ILAC, Kanada’nın en büyük şehirleri olan Toronto ve Vancouver’da iki modern eğitim merkezine sahip Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir dil okuludur. Toronto, Kanada’da İngilizce konuşulan en büyük şehirdir. Dünyanın en çok çeşitli kültürlerini barındıran şehirlerinden de biridir. Vancouver, Kanada’daki ikinci en büyük şehirdir.

Uluslararası Dil Okulu Ilac’ın izlediği eğitim programı Kanada’da 13 üniversite tarafından tanınmaktadır. Ilac 18 seviyede genel İngilizce kursu sunmaktadır. 10 dan fazla seçmeli ders mevcuttur.Sınıflar küçüktür, sınıflarda ortalama 12-14 öğrenci bulunmaktadır. Eğitimin her pazartesi başlaması öğrencilere kendi programlarını ayarlayabilmek için büyük bir rahatlık verir.

50 den fazla ülkeden öğrenciler gelmektedir. Ilac’de 11 dilden fazla dili bilen danışmanlar bulunmaktadır. Ilac’deki bütün öğretmenler TESOL sertifikasına sahip ve İngilizce öğretme alanında büyük tecrübelere sahiptir. Yüksek kaliteyi sağlayabilmek amacıyla aile yanı konaklamalar her ay değerlendirilmektedir.

ILAC Toronto modern donanıma sahip 50 sınıflık bir binada eğitim vermektedir. Öğrencileri Kanada’nın en büyük kütüphanesi olan Toronto Library ye yürüme mesafesindedir.

Kanada’da ki en ılıman iklime sahip,eşsiz doğası ile bir liman kenti Vancouver’da ki ILAC okulu ise 2005 yılında açılmıştır.Şehir merkezinin ortasında 30 sınıflık modern binasıyla öğrencilerine hizmet vermektedir.

ILAC Toronto ve Vancouver okulları,ücretsiz internet bağlantısı,öğrenci kafeteryaları ve dinlenme salonları, IELTS/TOEFL çalışmalarının da dahil olduğu İngilizce dil laboratuvarları, modern ve merkezi binaları gibi özelliklerinin yanı sıra ETS onaylı TOEFL IBT merkezleridir.

Konaklama olarak ILAC her iki merkezinde de öğrencilerine aile yanı,yurt,otel,mobilyalı oda veya apartman daireleri şeklinde alternatifler sunmaktadır.

Dünyanın en sevilen okullarından  ILAC  Toronto ve Vancouver okullarında 15 – 18 yaş aralığındaki öğrenciler için haftada 25 farklı aktivite  ve gezi içeren çok eğlenceli bir yaz okulu programı sunmakta.

ILAC –– (14 – 17 Yaş) Genç Yetişkin Yaz Programları

UNESCO tarafından 3 kez “Dünyanın yaşanabilecek en iyi şehri” seçilen Toronto, 3 milyonu aşkın nüfusuyla Kanada’nın en büyük şehridir. Seksenin üzerinde etnik grubun yaşadığı şehir, harika bir uluslararası merkez olma özelliğini taşır. Bir çok dünya standartlarında restoran, kafe, alışveriş ve eğlence merkezleri, kayak tesisleri, harika parklar, plajlar ve her türlü sportif aktiviteye katılabileceğiniz tesislerin bulunduğu şehir, CN Tower, Skydome, Air Canada Center ve Casa Lama gibi dünyaca ünlü yapılara da ev sahipliği yapar.

ILAC üst üste defalarca Kanada’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. ILAC Kanada Yaz Okulları programı Kanada’da en çok tercih edilen eğitim programlarındandır. Dünyanın en güzel şehirlerinden Toronto’da Yaz Okulu eğitimi, ILAC ile çok kültürlü bir ortamda junior öğrencilerimiz için çok eğlenceli ve yararlı alınmaktadır.

ILAC Toronto yaz okulu Kanada’nın en büyük İngilizce dil okullarından birisidir. Okulun Toronto’da 4, Vancouver’da ise 2 adet eğitim binası bulunmaktadır ve hepsi birbirlerine yürüyüş mesafesinde olan binalardır. İngilizce dil eğitiminin haftada 20 ders şeklinde verildiği yaz okulumuzda eğitimler Pazartesi’den Perşembe’ye ve saat 14:00 – 18:00 saatleri arasında işlenmektedir.

ILAC Toronto yaz okulunun düzenlediği sosyal aktiviteler ve geziler ise öğrencileri İngilizcenin içinde tutmaya yönelik programlardır. Cuma – Cumartesi günleri Niagara şelalesi gezisi, tekne turu, wonderland su parkı gezisi ve benzeri geziler düzenlenmektedir. Öğrenciler Pazar günleri serbest bırakılmaktadır, bu şekilde de öğrenciler dinlenme fırsatı bulmaktadır.

Okulda konaklamalar aile yanı konaklama şeklinde sunulmaktadır. Konaklamalar tek kişilik odalarda sunulmaktadır. Ortalama konaklama ve okul arası toplu taşımayla 40 dakikalık mesafededir. Öğrenciler ulaşımlarını kendileri sağlamaktadır.

 

Toplam ücretine dahil olanlar

 • 20 ders (15saat) İngilizce kursu
 • Okul kayıt ve konaklama rezervasyon ücreti
 • Aile yanında tek kişilik odada konaklama
 • 3 öğün yemek (Sabah, öğle ve akşam yemekleri)
 • Ders kitapları
 • Havaalanı’ndan gidiş – dönüş transferleri
 • Sosyal ve sportif aktiviteler
 • Şehir gezileri
 • Kurs sonu katılım sertifikası
 • Sağlık sigortası

Program Ücretine Dahil Olmayan Masraflar

 • 18 yaş altı öğrenciler için zorunlu Kanada’daki okuldan gönderilecek velayet beyanı: 100 CAD
 • Uçak bileti
 • Vize başvuru masrafları

 

Vancouver Yaz Okulu

 ILAC –– (14 – 17 Yaş) Genç Yetişkin Yaz Programları

ILAC dil okulu sahip olduğu birçok ödül ile Kanada’nın en prestijli dil okulları arasında olma özelliğini taşımaktadır. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto ve kozmopolit bir şehir olan Vancouver merkezlerinde sunulan Platinum Paket yaz okulu programı, farklı ülkelerden gelen öğrencilere yüksek standartlarda yaz okulu programı sunmaktadır.

16 – 18 yaş grubundaki öğrenciler ILAC’ın sunduğu yaz okulu programı ile haftada 20 derslik İngilizce programlarına katılırlar. Program kapsamında öğrenciler belirlenen seviyelerine göre Akademik İngilizce, Cambridge Sınavlarına Hazırlık, TOEFL ve IELTS Sınavlarına Hazırlık eğitimlerini de alabilirler.  Buna ek olarak sunulan tam ve yarım günlük geziler ile öğrenciler şehri keşfetme ve Kanada’nın ünlü turistik merkezlerini ziyaret etme fırsatını bulurlar. ILAC dil okulu her iki merkezde de öğrencilere aile yanı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Toplam ücretine dahil olanlar

 • 20 ders (15saat) İngilizce kursu
 • Okul kayıt ve konaklama rezervasyon ücreti
 • Aile yanında tek kişilik odada konaklama
 • 3 öğün yemek (Sabah, öğle ve akşam yemekleri)
 • Ders kitapları
 • Havaalanı’ndan gidiş – dönüş transferleri
 • Sosyal ve sportif aktiviteler
 • Şehir gezileri
 • Kurs sonu katılım sertifikası
 • Sağlık sigortası

Program Ücretine Dahil Olmayan Masraflar

 • 18 yaş altı öğrenciler için zorunlu Kanada’daki okuldan gönderilecek velayet beyanı: 100 CAD
 • Uçak bileti

Vize başvuru masrafları

TORONTO GEZİ TAKVİMİ

Tam Gün Geziler

4 haftalık program: African Lion Safari, Niagara Şelalesi, Vaughan Mills Alışveriş Turu, Wasaga Beach Turu, Canada’s Wonderland Eğlence Parkı, Toronto Hayvanat Bahçesi

3 haftalık program: African Lion Safari, Niagara Şelalesi, Wasaga Beach Turu, Canada’s Wonderland Eğlence Parkı

Yarım Gün Geziler

4 haftalık program: Bata Ayakkabı Müzesi, Ontario Sanat Galerisi, Bowlerama’da bowling, Ontario Gölü’nde kano, Casa Loma Kalesi, CN Tower, Blue Jays Beyzbol maçı, Ortaçağ Gösterisi, sinema gecesi, Parlamento Binası, Royal Ontario Müzesi, Toronto adaları, alışveriş turu, Ontario Science Center, spor aktiviteleri

3 haftalık program: Ontario Sanat Galerisi, Ontario Gölü’nde kano, Casa Loma Kalesi, CN Tower, Blue Jays Beyzbol maçı, Ortaçağ Gösterisi, sinema gecesi, Parlamento Binası, Toronto adaları, Ontario Science Center, spor aktiviteleri

 VANCOUVER GEZİ TAKVİMİ

Tam Gün Geziler

4 haftalık program: Whistler, Victoria Turu, Grouse Dağı, Playland Eğlence Parkı, Splash Down Su Parkı ve Yarış Arabaları, Bowen Island Kayaking

3 haftalık program: Whistler, Grouse Dağı, Playland Eğlence Parkı, Bowen Island Kayaking

Yarım Gün Geziler

4 haftalık program: Vancouver Aquarium, bowling, Vancouver Canadians Beyzbol, 3D Imax sinema, Granville Adası, Kitsilano Plajı, Queen Elizabeth Parkı, Lookout Tower, English Bay, Lynn Canyon, Stanley Parkı, karaoke gecesi, Science World, UBC Tour, spor aktiviteleri

3 haftalık program: Vancouver Aquarium, bowling, Vancouver Canadians Beyzbol, 3D Imax sinema, Granville Adası, Kitsilano Plajı, Queen Elizabeth Parkı, Lookout Tower, Stanley Parkı, Science World, spor aktiviteleri

 

 

 

Örnek yarım gün aktivite ve geziler
Otobüsle Şehir Turu
Bowling
CN Tower (Gözlem Kulesi)
Royal Ontario Müzesi
Ortaçağ Dönemi (Akşam Yemeği ve Gösteri)
Tekne Gezisi ve Parti
Sosyal Gece
Akvaryum
Laser Tag
Ontario Bilim Merkezi
Go-Kart
Beyzbol Maçı (Süper Lig)

 

TENIS YAZ KAMPI

Bu kampta öğrenciler bir yandan Tenis oynamayı öğrenirken bir yandan da İngilizcelerini geliştirebilecekler, tabii ki program bunlarla sınırlı değil çeşitli geziler ve aktiviteler ile çocuklar unutulmaz bir tatil yaşayacaklar. Kendi raket ve tenis kıyafetlerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

 

ÖRNEK PROGRAM

1.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Arrive

Welcome day

Game time

2.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Lessons

Sports and drama activities

Bowling

3.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Lessons

Sports and drama activities

Royal Ontario Museum

4.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Lessons

Sports and drama activities

Bonfire night

5.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Lessons

Sports and drama activities

Baseball Game

6.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Lessons

Sports and drama activities

Party night

7.GÜN

Morning

Afternoon

Evening

Full day excursions

 

Film Night

Dersler hafta içi yapılmaktadır. Öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına girerek kendi İngilizce dil seviyelerine uygun sınıflara ayrılırlar. Genel İngilizce dersleri pratik yapmaya dayalı; konuşma, okuma, yazma ve dilbilgisi derslerinden oluşmaktadır.

Aile yanı

Öğrenciler aile yanında ya da öğrenci yurdunda tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Aile yaninda banyo ve tuvalet paylaşımlıdır. Her iki konaklama türüne de kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

Aile yanı konaklama için varışlar Cumartesi günü ise ayrılışlar Cumartesi günleridir.

Yurt

Yurt konaklaması olan okulumuzda tek ve ya paylaşımlı odalar mevcuttur

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c1329898529 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1329898529 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1329898529 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1329898529 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c132989aa3e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c132989aa3e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c132989aa3e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c132989aa3e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c132989d39b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c132989d39b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c132989d39b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c132989d39b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c132991a626 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c132991a626 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c132991a626 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c132991a626 a:hover{ color: #ffffff; }