Kaplan International Languages Alpadia dil okulları Montreux, Berlin, Freiburg ve Lyon’da yıl boyunca Fransızca ve Almanca dil kurslarının yanı sıra Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çocuklar, gençler için yaz İngilizce, Fransızca ve Almanca kursları sunmaktadır.Kaplan, eğitim alanında 80 yıllık tecrübesi ile dünyanın en büyük İngilizce okulları ağıdır ve her yıl 150’den fazla milletten 50.000 öğrenci almaktadır. Halen Alpadia Dil Okulları ile ortaklığı sayesinde Fransızca ve Almanca kursları da verilmektedir.

Alpadia dil okulu 20 yılı aşkın bir süredir merkezi Montrö, İsviçre’de bulunan lider bir İsviçre dil eğitim grubudur. Alpadia dil okulları, Her yıl dünyanın dört bir yanından 6.000’den fazla öğrenciyi ağırlamaktadırlar. Alpadia okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler: Accet, English UK, Language Canada, Eaquals, Qualite FLE, Souffle, The Private School Register, Swiss Schools, Work Abroad, Wysetc, ALTO, AVDEP, CSN, Dekra, FADAF, ICC Languages, Swiss Quality, Switzerland Tourism, British Council, TELC, TELC Hochschedule’dir. Tüm kurs seviyelerimiz Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesini (CEFR) izlemektedir. Öğretim etkileşimli ve eğlencelidir, öğrenciler iletişim becerilerini olabildiğince kullanmaya teşvik edilirler.

Berlin, köklü ve zengin tarihiyle, dünyanın en göze çarpan başkentlerindendir. 160’dan fazla müze, 300 sanat galerisi ve 150 tiyatro ile sanat etkinlikleri zenginliğini canlı sosyal hayatıyla birleştirebilmiştir. Berlin’in çeşitliliğini, tarihini, kültürünü ve yaratıcılığını kesinlikle deneyimlemelisiniz.

Alpadia Berlin Schöneberg Dil Okulu: Başkentin en ilgi çekici yerlerine çok yakın olan dil okulumuz, öğrencilere şehrin en güzel bölgelerinden birinde Almanca öğrenmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Başkentin size renkli ve canlı tarihiyle sürüklemesine izin vermelisiniz.  Mükemmel kozmopolitan şehir olan Berlin’in, çeşitliliğiyle, cesaretliliğiyle, ve savurganlığıyla size haz vereceği kesindir.

Alpadia Schöneberg Dil Okulu, Berlin’in en gözde ve aynı zamanda en renkli semtlerinden biri olan Schöneberg’de bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilen bu semtin hareketli caddelerinde birçok kafe, bar ve restoran bulunmaktadır. Metro istasyonundan veya otobüs durağından, kurs merkezimizin ferah ve davetkar tesislerine sadece iki dakika uzaklıkta olacaksınız.

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehir olup aynı zamanda bir eyalettir. Berlin, Kuzey Almanya’da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur; Teltow ve Barnim yaylaları arasında kalır. Berlin’in doğudan-batıya uzunluğu 45 km’dir ve güneyden kuzeye ise 38 km’dir. Şehrin yüzölçümü 892 km²’yi bulur. Berlin eyaleti, tek komşusu Brandenburg eyaletiyle çevrilidir. Polonya sınırına sadece 70 km uzaklıktadır.

Tempelhof-Schöneberg, Berlin’in yedinci ilçesidir. İlçe 1 Ocak 2001 tarihinde eski ilçeler Tempelhof ve Schöneberg’in birleşmesi sonucu oluşmuştur. İlçe, şehir merkezinin güneyinden Berlin’in güneyine kadar uzanır ve Berlin’in güneyinde bulur.

Schöneberg; Almanya’da Berlin eyaletinin ve şehrinin, Tempelhof-Schöneberg ilçesinde yer alan bir semttir.

 • Öğrenci kapasitesi: 300,
 • Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı: 12,
 • Ders süresi: 45 dakika,
 • Öğrenci yaş ortalaması: 26,
 • Öğrencilerin minimum yaşı: 16,
 • Birinci sınıf öğrenim olanaklarıyla donatılmış geniş ve aydınlık 22 adet sınıf,
 • İnternet kafe,
 • Ders çalışma odası,
 • Kütüphane,
 • Öğrenci salonu,
 • Konferans salonu,
 • Kafeterya,
 • Televizyon, projektör, bilgisayar, interaktif tahta,
 • Ücretsiz kablosuz internet bulunmaktadır.

Almanca eğitiminiz için Alpadia Berlin’de kaldığınız süre boyunca, bu canlı başkentin koşuşturmasına kendinizi kaptırabilirsiniz. Alpadia, bu çok yönlü şehri keşfetmek için çok çeşitli haftalık aktiviteler ve geziler sunmaktadır. Müze ziyaretleri, sergiler, rehberli şehir turları, Biergarten akşamları, Schöneberg’deki Kreuzberg veya Stammtisch’teki açık hava sineması manzaralarından Berlin’in “taşra” tarafını keşfetmeye ve Dresden ve Zwinger veya Potsdam ve Sanssouci Kalesi’ne gezilerin tadını çıkarmaya kadar, birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Berlin’de her yıl düzenlenen festivallerden bazıları; Tanztage Berlin Dans Festivali, Transmediale Sanat ve Kültür Festivali, Berlinale Film Festivali, Improfestival Müzik ve Tiyatro Festivalidir.

Alpadia Dil Okulları,farklı taleplere ve öğrenme amaçlarına uygun dil kursları sunar. Dersler çeşitli konular, grup çalışmaları, tartışmalar ve rol oynama konularında sınıf tartışmalarına aktif olarak katılmanızı teşvik eden dinamik ve etkileşimli bir ortamda öğretilir.

Yoğun 25: Çeşitli dinamik öğretim yöntemlerini kullanan bu kurs, sözlü iletişime odaklanmış haftalık beş ek dersle birlikte yoğun ve derinlemesine bir Alman dili çalışması sunar. Haftada 25 ders verilmektedir.

Standart 20: Bu Almanca kursu, Berlin’de okulun müfredat dışı etkinlikleri sırasında dil becerilerinizi geliştirmek için bolca boş zaman sağlarken sağlam bir öğrenme deneyimi sunar. Haftada 20 ders verilmektedir.

Premium 30: Almancalarını hızlı bir şekilde ilerletmek isteyen öğrenciler için en uygun olan bu kurs seçeneği, yazma becerilerine özel bir odaklanma ile yoğun bir yaklaşım sunar. Haftada 30 ders verilmektedir.

Özel: Bu kişisel bire bir öğrenme deneyimi, geliştirmek istediğiniz temel Almanca becerilerinde yoğun bir şekilde ilerlemenizi sağlar.

Kombi 5 ve 10 kursları: Bu kombinasyon kursu, hem özel hem de grup derslerinin faydalarını harmanlayarak, sözlü ve yazılı Almanca hakkında daha derin bir anlayış kazanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Haftada 25 veya 30 ders grup sınıfı; haftada 5 veya 10 özel ders.

Sınava Hazırlık: Almanca TELC, TestDaF veya Goethe sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarlanan bu hazırlık kursu, sınavlarda uzmanlaşmanızı sağlamak için size kapsamlı ve özel bir öğrenme deneyimi sunar. Haftada 30 ders.

Üniversite Yolu: Berlin’de Almanca öğrenmek çoğu öğrencinin asla unutmadığı bir deneyimdir. Düşük bir yaşam maliyeti, zengin bir sosyal yaşam, çok sayıda kültür ve tarihin yanı sıra alternatif bir sanatsal manzara sunan Berlin, Almanca öğrenmek ve bir yüksek öğretim programına giriş için hazırlanmak için kaliteli bir destinasyondur. Alman üniversite ortaklarımız (hem kamu hem de özel) Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri, İşletme, Sosyal Bilimler, Sağlık ve Müzik alanlarında Lisanslar sunmaktadır.

Alpadia Dil Okulları kendilerini seçen misafirlerine; ev sahibi ailelerde paylaşımlı daireler, pansiyonlar, öğrenci konutlarından lüks otellere kadar geniş bir konaklama imkanı sağlamaktadır.Bu konutlardan her biri okula 30 dakika uzaklıktadır.

AİLE YANI

Geniş yerel ailelerden oluşan ağımız, size Alman kültürü ve dili bilginizi zenginleştirici bir deneyim sunmamızı sağlar. Kurs merkezimizin yakınında bulunan, yarım pansiyon veya sadece kahvaltı yemek seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ortak mutfak ve banyolu tek veya çift kişilik odalar mevcuttur.

Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz aile yanında konaklama

Alpadia Berlin’e özgü olan bu konaklama türü, öğrencilerimizi paylaşımlı dairelerde diğer yerlilerle harmanlayarak en üst düzeyde dil pratiği deneyimini teşvik eder! Tek kişilik oda olan bu seçenek, kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz ortak mutfak, banyo ve ortak salon alanına erişim imkanına sahiptir.

OTEL

En basitten en lüks seçeneklere kadar, standart seçimimizin dışında kalacak yer arayan öğrenciler için okula yakın yerel oteller ve pansiyonlarla bağlantımız bulunmaktadır.

REZİDANS

Rezidansımızda geniş saklama alanı, gardırop, çalışma masası, mini mutfak ve özel banyo ile donatılmış, tam donanımlı tek kişilik odalar bulunmaktadır. Merkezi konumu, şehri ve yakındaki sayısız kültürel cazibe merkezini keşfetmek için size harika bir üs sağlar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0a7b76de40 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7b76de40 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7b76de40 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7b76de40 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7b771f7f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7b771f7f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7b771f7f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7b771f7f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7b7753d2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7b7753d2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7b7753d2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7b7753d2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7b835705 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7b835705 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7b835705 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7b835705 a:hover{ color: #ffffff; }