Liden & Denz Language Centres 1992 yılında kurulan en eski özel Rus Dili Enstitülerinden biridir. Rusya’nın en prestijli eğitim kuruluşlarındandır ve birinci sınıf bir eğitim ile dünya çapında bir üne sahiptir. World Languages dalında toplamda 5 kere prestijli Star Awards kazanan prestijli bir dil okuludur. Binlerce yabancı öğrenciye Rusça dil eğitimi vermiş olup Rusça öğrenmek ve Rus kültürünü tanımak için en doğru adreslerden biridir. Uluslararası test kuruluşları tarafından düzenli olarak kontrol edilip kalite güvencesi altına alınmıştır. St. Petersburg, Irkutsk, Moskova ve Riga olmak üzere Rusya’nın üç önemli şehrinde ve Letonya’da konumlanmıştır. Okullar bulundukları lokasyonlar ile çekici ve modern imkanlara sahiptir. Küçük gruplar halinde, birebir ilgi ile yoğun öğretimi birleştirme felsefesini benimsemişlerdir. Rus dilini her seviyede, her konumdan öğretmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilere samimi bir atmosferde, hızlı bir motivasyon ile eğitim vermektedirler. Her düzeyde kurs programları ile tüm merkezler yıl boyunca aynı şekilde çalışmaktadır. Liden & Denz Language Centres, resmi TELC sınav merkezidir. TRKI (TORFL) sınavına hazırlamakta ve bu sınavı dil okulunda ya da öğrencilerin evinde uygulamaktadır. 90’dan fazla farklı milliyetten öğrenciye eğitim veren okul, modern binaları, derslikleri ve teknolojik donanımı ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Rusça Öğrenmek İçin Sebepler:

Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi ve çalışma dili olarak 6. sıradaki en önemli dildir

Rusça, Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğunun ortak dilidir

Göründüğünden daha kolaydır. Kiril alfabesine aşina olmaya başladığınızda göreceksiniz dilimiz, Avrupa dillerine birçok benzerlik göstermektedir.

Rusça, Avrupa, Amerika ve Asya Devletleri ile ekonomik, politik ve kültürel ilişkilerde son 15 yıldır konuşulan ve en çok ihtiyaç duyulan bir dildir

Rusça, yüzlerce Türk müteahhit, işadamı ve binlerce işçinin konuştuğu ortak dildir. Türkiye ile Rusyanın özellikle ticari ilişkileri milyarlarca doları bulmaktadır. Rus şirketlerininde Türkiyede yatırımları artmaktadır.

Neden Liden & Denz?

Farklı seçenekler: Tüm seviyedeki kurslarımız yıl boyunca devam etmektedir ve programlar, fiyatlar ve tarihler tüm okullarımız için geçerlidir.

Güzel olanaklar: Tüm okullarımız modern donanımlıdır, kütüphaneleri vardır ve ücretsiz internet bağlantısı sunmaktadır.

Kurslarımızın kalitesini devamlı kontrol ediyoruz: Anlaşılır bir ders programı, konaklama yapılan ailelere devamlı kontrol, detaylı giriş ve çıkış prosedürleri ve sık sık kontrol edilen kurs kalitesi.

Okullarımız kontrol edilmektedir: Tüm merkezlerimiz EAQUALS tarafından tanınmıştır. Okulumuz bu topluluğun tek Rusya üyesidir.

Resmi sınav hazırlık kursuyuz: Yabancı Dil Olarak Rusça sınavına hazırlanmak için resmi kurs sağlamaktayız.

Kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz: Dil okulumuz bu yoğun eğitimi sunarken aynı zamanda rahat, arkadaş canlısı ve eğlenceli bir atmosfer sunar. Sizi havaalanından aldığımız andan itibaren sizinle ilgileneceğimizden emin olabilirsiniz.

St. Petersburg’daki yeni Liden & Denz kampüsü, Nevsky Prospekt’e bir blok uzaklıkta bulunan Ulitsa Zhukovskogo 3’teki tarihi merkezin tam kalbinde, canlı bir bölgede yer almaktadır. Semt, kitapçıları, bağımsız barları ve sonsuz yemek seçenekleri ile bilinir. En yakın metro istasyonu Ploshad Vosstania / Mayakovskaya 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kafeler, barlar, restoranlar ve mağazalar bu bölgededir. Kuzeyin Venedik’i olarak bilinen St Petersburg, Rusya‘nın kuzeybatısında, 42 ada üzerine kurulmuş olup Rusya’nın ikinci büyük kentidir.

Liden & Denz Dil Okulu eskiden bir erkek okulu olarak kullanılmış olan tarihi bir neo-klasik binada yer almaktadır. Yüksek tavanlar, bol miktarda gün ışığı alan 185 öğrenci kapasiteli 17 büyük sınıf, geniş bir dinlenme ve kendi kendine çalışma alanları, öğrenme ortamınızı motive edici, rahat ve ilham verici hale getirmek için gerekli olan her şey vardır. Led aydınlatmalar, ses yalıtımı, tüm odalarda son teknoloji klimalar, süper hızlı Wi-fi gibi teknoloji harikası ürünlere sahip sınıflar bulunmaktadır. Tüm sınıflar modern bir tasarıma sahip olup doğal gün ışığı almakta ve St. Petersburg’un tarihi merkezindeki sakin bir avluya bakmaktadır. Teknolojik donanımı ve modern dizaynlı binası ile öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.Okulda Öğrenci salonu ve bireysel çalışma alanı merkezide bulunmaktadır.

Sınıf çalışmaları Rusça dil kurslarının ana odağıdır, ancak yeni edinmeye başladığınız dil becerilerinizi uygulamaya koyma fırsatı vermek de önemlidir. Etkinlik programı, şehrinizle ilgili bilginizi genişletmek ve gerçek yaşam koşullarında iletişim kurmak için bir dizi ücretsiz veya uygun aktivite ve gezi programları sunmaktadır. Yürüyüş turları ve müze ziyaretlerinden hafta sonu gezilerine ve cuma çay partilerine kadar her zevkten öğrenci için pek çok seçenek mevcuttur. Liden & Denz’de bu anlamda St. Petersburg’un muhteşem manzarasını ve tarihi kültürünü keşfetmeniz için şehir yürüyüşleri ve diğer kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. Düzenlenen aktivitelerden bazıları şunlardır; Şehir yürüyüş turu, Ermitaj ve Rus Devlet Müzesi, Yusupov Sarayı ve Aziz İsaak Katedrali ziyaretleri. Rus ortodoksluğu ve Dostoyevski’nin Petersburg konulu gezileri ve St. Petersburg’daki ve civarındaki tarihi yer ziyaretleri. Vyborg, Staraya Ladoga, Novgorod ya da Moskova gibi diğer şehirlere haftasonu turları.

St. Petersburg ve Moskova’da şehir içi geziler

Yeni öğrenciler için Ücretsiz Şehir turları ve Cuma Kokteyli

Rus Müzesi

Pushkin

Hermitage

Baltika Bira Fabrikası

VNDH

Novodevichy Manastırı

Soyuzmultfilm

Şampanya Servisi

Tverskaya Caddesi

Tsaritsyno

Genel Rusça: Haftada 20 ders içeren programda günlük iletişim becerileri, okuma, yazma, dinleme ve konuşma öğretilmektedir.

Yoğun Rusça: Haftada 25 ders verilen program, Genel Rusça programını daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Üniversite Hazırlık: Rusya’da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin üniversitelerin dil sınavını başarmaları için tasarlanmış programdır.

İş Rusçası: Rusya’da iş hayatı ile ilgili terimler gibi iş insanlarının meslek hayatında ihtiyaç duyabilecekleri iş Rusçası öğretilmektedir.

Birebir Rusça: Öğrencinin ihtiyaç duyduğu Rusça bilgisini öğretmek üzere tasarlanmış birebir eğitim programıdır.

Sınavlara Hazırlık: TELC veya TORFL gibi Rusça bilgisini ölçen sınavlara hazırlık için tasarlanmıştır.

Evden kilometrelerce uzakta, yabancı bir ülkede eğitim gördüğünüzde, değerli zamanınızdan en iyi şekilde yararlanacak kadar rahat hissetmeniz için doğru konaklama seçimini yapmanız önemlidir. İster bir otelde kalmak, bir stüdyo daire kiralamak, bir öğrenci dairesi paylaşmak ya da Rusça konuşan bir aileyle kalmak ile günlük hayatı deneyimlemek istiyorsanız, Liden & Denz’de çeşitli tercihlere ve bütçelere uyacak çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

AİLE YANI

Aile yanı konaklama imkanı, isminden de anlaşılacağı gibi, evlerinde Rusça konuşan bir ailenin yanında kalmanızdır. Genellikle bu çocuklu geleneksel bir aile ile olacak, ancak çiftler ve tek ev sahipleri de mevcuttur. Aile yanında kalmanın avantajı, günlük Rus veya Letonya yaşamını deneyimlerken yeni bulunan dil becerilerinizi de uygulayabilmenizdir. Aileler çok sosyal oldukları için seçilirler, bu yüzden sizinle konuşmanın yanı sıra sabırlı, anlayışlı ve misafirperver olmak da zaman alacaktır. Aileler Rus dil kalışınız sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir soruna yardımcı olmak için de oradalardır. Kahvaltı veya yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) olarak tek kişilik odalar sunulmaktadır. Bir aile üyesi veya arkadaşınızla seyahat ediyorsanız, talep üzerine çift kişilik odalar da sağlanmaktadır. Ev sahipleri okuldaki sorumlu personel tarafından şahsen tanınır ve yüksek standartları sağlamak için evler düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrencilere hem giriş hem de çıkış anketleri aracılığıyla geri bildirim sağlama şansı verilmektedir.

PAYLAŞIMLI DAİRE

Gerçek bir öğrenci deneyiminin tadını çıkarmak istiyorsanız, Paylaşımlı daireler sizin için iyi bir seçenektir. Dairelerde 3 veya 4 adet tek kişilik yatak odası, ortak banyo ve çamaşır makinesi içeren bir mutfak bulunmaktadır. Nevresimler temin edilmektedir ve tüm dairelerde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Bu seçenek aile yanından daha pahalı değildir, ancak yemekler sağlanmaz.

STÜDYO DAİRE

Eğer kendinize ait bir dairenin rahatlığını ve özgürlüğünü arıyorsanız bu seçenek tam size göre. Stüdyo daireler genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz. Daireler St. Petersburg şehir merkezinde okulu yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Tüm daireler tv, çamaşır makinesi, geniş yatak, mikrodalga fırın ve wifi ile donatılmıştır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c07edb2a63f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c07edb2a63f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c07edb2a63f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c07edb2a63f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c07edb2c1cf .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c07edb2c1cf .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c07edb2c1cf .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c07edb2c1cf .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c07edb2e083 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c07edb2e083 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c07edb2e083 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c07edb2e083 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c07edb8ac01 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c07edb8ac01 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c07edb8ac01 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c07edb8ac01 a:hover{ color: #ffffff; }