampüsü ve Riga Eski Kenti’nden kolayca erişilebilir. Arkadaşlarınızla ya da kendi konaklamanızda kalmayı tercih edebilirsiniz, bu da iyidir. Ancak ev sahibi aile ve ortak daire paketleriyle birlikte verilen ücretsiz karşılama servisimizden yararlanamayacaksınız.

AİLE YANI

Ev sahibi bir ailenin yanında yaşamak, Rusça ile tamamen tanışmanızı sağlar ve sizi yerel bir bağlama yerleştirir. Ev sahibi ailelerimiz, öğrencilerin kendilerini hemen evlerinde hissetmelerini sağlamak için seçilmiştir. Ailelerimiz farklı kökenlerden gelmektedir, ancak hepsi yeni insanlarla tanışmayı sevmektedir, sabırlıdırlar. Öğrenciler, gerekli tüm olanaklar bulunan kendi yatak odalarına sahiptir ve kahvaltı ile yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) arasında seçim yapabilirler. Herhangi bir diyet gereksinimi olması durumunda, rezervasyon sırasında hiçbir ekstra ücret ödemeden dikkate alınacaktır. Yönetici ev sahibi aileler Liden & Denz kampüsüne daha yakındır ve odalar genellikle daha geniştir. Her iki kategorideki ev sahibi ailelerimizde, banyolar ailenizle paylaşılabilir veya ek ücret karşılığında en-suite olabilir. Sunulan olanaklar; Tek oda, Talep üzerine iki kişilik oda, Sadece kahvaltı, Yarım pansiyon, Nevresim / havlu temin, Ek ücret karşılığında çamaşırhane, Ücretsiz varış transferi, Ek ücret karşılığında kalkış transferi.

PAYLAŞIMLI DAİRE

Kendi başlarına kalmayı tercih eden, ancak diğer Liden & Denz öğrencileriyle paylaşılan bir dairede kalan öğrenciler ortak dairelerimizi seveceklerdir. Riga’da Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesinde ve okul binasında biraz daha özel bir en-suite seçeneğe sahip birkaç dairemiz vardır. Liden & Denz, tek kişilik yatak odaları (daire başına maksimum 4), ortak banyo ve mutfak sunmaktadır. Sunulan olanaklar; Tek oda, Kablosuz internet, Self servis, Tam donanımlı mutfak, Nevresim / havlu temin, Çamaşır makinesi, Ücretsiz varış transferi, Ek ücret karşılığında kalkış transferi.

STÜDYO DAİRE

Bütçenize ve bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak, konaklama memurumuz, kampüse yakın seçebileceğiniz birkaç makul fiyatlı stüdyo daire seçeneği önerecektir. En iyi seçeneği sağlamak için dil kursunuzun rezerve edilmesinden hemen sonra veya kısa süre içinde konaklama rezervasyonu yaptırmanızı öneririz. Sunulan olanaklar; Televizyon, Kablosuz internet, Çamaşır makinesi, Mikrodalga, Orta boy yatak, Ek ücret karşılığında transfer.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664226c813cd8 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226c813cd8 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226c813cd8 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226c813cd8 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226c815adb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226c815adb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226c815adb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226c815adb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226c817878 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226c817878 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226c817878 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226c817878 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664226c87e367 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664226c87e367 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664226c87e367 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664226c87e367 a:hover{ color: #ffffff; }