1970 yılında kurulmuş olan DID Almanca’yı günlük yaşamda veya akademik alanda en iyi şekilde kullanmak isteyenler için faaliyet gösteren Almanya’nın en köklü dil okullarından biridir.Uzun  bir geçmişi olan DID, sahip olduğu bu tecrübeyle özellikle Almanya’ya başka ülkelerden gelerek  üniversite eğitimi almak için dil hazırlığına katılan öğrencilere yönelik eğitim ve sınava hazırlık kurslarıyla tanınmaktadır. DID Almanya’nın en iyi lokasyonlarında Almanya’da en çok şubeye sahip olan okullardan biridir. Her yıl 5.000′in üzerinde uluslararası öğrencisi DID’de Almanca öğrenmektedir.

Akreditasyonlarımız:

EAQUALS: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız EAQUALS tarafından değerlendirilmiş ve sonuç olarak okullarımızın mümkün olan en yüksek akreditasyon standartlarını karşıladıkları tespit edilmiştir. Gerek eğitim gerekse organizasyon kalitesinin en yüksek seviyede olduğu değerlendirilmiştir.

FDSV: Meslek birliği FDSV, dil okullarını DIN EN 14804 Avrupa standardı uyarınca değerlendirir. did deutsch-institut’un sunduğu olanaklar bağımsız bir bilimsel konsey tarafından kalite değerlendirmesine tabi tutulmuş ve DIN EN 14804 uyarınca FDSV’nin onayını almıştır.

TestDaF: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız TestDaF Sınav Merkezleridir. Her yıl 27.000’in üzerinde kişinin katıldığı Deutsch als Fremdsprache Sınavı Almanya’daki kolejlere başvuran yabancılar için en önemli Almanca dil sınavı statüsündedir.

telc: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız lisanslı telc sınav merkezleridir. Ulusal ve uluslararası alanda işletmeler, devlet kurumları ve okullar tarafından kabul gören bu sınavlar Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesini (GER) temel alır.

telc C1 Hochschule Yetkinlik Merkezi: Okullarımız telc Deutsch C1 Hochschule (Üniversite) sınavı için sınav merkezleridir. Bu sınav özellikle Almanca konuşulan bir üniversitede okumak isteyen ve dil yetkinliğini kanıtlayacak bir belgeye ihtiyaç duyan yetişkinlere yöneliktir.

FaDaF: Kurumumuz FaDaF (Yabancı Dil olarak Almanca Meslek Birliği) üyesidir. FaDaF Almanca öğretmeyi ve dil aracılığıyla, kültürler arası çatışmaların engellenmesine yardımcı olmayı kendisine amaç edinmiştir. Bunun yanında FaDaF sunduğu dil desteği aracılığıyla Almanya’da yüksek eğitim almak isteyen yetişkinlerin sayısının artmasına da katkıda bulunmayı amaçlar.

CSN: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız İsveç Sürekli Eğitim Merkezi (CSN) tarafından tanınmaktadır. Bu anlamda İsveçli öğrenciler CSN üzerinden dil kurslarına katılarak finansal destek alma fırsatına sahipler.

Ödüllerimiz

Yabancı dil olarak Almanca öğreten bir dil okulu olarak sayısız ödül kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalite standartlarımızın devamlılığını sağlamak için durmaksızın çalışıyoruz ve aldığımız ödüllerle daha da iyi olma yolunda motive oluyoruz.

Super Star Alman Okulu: Study Travel Dergisi tarafından verilen Super Star Ödülünü ilk alan Almanca dil okulu olduk. Super Star Ödülü, Almanca Dil Okulu kategorisinde beş kez Star Ödülünü kazananlara veriliyor. Oylamaya 3000’den fazla uluslararası acente katılıyor.

Star Awards: Madeleine Semidei-Kötter, sektördeki Almanca Dil Okulu kuran ve yöneten ilk kadınlardan biridir. Her zaman kadınları mesleki kariyerleri için mücadele etmeye teşvik eden Semidei-Kötter, tüm bu çabalarından dolayı 2017’de WIE Ödülüne layık görülmüştür.

UED Awards: Kurumumuz ardı ardına birkaç yıl boyunca en iyi Almanca Dil Okulu ödülünü kazanmıştır. Kısa süre önce de en iyi Almanca yaz okulu kategorisinde UED Ödülünü (Türkiye Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) aldık.

UED Awards: 2018 yılında İstanbul’da ilk kez EuroAsia ödülleri dağıtıldı. Avrupa ve Asya’dan yaklaşık 250 seyahat danışmanı en popüler dil okullarını seçti. did deutsch-insitut, İngilizce harici en popüler dil okulu kategorisinde birinci oldu.

DID Frankfurt Dil Okulu şehrin en güzel bölgelerinden biri olan Sachsenhausen’de yer alan modern bir binadır. Sachsenhausen hiç şüphesiz Frankfurt’un en güzel bölgesidir. 2. Dünya Savaşında yıkılmadığı ve Main nehrine yakın olduğu için buna şaşmamak gerek. Frankfurt’un neredeyse bütün müzeleri Sachsenhausen’daki nehir kıyısında sıralanmıştır. Burada yaz aylarında palmiye ağaçlı ve kumsallı plajlar ve plaj voleybolu turnuvaları bulabilirsiniz. Okulumuz müzelerden sadece 10 dakika uzaklıktadır. Samimi ve modern sınıflarımızda Almanca öğrenmek çok kolay olacaktır. Ama dikkat! Teneffüsleri kaçırmayın! Kantinimiz modern bir internet kafedir ve burada soğuk ve sıcak içecekler bulabilirsiniz. Bir yandan kahvenizi yudumlarken diğer yandan arkadaşlarınızla o gün öğrendiklerinizin üstünden geçebilirsiniz.

Okulda modern sınıfların yanı sıra birçok kitap ile donatılmış bireysel çalışma merkezi, 7 bilgisayar ile multi medya merkezi, kablosuz internet bağlantısı, öğrenci ofisi, içecek ve atıştırmalık makineleri bulunan bir salon ve okulun önünde yer alan ücretsiz bir otopark mevcuttur. Teknolojik materyallerle donatılmış ferah sınıflar öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Did Deutsch Institut öğrencilerinin katılabileceği birçok sosyal aktivite düzenler. Frankfurt şehir turları, sportif ve kültürel etkinlikler öğrenciler için düzenlenen sosyal aktivitelerdendir.

Maceracı mısınız? Sürprizleri sever misiniz? O zaman did deutsch-institut dil okulunun bulunduğu Almanya’nın merkezindeki şehir Frankfurt tam size göre. İçerisindeki tezatlarla herkesi kendine hayran bırakan Frankfurt; şıklık, heyecan, hareket ve eğlence yönünden zengin olmasının yanında aynı zamanda ülkenin en önemli finans merkezi: Bolca gökdelenleri ve ışıl ışıl binalarıyla Avrupa’nın ortasında bir Amerika gibi kendini gösteriyor.

Fakat tabi ki Main River’daki bu metropolisin rolünü sadece finans merkezine indirgemek yanlış olabilir. Frankfurt Cathedral, Römerberg (tarihi merkez) ve St. Paul’s Church gibi üç önemli turistik yerin yanında sahip olduğu müzeler, parklar ve bahçelerle keşfedilecek sayısız gezinti yeri sunuyor. Parlayan gökyüzünün arkasında pek çok tiyatro, müze, galeri ve kulüp bulacaksınız! Örneğin; dünyaca ünlü Moon13, eski-Cocoon Club’ta DJ Sven Väths’la gece boyunca dans etmek mi istiyorsunuz? Birçok clubber Berlin’den ve Londra’dan buraya geliyor. Siz çok şanslısınız; çünkü zaten buradasınız…

GENEL ALMANCA

Genel Almanca kurslarımız, dil yetkinliklerini geliştirme konusunda hızlı bir ilerleme kaydetmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Yoğun, pratiğe yönelik bir ortamda diğer uluslararası katılımcılarla birlikte öğrenecek ve sonrasında dilinizi Almanya’da çalışmak, okumak veya seyahat etmek için kullanabileceksiniz.

Standart Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 20 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Yoğun Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 24 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Premium Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 28 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

did deutsch-institut Üniversite Hazırlık Hizmeti, Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen katılımcılara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Sunduğumuz hizmet sayesinde doğru yüksek eğitim kurumunu bulabilir ve üniversite veya hazırlık okulu (Studienkolleg) için hazırlanabilirsiniz. Kurumumuz vize başvurunuz dahil tüm başvuru süresince size destek olacaktır. 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20, 24, 28 ders seçenekleri, kurs süresi 1-48 hafta seçeneği, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

ALMANCA SINAVLARI

Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen ya da Almanca becerilerini kanıtlaması gereken katılımcılar did deutsch-institut’ta bir dil sınavına girebilirler. Sınavlara hazırlık kurslarımızla TestDaF, telc C1 Hochschule, telc B1 ve telc B2, Goethe B2 ve C1 Sertifikaları için hazırlanabilirsiniz.

TestDaF Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

telc Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 5 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlığı: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 6 ders, kurs süresi 3 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

MESLEKİ ALMANCA

İyi derecede bir Almanca dil yetkinliği modern iş hayatının zorluklarının üstesinden en iyi şekilde gelmenizi sağlar. Öğretmenlerimiz derslerini kişisel ihtiyaçlarınıza göre hazırlar. Sahip olunan mesleğe (doktor, avukat, bankacı veya öğretmen vb.) bağlı olarak iş ortamlarının farklı özellikler barındırması dikkat alınarak kursun tempo ve içeriğinin katılımcı tarafından belirlenmesine izin verilir.

Tek kişilik eğitim: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 2 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

İş Almancası: Tek kişilik eğitimdir. 18 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 20 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

Öğretmen Eğitimi: 18 yaş üstü öğrenciler için haftada 26 ders, kurs süresi 2 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

ALMANCA STAJLAR

Bu +6 haftalık kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kurumumuz başvuru materyallerinizi hazırlamanızda ve iş görüşmesine hazırlanmanızda size yardımcı olacaktır. Uzmanlık alanına bağlı olarak B1, B2, C1 veya üzeri dil seviyesinde olduğunuzu gösteren bir belge gereklidir. İlk mesleki deneyiminizi edinin ve bir Alman kuruluşuyla bağlantı kurun. Almanya’daki gündelik mesleki hayatı tatma şansınız olacaktır.

ÜNİVERSİTE YAZ KURSLARI

Bu uluslararası Standart Kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirin. Bir öğretmen eşliğinde seminer ve atölyelerin dahil olduğu dört haftalık ders. Bu süre içinde kültür ve medeniyet alanında akademik bir proje yürüteceksiniz. Almanca kursunuzu sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan ilgili alanlarla birleştirin. Kurs sonunda projenizin sunumunu gerçekleştirirsiniz.

4X-PROGRAM

Dil okulumuzun 4 farklı lokasyonuna geçiş yapabileceğiniz programdır. Böylece Almanya’da bulunduğunuz süre boyunca dört farklı Almanya şehrini deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

AİLE YANI

Frankfurt’taki dil kursu süresince aile yanında konaklayarak kendinizi evinizde hisseder ve tam bir Alman deneyimi yaşarsınız. Ev sahibi ailelerimiz Ren-Main bölgesinde yaşamaktadır ve size yerli halkın gözünden kültürlerini aktarmaktan keyif duyacaklardır. 17 yaş üstü öğrenciler için tek veya çift kişilik oda, ortak banyo, yemeksiz veya yemekli seçenekler, haftada bir defa temizlik.

ÖĞRENCİ YURDU

Öğrenci yurdumuz modern Europaviertel (mesken ve iş bölgesi) bölgesinde bulunmaktadır. Çok sayıda restoran ve mağazanın bulunduğu Skyline Plaza alışveriş bölgesi yürüme mesafesindedir. Yurdun ortak salonları Almanya ve diğer ülkelerden öğrencilerle kaynaşmak için bir fırsat niteliğindedir. Okula trenle sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz. 18 yaş üstü öğrenciler için tek kişilik oda (yaklaşık 20 m²), oda içinde kişiye özel banyo, özel mutfak, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretli temizlik.

GENÇLİK OTELİ

Gençlik otelimiz öğrenciler arasında oldukça popüler olan Gallus bölgesindedir. Otelin geniş lobisinde bir yandan içeceğinizi yudumlarken bir yandan da diğer uluslararası öğrencilerle arkadaşlık kurabilirsiniz. Adını eski bir şehir gözetleme kulesinden alan Galluswarte istasyonundan okula trenle sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz. 18 yaş üstü öğrenciler için tek veya çift kişilik odalar, oda içinde kişiye özel banyo, ücretsiz kahvaltı büfesi, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretsiz temizlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422333ad604 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422333ad604 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422333ad604 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422333ad604 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422333b554d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422333b554d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422333b554d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422333b554d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422333bbdc6 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422333bbdc6 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422333bbdc6 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422333bbdc6 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664223345ba00 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664223345ba00 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664223345ba00 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664223345ba00 a:hover{ color: #ffffff; }