ISE International School of English, uluslararası öğrenci bakımından yabancı dil eğitiminde en yüksek standartları sağlamayı hedefleyen, yüksek kaliteli ve profesyonel bir dil okuludur. 1995 yılından beri başarıyla faaliyet göstermektedir. ISE’nin klasik “Georgian” mimarisinin izlerini taşıyan binalarında, dünyanın dört bir yanındaki 30’dan fazla ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. ISE, İngilizce Dil Öğretimi (ELT) için İrlanda Kalite ve Yeterlilikler servisi olan ACELS tarafından tanınmaktadır. İMKB aynı zamanda MEI (Marketing English Ireland) üyesidir. Okulda İngilizce becerilerinizi geliştirirken İrlanda’nın muhteşem güzelliklerinin tadını çıkarabilir, hayat boyu süren unutulmaz dostlukların temelini atabilirsiniz!

Neden ISE Waterford

 • Profesyonel ve arkadaşça bir yaklaşım,
 • Sizi önemseyen öğretmenler ve çalışanlar
 • Güvenebileceğiniz bir okul ve yetkili kuruluş,
 • Tek, çift ve üç kişilik oda seçenekleri içeren öğrenci konaklama olanakları,
 • İngilizce ile hedeflerinize ulaşmak için gereken destek, geri bildirim ve tavsiye,
 • Öğretmenlerimiz uluslararası olarak tanınan bir İngilizce öğretimi yeterliliğine sahiptir ve oldukça deneyimlidir,
 • Teknoloji ile iç içe verilen inovatif eğitim tarzı,
 • Bir çok okula göre uygun fiyatlar sunar. Eğitimleri ise kalitelidir,
 • Ders dışı etkinliklerle öğrenciyi sosyal hayata adapte etmek. İSE sosyal arkadaşlığa çok önem veriyor. Tüm öğrenciler ve ekip arkadaş olmaya, kaynaştırmaya çalışıyorlar
 • İş bulma konusunda öğrencilerine verdiği destekler.
 • Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Dublin ve İrlanda’daki diğer şehirlere düzenli geziler,
 • Türk öğrenci nüfusunun az olması. Özellikle millet dağılımı konusunda başarılı okullardan biridir. Tüm dünya ülkelerinde oldukça eşit dağılımlı tanıtımlar yapar. Bu sayede öğrenciler belli bir ülkeye yoğunlaşmış değildir.

Öğrenci konforunu oldukça önemseyen ISE Ireland, yüksek kalitede kişiselleştirme olanaklarına sahiptir. Her öğrencinin gelişimi ISE tarafından düzenli bir şekilde takip edilmektedir. Testler ve ödevler sayesinde öğrencinin ne kadar ilerleme kat ettiği kayıt altında tutulur. ISE’de dersler az kişinin bulunduğu sınıflarda yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin her birine yeterli vakit ayrılabilmektedir. Öğrenci kendisine atanan danışman ile gelişim programını yakından takip edebilir. Sınıfların interaktif olması öğrencilerin derslere katılımını arttıran önemli bir unsurdur. ISE Ireland’da ders veren öğretmenler lisanslı TOEFL hocalarıdır.

ISE, öğrencileri için modern öğretim programları ve materyaller ile İngilizce eğitimi vermektedir. Personelinin tamamı İrlandalı olan ISE, kurulduğu ilk günden bugüne yüksek düzeyde kalite ile eğitim vermeyi ilke edinmiştir. ISE; öğrencilerinin İngilizce seviyelerini ilerletmelerine özen göstermeyi, kaliteli bir hizmet sunmayı ve yüksek düzeyde memnuniyeti garanti eder. Ayrıca okul, öğrencileri için öğleden sonra etkinlikleri düzenleyerek eğlence ile çalışmayı birleştiren bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tycor Business Park Kampüsümüz Waterford’un sakin bir yerleşim bölgesinde, ama yine de şehrin kalbindedir. Lisduggan Alışveriş Merkezi kampüse 10 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler için süpermarket ve bazı kafeler vardır. Benzer şekilde, okulun güney tarafına sadece 15 dakika yürüyen öğrencilerin yerel kitapçıda vakit geçirebilecekleri şehir merkezi vardır. Bir zamanlar eski bir tiyatro olan Center şimdi bir kitapçıya ve kafeye dönüştürülmüş ve içerisinde yerel mağazalar, barlar ve restoranlar mevcuttur. Çoğu öğrenci yürümeyi veya okula bisikletle gitmeyi tercih eder Bu kadar merkezi bir konumda olduğu için  otobüslerle her yere ulaşım sağlanabilir. Otobüs durağı okuldan 50 m uzaktadır.

International School of English Dil Okulu, Waterford’da eğitim vermektedir. Bu antik kasaba, ülkenin en eski yerleşim noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu da ziyaretçilerin buraya olan ilgisini arttırmaktadır. Vikingler tarafından 9. yüzyılda kurulan Waterford kenti, ülkenin önemli liman şehirlerinden biridir. Ülkenin sakin ve keyifli bölgelerinden olan kent, çok hareketi sevmeyen ve tarih ve sanatla iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için İrlanda’da tercih edilebilecek en iyi rotalar arasında bulunmaktadır. Waterford’dan Dublin’e gitmek isterseniz, tren ile 2 saat 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Niçin Waterford ?

 • Temiz ve güvenli bir ortam,
 • Çeşitli eğlence ve boş zaman etkinlikleri,
 • Harika restoranlar ve barlar,
 • Çeşitli sanat ve kültürel etkinlikler,
 • Festivaller ve Tiyatro,
 • Mükemmel ulaşım bağlantıları,
 • Diğer İrlanda şehirlerinden daha ucuz yaşam maliyeti.

ISE Waterford kampüsü;

 • 14 derslikten oluşan sınıflar ortalama 8 kişiliktir
 • Ücretsiz Wi-fi, öğrenci kantini
 • Dinlenme salonu
 • Çalışma salonu
 • 24 saat acil yardım hizmeti
 • Bilgisayarlı kütüphane
 • Akademik destek
 • Öğrenci salonu
 • Teras, güvenlik
 • Bilgisayar laboratuvarı

Sosyal Etkinlikler Bölümü, sizin için her ay heyecan verici bir sosyal takvim hazırlar.  Waterford’un Müzeleri ve Sanat Galerileri ile plajları ve kırsal alanları gibi birçok ilgi çekici yeri ziyaret edeceksiniz. Şehrin etrafında turlara çıkarak tarihini ve kültürünü öğreneceksiniz. Öğretmeniniz sizi sınıf gezilerine götürecek ve okul da ders saatinin dışında gezmenizin tadını çıkarabileceğiniz geziler sunacaktır. Waterford, yıl boyu süren festival programı, çeşitli tiyatro gösterileri, harika akşam ve gece eğlenceleriyle canlı bir kültürel ve sosyal manzaraya sahiptir.

Dışarıda yemek: Waterford her zevke hitap eden büyüyen bir yemek kültürüne sahiptir; geleneksel “fish and chips”(balık ve patates), Michelin Yıldızlı mutfağı, kaliteli kahve, rahat publar, yerel çiftçi pazarları veya uluslararası yemekler olsun, hepsini Waterford’da bulacaksınız

Doğa: Waterford Greenway, Waterford ve Dungarvan arasındaki eski bir demiryolu hattı boyunca muhteşem bir 46 km off-road bisiklet ve yürüyüş parkuru mevcuttur. Nehirden denize üç uzun viyadük boyunca güzel bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Gece Hayatı: Waterford, çevredeki toplumun buluşma noktası haline gelen büyüleyici geleneksel barlarından modern ve gürültülü kentsel barlara kadar çok çeşitli barlara sahiptir. İstediğiniz canlı müzik ise, gelenekselden modern müzik gruplarına ve orijinal sanatçılara kadar çeşitli barlar sunulmaktadır. Waterford ayrıca yıl boyunca ünlü grup konserleri yapılan en ünlü premium gece kulübünden birine sahiptir. Factory’de arkadaşlarınızla bir gece geçirmeyi kaçırmayın.

Müze: Waterford’un bar ve gece kulüplerinde İngilizce pratiği yaptıktan sonra, bu şehrin sunduğu birçok müzeyi ziyaret etmek için biraz zaman ayırın. Vikinglerin Viking Üçgeni etrafında bir gezinti yaparak nasıl yaşadığını öğrenin ve hayalinizde canlandırın. Waterford Crystal ve evriminin ardındaki vizyoner karakterler, 200 yılı aşkın bir süredir camda eşsiz bir hikaye hazırladılar, zaman ayırın ve Waterford Kristal Müzesi’ni ziyaret edin.

Öğrencilerin kişisel hedeflerine yaklaşırken geçirdikleri zamanı değerli kılmaya odaklanan güçlü bir Öğrenci Yönetimi ekibi bulunmaktadır. Deneyimli ve kalifiye öğretmenler, öğrencilere kesin sonuç sağlayan ve bireysel gereksinimlere göre tasarlanmış en gelişmiş öğretim yöntemleriyle samimi ve profesyonel bir dil öğrenme deneyimi sağlar. Dersler sürekli ve tutarlı bir gelişim ile küçük interaktif sınıflarda deneyimli ve destekleyici öğretmenler tarafından verilmektedir. Küçük sınıflarda eğitim görmek, öğrencilerin grup ortamına katılarak, aynı zamanda özel ve bireysel bir ilgi görerek daha hızlı öğrenebilecekleri bir şekilde öğrencilerin katılımını en üst düzeye çıkarmaya odaklanmalarını sağlamaktadır. Sunulan programlar;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programı (IELTS, FCE, CAE)
 • Birebir İngilizce eğitimidir.

Yurtdışında İngilizce öğrenmeye geldiğinizde konaklama, deneyiminizin çok önemli bir parçasıdır. Bazı öğrenciler ev sahibi bir ailenin yanında kalmayı sever, böylece yerel kültürle daha fazla bütünleşebilirler. Bazı öğrencilerimiz ise öğrenci yurdumuzu (ev paylaşımları) popüler bir seçim olarak görmektedir. Öğrencilerimiz üniversitede olduğu gibi, diğer dil öğrencileriyle bir daireyi ve yurt tesislerini ortak kullanırlar.

AİLE YANI

Aile yanında konaklama, yörenin kültürünü deneyimlemek ve yerel halk hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi seçenektir. Aile yanı konaklama hem geleneksel yemekleri yiyebilmek hem de konuşma yoluyla dili uygulama fırsatı ile İrlanda yaşam tarzını tanımak isteyen öğrenciler için tavsiye edilir. Öğrenci ayrıca yerel kültür hakkındaki bilgilerini zenginleştirecek tipik bir ortamda yaşamayı deneyimleyebilir.

REZİDANS

Konutlarımız üniversite tarzı konaklamalarda yaşamaktan zevk almak, diğer öğrencilerle daire paylaşmak, yemek pişirmek ve sosyalleşmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Tüm konutlarımız şehrin güvenli bölgelerinde bulunmaktadır ve çoğu, okula yakındır (yürüyerek 10-25 dakika). Rezidanslar tek, çift ve çok yataklı odalara sahiptir ve tüm standart olanaklarla donatılmıştır: kendin pişir kendin ye için bulaşık yıkama ve pişirme tesisi, yüksek hızlı Wi-Fi bağlantısı ve eksiksiz yatak takımı. Fiyatlara faturalar (elektrik, gaz, su, çöp kutuları) ve ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı dahildir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0969d5ad85 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0969d5ad85 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0969d5ad85 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0969d5ad85 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0969d5d7f9 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0969d5d7f9 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0969d5d7f9 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0969d5d7f9 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0969d60e1b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0969d60e1b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0969d60e1b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0969d60e1b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0969e09ebf a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0969e09ebf a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0969e09ebf a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0969e09ebf a:hover{ color: #ffffff; }