Yeni Zelanda’da dil kursu düşünen öğrenciler için EC okulları bünyesinde genel İngilizce kursları, Sınav hazırlık kursları, 18 yaş altı öğrenciler için yaz okulu ve 50 yaş üstü kişilere özel dil ve gezi programları mevcuttur. Toplam 11 sınıf ile hizmet veren EC English Auckland okulunda 240 civarında öğrenci eğitim görmektedir. Sınıf ortalaması 13 kişi olmaktadır. Kursa başlamak için minimum 16 yaşında olmak gerekir.

EC English Auckland şubesi, oldukça merkezi bir konuma sahiptir. Mağazalar, sinema, restoranlar ve birçok dükkân okula sadece kısa yürüme mesafesinde yer almaktadır. Doğal güzellikleri ile öne çıkan bu şehirde isteyen öğrenciler orman yürüyüşleri, dağ tırmanışı veya kayak yapabilmektedir.

EC English, kardeş okul Taylors College ile aynı kampüsü paylaşmaktadır. Öğrenciler İngilizcelerini iyi bir seviyeye getirdikten sonra akademik olarak burada devam edebilmektedir.

Modern sınıflar

Merkezi Konum

Öğrenci salonu

Öğrenci bilgisayar odası

Ücretsiz wifi

Kolay ulaşım

Kütüphane

Auckland doğal güzellikleri, yeşilliği ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkan bir şehirdir. Bu yüzden şehirde birçok yapılacak şey mevcuttur. Özellikle genç nüfusu olan bu şehirde 24 saat aktif bir hayat yaşanmaktadır.

EC English dil okulu, öğrencileri için derslerden sonra birçok etkinlik düzenlemektedir. Bunların içinde yürüyüşler, müze ziyaretleri, geleneksel yemek gecesi, partiler ve buna benzer birçok aktivite gerçekleşmektedir. Her hafta öğrenciler için haftalık plan yapılmakta, okul panosunda veya internet sitesinde paylaşılmaktadır. Öğrenciler bu listeleri takip ederek istedikleri aktivitelere katılabilmektedir.

Yeni Zelanda’da dil eğitimi düşünenler için EC English Auckland, sunmuş olduğu programlar ile popüler bir okuldur. Bu okulda Genel İngilizce ve Akademik dönem İngilizce kursları mevcuttur.

Genel İngilizce

Genellikle İngilizcenin her alanında kendini geliştirmek, özgüven kazanmak ve günlük hayatta daha akıcı konuşmak isyeyen kişilerin seçtiği bir kurs türüdür. Haftalık 20 saat olan bu derslerde, 12 saat İngilizce becerilere yoğunlaşmaktadır. Çeşitli aktiviteler ile fil bilgisini geliştirmek, telaffuzu daha iyi hale getirmek ve kelime haznesini geliştirmek amaçlanır. Geri kalan 8 saatte ise kişinin hedefine yoğunlaşmaktadır ve konuşma, okuma, yazma ve dinleme ye yönelik kişilere eğitim verilmektedir.
Genel İngilizce isteğe göre yarı yoğun veya yoğun İngilizce şeklinde seçilebilmektedir. Genel İngilizceye ek olarak verilen bu ek dersler, daha hızlı gelişim ve kişinin ilgi alanına göre haftalık 4 veya 10 ders şeklinde alınmaktadır.

Detaylı kurs içerikleri aşağıda yer almaktadır.
Ders Süresi: 50 dakika
Haftalık dersler: Genel İngilizce 20 ders (16.6 saat)
Yarı Yoğun İngilizce 24 ders (20 saat)
Yoğun İngilizce 28 ders (23.3 saat)

Başlangıç tarihleri: Her Pazartesi
Sınıf mevcudu: 13 ortalama (maksimum 18)
Minimum yaş: 16

Akademik Dönem İngilizce

Akademik dönem İngilizce, İngilizceyi aktif bir biçimde kullanıp tam anlamıyla anlamak isteyen ve bir süre ana dili İngilizce olan bir ülkede yaşama hayali olan kişiler için en uygun kurs türüdür.

Ev ödevleri ve sınıfta yapılacak etkinlikler ile öğrenciler İngilizceyi daha iyi öğrenip akıcı konuşmak için büyük ilerleme sağlamaktadır. Ayrıca kişilerin eksik yönleri belirlenerek öğretmenler tarafından destek verilmekte ve en kısa sürede eksik ihtiyaçlar giderilmektedir. EC online de öğrenciler derslerden sonra istedikleri konuyu çalışabilmektedir.

Öğrenciler okulun sunmuş olduğu dil atölyelerinde spesifik beceriler hedef alınmaktadır. Ders anlatımları, telaffuz alıştırmaları ve yerel konuşma seansları yapılarak öğrenci gelişimine odaklanılmaktadır.

Detaylı kurs içerikleri aşağıda yer almaktadır.
Ders Süresi: 50 dakika
Haftalık dersler: Yarı Yoğun İngilizce 24 ders (20 saat)
Yoğun İngilizce 28 ders (23.3 saat)

Başlangıç tarihleri: 6 haftada bir
Sınıf mevcudu: 13 ortalama (maksimum 18)
Kurs Süresi: 24, 36 veya 48 Hafta

EC English dil okulu, kaliteli eğitimin yanında öğrencilerine sunmuş olduğu birçok konaklama seçeneği ile de ön plana çıkmaktadır. Auckland’da Empire Apartments, Aile yanı ve YWCA Residence seçeneklerini sunmaktadır.

-Aile Yanı Konaklama

Öğrenciler için pratik yaparak İngilizcelerini geliştirmenin yollarından biride aile yanı konaklamalarıdır. Yeni Zelanda’da aileler samimi olmakla beraber konuşkan ve sıcakkanlıdır. Aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçenekleri sunulmaktadır. Bu şekilde eğitim sürecini daha uygun maliyete getirebilmektedir. Aileler seçilirken belli kriterlerden geçmektedir. Okul yetkilileri tarafından evler ziyaret edilip denetlenmektedir. Auckland’ta Aile yanı konaklama mesafeleri 40-60 dakika arasında olmaktadır. Dil eğitimine tek giden öğrenciler tek kişilik odada kalması gerekmektedir, fakat arkadaşı ile beraber giden öğrenciler aile yanında çift kişilik odada kalabilmektedir.

-Empire apartments:

Empire apartments, Auckland merkezde yer alan konforlu bir konaklama yeridir. Sky Tower ve okula yalnızca 10 dakika yürüme mesafesinde yer alır. Tek kişilik odaların bulunduğu bu konaklama türünde, banyo ve mutfak ortak alan olarak kullanılmaktadır. Şehir merkezine, mağazalara, kafelere ve gece dışarı çıkmak isteyen öğrenciler için iyi bir konaklama seçeneğidir.

-Auckland YMCA

YWCA bir hosteldir. Bina, öğrencilerin ve turistlerin konaklaması için tasarlanmıştır. Öğrenciler için aynı katta ortak duş ve tuvalet bulunmaktadır. Pişirme ekipmanı ve eşyaları mutfakta bulunur. Kısa süreli kalan öğrenciler için tabak, bardak vb. sağlanmaktadır. Uzun süreli kalan öğrencilerin kendileri satın almaları gerekmektedir. Hostelin 5 dakikalık yürüme mesafesinde bir mağaza bulunmaktadır. Öğrenciler bu şekilde alışverişlerini yapmaktadır. Öğrencilere temiz çarşaf sağlanır ve öğrenciler resepsiyonda haftada bir kez çarşaf değişimi yapabilirler. Hostel, Auckland Merkez Polis Karakolu’nun hemen yanında ve Rendezvous Hotel’in karşısında, 103 numara Vincent Caddesi’nde yer almaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfbff9388d0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfbff9388d0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfbff9388d0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfbff9388d0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfbff93aba1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfbff93aba1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfbff93aba1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfbff93aba1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfbff93cfcb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfbff93cfcb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfbff93cfcb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfbff93cfcb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfbff9a6831 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfbff9a6831 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfbff9a6831 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfbff9a6831 a:hover{ color: #ffffff; }