Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Auckland Dil Okulu, 1979’da Yeni Zelanda’nın eski başkenti ve günümüzdeki en kalabalık şehri Auckland’da kurulmuştur.

Auckland, Yeni Zelanda’nın Kuzey Ada bölgesinde yer alan metropolitan bir şehirdir. Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır. Çok uzaklarda, olağanüstü, görkemli coğrafyası; volkanları, gayzerleri, yağmur ormanları, tropik çiçekleri, uzun ve korkutucu derecede ıssız sahilleriyle, zaman ve mekan kavramlarından bağımsız kendinizi kaybetmenin zevkine varabileceğiniz Yeni Zelanda’nın beş büyük kentinden biri olan Auckland’da “ yelkenler Şehri”nde mükemmel zamanlar geçirebilirsiniz.

Kaplan Auckland İngilizce Dil Okulu ile İngilizceyi çalışarak değil oyun oynayarak ve sosyalleşerek ve çok çeşitli etkinliklerle öğreneceksiniz. Bambaşka bir hayata, çok farklı deneyimlere sahip olacağınız Auckland ‘ın merkezinde tüm sosyal imkânlara kolay ulaşabileceğiniz bir bölgede eğitim alacaksınız.

Tarihi bir binada, Her türlü modern imkâna sahip sınıflar, çok farklı ülkelerden gelen öğrenciler ve size rehberlik edecek öğretmenlerle kendi dil seviyenizde ve kendi beklentilerini karşılayacak şekilde bir İngilizce eğitim programı ile Yeni Zelanda İngilizce Eğitim fırsatını en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kaplan Auckland Dil Okulu’nda uzmanlardan oluşan ekip, öğrencilerin öğrenimleri çevrimiçi gereçler ve interaktif grup eğitimleriyle birleştirmişlerdir. Kaplan’a özel K+notes ders kitapları kullanılmaktadır. Ek olarak sınıf içi eğitimi pekiştiren seviyeye uygun materyalleri bulunan K+tools sistemi, bireysel yönlendirilen eğitim materyalleri K+ekstra sistemi ve düzenli derslerin yanı sıra hafta boyu süren öğretmen yönetimindeki eğitim seansları için K+clubs sistemleri mevcuttur. Okul aynı zamanda resmi Cambridge English Language Assessment merkezidir.

Kaplan Auckland Dil Okulu, Waitemata ve Manukau olmak üzere iki güzel limanın ortasında; şehrin en eski halk parkı olan Domain ve canlı Newmarket bölgesi arasında yer alır. Okulun şehir merkezine mesafesi yürümeyle 35, bisikletle 10, otobüsle 15, metroyla 10 dakikadır. Okulun yanında birçok otobüs durağı ve yürüyüş mesafesinde tren istasyonları bulunur. Okul aynı zamanda koloni benzeri bir atmosferi olan Parnell Köyü’nden de sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Auckland, Yeni Zelanda’nın Kuzey Ada bölgesinde yer alan metropolitan bir şehirdir. Auckland yarımadasının güney bitiminde, Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Waitemata Limanı ve Tasman Denizi’nde yer alan Manukau Limanlarıyla sınırları belirlenmiş olan dar berzahta yer almaktadır.

  • Georgian tarzı tarihi bir bina,
  • İnteraktif yazı tahta gibi modern teknoloji ile donatılmış 20 adet sınıf,
  • Her sınıfta ortalama 13-15 öğrenci,
  • Öğrenci Kapasitesi 150 öğrenci,
  • Ücretsiz kablosuz internet,
  • 50’den fazla bilgisayara sahip bilgisayar laboratuarı/Multimedya merkezi,
  • Kütüphane ve bireysel ders çalışma merkezi,
  • Atıştırmalık otomatı,
  • Güneş terası/veranda ve bahçe,
  • Öğrenci salonu/Ortak alan bulunmaktadır.

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Auckland ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Auckland dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar.

Yeni Zelanda’nın bu en büyük şehrinde İngilizce öğrenirken eğitiminiz boyunca Auckland’ın sahillerinin, alışveriş merkezlerinin, kafelerinin ve restoranlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Düzenlenen sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması ve İngilizcelerini pekiştirmesi, gezi aktiviteleri ile de Auckland’ı yakından tanımaları sağlanmaktadır. Deneyimli sosyal program koordinatörleri sayesinde, dilinizi sadece okulda değil, sosyal hayatta da çok rahat geliştirebilirsiniz.

Bu etkinliklerden bazıları:

Sky Tower, Eden Mağarası, Sea Life Akvaryumu, Rotorua Haftasonu, Hobbiton Film Seti Ziyareti, Auckland Müzesi, Viaduct Limanı, Mission Sahili,

Hobbiton, Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinin çekildiği settir.

Auckland Müzesinde Yeni Zelanda tarihi hakkında bilgi edinebilir ve Maori gösterileri izleyebilirsiniz.

Sky Tower’da 328 metre yüksekliğindeki kulede, çelik halatlar bağlanarak yürüyebilir ve 192. kattan aşağıya gökyüzü atlayışı yapabilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

IELTS Sınav Hazırlık: IELTS eğitim ve profesyonel amaçlara yönelik geniş çapta kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS hazırlık kursu, IELTS sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

OPUS Programı: Kaplan’ın sunduğu bu programda öğrenci hem İngilizce öğrenir hem de iş mülakatlarına hazırlanarak yarı-zamanlı bir işe dâhil olur. Bu program Yeni Zelanda ve Avustralya’da mevcuttur ve pek çok sektörde iş imkânı sunar. Program esnek başlama tarihleri ve yoğun ve genel İngilizce kurslarından birini seçme imkânı sunar. Ancak bu programlara katılabilmek için öğrencinin İngilizce seviyesinin İleri düzeyde olması gerekir.

Kaplan Dil Okulu tarafından tasarlanmış olan ve kursta, evde ve sosyal aktiviteler sırasında İngilizcenizi geliştirmek için özel olarak tasarlanmış K+ Eğitim sistemi ve materyalleri sunulmaktadır.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza 45-60 dakikalık mesafededir. Şehir merkezinde aile yanı konaklama olanağı maalesef bulunmamaktadır.

REZİDANS

City Lodge

City Lodge, Auckland’da paranızın karşılığını alabileceğiniz konforlu, kaliteli ve olağanüstü bir seçenektir. Auckland Central Business bölgesinde yer alan tesis, bahçe manzaralı konforlu odalar, oda içi banyo, saç kurutma makinesi, buzdolabı, TV ve çay/kahve makineleri imkanı sunmaktadır. Kontinental kahvaltı sunan City Lodge’da ortak salon ve piknik alanı bulunmaktadır. Tesiste ayrıca ücretli Wi-Fi, 24 saat açık resepsiyon, çamaşırhane, depolama alanı bulunmakta ve oda hizmeti sunulmaktadır. Mevcut olan diğer odalar: Premium tek kişilik odalar, iki kişilik odalar. Okula mesafesi yürümeyle 37, bisikletle 15, otobüsle 30 dakikadır.

YURT

Auckland YMCA 

Fitness merkezi (ücretli) ile birlikte popüler banliyölerin ve mağazaların yakınında, ideal bir konuma sahip bu modern yurtta WiFi, çamaşırhane ve 24 saat açık resepsiyon bulunmaktadır. Tüm odalarda buzdolabı, portatif vantilatör, lamba ve çalışma masası bulunmaktadır. Banyolar ortaktır. Televizyon ve iki mutfak içeren ortak bir salon bulunmaktadır. Ayrıca kantin, otomatlar, bilardo masası, masa tenisi ve langırt masası da bulunmaktadır. Güvenlik 24 saat hizmet vermektedir ve çarşaflar haftada bir değişmektedir. Yıl boyu konaklama mümkündür. Okula mesafesi yürümeyle 35, bisikletle 15, otobüsle 28 dakikadır.

PROGRAMLAR

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0c546d3cb0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c546d3cb0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c546d3cb0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c546d3cb0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0c546d692e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c546d692e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c546d692e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c546d692e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0c546d94fe .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0c546d94fe .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0c546d94fe .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0c546d94fe .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c547a57b3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c547a57b3 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c547a57b3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0c547a57b3 a:hover{ color: #ffffff; }