Liden & Denz Language Centres 1992 yılında kurulan en eski özel Rus Dili Enstitülerinden biridir. Rusya’nın en prestijli eğitim kuruluşlarındandır ve birinci sınıf bir eğitim ile dünya çapında bir üne sahiptir. World Languages” dalında toplamda 5 kere prestijli Star Awards kazanan prestijli bir dil okuludur. Binlerce yabancı öğrenciye Rusça dil eğitimi vermiş olup Rusça öğrenmek ve Rus kültürünü tanımak için en doğru adreslerden biridir. Uluslararası test kuruluşları tarafından düzenli olarak kontrol edilip kalite güvencesi altına alınmıştır. St. Petersburg, Irkutsk, Moskova ve Riga olmak üzere Rusya’nın üç önemli şehrinde ve Letonya’da konumlanmıştır. Okullar bulundukları lokasyonlar ile çekici ve modern imkanlara sahiptir. Küçük gruplar halinde, birebir ilgi ile yoğun öğretimi birleştirme felsefesini benimsemişlerdir. Rus dilini her seviyede, her konumdan öğretmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilere samimi bir atmosferde, hızlı bir motivasyon ile eğitim vermektedirler. Her düzeyde kurs programları ile tüm merkezler yıl boyunca aynı şekilde çalışmaktadır. Liden & Denz Language Centres, resmi TELC sınav merkezidir. TRKI (TORFL) sınavına hazırlamakta ve bu sınavı dil okulunda ya da öğrencilerin evinde uygulamaktadır. 90’dan fazla farklı milliyetten öğrenciye eğitim veren okul, modern binaları, derslikleri ve teknolojik donanımı ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Rusça Öğrenmek İçin Sebepler:

Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi ve çalışma dili olarak 6. sıradaki önemli dildir

Rusça, Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğunun ortak dilidir

Göründüğünden daha kolaydır. Kiril alfabesine aşina olmaya başladığınızda göreceksiniz dilimiz, Avrupa dillerine birçok benzerlik göstermektedir.

Rusça, Avrupa, Amerika ve Asya Devletleri ile ekonomik, politik ve kültürel ilişkilerde son 15 yıldır konuşulan ve en çok ihtiyaç duyulan bir dildir

Rusça, yüzlerce Türk müteahhit, işadamı ve binlerce işçinin konuştuğu ortak dildir. Türkiye ile Rusyanın özellikle ticari ilişkileri milyarlarca doları bulmaktadır. Rus şirketlerininde Türkiyede yatırımları artmaktadır.

Neden Liden & Denz?

Farklı seçenekler: Tüm seviyedeki kurslarımız yıl boyunca devam etmektedir ve programlar, fiyatlar ve tarihler tüm okullarımız için geçerlidir.

Güzel olanaklar: Tüm okullarımız modern donanımlıdır, kütüphaneleri vardır ve ücretsiz internet bağlantısı sunmaktadır.

Kurslarımızın kalitesini devamlı kontrol ediyoruz: Anlaşılır bir ders programı, konaklama yapılan ailelere devamlı kontrol, detaylı giriş ve çıkış prosedürleri ve sık sık kontrol edilen kurs kalitesi.

Okullarımız kontrol edilmektedir: Tüm merkezlerimiz EAQUALS tarafından tanınmıştır. Okulumuz bu topluluğun tek Rusya üyesidir.

Resmi sınav hazırlık kursuyuz: Yabancı Dil Olarak Rusça sınavına hazırlanmak için resmi kurs sağlamaktayız.

Kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz: Dil okulumuz bu yoğun eğitimi sunarken aynı zamanda rahat, arkadaş canlısı ve eğlenceli bir atmosfer sunar. Sizi havaalanından aldığımız andan itibaren sizinle ilgileneceğimizden emin olabilirsiniz.

Rusya’nın başkentindeki Moskova merkezimiz, şehrin orta kesiminde, Berlin ve Varşova’dan trenler için bir terminal olan Belorusskaya Tren İstasyonu’na kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Tesislerimiz Rusya Dışişleri Bakanlığı’na ait bir binanın zemin katındadır. Ofis alanının çoğu, yabancı diplomatlar ve uluslararası basının akredite muhabirleri tarafından kullanılmaktadır. En yakın metro istasyonuna (Belorusskaya) beş dakikadan daha kısa bir sürede ulaşılabilmektedir. Avrupa kıtasındaki Oka ve Volga nehirleri arasında yer alan Moskova, Rusya‘nın batısında konumlanmakta olup Rusya’nın başkentidir.

  • 11 adet derslik
  • Dersliklerde ipadler, LCD tv yer almaktadır
  • Ücretsiz kablosuz internet
  • Kitap ve video kütüphanesi
  • Öğrenci salonu
  • Ücretsiz çay ve kahve ikramları
  • Sosyalleşme alanı
  • 100 öğrenci kapasitesi
  • Yiyecek-içecek otomatı
  • Okulun etrafında öğrencilerin yemek yiyebileceği uygun fiyatlı birçok kafe ve restoran bulunmaktadır

Liden and Denz’in tüm şubelerinde, öncelikli olarak sınıf içi çalışmalara odaklanılıyor olsa da, öğrencilerin yeni kazandıkları dil becerilerini uygulamalı olarak pekiştirmelerine de önem verilmektedir. Bu amaçla, kursiyerlere, bulundukları şehri yakından tanıma fırsatı sunulurken çeşitli kültür-sanat ve spor etkinlikleri ile ücretsiz ve uygun bütçeli gezileri de içeren bir sosyal aktivite programı sunulmaktadır. Moskova şubesinde, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı’nın yanı sıra, sembolik St. Basil Katedrali, “Seven Sisters” gökdelenleri, Christ the Saviour Kilisesi, komünist Rusya’ya ait izler taşıyan tarihi yapılar da düzenlenen gezilerin başlıca noktalarındandır. Aynı zamanda, Moskova Hayvanat Bahçesi, Gorky Parkı, açık hava sineması ve birçok müze ve galeri gezileri de aktivite programı kapsamındadır.

Liden & Denz ile Moskova’yı keşfedin

Başlangıçlar: İlk yerleşimciler, 11. yüzyılda Kremlin çevresindeki bölgede yaşıyorlardı. Susdal Prensi Yuri Dolgoruki’nin 1147’de Moskova’yı kurduğu söylenmektedir. Doksan yıl sonra, Moskova Nehri üzerindeki ahşap kale ilk kez Tartar orduları tarafından yakıldı. Vatandaşları, Büyük Dük Ivan III iktidara gelinceye ve istilacıları doğudan sürünceye kadar Tartarlara para ödemek zorunda kaldı. 1571’de Suçlu Tartarlar, yağma baskınlarından birinde şehri tekrar yere yaktılar. Ancak Moskova kaç kez tehdit edildiyse, kuşatıldıysa ve yok edildiyse de, sakinleri her zaman şehirlerini yeniden inşa ettiler.

Büyük Peter, Napolyon, Bolşevik: Büyük Çar Peter, 1712’de Rus başkentini yeni kurulan St.Petersburg’a taşıdığında, Moskova’nın önemi azaldı. Ancak 1812’deki Rus kampanyasının ana hedefi olacak kadar Napolyon’un önemli kaldı. Gece Fransızlar girdiği zaman büyük bir yangın şehrin çoğunu yok etti. Daha sonra Devrim’den sonra Bolşevikler, başkenti bir Sovyet imparatorluğunun odak noktası haline gelen Moskova’ya geri taşıdılar. 20. yüzyılın sonlarında Moskova sonunda Rusya’nın tartışmasız merkezine ve dünyanın en büyük şehirlerinden birine dönüştü.

Modern Moskova: Moskova bugün Rusya’nın siyasi ve ekonomik başkentidir. 12 milyondan fazla nüfusu ile Avrupa’nın en büyük şehridir. Moskova, yıkılmış bir imparatorluğun, Avrupa ve Asya’nın bir karışımı. Gökdelenler yerden filizlenir ve şehir merkezi acımasızca yenilenir. Ancak Sadovoye Koltso (Bahçe Halkası) ve Kremlin’den uzakta başka bir Moskova vardır. Rahat kafeler, dar sokaklar, gizli sanatçı stüdyoları ve pastoral parklar, Stalin’in döneminin devasa düğün pastası binaları, pahalı moda mağazaları ve McDonalds gibi şehir manzarasının bir parçasıdır.

Moskova’da her zaman bir şeyler oluyor. Kulüp sahnesi, Moskova’yı Avrupa’nın parti başkentlerinden biri haline getiren son yıllarda hızla gelişti. Moskova barlar, barlar ve şık restoranlar açısından da diğer metropollere göre gurur duyabilir. Moskova’da dışarı çıkmak çok eğlencelidir.

Kremlin: Çarlık kalesi, Sovyetler Birliği’nin idari merkezi ve şimdi başkanlık konutudur. Kremlin yüzyıllardır Rusya’nın gücünün sembolü olmuştur. 12. yüzyılda bir tahkimat olarak inşa edilmiştir ve bugün Moskova’nın en eski mahallesidir. Napolyon’un 1812 Rus kampanyasındaki yıkımından sonra tamamen yeniden inşa edilmiştir. Devrimden sonra Sovyet hükümetinin merkezi olmuş ve halka kapatılmıştır. Hükümet binalarına ek olarak Kremlin’de saraylar ve katedraller, devasa bir konferans salonu, en büyük top ve dünyanın en ağır zili vardır.

Kızıl Meydan: Kızıl Meydan’daydı, Kazak lideri Stepan Razin gibi ünlü isyancıların infazları gerçekleşiyordu. Meydan, Kremlin’i Kitay-gorod (kelimenin tam anlamıyla “Çin Mahallesi”) olarak bilinen tarihi bir ticaret bölgesinden ayırıyordu. Kızıl Meydan adı ne etrafındaki tuğlaların renginden ne de kırmızı renk ile komünizm arasındaki bağlantıdan türemiştir. Daha ziyade, isim Rusça Rusça красная (krasnaya) ya “kırmızı” ya da “güzel” anlamına gelmektedir. (ikinci anlamı çok eskidir).

Aziz Basils: Aziz Basil Katedrali, 16. yüzyılda Kazan IV’ü ele geçirmek için IV. İvan (Korkunç İvan olarak da bilinir) tarafından yaptırılmıştır. Kızıl Meydan’dan yükselen dokuz soğan kulesi genellikle Moskova’dan gelen Batı TV raporları için fon olarak kullanılıyordu. Bugün katedral artık kullanılmıyor. Bugün katedral bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Genel Rusça: Haftada 20 ders içeren programda günlük iletişim becerileri, okuma, yazma, dinleme ve konuşma öğretilmektedir.

Yoğun Rusça: Haftada 25 ders verilen program, Genel Rusça programını daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Üniversite Hazırlık: Rusya’da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin üniversitelerin dil sınavını başarmaları için tasarlanmış programdır.

İş Rusçası: Rusya’da iş hayatı ile ilgili terimler gibi iş insanlarının meslek hayatında ihtiyaç duyabilecekleri iş Rusçası öğretilmektedir.

Birebir Rusça: Öğrencinin ihtiyaç duyduğu Rusça bilgisini öğretmek üzere tasarlanmış birebir eğitim programıdır.

Sınavlara Hazırlık: TELC veya TORFL gibi Rusça bilgisini ölçen sınavlara hazırlık için tasarlanmıştır.

Öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarının ve ilgilerinin farkında olarak, Liden & Denz Moskova kampüsünden kolayca erişilebilen çeşitli konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Konaklama memurumuz, öğrencilerimize bütçe, istek ve Rus başkentinde yaşam beklentilerine uygun aile yanı, paylaşımlı daire, otel veya özel daire sağlamayı taahhüt etmektedir. Aile yanında / ortak dairenize ücretsiz havaalanı / tren istasyonu transferi sunulmaktadır. Bazı öğrenciler Moskova’da arkadaşlarıyla kalmayı tercih ediyorlar veya kendi konaklamalarını organize etmek istemektedirler ancak bu durumda varış transferlerimizi sağlama desteğimiz bulunmamaktadır.

AİLE YANI

Ev sahibi aileler farklı kökenlerden gelir ve tek bir ev sahibi, yaşlı bir çift veya çocuklu geleneksel bir aile olabilir. Ev sahibi aileleri seçerken temel önceliğimiz, öğrencilerimize güvenli ve dostça bir ortam sağlamaktır. Ev sahibi ailelerimiz çok sosyal ve dünyanın dört bir yanından yeni insanlarla tanışmayı çok sevmektedirler. Öğrencilerin Moskova’da kaldıkları süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda, ev sahibi ailelerimiz yardım ve destek vermeye hazırdır. Size ayrı (tek kişilik) bir yatak odası verilmektedir. Talep üzerine çift kişilik odalar da mevcuttur. Banyo ve mutfak aile ile paylaşılmaktadır. Sadece kahvaltı ile yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) paketleri arasından seçim yapabilirsiniz. Alerjisi veya belirli diyet kısıtlamaları olan öğrencilerin rezervasyon sırasında bunları belirtmeleri istenmektedir. Liden & Denz Moscow ve seçilen ev sahibi aile, hiçbir ekstra ücret ödemeden ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Haftalık ücrete Pazar gününden Pazar gününe kadar konaklama dahildir. Daha erken varış yaparsanız / daha sonra ayrılırsanız ek ücret uygulanır. Beş veya daha fazla ekstra gün bir haftaya eşittir.

PAYLAŞIMLI DAİRE

Bir öğrenci diğer Liden & Denz öğrencileri ile konaklamayı tercih ettiklerinde  ortak dairelerde tek kişilik odalar sunmaktayız. Moskova’daki ortak daireler çok merkezi bir konumdadır ve çoğunluğu Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesindedir. Tüm daireler, Moskova’daki tüm turistik yerlere sınırsız erişim sağlayan metro istasyonlarına yakındır. Moskova’daki tüm paylaşılan dairelerde Wi-Fi vardır. Nevresimler, havlular, çamaşır makinesi ve mutfak ekipmanları temin edilmektedir. Paylaşılan dairelerde konaklama Pazar gününden Pazar gününe kadar hesaplanır. Pazar gününden erken gelen öğrenciler için ek ücret uygulanır. Sunulan olanaklar; Tek oda, Kablosuz internet, Self servis, Tam donanımlı mutfak, Nevresim / havlu temin, Çamaşır makinesi, Ücretsiz varış transferi, Ek ücret karşılığında kalkış transferi.

STÜDYO DAİRE

Bir öğrenci kendi başına bir yer arıyorsa en iyi seçenek özel bir daire kiralamaktır. Büyük şehirlerin çoğunda olduğu gibi mükemmel daire ve ev sahibi bulmak baş ağrısı olabilir. Liden & Denz konaklama memuru bütçeye uygun doğru yeri bulmanıza yardımcı olacaktır. En iyi seçenek ve en düşük fiyatları garantilemek için dil kursu rezervasyonu yaptırırken aynı zamanda konaklama rezervasyonu yapmanızı öneririz. Sunulan olanaklar; televizyon, Kablosuz internet, Çamaşır makinesi, Mikrodalga, Orta boy yatak, Ek ücret karşılığında transfer.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664227042af98 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664227042af98 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664227042af98 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664227042af98 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664227042ecce .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664227042ecce .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664227042ecce .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664227042ecce .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642270432913 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642270432913 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642270432913 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642270432913 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422704a8b86 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422704a8b86 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422704a8b86 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422704a8b86 a:hover{ color: #ffffff; }