SSLC‘de birincil hedefimiz dünyanızı sonsuz olasılıklara açmaktır. Eğitimciniz, mentorunuz ve danışmanınız olarak hizmet vermekten büyük gurur duyuyoruz. SSLC, hayatta sahip olduğunuz fırsatları genişletmek için kuruldu. Hiçbir şey bizi öğrencilerimizin kişisel olarak ilerlediğini ve geliştiğini görmekten daha mutlu edemez. SSLC’deki kurslar herkes için uygun seçenekler olacak şekilde tasarlandı. Yeni başlayanlardan profesyonel çalışanlara kadar, SSLC’de İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen herkes için çeşitli programlar vardır.

Yaptığımız işte tutkuluyuz. Bizim için İngilizce öğretmek bir işten daha fazlasıdır. SSLC, uzun vadeli başarınıza yöneliktir. Bir öğrenciyi sınıflarımıza kaydettirdiğimizde, uzun vadeli başarı ve İngilizceyi muhafaza eden bir geleceğe bakarız. İngilizceyi uzun süreli kalıcılığı teşvik eden bir yöntemle öğrendiğinizde, müfredatınız tekrar ve sözlü iletişime odaklanacaktır.

SSLC’deki felsefemizi basitçe ifade edersek, SSLC’de her şeyin mümkün olduğuna inanıyoruz. Nitelikli ve deneyimli eğitmenlerden eğitim aldığınızda, hayalleriniz ne olursa olsun, SSLC onları gerçeğe dönüştürmeye adanmıştır. Kurslarımız, öğrencilerimizin en yüksek potansiyelini ortaya çıkarmak için titizlikle hazırlanmıştır.

SSLC’nin akreditasyonları, Languages Canada, British Columbia Education Quality Assurance (EQA), British Columbia Private Training Institution Branch (PTIB).

SSLC’nin Pathway Partnerleri, Algonquin College, Cambrian College, Centennial College, Georgian College, Lakehead University, Lambton College, Laurentian University, Niagara College, Seneca College, St. Lawrence College, St. Clair College, Trent University, Toronto film School, Wilfrid Laurier University, Yorkville University, Acsenda School of Management, Canadian Tourism College, Capilano University, City University in Canada, Fairleigh Dickinson University, Fraser International College, Institute of Technology Development of Canada, JCI Institute, Langley Flying School, LaSalle College, North Island College, Royal Roads University, Sprott Shaw College, Thompson Rivers University, University of the Fraser Valley, University of Victoria Continuing Studies, Vancouver Institute of Media Arts, Vancouver Academy of Music, Vancouver Film School, Vancouver Island University, VIC-CC, Whistler Adventure School, Yukon University, Acadia University, Mount Saint Vincent University, University of PEI, University of Regina, International College of Manitoba (ICM), Full Sail University, International Management Institute.

SSLC’nin Üyelikleri, CIBT Education Group Inc, Sprott Shaw College, VIC-CC Vancouver International College Career Campus, GEC Global Education City.

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, başka hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz fırsatlar sunuyor. Toronto’da İngilizce öğrenmek size dünyanın her yerinden kişilerle bağlantı kurma şansı verecektir. İlginç ve etkili insanlarla tanışmak, öğrenme fırsatları bulma veya gerçek hayatınızın tutkusunu keşfetme şansınızı artıracaktır. Toronto’da o kadar çok şey oluyor ki, peşinde koşmak istediğin bir şeyi keşfetmemen zor olacak. Nereli olursanız olun, bu şehir herkesin eğlenmesi için inanılmaz bir yemek, iş, kültür, moda ve film kombinasyonu getiriyor. Kanada’nın en büyük şehrinde yaşamak ve hayatınızın hedeflerini takip etmek size ilginç geliyorsa, Toronto’daki İngilizce dil okulumuz mükemmeldir.

Toronto Kampüsü, Kanada‘nın hareketli Toronto şehir merkezinde, Yonge ve Eglinton yakınında yer almaktadır ve alışveriş, kafe, restoran ve eğlence mekanlarına dakikalar uzaklıkta, toplu taşıma duraklarının önünde bulunmaktadır.

Kablosuz internet, öğrenci salonu ve bilgisayar laboratuvarı, mikrodalga fırın, buzdolabı ve otomatlar.

Biraz eğlenmeden İngilizce öğrenmek nedir? SSLC’nin her kampüsünde etkinlik koordinatörleri vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu etkinlikleri, günlük geziler ve gece gezileri ile akademik ve eğlenceli geziler sunuyoruz. Neden bir aktiviteye katılmalısınız? Her şeyden önce, arkadaş edinmenin harika bir yoludur. İkincisi, Kanada hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Üçüncüsü ve belki de en önemlisi, eğlenceli ve rahat bir ortamda İngilizce öğrenmeye devam etmenize yardımcı olacaktır.

Toronto’daki Sprott Shaw Dil Koleji’nde İngilizce okurken kesin olan bir şey var, keşfedilecek aktivite sıkıntısı asla olmayacak. Toronto’nun size sunabileceği seçeneklerden bazılarına bir göz atın. Kanada’nın en harika yerlerinden bazılarını deneyimleyin. Hiç Niagara Şelalelerini ziyaret etmek istediniz mi? SSLC’de okurken büyük düşüşleri ve çok daha fazlasını görme fırsatına sahip olacaksınız. İster bir adrenalin heyecanı arayan isterse daha rahat bir tip olun, Toronto her şeyden inanılmaz bir çeşitlilik sunar. Nefes kesici yürüyüş parkurlarından kristal berraklığında su raftingine kadar Toronto her şeye sahiptir. Toronto şehri size lüks tiyatrolar, harika yemekler ve katılabileceğiniz harika spor kulüpleri gibi müfredat dışı inanılmaz aktiviteler sunuyor. SSLC’de güleryüzlü danışmanlarımızdan veya personel üyelerimizden biri size şehri gezdirmeye her zaman hazırdır.

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, iş, spor, sanat, kültür ve eğlence merkezidir.

NBA, NHL, MLB, MLS gibi profesyonel spor takımlarının maçlarını izleyebilirsiniz.

Canlı bir gece hayatı, lezzetli kafeler, restoranlar ve barlar sergileyen kültürel açıdan farklı mahalleler sayesinde asla sıkıcı bir gün yoktur!

Görülmesi Gereken Yerler; CN Kulesi, Niagara Şelaleleri, Profesyonel Sporlar (NBA, MLB, MLS, NHL), Royal Ontario Müzesi,  Ripley’in Kanada Akvaryumu, Casa Loma.

GENEL İNGİLİZCE

Yetişkinler, Çocuklar, Çocuklar & Aileler olmak üzere üç farklı alt program bulunmaktadır. Tüm dersler gramer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini eşit derecede geliştirmeye yöneliktir. Sabahçı gruplar haftaiçi sabah 9-12 saatleri arasında ders yaparken öğlenci gruplar haftaiçi öğleden sonra 1-3 saatleri arasında ders yapmaktadır. Seçmeli derslerden bazıları; İletişim, Okuma, Yazma, Günlük İngilizce, Fonksiyonel İngilizce, Sosyal Sorunlar & Tartışma, Telaffuz, Filmlerle İngilizce, TOEIC Hazırlığı. Ekstra Kulüpler; İngilizce Konuşma, Ekstra Gramer, Yoga, Gitar. Atölyeler; Özgeçmiş, mülakat.

TATİL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Aktif İletişim Programı: Victoria ve Vancouver kampüslerinde 15-17 yaş arası öğrenciler içindir. TED Talks, eğlenceli videolar, eleştirel düşünme becerileri materyalleri kullanılmaktadır. Öğrenilen İngilizce becerileri, Kanada’daki yaşamınızda hemen kullanılabilecek içeriktedir.

Survival English: Vancouver kampüsünde 14-17 yaş arası öğrenciler için 5 hafta süren programda sınıf dışında düzenlenen dersler ve etkinlikler içermektedir. Böylece Kanada’da gerçek yaşamda deneyimleyerek İngilizce öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Küresel Liderler: Vancouver kampüsünde haftada 12 saat İngilizce dersi, 9 saat İngilizce Kulübü, 4 saat dış ortam etkinlikleri, akşamları ve haftasonları etkinlik ve yarışmalar ile güvenli ve rahat bir ortamda; liderlik, hedef belirleme, İngilizce gelişimi ve eğlence imkanı sunulmaktadır.

PATHWAY PROGRAMLARI

Lise sonrası eğitim kurumlarına başvuru için gereken İngilizce becerilerinizi geliştirmek için sunulan SSLC Pathway programlarını başarıyla tamamladıktan sonra SSLC’nin anlaşmalı olduğu partner eğitim kurumlarına İngilizce belgesi talep edilmeden başvuru fırsatına sahip olursunuz.

Lise Sonrası için İngilizce: Haftada 26.5 saatlik ders. 4 hafta, 8 hafta ve 12 hafta seçenekleri. Lise sonrası eğitim kurumlarına (kolej veya üniversite) başvuru için İngilizce becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Lise Sonrası için Intermediate İngilizce (IEPE): Haftada 26.5 saatlik ders. 4 hafta, 8 hafta ve 12 hafta seçenekleri. Lise sonrası eğitim kurumlarına (kolej veya üniversite) başvuru için İngilizce becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Entegre Pathway Köprüsü (IPBP): Haftada 25 ders sunulan program, 36 hafta sürmektedir.

Pathway Hazırlık (PPP): Pathway Programına başlayabilmek için gerekli İngilizce becerinizi geliştirmek için tasarlanmış program, haftada 25 saatlik İngilizce dersinin verildiği 12 haftalık programdır.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ PROGRAMLAR

Havacılıkta Kabin Ekibi İletişimi (CACCT): Haftada 10 saatlik dersler, 4 veya 8 haftalık kurs seçenekleri sunulmaktadır. Kabin ekibi mülakatına hazırlık, Havacılık Endüstrisine Giriş, Güvenlik ve Aciliyet Prosedürleri, Havacılıkta Yemek Hizmetleri dersleri müfredatıyla havacılık sektöründe kullanılan İngilizce iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Güçlü Konuşma ve Modern Medya: Haftada 26.5 saatlik programda 4 veya 5 haftalık seçenekler sunulmaktadır. Popüler Kültür, Haberler ve Gazetecilik, Televizyon, Stereotipler, Filmler ve Öykü Anlatımı ve Müzik gibi dersler yoluyla telaffuz, konuşma ve beden dili becerileri kazandırılırken aynı zamanda sunum, iletişim ve özgüven becerileriniz gelişecektir.

Çeviri Yoluyla İngilizce (ETT): Haftada 26.5 saatlik programda 4 veya 5 haftalık seçenekler sunulmaktadır. İlişkiler, Alışkanlıklar & Davranışlar, Para & Alışveriş, Görünüm, Hava & Duygu, Kişilik, Sağlık & Yemek, Eğlence dersleri müfredatıyla argo ve deyimler gibi günlük İngilizce becerilerini geliştirmek için makale çevirisi, işitsel ve görsel medya materyalleri kullanılmaktadır.

İş İngilizcesi: Haftada 26.5 saatlik programda 4 veya 5 haftalık seçenekler sunulmaktadır. Derslerde Teknoloji Kullanarak İletişim, Kurumsal İletişimde Kültür ve Davranışlar, İş Gezisi, Pazarlama, Finans, Reklam için Yaratıcı Dil, Girişimcilik için İletişim vb ihtiyaçlara yönelik İngilizce becerisi gelişimi sunulmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlığı: Sınıf, sınıf dışı ve açık hava etkinlikleri ve dersleri yoluyla öğrencilerin IELTS’e en verimli şekilde hazırlanmaları hedeflenmektedir.

Yurtdışında dil eğitimi söz konusu olduğunda öğrencilerin düşünmesi gereken önemli aşamalardan biri de nerede konaklayacağıdır. Okul sonrası zamanlarının çoğunu geçirecekleri konaklamalar hakkında öğrenciler farklı alternatiflerle karşılaşabilmektedir.

Sprott Shaw Toronto Dil Okulu aile yanı ve öğrenci yurdu konaklamalarını sunmaktadır.

Aile yanı Konaklama: Kanada kültürünü yakından tanımak isteyen, özellikle de  ilk defa yurtdışında eğitim alacak olan uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği konaklama türüdür. Odalar genellikle tek kişiliktir. Yemekler genellikle kahvaltı ve akşam yemeği olarak sunulmaktadır. Ailelerle ortak diliniz İngilizce olduğundan gün boyu 0pratik yapmak avantajı elde edebilir, sıkı bir bağ kurma imkânı bulabilirsiniz.

Öğrenci Yurdu Konaklama: Farklı kültürlerle iç içe yaşamak, uluslararası birçok arkadaş edinmek, sosyalleşmek ve aile yanına kıyasla daha bağımsız bir ortamda konaklamak isteyenler için ideal bir opsiyondur. Yurtlarda odalar genelde tek kişiliktir ve yemekler konaklamaya dâhil değildir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6640a9d584e00 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640a9d584e00 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640a9d584e00 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640a9d584e00 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6640a9d587a56 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640a9d587a56 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640a9d587a56 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640a9d587a56 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6640a9d58aab8 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640a9d58aab8 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640a9d58aab8 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640a9d58aab8 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6640a9d63a835 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6640a9d63a835 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6640a9d63a835 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6640a9d63a835 a:hover{ color: #ffffff; }