Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

“Melekler Şehri” Los Angeles, Amerika’ da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen şehirlerden biridir. Geniş öğrenci nüfusu ise bu şehri, kaçırılmaması gereken canlı ve hayat dolu bir şehir haline getirmiştir.

Kaplan Los Angeles Whittier Dil Okulu, Los Angeles’ın ünlü okullarından biri olan Whittier College kampüsündedir. Whittier, LA bölgesinde yaşanabilecek en güzel yerlerden birisidir ve Whittier Koleji de Amerika’daki en iyi kolejlerden biri olarak kabul edilir.

Hollywood, Beverly Hills, Getty Center, Universal Studios, Malibu ve Sunset Boulevard gibi büyüleyici yerlerle çevrilmiş Los Angeles, dil eğitimi alırken aynı zamanda eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz şahane bir şehirdir. Yılın tüm zamanlarında enerjisini kaybetmeyen Los Angeles’ta güneşin tadını çıkarabilir, farklı kültürler tanırken aynı zamanda da dil eğitiminizi alabilirsiniz.

Whitier, sıcak ve arkadaş canlısı bir yapıya sahip olduğundan insanlarla tanışıp kampüs hayatının bir parçası olmak çok kolaydır. Kampüsü Whittier lisans öğrencileriyle paylaşarak, gerçek Amerikan öğrenci hayatını deneyimlemenin tadına varacaksınız.

Büyük şehirlerin ışıltısı, kalabalığı ve gürültüsü size göre değilse ancak eğlenceden ve gezip görmekten de vazgeçemiyorsanız, Kaplan International Whittier College tam size göre bir seçenek olacaktır.

Kaplan Los Angeles Whittier Dil Okulu, Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles şehrinin Whittier kentinde, Whittier Kolej kampüsünde yer alır. Whittier Koleji, Los Angeles’taki lüks Orange County bölgesinin sınırında yer alan küçük bir liberal sanat okuludur. Whittier Dil Okulu, Los Angeles şehir merkezine yürüme ile sadece 10 dakika mesafededir ve üniversitenin kaynaklarının yanında plajlara, eğlence parklarına ve Hollywood’un en iyi alışverişine kolay erişim sunar.

Los Angeles dünyanın en ünlü şehirlerinden birisi olup namıdiğer Melekler şehri; Hollywood, Beverly Hills gibi birçok ünlü yere ev sahipliği yapmakta. Amerika’nın batı kıyısında California eyaletinde yer alan Los Angeles, Las Vegas, San Diego gibi şehirlere oldukça yakındır.

  • Kapasitesi 150 öğrenci olan okulun sınıflarında ortalama 11-15 öğrenci eğitim almaktadır.
  • Akıllı yazı tahtası gibi modern teknolojik donanıma sahip 10 adet sınıf bulunmaktadır.
  • Ücretsiz kablosuz internet erişimi bulunan okulda 17 adet son teknolojiye sahip bilgisayara sahip bilgisayar odası/multimedya merkezi yer alır.
  • Kaplan öğrencileri, üniversite kampüsünün kütüphanesine, kafeteryaya, spor salonuna, koşu parkuruna, basket sahasına, tenis kortuna ve olimpik yüzme salonuna tam erişim hakkına sahiptir.

Los Angeles’ta yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki; emin olun programınıza sığdıramayacaksınız. Amerika’nın nefes kesen uğrak noktalarıyla şehir, dostane atmosferi ve içinizi ısıtan havasıyla sizi etkisi altına alacaktır.Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Los Angeles ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunmaktadır. Kaplan International Whittier okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar.

İşte bunlardan bazıları:

  • Disneyland, Universal Studios ve Magic Mountain’de eğlenceli günler,
  • Huntington ya da Venice plajlarına akşamüstü gezileri,
  • Los Angeles turları: Beverly Hills, Melrose, Hollywood ve El Pueblo, Voleybol ve futbol turnuvaları, San Francisco, Las Vegas ya da San Diego’ya hafta sonu turları, Hawaii ve Meksika’ya muhteşem geziler de listede yer alır.

Kaplan Los Angeles Whittier Dil Okulu, öğrencilere çeşitli eğitim programları sunmaktadır.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) bulunmakta. İngilizce dil eğitimini aldıktan sonra, Amerika’da ve lisans ya da yüksek lisans eğitimine burada devam etmek isteyen öğrenciler Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile partner üniversitelerden birine kabul alabilirsiniz. Kaplan International Amerika’nın anlaşmalı olduğu üniversiteler: Pace University(New York), DePaul University(Chicago), Simmons University(Boston).

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza 60 dakikalık mesafededir.

REZİDANS

Barrington Plaza: Barrington Plaza, okula 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu uzaklıkta olup 2 yatak odalı dairelerde tek kişilik ve çift kişilik odalar sunmaktadır. Yakınlarda birçok olanak ve muhteşem okyanus, şehir ve dağ manzaraları bulunmaktadır. Isıtmalı olimpik yüzme havuzunda yıl boyunca yüzebilir, fitness merkezinde sağlıklı yaşama adım atabilir ya da San Vicente bulvarındaki veya Santa Monica yakınlarındaki mağazaların ve yemek mekanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Tesis özellikleri arasında basketbol sahaları, tenis kortları, geçitli erişim, hızlı internet, çamaşırhane ve ekstra depolama yer almaktadır. Rahatlık ve güvenlik için bakım, yönetim ve devriye bulunmaktadır.Mevcut olan diğer odalar:Çift kişilik odalar.

Westwood International House: Westwood International House büyük, ortak bir evde okula otobüsle 25 dakikalık kısa bir mesafede tek ve çift kişilik odalar sunmaktadır. Tesis bünyesindeki çamaşırhane, WiFi ve yayın hizmetlerinin; büyük modern bir mutfağın ve oda arkadaşlarınızla takılmak için ideal bir ortak alanın keyfini çıkarın. Mevcut olan diğer odalar: Çift kişilik odalar.

Campbell Hall: Campbell Hall, Whittier okulumuza devam eden öğrenciler tarafından kullanılabilir ve Whittier şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Campus Inn çeşitli saatlerde açıktır: Pazartesi-Cuma günleri belirli saatlerde günde üç öğün yemek; Cumartesi ve Pazar günleri günde iki öğün yemek sunulmaktadır. Ortak alanda mikrodalga fırın bulunmaktadır. Campbell Hall bünyesinde çamaşırhane olanakları, çarşaflar, havlular ve banyo malzemeleri mevcuttur. Yurtta WiFi, otomat, piknik alanı ve spor salonu bulunmaktadır. Yaz hariç yıl boyu konaklama mümkündür. Mevcut olan diğer odalar: Çift kişilik odalar, çok kişili odalar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b3edeab05 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b3edeab05 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b3edeab05 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b3edeab05 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b3edecb24 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b3edecb24 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b3edecb24 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b3edecb24 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b3edeeb9d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b3edeeb9d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b3edeeb9d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b3edeeb9d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b3ee89ffe a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b3ee89ffe a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b3ee89ffe a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b3ee89ffe a:hover{ color: #ffffff; }