1970 yılında kurulan Did Deutsch Institut Almanca öğretirken Alman kültürünü de tanıtmayı amaçlayan bir kurumdur. Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih olmak üzere 4 şehirde bulunan DID, EAQUALS (Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliği (European Association for Quality Language Services) üyesidir ve bu akreditasyonla merkezlerinde eğitim ve destek kalitesini garanti eden bir Almanca dil kursudur.

Akreditasyonlarımız:

EAQUALS: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız EAQUALS tarafından değerlendirilmiş ve sonuç olarak okullarımızın mümkün olan en yüksek akreditasyon standartlarını karşıladıkları tespit edilmiştir. Gerek eğitim gerekse organizasyon kalitesinin en yüksek seviyede olduğu değerlendirilmiştir.

FDSV: Meslek birliği FDSV, dil okullarını DIN EN 14804 Avrupa standardı uyarınca değerlendirir. did deutsch-institut’un sunduğu olanaklar bağımsız bir bilimsel konsey tarafından kalite değerlendirmesine tabi tutulmuş ve DIN EN 14804 uyarınca FDSV’nin onayını almıştır.

TestDaF: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız TestDaF Sınav Merkezleridir. Her yıl 27.000’in üzerinde kişinin katıldığı Deutsch als Fremdsprache Sınavı Almanya’daki kolejlere başvuran yabancılar için en önemli Almanca dil sınavı statüsündedir.

telc: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız lisanslı telc sınav merkezleridir. Ulusal ve uluslararası alanda işletmeler, devlet kurumları ve okullar tarafından kabul gören bu sınavlar Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesini (GER) temel alır.

telc C1 Hochschule Yetkinlik Merkezi: Okullarımız telc Deutsch C1 Hochschule (Üniversite) sınavı için sınav merkezleridir. Bu sınav özellikle Almanca konuşulan bir üniversitede okumak isteyen ve dil yetkinliğini kanıtlayacak bir belgeye ihtiyaç duyan yetişkinlere yöneliktir.

FaDaF: Kurumumuz FaDaF (Yabancı Dil olarak Almanca Meslek Birliği) üyesidir. FaDaF Almanca öğretmeyi ve dil aracılığıyla, kültürler arası çatışmaların engellenmesine yardımcı olmayı kendisine amaç edinmiştir. Bunun yanında FaDaF sunduğu dil desteği aracılığıyla Almanya’da yüksek eğitim almak isteyen yetişkinlerin sayısının artmasına da katkıda bulunmayı amaçlar.

CSN: Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih’teki okullarımız İsveç Sürekli Eğitim Merkezi (CSN) tarafından tanınmaktadır. Bu anlamda İsveçli öğrenciler CSN üzerinden dil kurslarına katılarak finansal destek alma fırsatına sahipler.

Ödüllerimiz

Yabancı dil olarak Almanca öğreten bir dil okulu olarak sayısız ödül kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalite standartlarımızın devamlılığını sağlamak için durmaksızın çalışıyoruz ve aldığımız ödüllerle daha da iyi olma yolunda motive oluyoruz.

Super Star Alman Okulu: Study Travel Dergisi tarafından verilen Super Star Ödülünü ilk alan Almanca dil okulu olduk. Super Star Ödülü, Almanca Dil Okulu kategorisinde beş kez Star Ödülünü kazananlara veriliyor. Oylamaya 3000’den fazla uluslararası acente katılıyor.

Star Awards: Madeleine Semidei-Kötter, sektördeki Almanca Dil Okulu kuran ve yöneten ilk kadınlardan biridir. Her zaman kadınları mesleki kariyerleri için mücadele etmeye teşvik eden Semidei-Kötter, tüm bu çabalarından dolayı 2017’de WIE Ödülüne layık görülmüştür.

UED Awards: Kurumumuz ardı ardına birkaç yıl boyunca en iyi Almanca Dil Okulu ödülünü kazanmıştır. Kısa süre önce de en iyi Almanca yaz okulu kategorisinde UED Ödülünü (Türkiye Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) aldık.

UED Awards: 2018 yılında İstanbul’da ilk kez EuroAsia ödülleri dağıtıldı. Avrupa ve Asya’dan yaklaşık 250 seyahat danışmanı en popüler dil okullarını seçti. did deutsch-insitut, İngilizce harici en popüler dil okulu kategorisinde birinci oldu.

Başkent Berlin, 3,5 milyon nüfusuyla Almanya’nın en büyük kentidir. Enstitümüz Berlin’in merkezi konuma sahip Mitte bölgesindeki modern bir binada hizmet vermektedir. Birkaç dakika yürüyerek ya da kısa bir tramvay yolculuğu yaparak okuldan şehir merkezine gidebilirsiniz. Üstelik sadece 15 dakikada ünlü Brandenburg Kapısına da ulaşabilirsiniz.

Aydınlık ve geniş sınıflar, ücretsiz kablosuz internet, Bilgisayarların bulunduğu internet kafe, dizüstü bilgisayarlar için kablo bağlantısı, modern öğrenme materyallerine sahip eğitim merkezi, Atıştırmalık ve içecek otomatlarının bulunduğu kafeterya, geniş çatı terası.

Aktivite koordinatörlerimizin düzenleyeceği gezilere katılmak zorunda değilsiniz ama bu gezi deneyimlerini kaçırdığınıza sonradan pişman olabilirsiniz! Tarihi şehir merkezinde yapılacak yürüyüşlerde Enstitü civarındaki görmeye değer yerleri keşfedebilir ve ayrıca hafta sonları da yakındaki şehirleri görmeye gidebilirsiniz.

Şehir Turları; Hiçbir şeyi kaçırmamanız için Berlin’deki en gözde yerleri ziyaret listemize aldık.

Etkinlikler; Bizimle etkinliklere katılın ya da önerilerimize kulak verin. Berlin’de her zaman yapılacak bir şeyler vardır.

Günübirlik geziler; Hafta sonlarında did rehberli gezileri ile Berlin civarındaki yerleri keşfedebilirsiniz.

GENEL ALMANCA KURSLARI

Genel Almanca kurslarımız, dil yetkinliklerini geliştirme konusunda hızlı bir ilerleme kaydetmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Yoğun, pratiğe yönelik bir ortamda diğer uluslararası katılımcılarla birlikte öğrenecek ve sonrasında dilinizi Almanya’da çalışmak, okumak veya seyahat etmek için kullanabileceksiniz.

Standart Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 20 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Yoğun Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 24 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

Premium Kurs: 17 yaş ve üstü öğrenciler için, haftada 28 ders, sınıf mevcudu ortalama 12 öğrenci, ders süresi 45 dakika.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ALMANYA

DID Deutsch-Institut Üniversite Hazırlık Hizmeti, Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen katılımcılara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Sunduğumuz hizmet sayesinde doğru yüksek eğitim kurumunu bulabilir ve üniversite veya hazırlık okulu (Studienkolleg) için hazırlanabilirsiniz. Kurumumuz vize başvurunuz dahil tüm başvuru süresince size destek olacaktır. 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20, 24, 28 ders seçenekleri, kurs süresi 1-48 hafta seçeneği, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

ALMANCA SINAVLARI

Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen ya da Almanca becerilerini kanıtlaması gereken katılımcılar DID deutsch-institut’ta bir dil sınavına girebilirler. Sınavlara hazırlık kurslarımızla TestDaF, telc C1 Hochschule, telc B1 ve telc B2, Goethe B2 ve C1 Sertifikaları için hazırlanabilirsiniz.

TestDaF Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 20 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

telc Hazırlık Kursu: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 5 ders, kurs süresi 4 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlığı: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada 6 ders, kurs süresi 3 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

MESLEKİ ALMANCA

İyi derecede bir Almanca dil yetkinliği modern iş hayatının zorluklarının üstesinden en iyi şekilde gelmenizi sağlar. Öğretmenlerimiz derslerini kişisel ihtiyaçlarınıza göre hazırlar. Sahip olunan mesleğe (doktor, avukat, bankacı veya öğretmen vb.) bağlı olarak iş ortamlarının farklı özellikler barındırması dikkat alınarak kursun tempo ve içeriğinin katılımcı tarafından belirlenmesine izin verilir.

Tek kişilik eğitim: 17 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 2 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

İş Almancası: Tek kişilik eğitimdir. 18 yaş üstü öğrenciler için haftada en az 20 ders, kurs süresi 1-48 hafta, sınıf mevcudu 1 öğrenci.

Öğretmen Eğitimi: 18 yaş üstü öğrenciler için haftada 26 ders, kurs süresi 2 hafta, sınıf mevcudu 10-15 öğrenci.

ALMANCA STAJLAR

Bu +6 haftalık kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kurumumuz başvuru materyallerinizi hazırlamanızda ve iş görüşmesine hazırlanmanızda size yardımcı olacaktır. Uzmanlık alanına bağlı olarak B1, B2, C1 veya üzeri dil seviyesinde olduğunuzu gösteren bir belge gereklidir. İlk mesleki deneyiminizi edinin ve bir Alman kuruluşuyla bağlantı kurun. Almanya’daki gündelik mesleki hayatı tatma şansınız olacaktır.

ÜNİVERSİTE YAZ KURSLARI

Bu uluslararası Standart Kurs süresince Almanca becerilerinizi geliştirin. Bir öğretmen eşliğinde seminer ve atölyelerin dahil olduğu dört haftalık ders. Bu süre içinde kültür ve medeniyet alanında akademik bir proje yürüteceksiniz. Almanca kursunuzu sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan ilgili alanlarla birleştirin. Kurs sonunda projenizin sunumunu gerçekleştirirsiniz.

4X-PROGRAM

Dil okulumuzun 4 farklı lokasyonuna geçiş yapabileceğiniz programdır. Böylece Almanya’da bulunduğunuz süre boyunca dört farklı Almanya şehrini deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

AİLE YANI

Berlin’deki dil kursu süresince aile yanında konaklayarak kendinizi evinizde hisseder ve tam bir Alman deneyimi yaşarsınız. Aile yanında kalmak size kültürü yerli halkın gözünden görme ve Almanca bilgi ve becerilerinizi sınıf dışında pratiğe dökme fırsatı verir. 17 yaş üstü öğrenciler için tek ya da çift kişilik odalarda, yarım pansiyon veya yemeksiz, paylaşımlı banyo ve mutfak, okula mesafe toplu taşımayla 25-60 dakika mesafe, ücretsiz haftada 1 defa temizlik.

ÖĞRENCİ YURDU

18 yaş üstü öğrencilerimiz için öğrenci yurdumuz şehrin batı yakasında, doğrudan Spree Nehri üzerinde bulunmaktadır. Süpermarketler, restoranlar ve popüler barlarıyla “Gotzkowsky-Kiez” mahallesi yürüme mesafesindedir. Çatı terası ve ortak salonlar (TV ve mutfaklı) ev arkadaşlarınızı tanımanız için bir fırsat niteliğindedir. Okula otobüsle sadece 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Tek kişilik oda (yaklaşık 20 m²), banyo oda içinde kişiye özel, özel mutfak, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretli temizlik hizmeti.

GENÇLİK OTELİ

18 yaş üstü öğrencilerimiz için Gençlik otelimiz, Berlin merkez tren istasyonuna sadece 10 dakika uzaklıktaki sessiz bir ara sokaktadır. Otelin geniş lobisinde diğer uluslararası öğrencilerle rahatça sosyalleşebilirsiniz. Binanın en güzel yanlarından biri de yakındaki devlet bölgesini gören çatı terasıdır. Okula tramvayla 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Oda tipleri: Tek kişilik ve çift kişilik odalar. Oda içinde kişiye özel banyo, kahvaltı büfesi dahil, ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşırhane, ücretsiz temizlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664223402c199 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664223402c199 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664223402c199 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664223402c199 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642234030206 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642234030206 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642234030206 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642234030206 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664223403425f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664223403425f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664223403425f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664223403425f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642234092227 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642234092227 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642234092227 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642234092227 a:hover{ color: #ffffff; }