1980 yılından beri faaliyette olan LAL Language Centers öğrencilerine yüksek kalitede eğitim, eğlence ve aktivite programları sunmaktadır. LAL kısaltmasının açılımı ‘Language And Leisure’, yani “Dil ve Boş Zaman”dır. Bu ad, öğrencilerin yeni dil becerileri kazanırken aynı zamanda sınıfın dışına çıkıp eğlenmeleri gerektiğine olan inancı vurgulamaktadır. LAL dünyanın dört bir yanında muhteşem yerlerde bulunan okulları ile gurur duymaktadır.

İngilizlerin muhteşem İngiliz Rivierası’nda tatil yapmayı sevdikleri Torbay,  LAL’in ilk ve en ünlü okuludur. Güneşli plajlar arasında yer alan üç kasabadan oluşan Torbay, kesinlikle herkes için yapacak şeyler sunuyor; sizi asla yarı yolda bırakmayan varış noktası.

5-17 yaşlar için sınıf başına maksimum 15 öğrencilik sınıflarda Paskalya, Yaz ve Sonbahar aylarında gerçekleşmektedir.

Torbay’daki İngilizce Okulumuzu neden seveceksiniz?

Torbay, dil seyahatleri için mükemmel bir yer olan Devon’da güzel bir İngiliz sahil beldesidir . Orada uzun plajları , eğlence parkları, hayvanat bahçesi ve bir su parkı, okula yürüme mesafesindedir; her yaştan öğrenciler için mükemmel.

Torbay; Torquay, Paignton ve Brixham olmak üzere üç kasabadan oluşur. Her kasabanın kendine özgü bir karakteri vardır; rakipsiz manzara, harika eğlence dolu bir atmosfer ve Britanya’daki en iyi iklim. Ve Torbay’a hiçbir ziyaret, kuzeybatı Avrupa’nın sörf başkenti olan büyülü Cornwall’a gitmeden tamamlanmış sayılmaz!

İngilizceyi, şehir merkezine ve deniz kenarına sadece kısa bir yürüme mesafesinde bulunan güvenli bir konumda bulunan LAL Torbay okulunda öğrenin. Okul, aydınlık ve havadar sınıflar, büyük bir öğrenci salonu ve arkadaşlarla sosyalleşmek için kampüste hoş bir bahçe ile ders çalışma ve eğlenme için mükemmel bir ortamdır .

LAL Torbay’da onlarca yıldır genç öğrencilere eğitim veriyor ve onlara bakıyoruz ve personelimiz bunu mükemmel dil eğitimini tatiliniz yapmak için hep yanınızda.

Destekleyici tesisler:

Ücretsiz internet,

Yerinde Kafe,

Bilgisayar ve Tablet Erişimi,

Kitapçı ve Kütüphane,

Bahçe,

Salon Bölgesi,

Tekerlekli sandalye girişi.

Programlarımız, öğrencilerimizin tam bir yaz deneyimine sahip olmasını sağlamak için hafta sonları da dahil olmak üzere tüm hafta boyunca rehberli geziler içerir. Bunlardan bazıları;

Bath;

Bath, küçük ama güzel tarihi bir şehirdir. Müzeler, galeriler ve güzel manzaralar da dahil olmak üzere görülecek çok şey var ve bunların hepsi yürüyerek yapılabiliyor. Bath’ın en ünlü sakini, yüksek toplum masallarıyla ünlü Jane Austen’di. Bu şehrin sunduğu harika ve iyi korunmuş cazibe merkezlerinden bazılarını keşfedin!

Brixham;

Torbay’ın nefes kesen manzarasını görmek için Torbay’daki en küçük kasaba olan Brixham’ı ziyaret ederek Berry Head Country Park ve Tabiatı Koruma Alanının doğal güzelliğinde mola verin.

Dartmoor Ulusal Parkı;

Dartmoor, Devon’ın peyzaj ve mirası ile ünlü doğal bir alandır. Dartmoor’un 942 km2lik alanının neredeyse yarısı, benzersiz bir at türü olan Dartmoor Pony’e ev sahipliği yapan açık bozkırdır.

Dartmouth:

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, şirin eski dükkanları ve bu güzel şehrin harika tarihi atmosferi ile Royal Naval College’a ev sahipliği yapan Dartmouth kasabasını keşfedin.

Eden Projesi;

İngiltere’nin en gözde mekanlarından birini ziyaret edin: Eden Projesi. Devasa ‘biyomlar’, tropik bir ortamda dev yağmur ormanı ağaçları da dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanından bitkileri olan etkili bir şekilde İngiltere’nin en büyük seraları. Ayrıca gezegenimizin inanılmaz çeşitliliğini yansıtan ekinler, manzaralar ve yabani bitkiler içerir.

Exeter;

Bu güzel şehir, İngiltere’nin batısındaki en uzak Roma yerleşimi haline geldiği Roma zamanlarına dayanan tarihi hala korumaktadır. Ancak Exeter, İngiltere’nin en iyi Tudor Mimarisine de sahiptir. Hepsini keşfedin!

Kent Mağarası;

İnsanların yarım milyon yıl önce yaşadığı ve doğal sarkıt ve dikitlerin görülebildiği Kents Mağarası’ndaki ünlü tarih öncesi mağaraları ziyaret edin.

Yaşayan Kıyıları;

Yaşayan Kıyıları Ziyaret Et; Penguenlerle yürüyün, özel tasarlanmış yaşam alanlarında mühürler ve diğer deniz yaşamı, kuşlar ve bitkilerle deneyimleyin. Görmek ve keşfetmek için açık ve kapalı sergiler ile yapmak için çok şey var.

Paignton Hayvanat Bahçesi;

Binlerce şaşırtıcı hayvana ve bitkiye ev sahipliği yapan Paignton Hayvanat Bahçesi’ni gezerek bize katılın. Çölü ziyaret edin, savana geçin, ormanı keşfedin ve tropik bölgelerde yürüyüş yapın.

Plymouth ve Ulusal Deniz Akvaryumu;

İngiltere’nin en büyük akvaryumu olan Plymouth’daki Ulusal Deniz Akvaryumu’nu ziyaret edin. Daha sonra Sutton Limanı’ndan yola çıkan dünya çapında ünlü deniz seferlerinin tarihini keşfedin!

Woodlands Macera Parkı;

Kendi hayvanat bahçesi, “Büyük Eğlence Çiftliği”, şahinlik merkezi ve vahşi yaşam alanı ve heyecan verici sürüşleriyle İngiltere’nin en büyük kapalı macera merkezlerinden biri olan Woodlands Adventure Park’ta adrenalini hissedin.

AİLE YANI

Okula ortalama 30 dakika mesafededir. Bir ev sahibinin evinde kalmak, yerel yaşam tarzını keşfetmenin ve öğrencilerin derslerinde öğrendikleri İngilizceyi pratik etmenin harika bir yoludur. Kahvaltı, paketli öğle yemekleri ve akşam yemekleri dahildir. Mutfak tesisleri genellikle öğrencilerin kullanımına açık değildir. Tek, çift ve ikiz odalar mevcuttur. Hepsinde yatak, gardırop, ders çalışma alanı ve çekmeceler vardır. Odalarda özel veya ortak banyolar olabilir. İmkanlar değişecektir, ancak öğrenciler her zaman duş, lavabo ve tuvalet erişimine sahiptir. Bazı bilgisayarlara, ancak hepsi değil, internet erişimi sunmaktadır. Ev telefonunu kullanma imkanı konaklanan ailenin tercihlerine bağlıdır. Ev sahipleri; öğrencilerin yatak çarşaflarını, havlularını ve makul miktarda kişisel eşyalarını yıkayacaktır. Halka açık çamaşırhaneler de mevcuttur. Ev sahipleri öğrenci odalarını temizleyecektir. Ev sahipleri haftada bir kez temiz çarşaf ve haftada iki kez banyo havlusu sağlar. Plaj havlusu sağlanmaz.

PROGRAM SEÇENEKLERİ

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c10e6000ff3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c10e6000ff3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c10e6000ff3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c10e6000ff3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c10e60034ed .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c10e60034ed .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c10e60034ed .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c10e60034ed .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c10e600591b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c10e600591b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c10e600591b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c10e600591b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c10e608a352 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c10e608a352 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c10e608a352 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c10e608a352 a:hover{ color: #ffffff; }