LAL Language Centers dünyanın dört bir yanında muhteşem yerlerde bulunan okulları ile gurur duymaktadır. Amacınız ister İngilizce öğrenebileceğiniz eğlenceli bir tatil geçirmek isterse ciddi bir eğitim almak olsun, LAL’de aradığınız doğru kurs ve yer kombinasyonunu bulabilirsiniz. 1985 yılında kurulan IELS (Institute of English Language School) Dil Okulu’nu bünyesine katan IELS LAL Malta Dil Okulu diğer bilinen adı ile LAL SLİEMA dil okulu’dur.

LAL SLİEMA Dil Okulu, Malta ve tüm Akdeniz’i keşfetmek için mükemmel bir konum olan Adası’nın popüler ve kozmopolit bir tatil bölgesi olan Sliema adlı alışveriş ve yaşam merkezi şehrinin tam ortasına kurulmuştur. Doğrusu konum olarak Malta’daki en başarılı okullardan biridir.Deniz kenarında, alışveriş merkezleri, restoranlar, Malta’nın en merkezi konumlarından olan ve tarihini anlatan başkent Valetta’ya ve ortaçağ Mdina’ya ve öğrencilerin yaşadığı konut ve otellere kolayca bağlanan bir ulaşım ağına ait sakin bir sokakta yer alan bir okuldur.

Sliema renkli yaşantısı ve deniz kıyısında olması ile Malta’ya giden bir çok öğrencinin tercihidir. Öğrencilerin okul dışı sosyal hayatlarında rahatlıkla vakit geçirebilecekleri bir bölgedir. LAL Sliema’dan adanın gezilip görülecek yerlerine, tatil bölgelerine ve kumsallarına gitmek gayet kolaydır, ayrıca gece kulübü bölgesi olan Malta’nın gece başkenti StJulian’s ve Paceville’e yapılacak geziler için ideal bir konumdadır. Akdeniz ‘de kendine özgü bir ada olan Malta, İngilizlerin etkisinde kalmış renkli bir ülkedir. Dolayısıyla İngilizce öğrenmek için en uygun yerlerden biridir.Neredeyse kış mevsiminin hiç yaşanmadığı bir ülke olan Malta, aynı zamanda turistlerin ziyaret etmek için sıklıkta tercih ettiği bir ülkedir.

Modern merkezleri tümüyle klimalı 100 adet sınıfı, kütüphanesi, internet kafesi, resepsiyondan başlayarak Wi-fi erişimi, ortak kullanımda internet erişimine sahip ipadler, yemek ve kahve makineleri, içecek otomatları, dış mekan terası, hemen yan binasında büyük bir restoranı ile 700 maksimum öğrenci kapasiteli bir okuldur. Okul LAL IELS Malta’da Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisanslanmıştır ve FELTOM (İngilizce Öğretmenliği Örgütleri Malta Federasyonu) tarafından tamamen akredite edilmiştir.
LAL IELS Malta da ALTO (Dil Seyahat Organizasyonları Birliği), FIYTO (Uluslararası Gençlik Seyahat Örgütleri Federasyonu) ve WYSET (Dünya Gençlik Öğrenci ve Eğitim Seyahat) bir üyesidir.  Buna ek olarak, IELS, Malta’nın bir DELTA ve CELTA öğretmen eğitim merkezi olan ve yüksek akademik standartları garanti eden açık bir Cambridge Test Merkezi olan tek dil okuludur. Eğitim çalışmaları yetenekli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde öğretimde mümkün olan en yüksek standartlar ile yapılır. LAL Schools köklü bir eğitim yuvasıdır ve öğretmenlerin eğitimde yüksek yeterlilik ile  yer almaktadır.

LAL Sliema Dil Okulu aynı zamanda tüm öğrencilerin boş vakitlerini en ideal bir şekilde değerlendirebilmeleri için birden çok aktivite programı hazırlamaktadır. Bu aktivite programları öğrencilerin sosyalleşmesini ve dil gelişimlerini arttırmasını sağlamaktadır. Dalış, Bowling, Binicilik, Badger Karting, Gösteri ve performanlar, Plaj aktiviteleri ve kültürel şehir gezileri  Bot turu, bot parti, safari turu, Comino ve Gozo gibi komşu adalara özel geziler, gibi birçok sosyal aktivitelere de katılabilirsiniz. Her Pazartesi yeni gelen öğrencilere hoş geldin partileri verilir.

 • Genel İngilizce,
 • Yoğun İngilizce,
 • Premium İngilizce
 • Yoğun Premium İngilizce,
 • İş İngilizcesi
 • Özel Haftasonu İş İngilizcesi
 • Konuşma Becerileri
 • Telafuz Becerileri
 • Premium İngilizce + Aktivite
 • Teacher Training Programları
 • IELTS,TOEIC Hazırlık Programları
 • Cambridge Sınavlarına Hazırlık
 • Bire bir İngilizce
 • CELTA,DELTA Öğretmen Eğitim Kursları
 • 50 +Yaş İngilizce Kursları
 • Üniversite Hazırlık Programları

AİLE YANI

Malta aile hayatını tecrübe etmek, daha da önemlisi ev üyeleriyle İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. Aile tanımı içerisinde çocuklu/çocuksuz  bir çift, çocuğu ile yaşayan bir anne kimi özel durumlarda bir baba da girebilir. Öğrenciler ailelerin günlük hayatını bir parçası olacak ve aile üyesi kabul edileceklerdir. Bu sebeple olabildiğince ailelerin günlük düzenlerine ve alışkanlıkları ile uyum içinde olunmalıdır. Akşam yemeği saati, akşamları eve geliş saatleri vb konuların aile ile detaylı konuşulması önerilir. Öğrencilerin izin almadan mutfağı kullanmamaları, buz dolabından yiyecek almamaları gerekir. 18 yaş üzeri öğrencilere ev anahtarları verilir. Nevresimler her hafta değiştirilir ve çamaşırlar konusunda yardım teklif edilebilir.

REZİDANSLAR

Days Inn

LAL Malta Dil okuluna 5 dakika yürüme mesafesindeki Day’s Inn Residans LAL Malta tarafından işletilmektedir.. Odaların tamamı klimalıdır. 24 saat resepsiyon hizmeti, ortak salon, bar ve güneşlenme alanı olan teras yüzme havuzu gibi konfor olanaklarına sahiptir. Day’s Inn konaklaması 18 yaş ve üzeri içindir.Tüm odalarda banyo bulunuyor.

Howard Hotel & Rezidans

Yürüyerek okula 15 dakika Sliema sahili ve plajları otelden sadece 5 dakika uzaklıktadır. Tamamen IELS tarafından yönetilen Howard, okula yakın modern bir konaklama biriminde mükemmel bir değer sunmaktadır.

OTELLER

Bayview Hotel

Okula 5 dakika Sliema sahilinde yer alan iç ve deniz manzaralı odaları olan 3 yıldızlı otel’dir.

Plevna Otel

Okula 5 dakika uzaklıkta ve sahile yakın konforlu odaları olan geleneksel bir oteldir.

Kennedy Nova

IELS Malta’ya yürüyerek15 dakika mesafesinde, deniz kıyısında yer alan dört yıldızlı bir otel.

The Palace

Yürüyerek 10-15 dakika.Yakınında bir otobüs durağı vardır. Mükemmel odaları ve geniş eğlence tesisleri olan beş yıldızlı bir otelden bekleyeceğiniz tüm konfor ve kalite.

Waterfront Otel

Okula yürüyerek 10-15 dakika. Yakınında bir otobüs durağı vardır. Konforlu odaları, güler yüzlü hizmeti ve çatısındaki liman manzaralı yüzme havuzu ile dört yıldızlı bir oteldir.

Rocca Nettuno

Okulun hemen yanında dört yıldızlı modern bir butik otel: IELS Malta’nın hemen yanında kırk modern süit ve geniş bir konfor yelpazesi ile donatılmıştır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664226fb33be1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226fb33be1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226fb33be1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226fb33be1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226fb35b5a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226fb35b5a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226fb35b5a .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226fb35b5a .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226fb379dd .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226fb379dd .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226fb379dd .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226fb379dd .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664226fbbdc7e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664226fbbdc7e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664226fbbdc7e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664226fbbdc7e a:hover{ color: #ffffff; }