LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nın bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.
Yurtdışında dil eğitimi denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Kanada, akademik olarak oldukça başarılı çok sayıda kolej ve üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden her yıl binlerce yabancı öğrenci gerek dil eğitimi gerekse akademik eğitim için Kanada’yı tercih etmektedir. Refah düzeyi, sosyal hayatı, modern şehir yaşantısı ve gelişmiş ekonomisi ile hem kendi vatandaşlarına hem de ülkesinde eğitim amacıyla bulunan öğrencilere birçok imkan sunan Kanada, dünyanın en seçkin ve profesyonel dil okullarının da merkezidir.
LSI dil okulunun Toronto merkezi 1995 yılında kurulmuştur. Güzel bir yerleşim bölgesi olan Rosedale’de, kendine has modern bir binanın 2. ve 3. katlarında yer alan LSI Toronto, İngilizce eğitimi almak için rahat bir ortam sağlamaktadır. Modern binası, zengin donanımlara sahip sınıfları, en güncel eğitim sistemleri ve eğlenceli ortamıyla unutamayacağınız bir hayat tecrübesi sunmaktadır.

LSI Toronto, şehrin en güzel mahallelerinden biri olan Rosedale’in merkezinde, metro istasyonunun yakınında, sadece karşıdan karşıya geçerek gidilebilen restoran ve parklarla konum olarak mükemmel bir yerdedir. Yorkville’in en büyük alışveriş ve eğlence bölgesi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul, açık bir avluya sahip eşsiz tasarımlı modern bir binanın ikinci ve üçüncü katlarında yer almaktadır. LSI Toronto; müzeler, galeriler ve alışveriş bölgelerine yakındır. Metro hattı şehir merkezindeki her yere kolayca ulaşımı sağlarken otobüs hatları şehrin geri kalanında ulaşımı kolaylaştırır.
Kanada‘nın en büyük kenti ve Ontario‘nun başkenti olan Toronto, dünyanın en refah ve güvenilir kentlerinden biridir. Victoria geçmişinden sıyrılıp; finansal, ticari ve kültürel alanlarda önemli, kozmopolit bir kent haline gelmiştir. Düşük suç oranı, temiz çevresi ve kaliteli yaşam standardı ile dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. 100’den fazla dilin konuşulduğu, 80 etnik grubun yaşadığı Toronto, yaklaşık 5,000 restorana, kafeler ve alışveriş komplekslerine sahiptir. İş ve kültür merkezi olan Toronto, gece kulüpleri, opera salonları ve spor alanları ile herkes için ideal bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Özellikle şehirdeki bol ve geniş yeşil alanlar ve Toronto adaları, çekici şehir merkezi ile birleşince, Toronto birçok kişi için ideal bir şehir olarak kabul edilmiştir. Dünyaca ünlü Niagara Şelalesi ve Buffal’a da çok yakın bulunan bu kentte yapılacak bir çok aktivite ve görülecek çok fazla güzellik vardır.

Okul kapasitesi: 200-240 öğrenci.
16 Modern Sınıflar, sınıflarda maksimum öğrenci mevcudu 15, Tüm sınıflarda TV, elektronik beyaz tahta, klima, ısıtıcı ve bol doğal ışık.
Kahve Makinesi, Otomatik içecek makinesi, Yemek Odası, Ücretsiz su sebili, Öğrenci mikrodalga fırını, mutfak ve buzdolabı
Kütüphane, Öğrenci bilgisayar odası, Sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, Ücretsiz Materyaller, Online eğitim
Film odası, Bekleme odası, Öğrenci odası, Öğrenci destek masası, Balkon/taraça , Geniş bir avlu
Fotokopi makinesi, Öğrenci kullanımı için yazıcı, Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı.
Engelli Erişimi: Sınıfa tekerlekli sandalye erişimi, Engelli tuvaleti, Resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi.

LSI Toronto okulunun sosyal programı çok çeşitli aktiviteleri barındırır. Algonquin Park’ta Kamp turu gibi heyecan verici deneyimlerin yanında çeşitli spor aktiviteleri, tarihi ve turistik gezilere katılma şansı sunar. CN Tower’da 360° Toronto turlarına katılabilir, Niagara Şelalesinin eşsiz güzelliğini izleyebilir ya da Toronto adalarında muhteşem doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. LSI, öğrencilerine sunduğu eğitim programlarının yanı sıra aynı zamanda da mevsime göre piknik, buz pateni, tarihi ve doğal güzelliklerin olduğu yerlere gezi düzenlemektedir.
Eğitiminiz devam ederken Toronto‘yu keşfetmeden günü sakın bitirmeyin! Serbest zamanlarınızda çok kültürlü insanlarla tanışın ve sokaklardaki rengarenk atmosferi soluyun. Çünkü Toronto’nun her köşesinde sımsıcak insanlar ve sokaklarında güzel bir yaşam enerjisi bulunuyor.
Toronto çok kültürlü bir şehirdir ve dünyanın her yerinden gelen insanları büyük bir memnuniyetle ağırlamaktadır. Eğer yolunuz düşerse Çin, Yunan, İtalyan ve Fransız Mahalleleri’ni mutlaka ziyaret edin ve yerel insanlarla tanışın. Eğer karnınız acıkmışsa yerel lezzetler sunan restoranlarda mola vermenizi öneririz.
Diğer aktiviteler;
Toronto Sanat Galerisi ve USB Antropoloji Müzesi), park ziyaretleri
Lighthouse Park, Lynn Canyon, Queen Elizabeth Park’ta spor aktiviteleri
Bisiklet, nehirde rafting ve yürüyüşleri
Kış aylarında kayak, snowboard ve buz pateni
Çeşitli konserler, öğrenci partileri ve biribirinden keyifli etkinlikler
NHL buz hokeyi maçını seyretmek
Toronto’da Gezilecek Yerler: Ontario Gölü, Toronto Islands Park, Casa Loma High Park, Rogers Centre, Toronto Zoo, Toronto Eaton Centre, Little India, New City Hall, China Town, Kensington Market.
Toronto Blue Jays Beyzbol Maçı: Toronto Blue Jays’i kendi stadyumunda izlerken beyzbol eğlencesinin tadını çıkarın; diğer öğrencilerle tanışıp İngilizce pratik yapmak için harika bir fırsattır.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders), Mini Grup (haftada 30 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

AİLE YANI
Ev sahibi ailelerimiz Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir. Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir ortam sunmaktadır. Konaklama ofisi tarafından seçilen aileler, düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. Kahvaltı ya da kahvaltı – akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.). Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır. Pek çok ev sahibi aile haftada bir kere, ekstra ücret talep etmeden, öğrencilerin çamaşırlarını yıkamakta ya da en yakın çamaşırhaneye ulaşmaları konusunda öğrenciye yardımcı olmaktadır. Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

Executive Aile Yanı:
Executive aile yanında konaklama imkanı, diğer aile yanında konaklama seçeneğinden daha yüksek standartlara sahiptir. Konaklamanın sağlanacağı evler büyüklük, bulunduğu konum (evler her zaman LSI’a çok yakın olmayabilir), kişiye özel banyo imkanı (banyolar her zaman odanın içinde olmayabilir), oda içinde televizyon ve internet erişimi gibi ekstra imkanların varlığı üzerinden fiyatlandırılır.

REZİDANSLAR

Ryerson University – ILC:
Ryerson Üniversitesi öğrencilerinin konakladığı ve şehrin merkezi kabul edilen Yonge & Dundas’a yürüme mesafesinde olan ILLC Öğrenci Yurdu konforlu odalarıyla şehir merkezinde tercih edilebilecek yurt konaklamalarının başında gelmektedir. Tesis mayıs ve haziran ayları arasında uygundur. Tesislerde bulunanlar; Tek kişilik yada çift kişilik yatak, ebeveyn banyosu, renkli televizyon, kanepe ( bazı odalarda), çalışma masası, eşya dolabı, gardrop, komidin, raf, boy aynası, ücretsiz yüksek hızlı internet, günlük oda servisi ve temizliği opsiyonu, paylaşımlı tuvalet, oda içi klima, karbanmonoksit dedektörü, 110/120 voltajlı elektrik ünitesi, ütü ve ütü masası (talep üzerine), radyolu saat.

Ryerson University – Pitman Hall:
Ryerson Üniversitesi öğrencilerinin konakladığı ve şehrin merkezi kabul edilen Yonge & Dundas’a yürüme mesafesinde olan Pitman Hall Öğrenci Yurdu konforlu odalarıyla şehir merkezinde tercih edilebilecek yurt konaklamalarının başında gelmektedir. Tesis mayıs ve haziran ayları arasında uygundur. Tesislerde bulunanlar; Tek kişilik yatak, çalışma masası, eşya dolabı, gardrop, komidin, raf, boy aynası, ücretsiz yüksek hızlı internet, günlük oda servisi ve temizliği opsiyonu, paylaşımlı tuvalet, oda içi klima, karbanmonoksit dedektörü, 110/120 voltajlı elektrik ünitesi, ütü ve ütü masası (talep üzerine).

Ryerson University – DCC:
Ryerson Üniversitesi öğrencilerinin konakladığı ve şehrin merkezi kabul edilen Yonge & Dundas’a yürüme mesafesinde olan Pitman Hall Öğrenci Yurdu konforlu odalarıyla şehir merkezinde tercih edilebilecek yurt konaklamalarının başında gelmektedir. Tesis mayıs ve haziran ayları arasında uygundur. Tesislerde bulunanlar; Tek kişilik yatak, çalışma masası, eşya dolabı, gardırop, komidin, raf, boy aynası, ücretsiz yüksek hızlı internet, günlük oda servisi ve temizliği opsiyonu, paylaşımlı tuvalet, oda içi klima, karbanmonoksit dedektörü, 110/120 voltajlı elektrik ünitesi, ütü ve ütü masası (talep üzerine).

Neill-Wycik Residence – Summer Hotel:
Toronto şehir merkezinde yer almaktadır. LSI’ye trenle 15 dakikadır. Odalar: Tek kişilik odalar, ortak banyo, fiyata kontinental kahvaltı dahildir. İmkanlar: Ortak mutfak, Wi-Fi’li ortak oda, ağırlık odası, çatı katı veranda, çamaşır yıkama olanakları, snack bar. Wi-Fi: Modem ayda CA $ 30’a kiralanabilir. Uygunluk: Mayıs – Ağustos. Tüm ortak alanlarda günlük temizlik ve 24 saat güvenlik.

Casa Toronto Residence:
Yonge St. ve St. Clair Ave yakınında yer almaktadır. LSI Toronto’ya yürüyerek 15 dakikadır. Odalar: Paylaşılan tek ve çift kişilik konaklama, 1 yatak odası, 2 yatak odası. Yemekler: Kendin pişir kendin ye İmkanlar: Ortak mutfak, TV’li oturma odası, spor salonu, ücretsiz Wi-Fi, telefon, Çamaşırhane.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642266a1d44f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642266a1d44f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642266a1d44f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642266a1d44f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642266a1f3de .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642266a1f3de .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642266a1f3de .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642266a1f3de .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642266a213fd .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642266a213fd .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642266a213fd .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642266a213fd .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642266aa334b a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642266aa334b a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642266aa334b a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642266aa334b a:hover{ color: #ffffff; }