Worldwide School ilk kez 1989 yılında Yeni Zelanda’nın Auckland Şehrinde 3 iş adamı tarafından kuruldu ve orijinal binası 1 Queen St.’te yer almaktadır. Maureen Hayes ve Cleve Brown, Worldwide’ın sahipleri ve yöneticileridir. Her biri okulun % 50’sine sahiptiler. Maureen ABD’den Yeni Zelanda’ya geldikten sonra 1991 yılında öğretmen olarak işe alınmış ​​ve 1992 yılında Kore ve Japonya’da İngilizce öğrettikten sonra Cleve de öğretmen olarak işe alınmıştır. 1993/94’te hem Maureen hem de Cleve o zamanki sahipleri tarafından Çalışma Direktörü ve Pazarlama Direktörlüğü’ne terfi ettirildi. 1996 yılında okulu satın alan Maureen ve Cleeve, yeni adresine (8 Commerce St) taşıyıp ismini değiştirdiler. O zaman Worldwide School’un yaklaşık 40-60 öğrencisi vardı. Okullarını satın aldıktan kısa bir süre sonra 2 önemli olumsuz olay yaşadılar. Bunlardan biri 1997 Asya para krizi ve 1998 Auckland güç kriziydi. Bir süre için öğrenci sayısı 20’li civarlardaydı ve çok az sayıda personeli olan Cleve ve Maureen, tam zamanlı öğretim yapmanın yanı sıra diğer rollerini de yapıyorlardı (tuvaletlerin temizlenmesi dahil!). Sıkı çalışma, kararlılık ve denizaşırı acentalarla bazı olumlu yeni ilişkiler yoluyla Worldwide School’u bu olaylardan sağ çıkarttılar. 1999-2003 yılları arasında ucuz Yeni Zelanda Doları (NZ$) kurundan faydalanarak yeni acentelerle işbirliği yapıp önemli bir büyüme kat ettiler. 2002 yılına gelindiğinde ise öğrenci sayısı 335’e ulaştı.

Çeşitlilik ihtiyacının farkında olan Worldwide School, Avrupa, Güney Amerika, Fransız Polinezyası ve diğer Asya ülkelerinden ve yakın zamanda da Orta Doğu’dan da öğrenci misafir etmeye çabaladı. Bu, makul fiyatlarla kaliteli ve harika deneyimler sunma kararlılıklarıyla Worldwide School’un itibarının çok hızlı büyüdüğü görüldü. 2003’ten itibaren hızla artan NZ $ ile, o zamanki hükümet tarafından kurulan çok daha büyük ve daha zahmetli bir uyum rejiminin yanı sıra yeni açılan okullardan gelen rekabet ile birlikte büyük bir artıştan sonra öğrenci sayılarının tekrar düştüğü görüldü. Bu yıllar boyunca yılda ortalama 1000 öğrencinin ya da herhangi bir haftada 150 öğrencinin öğrenci sayıları ortalaması alındı. 2008’in Şubat ayında yeni adresine (233 Queen St, The Strand Arcade) taşındı. Daha sonra 2014’te Worldwide School şu anki yerlerine taşındı. 80 Anzac Ave, Worldwide School’un başka bir özel sağlayıcı olan Crown Institute ile paylaştığı 6 katlı bir binadadır. Güzel yeni tesislerimize taşındığımız anda da başka bir büyüme döneminin başlangıcı oldu, şu anda dünya çapındaki okulun 190-250 adet ve genellikle 25-30 farklı milletten öğrencisi var. Kültür zenginliğinin mükemmel karışımı olmuştur: Avrupa, Güney Amerika, Asya, Orta Doğu ve Fransız Polinezyası öğrencileri bunlardan bazılarıdır. Maureen Hayes ve Cleve Brown hem çok iyi arkadaş hem de Worldwide School’un (her biri % 50) sahibidirler. İkisi de “gözlemci ve yetenekli” kişilerdir ve bundan dolayı biri veya her ikisi de her gün okuldadır. Böylece öğrenciler onlarla kolaylıkla tanışabilir. Her ikisi de öğretmen geçmişinden gelir ve böylece öğrencilerin ihtiyaçlarını çok kolayca anlayabilirler.

Neden Worldwide ?

* Sosyal etkinlikler programı: okuldan sonra her gün öğretmenlerle düzenlenen spor ve sosyal etkinliklere ücretsiz katılmak mümkündür

* Tüm öğretmenler tamamen kalifiye ve deneyimlidir. Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Güney Afrika, İngiltere ve ABD’den öğretmenlerimiz vardır

* İNGİLİZCE YENİ ZELANDA, IALC ve Kaliteli İngilizce birliklerine üyedir

* Kategori 1 statüsü ile NZQA tarafından akredite edilmiştir: Yeni Zelanda Hükümeti tarafından deniz aşırı öğrencilere ders vermek için onaylanmıştır

Worldwide School Auckland, Yeni Zelanda’da Auckland şehir merkezinde konumlanmaktadır. Altı katlı modern bir bina olan 80 Anzak Caddesi’nde yer alır. Worldwide School yakınlarında birçok restoran, kafe, mağaza, bar, sinema salonu, tren istasyonu, otobüs durakları ve diğer birçok önemli yerler bulunmaktadır. Ayrıca güzel liman bölgesine sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Bireysel Erişim Merkezi ve Kütüphane: DVD’ler, dinleme yazıları, bilgisayarlar, EFL okuyucular, dergiler ve çalışma sayfaları ile geniş ve çok iyi donanımlı sınıflar
Ücretsiz Wi-Fi internet erişimi
Geliştirilmiş öğrenme ilerlemesi için kendi online programı
Kafeterya: çeşitli ve doyurucu yiyecek ve içecekler
Büyük öğrenci odası: dış alanda veya büyük öğrenci odasında arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz
Ücretsiz Job Club  ve Working Holiday Visa iş bulma hizmeti
Diğer Yeni Zelanda okullarına ve üçüncül kurumlara ücretsiz yerleştirme yardımı
Japonca, Tayca, Korece, Almanca, Fransızca, Çekçe, Vietnamca, Arapça, İspanyolca, Portekizce, Lehçe, Rusça ve Çince konuşan öğrenciler için ana dil danışmanları
Öğrenci salonunda hafta sonu gezisi seçenekleri için ilan panoları, detaylar ve bilgiler bulunur
Sinema salonumuz surround ses hoparlörlerine sahip geniş ekranlı bir projeksiyon sistemi ile videoları ve DVD’leri gösterir.
Masa tenisi oynamaktan hoşlanan öğrenciler için masa tenisi ve bir oyun alanımız var.
Okul saatlerinde ibadet etmek isteyen öğrenciler için bir ibadet odası.

Öğrencilerin kullanımı için, buzdolabı, kafeterya, mikrodalga fırın, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, spor salonu,  öğrenci destek masası ve öğrencilerin ihtiyaç duyacağı daha birçok olanak yer almaktadır. Okulda aynı zamanda engelli öğrenciler için özel imkânlar da bulunmaktadır. Tüm sınıflarda tv bulunmaktadır. Okul en yakın hava alanına 30 dakika uzaklıktadır.

Okuldaki Ortalama öğrenci sayısı:

Yetişkin kursları yaz mevsiminde: 160
Yetişkin kursları yıl boyunca: 160
Okulda 18 adet sınıf bulunmaktadır.
İngilizce öğretmenleri % 100  oranında İngilizce diplomasına sahiptirler.
Öğrencilerin yaş ortalaması 26’dır. 18 yaşından büyük öğrencilere eğitim vermektedir.

Worldwide herkes için eğlenceli, ilginç aktiviteler ve geziler sunmaktadır. Auckland ve Yeni Zelanda her öğrenci için zengin çeşitlilikte seçenekler sunmaktadır. Her gün okul sonra aktiviteleri vardır. Bunlar bir Worldwide School öğretmeni eşliğinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bazı popüler aktiviteler;

Okul Partileri:
Barbekü, spor, karaoke, piknik, dans, tatil kutlamaları

Hafta Sonu Gezileri:
Rotorua, Waitomo, Coromandel, plaj gezileri, kayak / snowboard, Waiheke Adası, Adalar Körfezi

Cuma Etkinlikleri:
Yelken, 10 pinli bowling, go kart yarışları, binicilik, minigolf, tenis, Devonport, rüzgar sörfü, paten, kano, Sky Tower, Bungee Jump, müzeler, sanat galerileri.

Sınıf Gezileri:
Auckland Müzesi, Gül Bahçeleri, Denizcilik Müzesi, Yüksek Mahkeme, Sanat Galerisi, Victoria Park Market, Devonport, Sky Tower

Sosyal Etkinlikler:
Pub geceleri, etkinlik gezileri, okul partileri, oyunlar, plajda barbekü, tatil kutlamaları ve okul sonrası futbol gibi takım sporları etkinlikleri organize bir sosyal programımız var.

Pazartesi Futbol
Salı Dokunmatik Ragbi
Çarşamba Pubnite
Perşembe Yoga
Her Cuma öğleden sonra öğrenciler için en az 4 seçenek vardır:
Öğleden sonra etkinliği – genellikle ücretlidir ancak bu etkinliğin güzel tarafı sadece Worldwide School öğrencilerinin katılmasıdır. Bu etkinliklerden bazıları spor etkinliği, geziler, kültürel organizasyonlardır.
2. Cuma öğleden sonra Özel Sınıf – Yazma, Dilbilgisi, Kelime Bilgisi, Telaffuz veya Job Club sınıfı.
3. Cuma öğleden sonra film – ÜCRETSİZ! patlamış mısır ile okul film odasında ücretsiz film.
4. Uygulama testleri – sınavlara hazırlık programı öğrencileri içindir. IELTS, TOEIC, BEC, Cambridge vb.
5. Kanepelerde Konuşma. Bir öğretmen rehberlik ile Öğrenci Salonu’nda ücretsiz konuşma.

Worldwide School of English’te sunulan programlar; General English, Work And Study Options, IELTS Exam Preparation, Super Flexi Full-Time English, Business English, Get Ready Course, Cambridge English, Learning Passport, TOEIC Exam Preparation, Aviation English, Study And Internship, English Plus Farm Holiday, English Plus Flight Attendant, English Plus Rugby.

General English: Sabah sınıfı seçeneğinde haftada 15 saat, Akşam sınıfı seçeneğinde haftada 10 saat, Tam zamanlı Sınıf seçeneğinde haftada 20 saat genel ingilizce kursu.

Work And Study Options: En az 14 hafta dil eğitimi alan öğrencilere iş yerleştirme hizmetini ücretsiz sunmaktadır.

IELTS Exam Preparation:

Minimum 4 haftalık IELTS sınavı hazırlık kursu.

Super Flexi Full-Time English: Süper Esnek Tam Zamanlı İngilizce programında öğrenci vizesi ile en az 20 saat, diğer vize çeşitlerinde en az 10 saatlik ders bulunmaktadır.

Business English: Haftada 15 saatlik İş İngilizcesi kursunda farklı iş sektörlerinde e posta ve rapor yazmak, iş terimleri, iş arama becerileri, zaman yönetimi, iş sunumu konuşma pratiği, telefon görüşmeleri gibi iş hayatında gerekli olan İngilizce becerileri edindirilmektedir.

Get Ready Course: Akademik İngilizce programlarına katılmak isteyen ancak, İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için tasarlanmış programdır.

Cambridge English: Cambridge Sınavına hazırlık kursları, 10, 11, 12 haftalık program seçenekleri sunmaktadır.

Learning Passport: Halihazırda devam ettiğiniz kurs programına ek olarak seçilebilecek Learning Passport kursunda, kişisel hedefleriniz doğrultusunda İngilizce eğitimi sunulmaktadır.

TOEIC Exam Preparation: TOEIC Sınav Hazırlığı programı 5 hafta sürmektedir.

Aviation English: Havacılık İngilizcesi, pilotlar, hava trafik kontrolörleri gibi havacılık sektörü çalışanları için özel tasarlanmıştır.

Study And Internship: Dil Eğitimi & Staj programında dil eğitimi alırken staj yapabilirsiniz.

English Plus Farm Holiday: Anlaşmalı olduğumuz çiftliklerde en az 1 hafta yaşayarak, süt sağma, kazları besleme, traktör sürme, sahilde gezinti ve yerel Yeni Zelanda yemekleri pişirme gibi çiftlik etkinlikleri içeren Çiftlik Tatili Programıdır.

English Plus Flight Attendant: Tamamlandığında International Flight Attendant Qualification sertifikası verilen 14 haftalık Uçuş Görevlisi Eğitim Programı, anlaşmalı olduğumuz The New Zealand School of Tourism (NZST)’te yapılmaktadır.

English Plus Rugby: En az 4 hafta süren Ragbi Programında İngilizce öğrenirken Ragbi antrenmanı yapabilirsiniz.

AİLE YANI
Yurtdışında okumak için evden ayrılmadan önce bir çok konuda endişelenebilirsiniz. Worldwide School’da, Yeni Zelandalı ailelerle birlikte yaşamanız için ilgili ve yardımsever bir hizmet sunulmaktadır. Aileniz; siz geldikten sonra sizi karşılayacak, ilk gününüzde okula nasıl gidebileceğinizi öğretecek ve Auckland’ı keşfetmenize yardımcı olacaktır .Tüm evler Konaklama Müdürlüğü tarafından denetlenir. Ayrıca her aile ile görüşme yapılmaktadır. Ailelerimizin çoğu uzun yıllardır bizimle birlikte birçok ülkeden öğrenciyi başarıyla ağırlamıştır. Aile yanında konaklama, çalışma masası içeren özel bir oda, haftada 16 öğün yemek ve çamaşırlarınızı yıkama imkanı içerecektir. 2020 yılından itibaren aile yanında konaklamada ücretsiz WiFi dahil olacaktır. Tüm ailelerimiz bir otobüs durağına ve diğer olanaklara yakın bir yerde yaşamaktadır. Aynı anadili konuşan öğrenciler her zaman farklı ailelerde yaşamaktadır.
DAİRE
Birkaç merkezi şehir apartman sağlayıcısıyla işbirliği yapılmakta ve böylece bunlardan birine rezervasyon yaptırmanıza yardımcı olunmaktadır. City Apartments, Worldwide School’a ait olmadığından ve bir öğrencinin sahip olabileceği herhangi bir sorundan sorumlu olunmadığını lütfen unutmayın. Tabii ki daireler ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda yardımcı olmak için gerekenler yapılmaktadır. İstek ve müsaitlik durumuna bağlı olarak sizin için en uygun daire seçeneğini bulmaya çalışacağız. Tüm daireler Worldwide Okul binasına 10-20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422750bdac2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422750bdac2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422750bdac2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422750bdac2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422750bfcc0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422750bfcc0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422750bfcc0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422750bfcc0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422750c1ef1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422750c1ef1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422750c1ef1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422750c1ef1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664227514d10e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664227514d10e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664227514d10e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664227514d10e a:hover{ color: #ffffff; }