Westbourne Academy 1996 yılında Bournemouth’da kurulmuş olup şehrin en köklü dil okullarından birisidir. Westbourne Academy, aile ortamına sahip, küçük ve mütevazi bir okuldur. Westbourne Bournemouth, British Council, English UK, UKBA( UK Border Agency) tarafından akreditedir. Westbourne Academy Dil Okulu, New City College devlet okulunun bir parçasıdır. Bu kolej Londra’da bulunan en büyük 2. Kolejdir. 2016 yılında New City College’ın bir parçası haline gelen Westbourne Academy Dil Okulundan, akademik başarı göstermek isteyen öğrenciler New City College’a başvuru yaparak gerekli şartları yerine getirdikleri taktirde geçiş yapabilirler.

Junior Programı benzer yaş ve ilgi alanlarına sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrencilerin refahını kontrol etmek ve sosyal programlarını düzenlemek için özel bir Junior koordinatörü vardır. Öğrenciler, özenle seçilmiş aile yanında konaklama sağlayıcılarına yerleştirilir.

14-17 yaş arası öğrenciler için Junior Programında, 14-15 yaş arası öğrenciler maksimum 3 hafta konaklama süresi olan bir grup rezervasyonunun parçası olmalıdır. Grupların kurs süresince belirlenmiş bir Grup Liderine sahip olmaları gerekecektir. 16-17 yaş arası öğrenciler Yaz döneminde sadece bireysel olarak rezervasyon yaptırabilirler.

 • Yer: Bournemouth,
 • Süre: 1-10 hafta,
 • Hafta başına saat: 13 saat 20 dakika (20 ders),
 • Sınıf boyutu: Maksimum 16, Ortalama 13,
 • Asgari yaş: 14,
 • Maksimum yaş: 17,
 • Sınıf seviyeleri: Temel, Düşük Orta, Orta, Yüksek Orta ve İleri (CEFR A1 – C2).

KURS ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • İlk gününüze giriş testi ve karşılama bilgileri,
 • Samimi, nitelikli öğretmenler,
 • Ana sınıflarda interaktif yazı tahtaları,
 • Ders kitapları ve ücretsiz materyal kullanımı,
 • Modern öğretim materyalleri. Öğrenciler bu dersin bir parçası olarak ücretsiz çevrimiçi ek öğrenme materyallerine erişebilirler,
 • Seviyenizi değerlendirmek için düzenli ilerleme testleri,
 • Öğreniminize rehberlik etmek için her 8 haftada bir öğretmenlerinizle öğreticiler,
 • İstediğiniz zaman akademik yöneticilerle konuşun,
 • çalışmalarınız (4 hafta veya daha uzun süre bir kursa katılan öğrenciler öğretmenlerinden ek bir rapor alacaktır),
 • Tüm okulda ücretsiz kablosuz internet mevcuttur,
 • Kendi kendine çalışma olanaklarının ücretsiz kullanımı (Dinleme Merkezi ve Okuma Merkezi).

NEDEN WESTBOURNE ACADEMY JUNIOR PROGRAMINI SEÇMELİSİNİZ?

Westbourne Akademisi, dünyanın her yerinden çeşitli yaşlarda öğrencilere sahiptir. Tüm öğrencilerimizin güvenliği ve emniyeti bir önceliktir. Personelimizin birçoğu, gerektiğinde tavsiye ve yardımda bulunabilecek Koruma ve Sosyal Yardım Görevlileri olarak üst düzeyde eğitim almaktadır. Okul ayrıca, okul kapalıyken öğrencilere 24 saat acil telefon hizmeti vermektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerimiz için haftalık toplantılarla öğrencilere göz kulak olabiliyor, programda mutlu ve huzurlu olduklarından emin olabiliyoruz. Onları tanıyabilir ve bize yardımcı olabilmemiz için endişelerini bildirmelerini sağlayan güvenilir bir ilişki kurarız.

Tüm Küçük Aile Yanı Konaklamalarımız özenle seçilmiş ve öğrencilerin güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamak için polis kontrolleri yapmıştır. Aile yanında konaklamanın her 10 dakikada bir düzenli otobüslerin bulunduğu ana otobüs güzergahında yer almasını sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz ve 14-15 yaş arası öğrencileri asla yalnız seyahat etmediklerinden emin olmak için bir aile yanında iki kişilik odalara yerleştiriyoruz.

Sosyal Programımız, tüm ilgi alanlarınız için çok heyecan verici bir faaliyetler karışımıdır. Bu yıl Junior’larımız için örnek bir programa bakın. Sosyal medyaya katılmak, öğrencilerin arkadaş edinmesi, İngilizce pratik yapması için harika bir yoldur, ancak en önemlisi, İngiltere’de zamanlarını en iyi şekilde geçirip eğlenmek için!

İngiltere’nin tatil mekanlarından olan Bournemouth‘da bulunan okul, güzel plajlara 1 kilometre ve şehir merkezindeki bankalara, klasik İngiliz publarına, uluslararası restoranlara ve çeşitli alış veriş merkezlerine 500 metre uzaklıkta Bournemouth şehir merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunabilmek adına tam donanımlı okul bünyesinde maksimum 16 kişilik ferah sınıflar, dinlenme salonu, bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet erişimi, kütüphane, restoran, çamaşırhane, bahçeler ve revir bulundurmaktadır. İngilizce dil eğitimi alan bu öğrenciler okul görevlilerinin kaliteli prensipli ve vazifelerini seven öğretmenlerle birlikte almaktadırlar, bu sayede zengin ve kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler dersliklerin haricinde sosyal imkanlardan maksimum derecede faydalanabilecekleri şekilde programları yapılmaktadır, bu sayede sosyal bir çevre içerisinde İngilizce dil öğrenimlerini eğlenerek geliştirme fırsatı bulup enerjilerini olumlu yönde harcamaktadırlar.

Hazine avı, bowling ve lazer arayışı, popüler şehirlere tam gün geziler, masa tenisi ve birçok heyecan verici ve eğlenceli aktiviteler vardır. Herkesin zevk alması gereken bir şey mutlaka vardır. İngiltere’nin ünlü şehirlerini keşfetmek için haftalık geziler içeren konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için Tam Gün Programınıd a şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Junior Program, dört ana dil becerisini geliştirmenize yardımcı olacak kelime, dilbilgisi ve telaffuz da dahil olmak üzere İngilizce öğrenmenin en önemli yönlerini kapsayacaktır: konuşma, dinleme, okuma ve yazma. Kursun sonunda İngilizce olarak çeşitli durumlarda daha güvenli iletişim kurabilmelisiniz. Junior programında, öğrenciler aynı günlük zaman çizelgesine sahiptir. Dersler Pazartesi’den Cuma’ya kadardır. Tam Program için rezervasyon yaptıran öğrenciler, Westbourne Academy tarafından Pazartesi’den Cuma’ya kadar düzenlenen bir öğleden sonra aktivitesine ve her hafta bir tam günlük geziye sahiptir. Öğrenciler, Tam Junior Programı için rezervasyon yaptırmamışlarsa ve katılmak istedikleri her etkinlik için ödeme yapmadılarsa etkinlik programına katılabilirler.

 • Kurs A: Yalnızca dersler.
 • Kurs B: Dahil edilecek tam program:
  • Dersler,
  • Sosyal aktivite programı (Pazartesi – Cuma),
  • Haftada bir tam günlük gezi (Cumartesi),
  • Otobüs geçişi,
  • Öğle yemeği.

AİLE YANI

Bu popüler konaklama seçeneği, İngilizce pratik yapma ve İngiliz kültürünü, hayat tarzınızı ilk elden öğrenmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Bournemouth’da evde konaklama hizmeti sunan aileler, özenle seçilir ve düzenli olarak izlenir. Tek veya çift kişilik oda alternatifleri vardır, yarım pansiyon konaklama sunulur. Yatak odalarında öğrencilerin ders çalışma olanağı bulabilmesi için bir masa ve sandalye, lamba, ayna, gardırop, giysi çekmecesi gibi imkanlar mevcuttur ve haftalık olarak temizlenir.

NELER Dahildir?

 • Tam donanımlı ikiz yatak odası, kıyafetleriniz için yer ve eğitim alabileceğiniz bir masa, sandalye ve lamba (16 yaşından daha büyük öğrenciler, daha yüksek bir ücret karşılığında tek kişilik oda talep edebilir),
 • Ortak duş veya banyo ve tuvalet tesisleri,
 • Pazartesi-Cuma günleri kahvaltı ve akşam yemeği,
 • Cumartesi ve Pazar günleri kahvaltı, atıştırmalık öğle ve akşam yemekleri,
 • Hafta sonu gezisine çıkıyorsanız paketlenmiş öğle yemeği,
 • Haftada bir yıkama dolusu giysi,
 • Haftalık nevresimler ve havlular temin edilmektedir,
 • Konaklamanız sırasında kullanılacak ön kapı anahtarı,
 • Ücretsiz kablosuz internet.

AKREDİTASYONLAR

#iguru_button_66422cd5bd7bb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422cd5bd7bb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422cd5bd7bb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422cd5bd7bb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422cd5c1e4d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422cd5c1e4d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422cd5c1e4d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422cd5c1e4d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422cd5c63c0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422cd5c63c0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422cd5c63c0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422cd5c63c0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422cd623027 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422cd623027 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422cd623027 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422cd623027 a:hover{ color: #ffffff; }