Yeni Zelanda, hem Maori hem de Pakeha (Avrupa) etkilerine sahip iki kültürlü bir ülkedir. Aynı zamanda birçok Polinezya ve Asya insanının yanı sıra birçok farklı kültürden insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Yeni Zelandalılar, farklı kültürlerden insanlarla tanışmayı seven, arkadaş canlısı ve rahat kabul edilir. Mercer Consulting 2016 uluslararası anketinde Auckland, yaşam kalitesi açısından dünyada üçüncü sırada yer almıştır.

Düşük döviz kuru ve yaşam maliyeti, diğer İngilizce konuşulan ülkelerden % 20 – 50 daha ucuz olması nedeniyle de yaşayabileceğiniz, okuyabileceğiniz ve seyahat edebileceğiniz anlamına gelir.

Auckland, dünyadaki diğer şehirlerden daha fazla kişi başına tekneye sahiptir. Auckland’ın ‘Yelkenler Şehri’ olarak adlandırılmasının nedeni budur.

Yeni Zelanda, İngilizce konuşulan bir ülkedir, ancak İngiltere veya ABD’nin bölgesel aksan ve lehçelerine sahip değildir. Dilbilgisi tamamen aynıdır ve kelime dağarcığı % 99.9 ABD ile aynıdır. Yeni Zelanda eğitim sisteminede dünya çapında saygı duyulmaktadır.

Auckland, uluslararası üne sahip üniversiteleri, araştırma merkezleri, en iyi ortaokulları ve dünya standartlarında dil okullarının birçoğu ile Yeni Zelanda’nın eğitim merkezi olarak kabul edilir. Sadece Auckland bölgesi, Yeni Zelanda’da ikamet eden tüm uluslararası öğrencilerin yaklaşık % 50’sine sahiptir.

Auckland English Academy (AEA)‘da her öğrencinin benzersiz olduğunu düşünmektedir. İngilizce öğrenmede başarının, ihtiyaçlarınızı anlamaktan ve motive edici, destekleyici ve eğlenceli dersler vermekten geldiğine inanmaktadır. Ve tabii ki bunu mükemmel öğretmenler ile sağlamaktadır! 1988’den beri neredeyse 30 yıldır layıkıyla bu işi yapmaktadır.

AEA’da bir kurs, yeni arkadaşlar edinmeniz, Yeni Zelanda’yı deneyimlemeniz, İngilizcenizi geliştirmeniz ve hedeflerinize ulaşmanız için bir fırsattır. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için sizlerin hizmetine en yüksek kaliteyi sunmaktadır.

Yüksek nitelikli ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir.

Her öğrenci için Bireysel Öğrenim Planları (ILP) düzenlenmektedir.

İlerlemenizi tartışmak için öğretmeninizle düzenli olarak bire bir toplantılar yapılır.

Bireysel öğrenme Planı (ILP):

AEA’ya vardığınızda hedefleriniz doğrultusunda sizinle bir Bireysel Öğrenim Planı geliştirilmektedir . Bu plana göre kursunuz boyunca ilerlemenizi değerlendirmek için öğretmeninizle düzenli olarak bire bir toplantılar yapıyor olacaksınız.

Öğretmeniniz, ilerlemenizi ölçmek için size düzenli olarak geribildirim ve değerlendirmeler verecektir. Değerlendirmeler; sınıf etkinliklerini, projeleri ve resmi testleri içermektedir.

Öz değerlendirme:

Biz gelişimimizi ve performansımızı tam olarak anlamak için kendimizi düzenli olarak değerlendirmekteyiz. AEA’daki zamanınız için mükemmel bir değer elde etmenizin ve kendimizi daha da mükemelleştirmemizin yolunun bu olduğuna inanmaktayız.

Yeni Zelanda Nitelikler Otoritesi (NZQA)’ne kayıtlı bir okul olarak, her dört yılda bir defa NZQA tarafından denetlenmekteyiz. AEA, Kategori 1 okuludur; yani NZQA bizi performans ve öz değerlendirme kriteri açısından en yüksek seviyede derecelendirmiştir.

English New Zealand‘ın bir üyesi olarak okulumuz, her dört yılda bir denetlenmektedir. English New Zealand, Yeni Zelanda’da İngilizce dil okullarını denetleyen ve NZQA kurumundan daha üst seviyede standartlara sahip bir kurumdur. Okulumuz, kurumun tüm standartlarını karşıladığı için gurur duymaktayız.

Uluslararası Öğrencilerin Pastoral Bakımı:

Diğer ülkelerden gelen öğrenciler Yeni Zelanda’da okumaya geldiklerinde, bu öğrencilerin iyi bilgilendirilmesi, güvende olması ve uygun şekilde bakılması önemlidir. Bu nedenle NZQA kurumu, Uluslararası Öğrencilerin Pastoral Bakımı adlı yasayı oluşturmuştur. Yeni Zelanda eğitim sağlayıcıları, uluslararası öğrencilerin refahı için önemli bir sorumluluğa sahiptir. AEA, bu yasayı da itinayla uygulamaktadır.

Auckland English Academy, kent meydanında yer almakta ve çevresinde restoran ve kafeler bulunmaktadır. 5 dakikalık mesafede Albert Park, 10 dakikalık mesafede Auckland Limanı yer alır. Auckland, entegre bir ulaşım sistemine sahiptir. Otobüsler, feribotlar ve demiryolları en yaygın ulaşım biçimleridir ve bisiklet de oldukça popülerdir.

Auckland, Yeni Zelanda’nın Kuzey Ada bölgesinde yer alan metropolitan bir şehirdir. Auckland, yaklaşık 1,4 milyonluk nüfusu ile Yeni Zelanda’nın en büyük ve en kozmopolit şehridir. Auckland’da yaşarken, güzel bir plaja asla 20 dakikadan daha uzak değilsiniz. Auckland, çok çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence mekanları ile Yeni Zelanda’nın ticaret merkezidir. Auckland bölgesi son birkaç yılda 300 milyon dolardan fazla denizaşırı yatırım almıştır ve eğitim, imalat, dağıtım ve hizmet endüstrileri gibi birçok sektörü desteklemektedir. Auckland, mevcut ve gelecekteki iş ihtiyaçlarına kolayca cevap veren sağlam bir altyapıya da sahiptir.

 • Öğrencilerin yemek pişirebileceği; mikrodalga fırın ve buzdolabına sahip mutfak,
 • Özellikle telaffuz pratiği için interaktif öğrenme yazılımları yüklenmiş ve internet bağlantısına sahip bilgisayarlar, DVD filmler ve daha nicesi bulunan multimedya merkezi,
 • Öğrenci salonu,
 • Öğrenci destek masası,
 • Masa tenisi,
 • Ücretsiz kablosuz internet bulunmaktadır.

AEA öğrencileri her Cuma öğleden sonra çeşitli aktivitelerin tadını çıkarırlar. AEA öğretmenleri, Cuma günleri  öğrencilerin seçim yapabileceği üç veya dört aktivite seçeneği olmak üzere düzenlerler. Bunlar, kano, kaya tırmanışı ve spor yoluyla dış mekanı keşfetmek veya okulda kalıp yemek pişirme derslerinin, filmlerin, masa oyunlarının veya kendi kendine çalışmanın tadını çıkarmaktır. Yerel kafeleri, galerileri ve parkları ziyaret etmek de oldukça popülerdir. Etkinlikler, öğrencilerin yeni insanlarla tanışması, İngilizce pratik yapması ve Yeni Zelanda deneyimi yaşaması için harika bir yoldur!

Ayrıca katılabileceğiniz diğer etkinliklerden bazıları;

 • Sadece 20 dakika mesafedeki plaj,
 • At Binme,
 • Bisiklet Gezintisi,
 • Dalgıçlık,
 • Buz pateni,
 • Dans,
 • Golf,
 • Kayak yapma,
 • Kapalı kaya tırmanışı,
 • Müzik,
 • Rüzgar Sörfü,
 • Squash,
 • Tenis,
 • Voleybol,
 • Yelkencilik,
 • Kelly Tarlton’ın Sualtı Dünyası,
 • Gökdelen,
 • Auckland müzesi,
 • Devonport’a feribot,
 • Auckland Hayvanat Bahçesi,
 • Voyager Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi’dir.

PEARSON İNGİLİZCE SINAVINA HAZIRLIK:

PTE Academic (Pearson Test of English), dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir İngilizce dil sınavıdır. Programımızda iki çeşit eğitim seçeneği bulunmaktadır. Tam zamanlı eğitimde haftada 25 ders; yarı zamanlı eğitimde haftada 10 ders sunulur.

AEA TESOL:

Ana dili İngilizce olmayan okul öncesi, ilkokul veya İngilizce öğretmenleri için tasarlanmıştır. Eğitim süresi 5 hafta olup bu sürenin 1 haftası stajdır. Sınıf mevcudu maksimum 15 olup ortalama 9’dur.

KIWIKINDY STAJI:

Yeni Zelanda anaokullarında iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. İki farklı eğitim seçeneği sunulmaktadır.

Birincisi: 8 haftalık dil eğitimi + 4 haftalık anaokulu stajı,

İkincisi: 12 haftalık dil eğitimi + 4 haftalık anaokulu stajıdır.

IELTS HAZIRLIĞI:

AEA, Yeni Zelanda’nın en iyi IELTS hazırlık programlarından birine sahiptir. İki farklı eğitim seçeneği sunulmaktadır. Bunlar haftada 30 ders veya haftada 20 derstir.

İLETİŞİM İNGİLİZCESİ:

İletişim İngilizcesi kursu, öğrencilere Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma dahil olmak üzere tüm İngilizce dil becerilerini sağlar. Bu programda azami sınıf mevcudu: Öğleden önce programında 16 öğrenci; akşam programında 18 öğrencidir. Eğitim süresi haftada 20 derstir.

GENÇ ÖĞRENCİLER PROGRAMI:

Hem İngilizce öğrenmek hem de Yeni Zelanda’yı deneyimlemek isteyen 11 yaş üstü öğrenciler için tasarlanmış kısa süreli bir programdır. Bu programın kapsamı, öğleden önce İngilizce dersi + öğleden sonra AEA tarafından düzenlenen dış ve iç ortam grup etkinlikleridir. Bu etkinliklerden bazıları Auckland Müzesi ziyareti ve Devonport’ta feribot gezisidir. Eğitim süresi 2-6 haftadır.

AEA BARİSTA KURSU:

AEA Barista kursu, kahve yapma ve müşteri hizmetleri becerilerinin hem teorik hem de pratiklerini birleştiren bir programdır. Hafta boyunca öğrenciler, standart espresso içeceklerinin nasıl uygulanacağını, latte sanatının nasıl uygulanacağını ve müşteri deneyimi nasıl öğrenecekler. Dersler ICL Eğitim Merkezi Öğrenci Kafeteryasında verilmektedir. Eğim süresi 1 hafta olup beş gün sürmektedir. Dersler 18:00 – 21:00 arasında yapılır. Kursun sonunda, AEA’dan bir tamamlama sertifikası verilir.

AEA  iki tür konaklama önerir: Aile yanı ve Stüdyo daire konaklamasıdır .

AİLE

Öğrencilerin her biri için uygun bir aile bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Aile yanında kalmanın avantajları kültürel faydalar, aile yaşamının desteği ve rahatlığı ve ek dil desteğidir. Aile yanında konaklama, Yeni Zelanda kültürü hakkında bilgi edinmenin, arkadaş edinmenin ve Yeni Zelanda’da yaşarken İngilizce pratiği yapmanın mükemmel bir yoludur. Yeni Zelanda aileleri tipik olarak kibar, dürüst ve arkadaş canlısıdır ve diğer kültürlerden insanlarla tanışmaktan hoşlanırlar. Tüm ailelerimiz düzenli olarak denetlenmektedir. Denetmen, ailelerin evlerini ziyaret eder, aile üyeleriyle görüşür ve öğrencilerimize uygun olmalarını sağlar. Öğrencilerin evden okula gidiş geliş için ortalama süre ortalama 1 saattir. Aile yanında konaklama, aşağıdakileri alacağınız anlamına gelir:

Her gün İngilizce konuşma şansı,

Günde iki öğün: kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları öğle yemeği,

Çamaşır yıkama hizmeti,

Aile yanında kalan aileler, size ‘evden uzakta bir ev’  hissi vermek için ellerinden geleni yapacaklardır.

PAYLAŞIMLI APARTMAN DAİRESİ

Birkaç hafta veya aylarca evde kaldıktan sonra, kendi başınıza idare etmeye karar verebilir veya bir daireyi veya evi başkalarıyla paylaşmaya karar verebilirsiniz. İngilizce pratik yapabilmek için dilinizi konuşmayan kişilerle paylaşmaya çalışmalısınız. Kira, yemek ve ulaşım masraflarını kontrol edin ve yaşam düzenlemelerinizi değiştirebileceğinizden emin olun. Bir dairenin avantajı, okula çok daha yakın olması ve size bağımsızlık vermesidir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642273e846a5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642273e846a5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642273e846a5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642273e846a5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642273e86d4d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642273e86d4d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642273e86d4d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642273e86d4d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642273e89b52 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642273e89b52 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642273e89b52 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642273e89b52 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642273f14772 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642273f14772 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642273f14772 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642273f14772 a:hover{ color: #ffffff; }