1970 yılında kurulan Did Deutsch Institut Almanca öğretirken Alman kültürünü de tanıtmayı amaçlayan bir kurumdur. Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih olmak üzere 4 şehirde bulunan DID, EAQUALS (Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliği (European Association for Quality Language Services) üyesidir ve bu akreditasyonla merkezlerinde eğitim ve destek kalitesini garanti eden bir Almanca dil kursudur.

Akreditasyonlarımız:

EAQUALS: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız EAQUALS tarafından değerlendirilmiş ve sonuç olarak okullarımızın mümkün olan en yüksek akreditasyon standartlarını karşıladıkları tespit edilmiştir. Gerek eğitim gerekse organizasyon kalitesinin en yüksek seviyede olduğu değerlendirilmiştir.

FDSV: Meslek birliği FDSV, dil okullarını DIN EN 14804 Avrupa standardı uyarınca değerlendirir. did deutsch-institut’un sunduğu olanaklar bağımsız bir bilimsel konsey tarafından kalite değerlendirmesine tabi tutulmuş ve DIN EN 14804 uyarınca FDSV’nin onayını almıştır.

TestDaF: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız TestDaF Sınav Merkezleridir. Her yıl 27.000’in üzerinde kişinin katıldığı Deutsch als Fremdsprache Sınavı Almanya’daki kolejlere başvuran yabancılar için en önemli Almanca dil sınavı statüsündedir.

telc: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız lisanslı telc sınav merkezleridir. Ulusal ve uluslararası alanda işletmeler, devlet kurumları ve okullar tarafından kabul gören bu sınavlar Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesini (GER) temel alır.

telc C1 Hochschule Yetkinlik Merkezi: Okullarımız telc Deutsch C1 Hochschule (Üniversite) sınavı için sınav merkezleridir. Bu sınav özellikle Almanca konuşulan bir üniversitede okumak isteyen ve dil yetkinliğini kanıtlayacak bir belgeye ihtiyaç duyan yetişkinlere yöneliktir.

FaDaF: Kurumumuz FaDaF (Yabancı Dil olarak Almanca Meslek Birliği) üyesidir. FaDaF Almanca öğretmeyi ve dil aracılığıyla, kültürler arası çatışmaların engellenmesine yardımcı olmayı kendisine amaç edinmiştir. Bunun yanında FaDaF sunduğu dil desteği aracılığıyla Almanya’da yüksek eğitim almak isteyen yetişkinlerin sayısının artmasına da katkıda bulunmayı amaçlar.

CSN: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız İsveç Sürekli Eğitim Merkezi (CSN) tarafından tanınmaktadır. Bu anlamda İsveçli öğrenciler CSN üzerinden dil kurslarına katılarak finansal destek alma fırsatına sahipler.

Ödüllerimiz

Yabancı dil olarak Almanca öğreten bir dil okulu olarak sayısız ödül kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalite standartlarımızın devamlılığını sağlamak için durmaksızın çalışıyoruz ve aldığımız ödüllerle daha da iyi olma yolunda motive oluyoruz.

Super Star Alman Okulu: Study Travel Dergisi tarafından verilen Super Star Ödülünü ilk alan Almanca dil okulu olduk. Super Star Ödülü, Almanca Dil Okulu kategorisinde beş kez Star Ödülünü kazananlara veriliyor. Oylamaya 3000’den fazla uluslararası acente katılıyor.

Star Awards: Madeleine Semidei-Kötter, sektördeki Almanca Dil Okulu kuran ve yöneten ilk kadınlardan biridir. Her zaman kadınları mesleki kariyerleri için mücadele etmeye teşvik eden Semidei-Kötter, tüm bu çabalarından dolayı 2017’de WIE Ödülüne layık görülmüştür.

UED Awards: Kurumumuz ardı ardına birkaç yıl boyunca en iyi Almanca Dil Okulu ödülünü kazanmıştır. Kısa süre önce de en iyi Almanca yaz okulu kategorisinde UED Ödülünü (Türkiye Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) aldık.

UED Awards: 2018 yılında İstanbul’da ilk kez EuroAsia ödülleri dağıtıldı. Avrupa ve Asya’dan yaklaşık 250 seyahat danışmanı en popüler dil okullarını seçti. did deutsch-insitut, İngilizce harici en popüler dil okulu kategorisinde birinci oldu.

2009 yılından itibaren Almanca dil eğitimi veren DID Hamburg, Jungfernstieg bölgesine beş dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Enstitümüz, şehir merkezinde art deco mimarisine sahip tarihi bir ofis binası olan Esplanadebau’da ikinci ve üçüncü katında hizmet vermektedir. Binada yer alan 200 metrekarelik terastan Inner Alster’ı izleyerek arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. Alster Nehri ve Jungfernstieg gezinti alanı sadece birkaç adım uzağınızdadır.

Aydınlık ve ferah sınıflar, ücretsiz Wi-Fi, internet kafe, modern öğrenme materyallerine sahip eğitim merkezi, Atıştırmalık ve içecek otomatlarının bulunduğu kafeterya, geniş çatı terası (200 m²), EBC (Euro Business College) kampüsünde, Alman öğrencilerle kampüs yaşamı, tekerlekli sandalye kullanımına uygun, Jungfernstieg gezinti alanına yakın merkezi konum.

Binanın 200 metre karelik terasından yapma şehir içi göl olan Inner Alster’ı, otelleri ve bonmarşeleri ile ünlü Jungfernstieg’i görebilirsiniz. DID’nin tüm sınıfları ferah, modern eşyalarla döşenmiş ve tam teçhizatlıdır. Okul içerisinde öğrenciler ücretsiz Wi-Fi’a bağlanabilir, 60 bilgisayarlı bilişim laboratuvarını kullanabilir, otomatlardan ders aralarında içecek alabilir ve büyük kafeteryada sınıf arkadaşlarıyla vakit geçirebilirler.

DID Hamburg, bir çok sosyal aktivite ve gezi düzenlenmektedir. Hafta sonları genellikle 2 tam gün gezi düzenlenir. Bremen ve Berlin düzenlenen geziler arasında ilk sıralarda yer alır. Hamburg,tarihi ve mimari harikalarla dolu bir liman şehridir. Burada yapılacak ve keşfedilecek birçok şey vardır.

  • Yüz yıldan fazla zamandır çeşitli baharatların, kahvenin ve kakaonun saklandığı Eski Ambar Bölgesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
  • Kara ölümü ve tarihini birinci dereceden görebileceğiniz Hamburg Zindanları’nı gezebilirsiniz.
  • Hamburg Limanı’nda dolaşabilirsiniz.
  • Hafta sonunuzu Schwerin şehrini ya da Miniwunderland’i gezmeye ayırabilirsiniz.

Genel Almanca Kursları

Genel Almanca kurslarımız, dil yetkinliklerini geliştirme konusunda hızlı bir ilerleme kaydetmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Yoğun, pratiğe yönelik bir ortamda diğer uluslararası katılımcılarla birlikte öğrenecek ve sonrasında dilinizi Almanya’da çalışmak, okumak veya seyahat etmek için kullanabileceksiniz.

Standart Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 20 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Yoğun Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 24 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Premium Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 28 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Üniversite Hazırlık Almanya

did deutsch-institut Üniversite Hazırlık Hizmeti, Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen katılımcılara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Sunduğumuz hizmet sayesinde doğru yüksek eğitim kurumunu bulabilir ve üniversite veya hazırlık okulu (Studienkolleg) için hazırlanabilirsiniz. Kurumumuz vize başvurunuz dahil tüm başvuru süresince size destek olacaktır. 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20, 24, 28 ders seçenekleri, kurs süresi 1-48 hafta seçeneği, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Almanca Sınavları

Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen ya da Almanca becerilerini kanıtlaması gereken katılımcılar did deutsch-institut’ta bir dil sınavına girebilirler. Sınavlara hazırlık kurslarımızla TestDaF, telc C1 Hochschule, telc B1 ve telc B2, Goethe B2 ve C1 Sertifikaları için hazırlanabilirsiniz.

TestDaF Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

telc Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 5 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlığı: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 6 ders, kurs süresi 3 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Mesleki Almanca

İyi derecede bir Almanca dil yetkinliği modern iş hayatının zorluklarının üstesinden en iyi şekilde gelmenizi sağlar. Öğretmenlerimiz derslerini kişisel ihtiyaçlarınıza göre hazırlar. Sahip olunan mesleğe (doktor, avukat, bankacı veya öğretmen vb.) bağlı olarak iş ortamlarının farklı özellikler barındırması dikkat alınarak kursun tempo ve içeriğinin katılımcı tarafından belirlenmesine izin verilir.

Tek kişilik eğitim: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 2 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

İş Almancası: Tek kişilik eğitimdir. 18 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 20 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

Öğretmen Eğitimi: 18 yaş üstü öğrenciler için haftada 26 ders, kurs süresi 2 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Almanca Stajlar

Bu +6 haftalık kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kurumumuz başvuru materyallerinizi hazırlamanızda ve iş görüşmesine hazırlanmanızda size yardımcı olacaktır. Uzmanlık alanına bağlı olarak B1, B2, C1 veya üzeri dil seviyesinde olduğunuzu gösteren bir belge gereklidir. İlk mesleki deneyiminizi edinin ve bir Alman kuruluşuyla bağlantı kurun. Almanya’daki gündelik mesleki hayatı tatma şansınız olacaktır.

Üniversite Yaz Kursları

Bu uluslararası Standart Kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirin. Bir öğretmen eşliğinde seminer ve atölyelerin dahil olduğu dört haftalık ders. Bu süre içinde kültür ve medeniyet alanında akademik bir proje yürüteceksiniz. Almanca kursunuzu sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan ilgili alanlarla birleştirin. Kurs sonunda projenizin sunumunu gerçekleştirirsiniz.

4X-Program

Dil okulumuzun 4 farklı lokasyonuna geçiş yapabileceğiniz programdır. Böylece Almanya’da bulunduğunuz süre boyunca dört farklı Almanya şehrini deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

AİLE YANI

Hamburg’daki dil kursu süresince aile yanında konaklayarak kendinizi evinizde hisseder ve tam bir Alman deneyimi yaşarsınız. Sahip oldukları denizcilik kültürüyle gurur duyan ev sahiplerimiz, Almanya’nın bu kuzey bölgesini tanımak isteyen dil öğrencilerini ağırlamak için sabırsızlanıyorlar. 17 yaş ve üstü öğrenciler için, tek veya çift kişilik odalarda, ortak banyo, yemekli veya yemeksiz seçenekleri, haftada bir defa ücretsiz temizlik. Okula mesafe 20-55 dakika.

ÖĞRENCİ YURDU

Öğrenci yurdumuz süpermarketlere, restoranlara ve popüler barlara yürüme mesafesindeki hareketliliğiyle öne çıkan Sankt Georg bölgesindedir. Ortak salonlar diğer öğrencilerle kaynaşmak için bir fırsat niteliğindedir. S-Bahn istasyonu sadece 400 metre mesafededir ve oradan okula sadece 15 dakikada ulaşılabilir. 18 yaş ve üstü öğrenciler için tek kişilik oda (yaklaşık 20 m²), oda içinde kişiye özel banyo, özel mutfak, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretli temizlik.

GENÇLİK OTELİ

Gençlik otelimiz, Hansa dönemine özgü tarihi bir Kontorhaus olan tipik bir Hamburg ofis binasındadır. Speicherstadt (UNESCO Dünya Kültür Mirası Alanı) ve Binnenalster Gölü sadece birkaç dakika uzaklıktadır. U-Bahn ile okula 15 dakikada ulaşabilirsiniz. 18 yaş ve üstü öğrenciler için tek veya çift kişilik odalar, oda içinde kişiye özel banyo, ücretsiz kahvaltı büfesi, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretsiz temizlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c1a51cd5654 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1a51cd5654 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1a51cd5654 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1a51cd5654 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1a51cd75cc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1a51cd75cc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1a51cd75cc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1a51cd75cc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1a51cd94b5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1a51cd94b5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1a51cd94b5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1a51cd94b5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c1a51d4c5c3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1a51d4c5c3 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1a51d4c5c3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1a51d4c5c3 a:hover{ color: #ffffff; }