European School of English (ESE), kurulduğu 1996’dan bu yana öğrenci memnuniyeti ile var olan bir kurumdur. Claret Group’a bağlı olarak faaliyet gösteren ESE, grubun amiral gemilerinden biridir. Claret Group, Malta başta olmak üzere çok uluslu olarak hizmet sektöründe faaliyet gösteren ve her biri kendi alanlarında pazar lideri konumunda olan farklı şirketlere sahiptir. Eğitim kurumları ve turistik tesisler grup şirketleri içerisinde ön plandadır. ESE’nin öğrenci kapasitesinin yüksek olması aynı zamanda personel kapasitesinin de yüksek olmasına yol açmakta, bu da farklı uzmanlık alanlarında sertifikalara sahip donanımlı bir akademik kadroyu beraberinde getirmektedir. ESE Dil Okulu’nda öğretmen kalifikasyonu bakımından standartlar oldukça yüksektir ve kurumsal yönetim anlayışı gibi çeşitli etkenler dolayısıyla Malta’da başarısıyla ön plana çıkan öğretmenlerin de çalışmak için tercih ettiği bir kurum pozisyonundadır. ESE, 2013 yılında Türkiye’nin Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED) tarafından Malta’nın En İyi Dil Okulu ödülüne layık görülmüştür. 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Educationstars tarafından Malta’nın En İyi Dil Okulu seçilmiş, ayrıca sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan Eğitimde Mükemmellik Sertifikası’nı hem 2015 hem de 2017 yılında almıştır. ESE Dil Okulu, sahip olduğu akreditasyonlar gereği derslerin ilerleyişi sürecinde oldukça disiplinli ve sistematiktir.

Akreditasyonlar ve Partnerler: Malta Milli Eğitim Bakanlığı, Common European Framework of Reference for Languages (CEFR), Eaquals, IALC, Quality English, feltom, elt council, NCC, MSA, cen, TRINITY COLLEGE LONDON, ALTO, IATA, NCPE, eti (executive training institute malta), York Associates, EIY (English in York), SALINI RESORT, CLARET GROUP.

ESE (European School of English) St. Julians Dil Okulu, Malta’nın en hareketli ve en güzel şehri St Julians’ın merkezinde, Sliema Plajı’na 15 dakika yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Bu bölge aynı zamanda Malta’nın eğlence hayatının kalbi olan Paceville’ye de yine kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

ESE Dil Okulu’nun binası, bir dil okulu olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir, dolayısıyla öğrencilerin fiziksel olarak ihtiyaç duyabileceği her türlü gerekliliği bünyesinde barındırmaktadır.

Öğrenci kapasitesi 300

Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 12

Öğrenci yaş ortalaması 22

Minimum yaş 18

Ders süresi 45 dk

Tam donanımlı, geniş, aydınlık, klimalı, son teknolojiye sahip interaktif tahtalı 60 adet sınıf

2 adet teras

Bilgisayar laboratuvarı

Kütüphane

Kafeterya

Öğrenci dinlenme salonu

7/24 acil yardım ve resepsiyon hizmeti

20’den fazla dilde hizmet veren çokdilli personeller

Ücretsiz kablosuz internet.

St. Julians bölgesi, çok sayıda, restaurant, bar, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri sinema ve bovling salonu ve kumsalı ile en ilgi çekici bölgelerden biridir. Boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için okulun özel ekibi; size kültürel geziler, tarihi önemi olan mekanlara ziyaretler düzenlemektir. 7000 yıl öncesine dayanan uzun ve tarihi bir geçmişe sahip Malta’da Mısır piramitlerinden daha önce inşa edilmiş binalar, UNESCO Dünya Mirası tescilli Valletta kenti; barok mimarisiyle ünlü Mdina; Dünyanın en eski tapınaklarından Ggantija, Hagar Qim ve Mnajdra’yı ziyaret edebilirsiniz. Geleneksel tatlı pastizzi, Gozitan peyniri gbejniet ve tavşan eti yemeği fenkata yiyebilirsiniz. Marsaxlokk’taki balık pazarını ziyaret edebilirsiniz. Paradise Bay, Blue Lagoon (Comino), St Peter’s Pool, Mellieha Bay, Golden Bay ve daha birçok sahillerde güneşlenebilir, yüzebilir ve spor etkinlikleri yapabilirsiniz.

YETİŞKİNLER İÇİN SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce: Öğrencilerimize haftada 20 ders (15 saat) ve 30 ders (22.5 saat) olmak üzere 2 tane alternatif kurs sunulmuştur. Ders süreleri 45 dakikayı kapsar.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders.

Özel Ders: Haftada 10, 20, 30, 40 ders olmak üzere farklı seçenekler. Eğitim içeriği ve ders adeti öğrencinin ihtiyacına göre belirlenir

Yarı Özel İngilizce: Haftada 10, 20, 30, 40 ders olmak üzere farklı seçenekler.

Miniclass Course: Mini sınıf Kursu haftada 20 veya 30 ders. Maksimum 6 öğrencilik sınıflar.

30 Yaş Üstü İçin Genel İngilizce: ESE’nin partner okulu olan ve ESE ile aynı binada konumlanan Executive Training Institute (ETI) tarafından sunulmaktadır. Eğitim süresi 1-4 haftadır. Haftada 30 (22.5 saat) ders verilir. Haftanın üç günü ücretsiz öğle yemeği sunulur.

50 Yaş Üstü İçin İngilizce: Günlük yaşamda kullanılabilecek İngilizce bilgisi içeren dersler haftada 20 adettir (15 saat). Tarihi turistik yerlere rehberli gezi, sosyal ve kültürel organizasyonlar gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

TİCARİ İNGİLİZCE: Öğrencinin kişisel eksikliklerine odaklanmış bir kurstur. Bu programa katılmak isteyen öğrencilere kursa başlamadan ‘İhtiyaçlar Analizi’ yapılır. 6 kişiyi geçmeyen küçük sınıflar, pazarlık etme, toplantılara katılma, sunum ve uluslar arası ortamda ticaret yapma gibi ticari becerilerinizin geliştirilmesine hedeflenir.

İş İngilizcesi: BE20 seçeneği haftada 20 ders (15 saat). Yoğun seçeneği haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders

İş İçin İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat) General English kursu + Haftada 10 ders (7.5 saat) English For Work kursu.

Spesifik Amaçlar İçin İngilizce: Legal English, Medical English, English For Academic Purposes, English for Tourism and Hospitality, English For Aviation, English for Cabin Crew, English for IT, English For Media/Journalism konularında öğrencinin amacına göre seçebileceği alanlara göre tasarlanan programdır. Özel ders, Kapalı Grup ve Yoğun seçenekleri bulunmaktadır. Yoğun seçeneği haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders.

İş İletişimi: Profesyonel iletişim becerileri, toplantılar, müzakereler, telefon görüşmeleri, yazım teknikleri ve network gibi becerileri geliştirmesine odaklanan programdır.

İşe Yerleştirme: İşte çalışma saatleri haftada yaklaşık 40 saat. Haftalık ders adedi, işte çalışma süresine göre belirlenmektedir. Çalışma alanları; Administration, Information Technology, Architecture, Journalism, Auto Mechanics, Legal Assistants, Beauty Therapy and Hairdressing, Leisure, Childcare & Teaching Assistants, Logistics, Coaching Assistants in Various Sportive Disciplines, Marketing, Multimedia, Dental Assistants, Nursing, Electrical Technical Assistants, Photography, Finance, Retail, Graphic & Web Design, Secretarial Duties, Hospitality & Hotel Management, Veterinary Assistants, International Trade, Wholesale & Distribution.

Sınav Hazırlık Kursları: ESE MALTA okulunda TOEFL, IBT, CAMBRIDGE (KET, PET, FCE, CAE, CPE), IELTS sınavlarına hazırlık eğitimi verilmektedir. 10 hafta süren programlara minimum 16 yaşındaki öğrenciler katılabilirler. Haftada 30 ders olan kursların amacı sınav odaklıdır.

Uzun Dönem Ve Akademik Yıl Kursları: 6 ila 9 ay süren programlardır. Programın amacı akıcı bir İngilizceye sahip olmak ve akademik olarak İngilizceyi geliştirmektir. Akademik dönem 24 hafta, Akademik sene ise 36 hafta sürmektedir.

International Foundation Year: (LEVEL 3 INTERNATIONAL FOUNDATION Diploma for Higher Education Studies in Business, Computing and Engineering). Standart Kurs seçeneği 9 ay, Yoğun Kurs seçeneği 6 ay sürmektedir. Öğrenciler bu kursu tamamladığında 120 ders kredisine sahip olmaktadır.

Aile Paketi: Aile üyelerinin her birinin farklı İngilizce programlarına katılabileceği pakettir. Çocuklarınız, çocuklara özel tasarlanmış programlarımıza katılırken, siz de yetişkinler için tasarlanmış programlarımıza katılabilirsiniz.

Dalış: PADI (Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği) eğitmenleri tarafından verilen 2 haftalık açık deniz dalış eğitimi veya 1 haftalık ileri seviye dalış eğitimi.

Yelkencilik: Seviye 1, Seviye 2 ve Family Pack (Aile Paketi) seçenekleri.

ÇOCUK VE GENÇ ÖĞRENCİLER İÇİN SUNULAN PROGRAMLAR

17+ Yaş Gençler: Eğitim süresi 2 hafta. Haftada 20 ders (15 saat); Haftada 30 ders (22.5 saat); Haftada 20 ders (15 saat) grup dersi + 10 ders (7.5 saat) özel ders seçenekleri.

8-10 Yaş Öğrenciler: Spor, sanat, müzik, bovling, piknik vb etkinlikler General English 20 adet ders (15 saat) + etkinlikler.

11-13 Yaş Çocuk Kampı: Spor, sanat, müzik, bovling, piknik vb etkinlikler. General English 20 adet ders (15 saat) + etkinlikler

14-17 Yaş Genç Kulübü: Spor, sanat, müzik, bovling, piknik vb etkinlikler. General English 20 adet ders (15 saat) + etkinlikler.

10-16 Yaş Futbol Kampı: Genel İngilizce programlarına ek olarak sunulan futbol eğitimidir. General English 20 ders (15 saat) + Futbol Kursu.

10-17 Yaş Öğrenciler İçin Tenis: Çocuk programlarına ek olarak sunulan programda, Salini Resort Tenis Kortlarında profesyonel eğitmenler tarafından tenis dersi sunulmaktadır.

Kapalı Grup: Kapalı Grup öğrencilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre tasarlanan eğitim ve sosyal etkinlik programı.

AİLE YANI

Ev sahibi bir aile ile yaşamak, Malta yaşam tarzını ilk elden yaşarken, en doğal ortamlarda – evde ekstra İngilizce pratik yapma avantajından yararlanmanız anlamına gelir. Ev sahibi ailelerimiz, uygun, sıcak ve rahat bir ortamda ağırlanmanızı sağlamak için personelimiz tarafından özenle seçilir. Ev sahibi ailelerin çoğu, ESE okul binalarına yürüme mesafesindedir ve paketinizin bir parçası olarak kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

REZİDANSLAR

ESE Residence (B&B): ESE okul binasında bulunan ESE Residence, rahatlığı otel tarzı konaklamanın lüksüyle birleştirir. Olanaklar arasında ikiz veya çift kişilik yataklı ve en-suite banyolu 19 modern oda, TV, telefon, ücretsiz kablosuz internet ve klima bulunmaktadır. Bir oda ise ayrıca tekerlekli sandalye dostu / engelli erişimine uygundur. Kahvaltı dahildir ve okulun zemin katındaki ESE bünyesindeki kafeteryada servis edilir.

ESE Whitehouse Economy Residence (Self-Catering): Whitehouse Economy Residence, ESE okulunun karşısında yer almaktadır. Whitehouse, tek kişilik, iki yataklı ve üç kişilik odalar ve özel banyo ile uygun fiyatlı bir seçenek sunar. Diğer özellikler arasında ücretsiz wi-fi ve ortak bir mutfak bulunmaktadır.

DAİRELER

ESE Self-Catering Daireler: Bir daireyi sizin gibi diğer uluslararası dil öğrencileriyle paylaşmak ve bir bağımsızlık duygusu yaşamak istiyorsanız, ESE tarafından işletilen mutfaklı dairelerimizden birinde tek kişilik veya paylaşımlı odalar seçebilirsiniz: Valley View (Ekonomi), Central (Superior) , Tamarisk (Superior), Claret (Superior +) ve Astolat (Superior +) Daireleri. Tüm daireler klimalıdır ve okula rahat bir yürüme mesafesinde iyi bir konuma sahiptir. Ücretsiz wi-fi mevcuttur. Haftalık hizmetçi servisi ve nevresim değişimi de dahildir.

OTELLER

Bütçenize bağlı olarak, ESE’ye ait olan ve işletilen otellerimizden birini rezerve etmeyi seçebilirsiniz. Hepsi ESE okulundan rahat bir uzaklıkta bulunur ve yüksek hizmet standartları sunar.

4 Yıldızlı Salini Resort: 4 yıldızlı Salini Resort, Malta’nın kuzeyinde, ESE ana okulundan araba veya servisle sadece 10-15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Salini Resort, deniz veya kır manzaralı 237 oda ve kafeterya gibi çok çeşitli olanaklara sahiptir. Üç restoran, bar, büyük salon ve yemek alanları, jakuzili ve buhar odalı ısıtmalı kapalı havuz, iki açık yüzme havuzu, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış spor salonu ve 2 tenis kortu.

George Urban Butik Otel: George Urban Boutique Hotel, ESE okulunun hemen karşısında bulunan 4 yıldızlı modern bir butik oteldir. Kapalı bir spa ve yüzme havuzlu ve deniz manzaralı güzel bir çatı terası sunmaktadır. Odalar LCD TV, iPod yuvası ve mini bar ile donatılmıştır. Lobi alanında internet erişimi mevcuttur.

Number 11 Urban Hotel: Yepyeni Number 11 Urban Hotel, ESE ana okul binasının hemen yanında bulunan 3 yıldızlı seçkin bir oteldir ve konforlu ve uygun fiyatlı bir konaklama sunar. Üç ve dört kişilik odalara sahip 93 oda, çatı katı yüzme havuzu, tesis içi restoran, otopark olanakları ve engelli erişimi bulunmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c014a59db95 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c014a59db95 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c014a59db95 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c014a59db95 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c014a5a18b0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c014a5a18b0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c014a5a18b0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c014a5a18b0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c014a5a5674 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c014a5a5674 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c014a5a5674 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c014a5a5674 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c014a673e4f a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c014a673e4f a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c014a673e4f a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c014a673e4f a:hover{ color: #ffffff; }