LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

LSI Dil Okulu Boston, öğrenci şehri olarak bilinen Boston şehir merkezinde Boston Common Park ‘a kısa mesafede şehrin en güzel bölgelerinden birinde yer alır. Okulumuz Çin Mahallesi’nin, Tiyatro ve Ticaret Bölgesi’nin hemen yanında yer almaktadır. LSI Boston Dil Okulu klasik Boston yapılarından olan, tarihi bir taş binada yer almaktadır. LSI Boston Dil Okulunun mimarisi eski ama çok güzeldir. Büyük camlı pencereler, taş duvarlar, asansörü ve daha pek çok özelliği öğrenciler tarafından çok sevilmektedir.

Boston, yurtdışı eğitim açısından ön planda olan bir bölge ve herkesin hayallerini süsleyen üniversitelerin Boston ve çevresinde konuşlandığını belirtelim. Eğer Amerika’da üniversite okumak, ya da herhangi bir yüksek lisans ya da yine Amerika’da master planınız varsa, LSI dil okulu programı tam size göre. Yurtdışı eğitim katılımcıları, vize gereksinimlerini kapsayabildikleri takdirde, Türkiye’ye geri döndükten sonra katıldıkları Amerika dil okulu referansıyla pathway programlarına dahil olarak Amerika’da sınavsız üniversite eğitimi alabilecekler. Eğitim serüveniniz devam ederken Boston’ı adım adım keşfetmeyi sakın unutmayın! Çünkü sımsıcak ruhuyla şehrin her köşesinde büyüleneceksiniz. Boş zamanlarınızda dünyaca ünlü eğitim kuruluşlarının kampüslerini ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin. MIT ve Harvard gibi saygın üniversitelere yapacağınız ziyaret kendinizi gerçek bir Amerikan öğrencisi gibi hissettirir.

LSI Boston, Çin Mahallesi’nin Tiyatro ve Ticaret Bölgesi’nin hemen yanında yer almaktadır. Okul metro ve tren istasyonlarına kısa süreli bir yürüyüş mesafesinde yer aldığından ulaşım ile ilgili tüm imkanlar kolaylıkla sağlanmaktadır.

Boston, Massachusetts sahilinde, Charles nehri ile Boston Limanı arasında konumlanmış, zengin tarihi birikimiyle modern görünümünü birleştirmeyi başarmış gerçek bir Amerikan şehridir. Üniversite kenti Boston aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginliklere ve muhteşem bir doğaya da sahip güvenli ve huzurlu bir şehirdir. Boston, 400’den fazla üniversite, kolej ve yüksek öğrenim kurumlarından övünen bir eğitim ve kültür merkezi olarak ünlüdür.. Quincy Pazarı, Freedom Trail gibi birçok popüler merkezi bünyesinde barındırır. Newbury Caddesi, Boston Public Garden, Fenway ve Harvard Meydanı bu tarihi ve güzel şehirde bulabileceğiniz bazı cazibe merkezleridir. Tarihi yapısından kaynaklı yıl içerisinde birçok dünya ülkesi ve şehirlerinden turist çekmektedir. Amerika’da dil eğitimi alınabilecek en popüler şehirlerden biridir.

9 Modern sınıf, sınıflarda maksimum öğrenci mevcudu 16, çoğu sınıfta TV, ısıtıcı, bol doğal ışık, tüm sınıflarda klima.

15 bilgisayar bulunan bilgisayar odası, Online eğitim, çalışma odası, kütüphane, oyun odası.

Engelli Erişimi, ücretsiz kablosuz internet, fotokopi makinesi, yazıcı, Öğrenci Dolabı.

Mikrodalga, Buzdolabı, Öğrenci odası, Teras, kafeterya, ücretsiz su sebili, yiyecek otomatları.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders), Mini Grup (haftada 30 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş ingilizcesi, Hukuk ingilizcesi, Tıp ingilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

Eğlenceli ve sosyal aktivite programları İngilizce öğrenmenize katkıda bulunacak şekilde ayarlanmıştır. Bu etkinlikler sayesinde Boston çevresinde yer alan tüm aktivitelerden yaralanabileceksiniz. Tarihsel yürüyüş turları, spor etkinlikleri, bisiklet turları, Cape Cod gezileri, Montreal, New York veya Cape Cod plajlarına hafta sonu gezileri en popüler aktiviteler arasındadır. Maceracılar için yelken, bisiklet, kano, kayak, beyzbol maçları ve snowboard imkanları mevcuttur..

Spor faaliyetleri açısından Boston sizlere farklı seçenekler sunabiliyor. Mesela her alanda kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Amerikan Futbolu, Baseball, Basketbol ve Buz Hokeyi takımlarının en az bir maçını izleyin. Uluslararası öğrenci topluluğuna sahip Boston’da gece hayatının olmaması düşünülemez. Boston’ın sizlere renkli bir gece hayatı sunacağı kesindir.Alışveriş çılgınlığına katılmak isterseniz Quincy Market ve Faneuil Hall Marketplace, Sokak satıcıları, festivalleri ve mağazaları ile 255 yıllık bir geçmişe sahip olan Boston pazar merkezine gidin.

Red Sox beyzbol maçı: Efsanevi Fenway Park stadında Boston’un en sevdiği oyunu izleyin. Beyzbol eğlencesinin tadını çıkarırken okul arkadaşlarınızla daha yakından tanışın ve İngilizce pratik yapın.

Boston Limanı Festivali’nde eski tip büyük yelkenli gemileri görün: Her Temmuz ayı düzenlenen ve bir hafta süren bu festivalde, eski tip büyük yelkenli gemileri görebilir, konser ve gösterileri izleyebilir ve Boston tarihi hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Boston’un tarihi mekanlarına yürüyüş turu: Okul arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle birlikte katılacağınız Özgürlük Yolu Yürüyüşü’nde Boston Common, Paul Revere’in Evi ve USS Constitution müze gemisi gibi tarihi mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Harvard ve MIT: Dünyanın iki en önemli üniversitesi; Harvard ve MIT’nin tarihi binaları, koleksiyonları, kütüphaneleri, müzelerini görmeden gitmeyin.

Bot Gezintisi: Public Garden’da yer alan Swan Boats ile parkın içindeki gölde huzurlu bir gezintiye ne dersiniz?

AİLE YANI

Ev sahibi ailelerimiz Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilip denetlenmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir. Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir sunmaktadır. Kahvaltı ya da kahvaltı – akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.) Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır. Ücretli/ücretsiz çamaşır yıkama seçeneğ. Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

Executive Aile Yanı:

Executive aile yanında konaklama imkanı, diğer aile yanında konaklama seçeneğinden daha yüksek standartlara sahiptir. Konaklamanın sağlanacağı evler dekor-büyüklük, bulunduğu konum (evler her zaman LSI’a çok yakın olmayabilir), kişiye özel banyo imkanı (banyolar her zaman odanın içinde olmayabilir), oda içinde televizyon ve internet erişimi gibi ekstra imkanların varlığı üzerinden fiyatlandırılır.

REZİDANSLAR

Ağırlıklı yetişkin öğrenciler için ideal olan bu konaklama seçeneğinde, uluslararası arkadaşlarınız ile ortak kullanım alanlarında aktif olarak İngilizce konuşurken, uzun süreli arkadaşlıklar edinip, çok güzel anılar biriktireceksiniz. Toplu taşıma ile ortalama 30-60 dakika süren seyahatleriniz olurken, bazı yurtların okula mesafesi daha da yakın olabilir. Kendi standartlarınızı oluşturabileceğiniz Rezidans konaklamada isteğe bağlı suit odalar seçmek de mümkündür.

ESL Townhouse:

Boston’un Fenway bölgesinde yer almaktadır. LSI Boston’a trenle 30 dakika mesafededir. Küçük tek ve büyük tek kişilik odalar, çift kişilik odalar ve stüdyo daireler. Banyolar apartmanda 3 kişiye kadar paylaşımlıdır. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Ortak mutfak, TV, telefon, ücretsiz Wi-Fi, çamaşırhane, nevresim, havlu. Temizlik hizmeti 2 haftada bir defa.

International Guest House – American Dormitory:

Boston’un Back Bay bölgesinin kalbinde yer almaktadır. LSI’ye 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek ve paylaşımlı odalar, paylaşımlı banyo, apartmanda 3 kişiye kadar paylaşımlı tek kişilik odalar. Yemekler: Fiyata kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Ücretsiz Wi-Fi, ortak mutfak, TV salonu, buzdolabı, telefon, Çamaşırhane. Haftalık temizlik hizmeti mevcuttur. Nevresim ve havlular temin edilmektedir.

Waverly Apartments:

LSI Boston’a metroyla 45 dakika. Otobüsle 15 dakika Harvard Meydanı’na Boston şehir merkezine otobüs veya metro ile 35 dakika mesafededir. Tek kişilik odalar, ortak banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, TV, telefon, ortak mutfak, çalışma odaları, barbekü salonu, ücretsiz çamaşırhane, evcil hayvan parkı, haftalık temizlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfe32fb032e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe32fb032e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe32fb032e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe32fb032e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe32fb1f2a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe32fb1f2a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe32fb1f2a .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe32fb1f2a .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe32fb3c4a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe32fb3c4a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe32fb3c4a .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe32fb3c4a .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe33047b25 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe33047b25 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe33047b25 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe33047b25 a:hover{ color: #ffffff; }