1980 yılından beri faaliyette olan LAL Language Centers öğrencilerine yüksek kalitede eğitim ve eğlence, aktivite programları sunmaktadır. LAL kısaltmasının açılımı ‘Language And Leisure’, yani Dil ve Boş Zaman’dır. Bu ad, öğrencilerin yeni dil becerileri kazanırken aynı zamanda sınıfın dışına çıkıp eğlenmeleri gerektiğine olan inancı vurgulamaktadır. LAL dünyanın dört bir yanında muhteşem yerlerde bulunan okulları ile gurur duymaktadır.

Cape Town, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. İkonik Masa Dağı ve Camps Bay çevresindeki çarpıcı plajları ile Cape Town’daki Afrika Macera Okulumuz sizi Afrika’nın harikalarına tanıtacak ve daha fazlası için geri dönmeyi hayal etmenizi sağlayacak.

13 – 17 yaşlar için sınıf başına maksimum 14 öğrenci mevcudiyetine sahip sınıflarda Paskalya, Yaz, Sonbahar döneminde gerçekleşmektedir.

Hiç kimse Cape Town’da genç öğrenci kursları yürütme konusunda LAL’den daha fazla deneyime sahip değildir. Burası inanılmaz bir şehir, güvenli bir ortamda İngilizce öğrenmek ve diğer kültürleri anlamak için harika bir yer.

Genç öğrenciler için Bizim Afrika Macera Okulu öğrencileri arasından, Cape Town teklifine sahip olduğu tüm arama izni vermesi geniş eğlence programına sahiptir güzel plajları, engin dağ sıraları ve şaşırtıcı yaban hayatı için, kıyı alışveriş merkezleri soğutmak  ve pazarlar .

Cape Town’daki okulumuz şehir merkezinin gürültüsünden uzak ama plajlara ve eğlenceye yakın , kafe ve havalı dükkanlarla dolu sakin ve rahat bir tatil köyü olan güzel Sea Point’te mükemmel bir konuma sahiptir. 24 saat güvenlik denetimiyle kendi arazisinde bulunan okulda geniş sınıflar, bir restoran, yüzme havuzu, geniş bir bahçe ve barbekü alanı bulunmaktadır .

Destekleyici tesisler

  • Bedava internet
  • Öğrenci Salonu
  • Kütüphane ve Kitapçı
  • Geniş bahçe
  • Restoran & Mutfak
  • Yüzme havuzu

Programlarımız, öğrencilerimizin tam bir yaz deneyimine sahip olmasını sağlamak için hafta boyunca ve hafta sonları gözetimli geziler içerir. Bunlardan bazıları.

Abseiling

Table Mountain’dan deniz seviyesinden 1000 metre yükseklikte aşağı inin ve vücudunuzdaki aceleyi hissedin. Dünyanın en yüksek ticari abseilslerinden görkemli manzaralara tanık olun.

Cape Town Stadyumu

Bu muhteşem stadyumun tarihi ve mimarisi hakkında bilgi edinin. Ardından Green Point Park’ı ziyaret edin ve dışarıda bitki ve böceklerin doğal dünyasına adım atın.

Çita Barınağı ve Aslan Rehabilitasyon Parkı

Dünyanın en hızlı kara memelisi ile etkileşime girebileceğiniz Çita Sosyal Yardım Merkezi’ni ziyaret etmek için geziye katılın. Sonra kedilerin kralı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Aslan Rehabilitasyon Parkı’nı ziyaret edin. Yolculuk güzel Stellenbosch ve Franschhoek kasabalarında sona eriyor.

At binme

Temiz deniz havası ve sakin manzaraya bürünerek Long Beach’in sonsuz kumlarını at sırtında gezdirin.

Kirstenbosch Botanik Bahçeleri

Doğal bir dünya mirası olan dünyanın tek botanik bahçesi olan Kirstenbosch Botanik Bahçeleri’ne yarım günlük gezi. Kirstenbosch, Güney Afrika’nın olağanüstü zengin ve çeşitli florasını korur ve sergiler. Bu seyahatin süresi 4 saattir. Toplam seyahat süresi 1 saat.

Aslan Başı Yürüyüşü

Cape Town ve Atlantik Okyanusu’nun panoramik manzarasına sahip ılımlı bir yürüyüş parkurunda Lion’s Head yürüyüşünü ziyaret edin.

Bir Günlük Safari

Ücretsiz gezici hayvanlarla Cape Town’a en yakın rezerv olan Big 5’i görmek için 3 saatlik bir oyun sürüşüne çıkmadan önce karşılama içecekleri ve hafif bir kahvaltı için rezerve gidin.

Devekuşu Çiftliği ve Blouberg Plajı

Devekuşu yetiştiriciliği ve yetiştiriciliğinin kökenleri hakkındaki eğitim gezimize katılın. Devekuşu çiftliğini, güneşin altında dinlenebileceğiniz ve Masa Dağı’nın en ünlü manzarasının kartpostal fotoğraflarını çekebileceğiniz Blouberg Plajı’nda bir durak takip eder.

Ratanga Junction Tema Parkı

Cape Town’un tüm aile için gezintilerle dolu tek tema parkı olan Ratanga Junction. Heyecan verici sürüşler arasında Cobra ters çevrilmiş lunapark treni, Monkey Falls su yolculuğu ve ünlü Slingshot yer alıyor.

Robben Adası

Güney Afrika’nın lekeli geçmişinin bir kalıntısı; Robhe Island, apartheid hükümetinin en korkulan siyasi mahkumlarının hapsedildiği hapishaneydi. Nelson Mandela, 18 yıldır bu tecrit adasında geçiren en ünlü kurbanıydı.

Yelkencilik

Cape’in engebeli kıyı şeridi boyunca yelkenle geçen günün tadını çıkarın. Güçlü rüzgarlar mükemmel yelken koşulları sağlar.

Kum sörfü

Atlantis’in tepelerini bir sandboard üzerinde heyecan verici hızlarda inin; bakiyenizin sınırlarını test etmek.

Bilim Merkezi

Eğitim tesisi eğlenceli ve interaktif bir ortamda öğrenme deneyimi sunuyor. Bir bilim şovunu izleyin veya insan jiroskopunda uzayın ağırlıksızlığını deneyimleyin.

Deniz Kayağı

Atlantik Okyanusu’nun sularında gezinin ve konforlu bir gezinti kanosundan Cape kıyı şeridi boyunca çeşitli uçurumları, dağları ve florayı keşfedin.

Seal Adası ve Kuşlar Dünyası

Seal Island’a Hout Körfezi çevresinde bir tekne turunun tadını çıkarın, ardından Afrika’nın en büyük kuş parkı olan Kuşlar Dünyasını ziyaret edin. Cape Town’un çeşitli dağ sıralarının arka planında yer alan bu tropikal bahçe ortamında, 400’den fazla farklı türden 3000’den fazla kuş sunulmaktadır.

Köpekbalığı Kafesi Dalış

Bu ölümcül avcıdan sadece bir kafes ayıran büyük beyaz köpekbalığıyla yakın ve kişisel olarak meşgul olun. Tekneden köpekbalığı izlenmesi, kişinin açık sularda dolaşan birden fazla köpekbalığı görmesine izin verecektir.

Paraşütlü Atlama

Cape Town en iyi görünümü yukarıdan. Nihai adrenalin patlaması için dünyaya huzur içinde yüzmeden önce 30 saniyelik bir serbest düşüş için düşerek hareketli bir uçaktan fırlayın.

Sörf Yapmak

Surf Up! Muizenberg mükemmel bir başlangıç ​​plajıdır, küçük bir esinti küçük kıyı dalgalarına neden olur. Hint Okyanusu’nun daha sıcak sularında sörf macerasına başlamak için bir dalgayı nasıl yakalayacağınızı öğrenin.

Masa Dağı

Table Mountain, tüm şehrin ve çevrenin panoramik manzarasına sahip Cape Town’ın belirleyici simgesi. Dünyanın Yedi Doğal Harikasından biri olarak adlandırıldıktan sonra küresel bir tanınırlık kazandı.

Ümit Burnu ve Yarımada

Atlantik Kıyıları ve False Bay sahilleri ile birlikte Cape’nin Güney Yarımadası boyunca seyahat edin. Ümit Burnu Doğa Koruma Alanı’nı keşfetmek sizi Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluştuğu nefes kesen doğal bir mucize olan Cape Point’e götürecektir.

İki Okyanus Akvaryumu

Hint ve Atlantik okyanuslarından 3000’den fazla okyanus türüne ev sahipliği yapan İki Okyanus Akvaryumu’nu ziyaret edin. Köpekbalıkları, kaplumbağalar, penguenler ve mühürler dahil olmak üzere çeşitli okyanus yaşamlarına ev sahipliği yapar

Balina İzleme

Haziran-Kasım döneminde balina izleme turumuza katılabilirsiniz! Gezi, Güney Afrika’nın en üretken balina izleme sitesi olan şirin Hermanus kasabasına, False Bay’in doğal sahil şeridini izliyor.

Beyaz Su Raftingi

Sabahın erken saatlerinde Breede Nehri’nin beyaz sularında kürek çekmeden ve bu nehir vadisinin doğal güzelliğine dalmadan önce nehir kenarında bir barbeküde ve şenlik ateşinde sakin bir akşam geçirin.

PROGRAM SEÇENEKLERİ

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c1381c31dfc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1381c31dfc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1381c31dfc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1381c31dfc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1381c34081 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1381c34081 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1381c34081 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1381c34081 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c1381c362d2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c1381c362d2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c1381c362d2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c1381c362d2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c1381cd473a a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1381cd473a a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1381cd473a a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c1381cd473a a:hover{ color: #ffffff; }