1988 yılında Kanada‘da kurulan VanWest College olarak öğrencilerin ihtiyaçlarına tam olarak uyan İngilizce dersleri vermekteyiz. Kişiye özel öğrenci danışmanlarımızın rehberliğinde hem bireysel akademik ilgi görecek hem de kişiye özel eğitim planlarımızdan yararlanacaksınız. İkinci dil olarak İngilizce (ESL) programının esas amacı konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin yanı sıra dil bilgisi, telaffuz ve kelime hanesi gibi ek becerilerin geliştirilmesidir. Başlangıç seviyesinden gelişmiş seviyeye kadar dil öğrenme stratejilerini nasıl uygulamaya koyacağınızı öğreneceksiniz. Derslerimiz sizleri akademik başarı yolunda mesafe katetmeye hazırlamaktadır. Kanada’nın en iyi 10 uluslararası dil okulları listesinde 7. sırada yer almaktadır.

Akreditasyonlar:

PTIB: VanWest, British Columbia Yüksek Öğrenim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumları Şubesi (PTIB) tarafından onaylıdır.

Linguaskill Business: BULATS sınavının yerini tutan Linguaskill Business, çalışanların veya stajyerlerin dil seviyelerini belirlemek için güvenilir bir yöntemdir. VanWest Kanada’da bu sınava girebileceğiniz tek akredite kurum olma niteliğini taşır.

EQA: The Education Quality Assurance (EQA), Eğitim kurumlarının kalite seviyesini denetleyen ve akredite eden kurumdur.

IALC: IALC (International Association of Language Centres), Uluslararası Dil Merkezleri Birliğidir.

EduCanada: Kanada Eğitim Bakanlığı ve Küresel İşler Bakanlığı işbirliği sayesinde, Kanada’nın uluslararası eğitim kalitesini destekleyen EduCanada markasıdır.

Languages Canada: Languages Canada örgütü, uluslararası seviyede kaliteye sahip dil okullarını üyeliğe kabul etmektedir.

ALTO: ALTO (Dil Tatil Organizasyonları Kurumu) (Association of Language Travel Organisations), eğitim ve tatili bir arada sunan eğitim kurumlarının oluşturduğu dünyaca prestijli bir örgüttür.

QE: QE (Kaliteli İngilizce Kurumu) (The Quality English), öğrencilerin verimli ve eğlenceli eğitim deneyimi yaşayacaklarını garanti eden bir akreditasyondur.

Kanada: Kuzey Amerika kıtasında ABD’nin kuzeyinde ve doğusunda yer alan ülke, 10 milyon km2 yüz ölçümü ile dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Başkenti Ottawa olan bu serin ülkenin resmi dilleri İngilizce ve Fransızca’dır. Üç eyalet ve on bölgeden oluşan ülkenin en büyük metropolit şehirleri Toronto, Montreal ve Vancouver’dır. Batı Kanada’da yer alan Quebec eyaletinde baskın dil Fransızca iken, Doğu Kanada’da yer alan Ontario eyaletininde İngilizce’dir. Ayrıca İnuitçe gibi yerel diller, Çince ve İtalyanca konuşan önemli miktarda insan yaşamaktadır. 35.151.728 nüfusun %80’i güneyde yaşar, bu nedenle yüzölçüm bakımından dünyanın en düşük nüfus yoğunluğuna sahip ülkesi olarak sınıflandırılsa da halk güneydeki küçük bir bölgede yoğunlaştığı için pratikte nüfus yoğunluğu yüksektir . Kanada halkının etnik yapısı oldukça zengindir. Toplumun %75’i Avrupa, %15’i Asya, %4’ü Kanada yerlileri, %3’ü Afrika, %2’si Güney Amerika kökenlidir. Uluslar arası Şeffaflık Kurumu (TI) tarafından ahlaki yozlaşmanın en az olduğu 12. ülke olarak belirlenmiştir. 15. yüzyıldan beri İngiltere tarafından yönetilen Kanada’nın siyasi yönetim şekli monarşidir. Kraliçe II. Elizabeth devlet başkanı olmasına rağmen, devleti pratikte başbakan yönetir. Kanada, Birleşmiş Milletler, İngiliz Milletler topluluğu, Nato, G8, OECD ve APEC üyesidir. Dünyanın en büyük onuncu ekonomisi olan Kanada’nın para birimi Kanada Dolarıdır (CAD). ABD’ye benzer yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada’nın ekonomisi fosil yakıtlar gibi doğal kaynaklara dayalıdır ve ileri teknolojili endüstriyi kullanır. Kanada, en yüksek göç alan ülkelerin başında gelir. Kanada halkı ve devlet yönetimi bu yüksek göç alımını destekler ve teşvik eder. Yeni göçmenler genellikle Toronto, Montreal ve Vancouver gibi büyük şehirlere yerleşir. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD)’ye göre Kanada dünyanın en eğitimli ülkesidir. Bütçesinin önemli bir kısmını eğitime yatıran devlet yönetimi sayesinde nüfusun neredeyse yarısı en az üniversite mezunudur. Bilimsel araştırma kalitesi sıralamasında 4. olan Kanada fizik, kimya ve tıp alanında toplam on Nobel ödülü sahibidir.

Kelowna: Metropolün rahatlığını küçük kasaba cazibesiyle buluşturan şehirde kozmopolit hayatın tüm imkanları elinizin altındadır. Okanagan Gölüyle dağ sırtları arasında yer alan şehirde herkese hitap eden bir şeyler bulmak mümkündür.

Kelowna Kampüsü, Okanagan Vadisinin kalbinde konumlanmıştır. Kampüs, ana otobüs istasyonuna ve göle kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.

Kelowna, Kanada’nın İngiliz Kolumbiyası eyaletinin güney iç kesiminde yer almaktadır. Okanagan Gölü kıyısında konumlanmıştır. Kelowna, aynı zamanda Okanagan bölgesinin başkentidir. Vancouver ve Victoria kentsel alanlarının ardından, Britanya Kolumbiyası eyaletindeki en büyük kentsel yerleşim alanıdır. Vancouver ile Kelowna arası otomobil ile 4, uçak ile 1, toplu taşıma ile 5 saat süre mesafededir.

Kanada, Kuzey Amerika kıtasında ABD’nin kuzeyinde ve doğusunda yer almaktadır.

Kelowna kampüste 9 adet sınıf, 1 adet bilgisayar laboratuarı, öğrenci dinlenme salonu bulunmaktadır.

Yeni arkadaşlarınızla tanışıp Vancouver ve Kelowna’nın sunduklarının tadını çıkartacağınız okul dışı saatler aslında Kanada deneyiminizin büyük kısmını oluşturacaktır. Wanwest, her kesimden ve kültürden bireylerin ihtiyaçlarına uygun etkinlikler düzenlemektedir. Eğitimsel, kültürel, eğlence amaçlı ve sportif etkinliklerimiz mevcuttur. Faaliyetlerimizin bir diğer kısmı da seyahat ve iş odaklıdır. Hem Vancouver hem de Kelowna’da yılın her vakti, başka yerde bulamayacağınız festivalleri ve yemek, kültür, performans sanatı, müzik ve spor etkinliklerini deneyimleme şansınız olacaktır.

Şehirde dünya standardında alışveriş mağazalarının, gurme restoranların, canlı performans gösterilerinin, meşhur tiyatroların tadını çıkarabilecek, ve şehirden fazla uzaklaşmadan doğa gezilerine çıkabileceksiniz. Hafta sonu gezileri, komşu şehirleri ziyaret ve British Columbia’nın el değmemiş tabiatını tecrübe etmek isteyen seyahat tutkunları için mükemmel fırsatlar sunacaktır. Muhabbet Kulübü’nde İngilizcenizi ilerletme, Dillerarası Değişim’de sınıf arkadaşlarınızı yakından tanıma ve Mülakat Temelleri Günü’nde mülakat tavsiyeleri edinme imkanınız olacaktır. Kanada BBQ’den tutun Kültür Günleri’ne kadar çeşitli aylık okul-içi faaliyetler düzenlemekteyiz. Öğrencilerimizi kendi kültürlerini sınıf arkadaşlarına tanıtmak üzere etkinlikler düzenlemeye teşvik etmekteyiz.

Sunduğumuz İngilizce Dil Programlarımız (ESL): Genel İngilizce, Akademik İngilizce (EAP), İşletme ve Ofis İngilizcesi (Linguaskill Business), Sınavlara Hazırlık için İngilizce (IELTS), Özel Seçmeli Dersler, Kişiye Uyarlanmış Özel Dersler, Genç Yaştakiler için İngilizce, Tüm Aile için İngilizce, Lise Çağındakiler için BRIDGE Programı’dır.

İngilizce Yeterlik Sınavları: Canadian Language Benchmarks (CLB), Cambridge English Scale, Common European Framework Of Reference (CEFR), IELTS Academıc (Skor), TOEFL Ibt (Skor)’dur.

Sunulan Seçmeli Ders Seçenekleri: Genel İngilizce, Akademik İngilizce (EAP), İleri Seviye IELTS (IELTS 7.5), Linguaskill Business Advanced, Tüm Aile için İngilizce, Genç Grup, IELTS 6.0, Linguaskill Business Intermediate İletişim, Konuşma, Dinleme, Yazma, Gramer, Eleştirel Yaklaşım, Sunum (Hitabet), Mühendislik İngilizcesi, Sosyal Medya Pazarlama ve Satış İngilizcesi, İngilizce ve Gönüllülük Deneyimi, Bire Bir Dersler’dir.

 • Genel İngilizce: Sunduğumuz sekiz standart dil seviyesi, başlangıç seviyede ve çok az İngilizce bilen öğrencilerin bilen üst düzey İngilizce yeterlik seviyesine geçişini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Genel İngilizce programına katılarak gramer bilgisi ve İngilizcenin işlevlerine yönelik temel düzeyde kavrama becerileri geliştireceksiniz. İngilizce’ye tümüyle, yüksek özgüvenle yaklaşabileceksiniz. Gündelik yaşamınızda akıcı İngilizce konuşma kabiliyeti geliştireceksiniz. Beceri entegrasyonu müfredatını takip eden sabah derslerinde İngilizcenizi geliştirmek için özel stratejiler öğreneceksiniz. Öğleden sonra alacağınız seçmeli derslerde, okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere temel dil becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Akademik İngilizce (EAP): Akademik İngilizce (EAP) sizleri, akademik ortamlarda karşılaşacağınız temel konulara hazırlayan ileri seviyede bir dil kursudur. Kurslar hem Kanada ile ilgili hem de uluslararası hususlarda çeşitli güncel ve ilginç konular içermektedir. Bu kurs aynı zamanda, IELTS veya CAE gibi ileri seviye sınavlara hazırlanmanız için gerekli temel bilgileri edinmenizi sağlayacaktır. EAP 100, 200, 300 ve 400 olmak üzere dört adet seviye bulunmaktadır. EAP 400 dersini başarıyla geçerseniz partner üniversite ve kolejlerimize lisan gerekliliği aranmadan başvuru yapabilirsiniz. Akademik İngilizcenin temel yapı taşlarına hakim olacaksınız. Sınıf tartışmalara katılma, sunumlar hazırlama ve bunları sınıf ortamında sunma imkanınız olacak. Sorun çözme ve eleştirel düşünme becerileri edineceksiniz. Etkin zaman yönetimi ve ders çalışma becerileri edineceksiniz.
 • İşletme Ve Ofis İngilizcesi (Linguaskill Business): Linguaskill Business, İngilizceyi ikinci dil olarak konuşan bireylerin günlük iş ortamlarında İngilizce konuşabilme yeteneğini ölçmektedir. Bu kurs, İngilizceyi işletme bağlamında veya ofiste kullanmayı planlayan öğrenciler için mükemmel bir fırsattır. Öğrenciler ilk safhada deneme sınavlarına, bundan sonraki her dört haftada bir ise resmi bir sınava girerler. BULATS sınavının yerini tutan Linguaskill Business, çalışanların veya stajyerlerin dil seviyelerini belirlemek için güvenilir bir yöntemdir. VanWest Kanada, bu sınava girebileceğiniz tek akredite kurum olma niteliğini taşımaktadır. Linguaskill Business kursumuz iki farklı program sunmaktadır:
  • Linguaskill Business Intermediate (Seçmeli): Bu kurs, öğrencileri, temel işletme konseptlerini kavramaya ve kullanmaya yardımcı nitelikte modern işletme örnekleriyle tanıştırır ve katılımcıların mevcut genel işletme bilgi ve becerilerini geliştirme amacı taşır.
  • Linguaskill Business Advanced: Bu kurs sizi çeşitli özün İngilizce materyallerle aşinalığınızı geliştirerek, Linguaskill Business resmi sınavına hazırlayacaktır.
 • Sınava Hazırlık İçin İngilizce (IELTS): Hedefiniz ister iyi bir iş isterse de prestijli bir üniversite programına girmek olsun, VanWest’in IELTS (International English Testing System) hazırlık kursları, hevesli öğrencileri amaçlarını başarıyla gerçekleştirmeleri için hazırlamaktadır. Dersler, sizi IELTS sınavının her dalına tam olarak hazırlar ve dil yeterliliği kazanırken sınav skorlarınızı yükseltmenize destek olmaktadır. Sınava stratejik biçimde hazırlanmayı öğreneceksiniz. Yeni sınav tekniklerini ve bunların nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz. Yüksek başarı skorlarıyla meşhur bir kurumda sınav hazırlığı eğitimi alacaksınız. Sınava başka yerde bulamayacağınız özgün İngilizce eğitimi materyalleri kullanarak hazırlanacaksınız.
 • English Plus +: English Plus + kursumuz beş farklı ders seçeneği sunmaktadır:
  • Sunum İngilizcesi (Hitabet): Düşüncelerinizi açıkça ifade etmek için gerekli stratejiler ve dinleyicilerin dikkatini kendi üzerinize çekmeyi öğreneceksiniz. Hitabet için gerekli kilit becerilere aşinalık geliştireceksiniz. Aklınızdakileri kağıda akıcı bir şekilde geçirmeyi öğreneceksiniz. Sınıfta bolca yapacağınız pratik sayesinde özgüven kazanacak, dinamik ve etkin konuşmacılar haline geleceksiniz.
  • Pazarlama ve Satış İçin İngilizce: Size en uygun piyasayı nasıl belirleyeceğinizi ve müşteriye nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz. Lokal, ulusal veya global düzeyde istenen sonuçları verecek bir pazarlama stratejisi oluşturmayı öğreneceksiniz.
  • Sosyal Medya İngilizcesi: Çeşitli sosyal ağların işleyişini keşfedebilir, görseller, bloglar ve vlogging vasıtasıyla kişisel markanızı oluşturabilirsiniz. Sosyal ağınızı genişletmeyi ve işveren-dostu bir profil oluşturmayı öğrenebilirsiniz.
  • Mühendislik İngilizcesi: Bu kursta inşaat, elektrik mühendisliği ve makine mühendisliğine özgü İngilizce kullanımı da dahil olmak üzere bir dizi konu ele alınacaktır. Derslerde, mühendislerin karşılaştığı sorunların açıklanması ve çözümlenmesi gibi konuları, İngilizce tartışma fırsatı bulacak, konuşma ve dinleme etkinlikleri vasıtasıyla kişisel iletişim becerilerinizi artıracaksınız. Teknik bilgiyi açıkça izah etmeyi ve teknik Ingilizce’yi doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Yabancı müşteri ve iş arkadaşlarınızla konuşurken gerekli İngilizce yeterliğini kazanacak ve iş ilişkilerinde özgüveninizi arttıracaksınız. Çeşitli mühendislik alanlarında başarılı olmanızı sağlayacak teknik İngilizce ve ofis iletişimi becerilerinizi geliştireceksiniz.
  • Gönüllülük Deneyimi Ve İngilizce Kursu (Kelowna): Etkileşimi ve toplumsal dayanışmayı ön plana koyan bu kurs, size yerel toplulukta faal bir rol üstlenmeyi, yeni beceriler edinmeyi, topluluğunuzun yaşam kalitesine katkıda bulunmayı öğretmek ve gerçek bir “Kanadalılık” tecrübesi vadetmektedir. Sabah alacağınız İngilizce derslerinden sonra çeşitli işletmeler ve kuruluşların gönüllülük faaliyetlerini keşfedecek ve toplumla arasında daha sıkı bağlar kurmak amacıyla yerel etkinliklere katılacaksınız.
 • Grup Eğitim Faaliyetleri Ve Geziler: Grup eğitim faaliyetleri ve geziler gençler, yaşlılar ve çalışanlar dahil olmak üzere her kesimden öğrenciye hitap etmektedir. Çeşitli ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uyan, gruba özel faaliyetler dizayn edilebilmektedir. Bu kurs haftalık veya günlük planlar üzerinden Kanada kültürü ve İngilizce dili öğrenmeye odaklı yoğun eğitim programlarından oluşmaktadır. Kampüs dışı eğlence faaliyetleri içermektedir.
 • Bire Bir Dersler: Her ders 55 dakikadır. Dersler bireysel ihtiyaçlarınıza had safhada duyarlı olarak tasarlanmıştır ve öğrenim sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Deneyimli eğitmenlerimizin bireysel profesyonel ilgisi, rehberliği ve geri bildirimlerinden yararlanmanız öngörülmektedir.
 • Kariyer Hazırlık Yaz Kampı (Vancouver) (13-17 Yaş Arası): Gerçek hayat ve iş deneyimi odaklı somut eğitim imkanı sunan programda İngilizce ve kariyer becerilerinizi geliştirebilir ve gerçek bir Kanada deneyimi edinebilirsiniz. Vancouver kampüsümüzde, haftada 30 ders verilen programın müfredatında konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirmek için İngilizce dersleri; liderlik becerileri, pazarlama ve satış, kariyer planlama ve sosyal medya kullanımı gibi kariyer hazırlık dersleri, okul faaliyetleri bulunmaktadır. Okul faaliyetlerinden bazıları spor, tarihi ve turistik geziler ve eğlenceli yarışmalardır.
 • Gençler İçin İngilizce (Yaz – Kış) (13 – 17 Yaş Arası): Gençler için İngilizce Kursu, İngilizce öğrenmek ve çeşitli etkinlikler yoluyla Kanada’yı tecrübe etmek isteyen 13 – 17 yaş arası gençler için tasarlanmıştır. Vancouver veya Kelowna’da bulunan kursun müfredatında temel İngilizce becerileri (konuşma, dinleme, okuma, yazma) ve Kanada kültürü yer almaktadır. Yaz mevsiminde haftada 30, kış mevsiminde haftada 25 ders bulunmaktadır.
 • Tüm Aile İçin İngilizce (Vancouver – Yaz): Tamamıyla İngilizce konuşulan bir ortamda eğitim görme ve İngilizceyi yüksek özgüvenle konuşmayı öğrenme imkanı sunmaktadır. Sınırlı öğrenci kapasiteli gruplarda bireysel ilgi ve destek imkanı, beceri merkezli derslerde temel İngilizce konuşma kalıplarını öğrenme ve kelime haznenizi geliştirme imkanı, çocuk yaştakilerin İngilizce öğrenimini kolaylaştıran oyunlara, faaliyetlere ve eğitim gezilerine erişim imkanı bulunmaktadır.
 • Lise Çağındakiler İçin Bridge Programı (Vernon & Penticton): Sabahları, sizi İngilizce konuşulan devlet okullarında başarıya hazırlayacak Akademik İngilizce Kurslarımıza (EAP) katılacaksınız. Öğleden sonra, İngilizcenizi geliştirmek için çeşitli seçmeli derslere girme fırsatı da bulunmaktadır. Lise akademik kelime haznesi geliştirme, yazma, telaffuz, iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz. EAP modülünü başarıyla tamamlandıktan sonra, üç Kanada lisesinden birini seçme imkanınız olacaktır. Çeşitli özel akademik programlar, spor takımlarına katılma imkanı ve seçmeli faaliyetler sunulmaktadır.

AİLE YANI

Kanadalı bir ailenin yanında konaklama imkanı İngilizcenizi en hızlı şekilde geliştirme yollarından biri olduğu kadar Kanada kültürünü derinlemesine deneyimleme fırsatı da sunmaktadır. Sizi, güvenli, konforlu ve dost canlısı bir ev sahibi aile yanına yerleştirme güvencesi vermekteyiz. İki farklı aile yanı konaklama bulunmaktadır; Tek kişilik oda, günde 3 öğün yemek; Çift kişilik oda, günde 3 öğün yemek.

ÖĞRENCİ YURDU

Yurtta kalmak birçok ülkeden yeni insanlarla tanışmak ve öğrenim merkezli bir atmosfere girmek için harika bir fırsattır. Yurtta tek kişilik odalar ve ortak banyo bulunmaktadır.

ORTAK ÖĞRENCİ EVİ

Ev arkadaşlarınız sayesinde sosyal çevrenizi kolayca genişletecek ve gerçek bir okul tecrübesi edineceksiniz. Vancouver ortak evlerde üç farklı konaklama imkanı sunulmaktadır. Tek kişilik oda, kişisel banyo; Tek kişilik oda, ortak banyo; Çift kişilik oda, ortak banyo.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642264e4655c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642264e4655c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642264e4655c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642264e4655c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642264e48fa2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642264e48fa2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642264e48fa2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642264e48fa2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642264e4cdd2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642264e4cdd2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642264e4cdd2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642264e4cdd2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642264eba5a3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642264eba5a3 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642264eba5a3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642264eba5a3 a:hover{ color: #ffffff; }