LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.
Akreditasyonlar ve Üyelikler Languages Canada PTIB (Private Training Institutions Branch) Cambridge English Language Assessment – Exam Preparation Centre.
Çevresi yemyeşil dağ ormanları ve Büyük Okyanus ile sarılmış capcanlı, modern bir kent olan Vancouver, Kanada’da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için tam anlamıyla baş döndürücü bir yerdir. Liman kenti olarak da bilinen Vancouver üst üste dünyanın en güzel şehri seçilmiştir. Vancouver, dünyanın en yaşanası ve görkemli şehirlerinden biri olarak tanınmaktadır. Karla kaplı dağlar ile Pasifik Okyanusu’nun sahilleri arasında olan şehrin sahip olduğu tabi güzellik görülmeye değerdir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Vancouver oldukça modern mimarisi ve çok turist çeken bir şehirdir. Batı Kanada’nın en büyük şehri olan Vancouver bünyesinde bir metropolü metropol yapan tüm imkanları bulundurmaktadır. Çok sayıda etnik grubun yaşantısını sürdürdüğü 2.600.000 nüfuslu şehir çok kültürlü yapısıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda Hollywood ile beraber Kuzey Amerika’nın film endüstrisinin kalbi konumunda olan kent, birçok sinema festivaline de ev sahipliği yaptığından dolayı bir kültür merkezi konumundadır.

Homer Caddesi’ndeki okul, kafe/bar, sanat galerileri, alışveriş merkezleri gibi herkese hitap edebilecek tesislere olduğu kadar otobüs, deniz otobüsü ve metro ağına da oldukça yakın konumlanmıştır. Robson Caddesi ve Granville metrosuna yürüme mesafesindedir. Vancouver şehir merkezinde bulunan Granville Entertainment District’te, özellikle gençler arasında rağbet gören barlar, kulüpler ve canlı müzik performans salonları gibi pek çok mekan bulunmaktadır. Okul, otobüs, Seabus ve Skytrain ulaşım bağlantılarına olan yakınlığı ile kentin başlıca turistik yerlerine rahatça gidebilme imkanı sunar.
Vancouver Kanada’nın kuzeyinde yer alan en büyük üçüncü şehridir. Üç bölgeye ayrılan Vancouver’ın her bölgesi kendisine özgüdür. Birçok farklı etnik grubun içerisinde yaşadığı şehrin nüfusu ise 2.600.000’dir. Bir liman şehri olması ve doğal alanlarının güzelliği sebebiyle turistlerin ilgisini çeken şehir; dünyadaki en yaşanabilir şehirler arasında ilk 5’tedir. Şehir içi ulaşımda en rahat yol geniş otobüs ağıdır ancak metro seçeneği de vardır. Muhteşem denizden gökyüzüne dağlara yakınlığı, berrak okyanus manzarası ve arzu edilen iklimi ile Kanada’nın en ılıman şehirlerinden biri olan Kanada’nın en sevilen şehri olarak bilinir. Şehir içindeki doğal güzelliğini korumakla tanınan Vancouver, Kuzey Amerika’nın en büyük şehir parklarından biri olan ve bisikletçiler, koşucular ve paten bıçakları tarafından sıkça kullanılan ve yüzlerce yıllık Douglas köknar ve Batı Hemlock ağaçlarına ev sahipliği yapan Stanley Park’a ev sahipliği yapmaktadır. 2004 yılında Condé Nast Traveler dergisi tarafından “Amerika’nın En İyi Şehri” seçildi, Vancouver dinamik, dünyanın her yerinden insanların sokakları doldurduğu ve İngilizce’den Çince’ye, İtalyanca ve Pencapça’ya kadar değişen dilleri konuşan çok kültürlü şehirdir. 2010 Kış Olimpiyat Oyunlarının Ev Sahibi Şehir olarak Vancouver, dünya standartlarında etkinlikler sunacak kadar büyük olduğunu ve yine de cazibesini, güvenliğini ve sıcak misafirperverliğini koruduğunu kanıtlıyor. Spor meraklıları, British Columbia Lions (Kanada Futbol Ligi), çok sevilen Vancouver Canucks (NHL hokey) dahil olmak üzere spor takımları konusunda ciddi olan özel taraftarlara ev sahipliği yapan Vancouver’da tezahürat yapacak bir takım bulmakta sorun yaşamaz. Kuzey Amerika kıtasındaki en büyük üçüncü film prodüksiyon merkezi olan bir kenttir. Vancouver’ın ekonomisi de Kanada’da en hızlı gelişim göstermekte olan ekonomi olarak tarif edilmektedir . Kanada’da bulabileceğiniz en ılıman iklim, yine Vancouver’dadır . Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

12 modern,rahat ve ferah sınıf derslik; Sınıf mevcudu maksimum 16 kişidir, Tüm sınıflarda klima, ısıtıcı ve bol doğal ışık, İnteraktif beyaz tahtalar, Çoğu sınıfta TV.
Öğrenci kullanımı için mutfak, mikrodalga fırın ve buzdolabı, Kahve makinesi ve otomat makinesi, Kantin.
İnternet erişimli bilgisayar odası, Öğrencilerin kendi kendilerine çalışmalarına yardımcı olan materyallerle dolu bir kütüphane, Günlük yayın, Sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, Multimedya temelli kendi kendine eğitim materyalleri, Online eğitim.
Bekleme odası, Bahçe, Balkon/taraça, Öğrenci destek masası, Öğrencilerin bireysel çalışmaları için çalışma odası, Öğrencilerin vakit geçirebileceği bir alan, Video oyun konsolu, Öğrenci dinlenme salonu, Televizyon Video Odası.
Fotokopi makinası, Öğrenci kullanımı için yazıcı, Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, Asansörler.
Kurs bitiminde sertifika, Sınav merkezi.
Engelli Erişimi: Sınıfa tekerlekli sandalye erişimi, Engelli tuvaleti, Resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi, Kafeteryaya tekerlekli sandalye erişimi, Duyma engelli öğrencilere uyarlanmış ortam.

LSI Dil Okulu öğrencilerin sınıfta öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta pratik yapmak ve sosyalleşebilmeleri için gerekli ortamı yaratmak amacı ile her zevke uygun aktivite ve gezilerden oluşan bir sosyal programa sahiptir. Uzman ekipler tarafından hazırlanan ve eğitmenlerin katılımı ile gerçekleşen bu sosyal aktivite programı öğrencilerin yabancı dil eğitimi deneyimini en üst düzeye çıkarmaktadır.Okulun zengin aktivite programı, kültürel etkinlikler (Vancouver Sanat Galerisi ve UBC Antropoloji Müzesi), parklara ziyaretler (Lighthouse Parkı, Lynn Kanyonu, Kraliçe Elizabeth Parkı), profesyonel sporlar (NHL Canucks ve CFL Lions), olduğu kadar, publara, restoranlara veya piknik alanlarına geziler de içermektedir. Ayrıca her ay, British Columbia’nın başkenti Victoria şehrine, veya Whistler / Blackcomb dağ beldesine geziler düzenlenmektedir. Mevsime uygun aktiviteler, örneğin yazın bisiklet, rafting ve doğa yürüyüşü, kışın kayak, snowboard ve buz pateni de öğrencileri bekleyen birbirinden güzel faaliyetler arasındadır. Özel aktivite programları dahilinde de çeşitli konserler, öğrenci partileri, plaj partileri, hafta sonu gezileri ve Rocky dağ gezisi turları düzenlenmektedir.
Vancouver’da alışveriş deyince ilk akla gelen Granville Adası’dır. Şehirdeki en büyük alışveriş mekanlarının toplandığı tek yer olan ada birçok turist tarafından ilgi çekmektedir. Toplu taşıma araçlarını en rahat şekilde kullanabileceğiniz şehirde otobüs ağı oldukça gelişmiştir. Dört mevsimi bir arada yaşayabileceğiniz Vancouver’da yaz sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve nispeten yağışlı geçmektedir.
Uluslararası Yardımlaşmalı Yemek: Kendi ülkenize özgü bir yemek getirin ve dünyanın dört bir yanından farklı yemekler deneyerek eğlenirken diğer öğrencilerle İngilizce pratik yapabilirsiniz.
Yaz Barbeküsü ve Spor Günü: Yaz ayları boyunca English Bay’de diğer öğrencilerle güneşin tadını çıkarın. Mangalda pişmiş hamburgerler yiyin ve voleybol, futbol ve softball gibi oyunlar oynayın.
Sosyal Program Örneği:
Pazartesi: Uluslararası Yardımlaşmalı Yemek.
Salı: Vancouver Sanat Galerisi Gezisi.
Çarşamba: Yaz Barbeküsü ve Spor Günü.
Perşembe: Mevsimlik Pazar Ziyareti.
Cuma: Yuk Yus’ta Komedi.
Cumartesi: Whistler Kayak Merkezine Hafta Sonu Gezisi.
Pazar: Bisiklet Turu.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.
Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders), Mini Grup (haftada 30 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.
Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.
Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tam pansiyon aile yanı konaklamada kahvaltınız, öğle atıştırmalıklarınız ve akşam yemeğiniz her gün aileniz tarafından hazırlanır. Okul ile aile arasındaki mesafe toplu taşıma ile 45 dakika-1 saat arasındadır. Bir odada tek veya çift kişi kalınabilir ve lavabo aile ile ortak kullanılmaktadır.
REZİDANSLAR
Öğrenci rezidansı konaklama seçeneği özgürlüğüne düşkün öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir.
SFU Private Residence: Burnaby’deki SFU kampüsünde yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile LSI Vancouver’a 50 dakika uzaklıktadır. Odalar: Tek kişilik odalar-ortak banyo. Yemekler: Self Catering, Uygunluğa göre yemekler satın alınabilir. Olanaklar: TV, lavabo ve mikrodalga bulunan ortak salonlar, çamaşır yıkama olanakları, park alanları. Ek Özellikler: Çarşaf ve havlu temin edilir.
UBC Place Vanier Residence: British Columbia Üniversitesi Kampüsü’nün batı tarafında yer almaktadır. Parklar ve plajlar yakındır. LSI Vancouver’a trenle 45 dakikadır. Odalar: Tek kişilik odalar-ortak banyo. Yemekler: Self Catering, Uygunluğa göre yemekler satın alınabilir. Olanaklar: Wi-Fi, TV’li salon, klinik ve danışma ofisi, oyun odaları, çamaşır yıkama olanakları. Kalınabilecek tarih aralığı: Mayıs – Ağustos. Yaş aralığı: 19 yaş ve üzeri. Ek Özellikler: 24 saat ön büro ve güvenlik.
YWCA Hotel/Residence: Vancouver şehir merkezinde yer almaktadır. LSI Vancouver 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: Tek ve çift kişilik odalar (süreli özel banyo kullanımı). Yemekler: Self Catering, Uygunluğa göre yemekler satın alınabilir. Olanaklar: Ücretsiz Wi-Fi, klima, telefon, ütü ve ütü masası, TV’li salon, internet kafe, fitness olanakları, ortak mutfak, çamaşırhane. Kalınabilecek Tarih Aralığı: Yıl boyunca. Ek Olanaklar: Nevresim, 24 saat güvenlik.
Hostelling International – Vancouver Downtown: Vancouver şehir merkezindeki birçok mağaza ve restorana yakın konumdadır. LSI Vancouver 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: Tek kişilik oda ve yurtlar, paylaşımlı banyolar. Yemekler: kahvaltı fiyata dahildir. Olanaklar: Ücretsiz Wi-Fi, oyun odası, kütüphane, ücretsiz film içeren TV odası, ortak mutfak, çatı katındaki veranda, çamaşırhane. Kalınabilecek Tarih Aralığı: Yıl boyunca. Ek Olanaklar: Nevresim ve havlular temin edilir. Maksimum konaklama 21 gece.
Lord Stanley Suites on the Park: Vancouver şehir merkezinde, dünyaca ünlü Stanley Parkı’nın yanında yer almaktadır. Otobüsle 10 dakika ya da LSI Vancouver 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: Yatak odalı suitler – Özel Banyo. Fiyata dahil Olanaklar: Güvenli yer altı otoparkı, toplantı odası, bisiklet dolabı, mutfak çamaşır makinesi ve kurutucu banyosu, fitness salonu, sauna. Kalınabilecek Tarih Aralığı: Yıl boyunca. Ek Olanaklar:24 saat konsiyerj.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422693ed1a2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422693ed1a2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422693ed1a2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422693ed1a2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422693ef2f7 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422693ef2f7 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422693ef2f7 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422693ef2f7 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422693f1443 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422693f1443 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422693f1443 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422693f1443 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422694864c9 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422694864c9 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422694864c9 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422694864c9 a:hover{ color: #ffffff; }