Canadian College of English Language (CCEL), Kanada’nın Vancouver şehir merkezinde yer alan bir dil okuludur. 1991 yılında kurulan CCEL, bağlı olduğu Özel Canadian College ile aynı kampüste hizmet vermektedir.

CCEL, beraber çalıştığı donanımlı personelinin hizmetlerinden her zaman gurur duymaktadır.

Çalışanlarını her zaman yüksek donanımlı, açık fikirli, kurumsallık kültürüne sahip ve uzlaşmacı uzmanlardan seçmektedir.

2020 Ocak verilerine göre 94.758 mezunu olan Canadian College of English Language School’u öğrencilerin tercih nedenlerinden birisi de okulun kolej bölümlerinin olması ve öğrencilerine doğrudan yüksek öğretime geçiş şansı vermesidir.

CCEL, İngilizce yetkinliğinizi geliştirmek üzere tasarlanmış haftalık 18, 28 ve 38 derslik web tabanlı eğitim programlarını öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre düzenliyor.

Okulda öğrenciler Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce ve iş İngilizcesinin yanı sıra IELTS sınav hazırlığına yönelik çalışmalar yapabiliyorlar.

Kanada’da Kolej ve Üniversite eğitimi almak öğrenciler için de ayrıca Pathway eğitimi veriliyor. Pathway programı sayesinde öğrencilerin herhangi bir uluslararası sınava (IELTS, TOEFL vb,) girmelerine gerek kalmıyor.

Dünya’daki en iyi eğitim merkezlerinden biri olarak bilinen Vancouver, İngilizce öğrenmek için mükemmel bir seçimdir. Vancouver 2 milyonun üzerinde nüfusuyla batı Kanada’nın en kalabalık ve ülkenin üçüncü büyük metropolüdür. Son 30 yıl içerisindeki göçün etkisiyle, kentin kültürel çeşitliliği artmış ve kozmopolit bir yapıya kavuşmuştur.

Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kenttir. Şehir merkezinin nüfusu 2011 sayımlarına göre 603.000, metropolitan alan nüfusu ise 2.400.000’dir. 2016 yılında 2.463.431 nüfusa sahipti ve bu nüfus Vancouver’ı Kanada’nın 3. büyük metropolü yapmaktadır. Vancouver, kilometrekare başına 5.400’den fazla kişi ile Kanada’daki en yüksek nüfus yoğunluğuna sahiptir.

Vancouver nadiren sıfırın altındaki sıcaklıkları görür. Eğer programlarımıza kışın katılıyorsanız, soğuk havalar için hazırlıklı gelmelisiniz. Ortalama olarak, 4-5 gün sıfırın altında kalır. Eğer programlarımıza yazın katılıyorsanız, mayonuzu ve sandaletlerinizi getirin!

Downtown Vancouver’daki okulumuz CCEL, Alberni Caddesi üzerindedir. Cadde boyunca pek çok gözde mağaza zinciri, popüler restoranlar ve oteller mevcuttur. Kampüsümüz sınıflar, ofisler, eh! restaurant ve güneşli bir terası içermektedir. Kampüs dışında, okulumuza yürüme mesafesinde bir de öğrenci yurdumuz vardır.

Vancouver, Kanada’nın batısında bulunan Britanya Kolumbiyası eyaletinde bir liman şehirdir. Batı Kanada’nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük metropolüdür.

Okulumuz

Sınıflar 2., 3. ve 4. kattadır. Ofislerimiz 4. ve teras bahçemiz 5. katta bulunmaktadır.

Derslik

Yüksek hızlı internet ile donatılan modern sınıflarımızda, öğrenciler yüksek çözünürlüklü ekranları ve diğer elektronik cihazları rahatça kullanabilmeleri için dizayn edilmiştir.

eh! Restaurant

eh! restaurant, dersleriniz sonrası yemek yemek, bir şeyler içmek ve sosyalleşmek için harika bir yerdir. Eh! restaurant öğrencilerimize sağladığı indirimlerin yanı sıra; ücretsiz katılımlı, haftalık konuşma grupları ile de sizleri çağırıyor.

Ofisler

Dördüncü kattaki ofisimizde; konuksever personelimiz öğrenimiz boyunca sizlere yardımcı olmak için her daim oradadır.

Teras Alanı

Okulumuzun terası; öğrencilerimizin öğle yemeklerini yedikleri, yaz mevsiminde barbekü düzenledikleri, masa tenisi, yoga ve dans derslerine katılabildikleri açık bir alandır.

Öğrenci Yurdu

Downtown Vancouver’ daki öğrenci yurdumuz, Stanley Park’ a yalnızca birkaç blok uzaklıkta; uygun fiyatlı restoranlara, barlara ve CCEL’e yürüme mesafesindedir.

Etkinlik merkezimiz olan 3. katımızı ziyaret edin. Orada yeni dostluklar kurabilir ve günlük aktivitelere katılabilirsiniz. Etkinlik koordinatörümüzün listesinde sizin ilgileneceğiniz bir aktivite mutlaka vardır.

Her hafta kentte pek çok ücretsiz etkinlikler bulunmaktadır. Ayrıca popüler yerlere gezilere, barlar ve restoranlardaki sosyal etkinliklere de katılabilirsiniz. Ve haftalık konuşma kulübümüze de, sizleri bekliyoruz.

Eğitici aktiviteler:

Yerel iş turları: Lululemon fikrinin ortaya atıldığı, Greenpeace’in küresel anlamda büyüdüğü Vancouver’daki girişim hikayelerine tanık olun.

Yaşlılar merkezini ziyaret: Yaşlı insanların her zaman gençlere anlatacakları bir öyküleri vardır.

Konuşma Kulübü: Bu bir saatlik derste, çok geniş bir yelpazedeki herhangi bir konuda söz alıp konuşabilir, İngilizce pratiği yapma imkanı bulabilirsiniz.

Kültür ve Aktif Yaşam:

Go-Kart: Sakın etkinlik koordinatörümüzle yarışmayın, çünkü hep o kazanıyorJ.

Dans Dersleri: Profesyonel dans eğitmeninden serbest Hip Hop dersi alın, hem de CCEL’de!

Kartopu Savaşı: Rocky, Grouse veya Whistler dağlarında kartopu oynayın, iyice yorulduktan sonra sıcak çikolata için.

SMRT İNGİLİZCE ÖĞRENİM PROGRAMI

Smrt öğrenim programı, uzman eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerimiz için özgün bir içerikle üretildi. İngilizce’nin tüm konularında, internet ortamında geniş bir eğitim olanağı sağlamaktadır.

İngilizce Yabancı Dil Eğitimi için hazırlanan ders kitaplarının çoğu, öğrencilerin ve öğretmenlerin dinamizmine ayak uyduramamaktadır. Böylece maalesef bu materyaller hazırlanırken, güncelliği yakalayamamış akademisyenlerden faydalanılmaktadır.

İşte SMRT Platformu, bu ihtiyacı karşılamak için geliştirildi. Hem CCEL LIVE hem de eğitim materyalinin harmanlandığı Smrt Platformu ile en modern eğitim yöntemleriyle İngilizce öğren.

Dünyanın her bir yanından, binlerce öğrenci ve öğretmenleri liselerde, kolejlerinde ve üniversitelerinde Smrt’ı tercih ediyorlar.

Smrt İngilizce platformu içerisindeki ilerlemeniz; testler, sınavlar ve de derslere katılımınız ölçüsünde değerlendirecektir.

CCEL LIVE

Bazen yaşanan zorluklar kendimizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için bize zaman verir ve çeşitli imkanlar sunar. Bizler de Canadian College Dil Okulu olarak olarak gerçek sınıflarımızı online ortamda tüm dünyadan öğrencilerle buluşturuyoruz. Kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek isteyen tüm öğrenciler CCEL Live sınıflarına katılabiliyorlar. Özgün müfredatımız ile 10 yılı aşkın süredir yürüttüğümüz bu sistemin içerisinde sen de yerini al. Kaliteli İngilizce eğitimini doğrudan Kanadalı öğretmenlerle deneyimle!

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE KURSU

İngilizceyi en iyi öğrenme yolu, o dili konuşulduğu ülkede öğrenmektir. CCEL’de dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle dostluklar kurup, Kanada’nın en iyi öğretmenleriyle okumanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Süre: İngilizce sertifika programı süresi değişkendir. 7 kur seviyesi arasında ilerlemek genellikle 2 ay sürmektedir. Programa kayıt sonrası öğrenciler, başlangıç seviyelerini belirlemek için bir testte tâbidirler. Öğrenciler üniversite, kolej ya da İngilizce dil sınavı öncesi genellikle 12, 24, 36 ya da 48 haftalık kurslarda okumaktadırlar.

İngilizce Seviyeleri: İngilizce 110’dan İngilizce 145’e kadar, 7 temel düzey bulunmaktadır. Her bir seviyeyi tamamlamak yaklaşık 2 ay sürmektedir.

ÜNİVERSİTE VE KOLEJ HAZIRLIK (UNIVERSITY PATHWAY)

Çalışan Destek Programı (EAP) Hazırlık programını tamamladıktan sonra, pek çok Kanada Üniversitesine girebilirsiniz. Öğrencilerden TOEFL ya da IELTS sınavları aranmaz.

Şartlı Kabul

Üniversite hazırlık programımızı tamamlayan öğrenciler, İngilizce dil yeterlilik gereksinimlerini karşılayacak düzeydedirler. Bununla beraber, öğrenciler partner üniversitelerimize, tüm akademik destekleyici belgelerle ayrıca başvuru yapmalıdırlar. Bu süreçte Canadian College of English Language uzman çalışanları size yardımcı olacaklardır. Üniversite hazırlık programımıza dair olan bazı partner okullar, düşük dil seviyesine sahip öğrencileri de kabul etmektedirler.

İngilizce Seviye Gereksinimi

ENGL140 kursuna kabul edilebilmeniz için, ENGL125 kursunu geçmiş olmanız yada ENGL130 kursunun sınavından %60 ‘ın üzerinde başarı göstermeniz gerekmektedir. Öğrenciler IELTS 5.5 skoru ile de geçiş yapılabilmektedir. Ayrıca ENGL145 kursunu almak için, ENGL140 kursunu başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir.

SINAV HAZIRLIK

IELTS, TOEFL ve TOEIC sınav hazırlık

Kurs İçeriği

Bilgisayar tabanlı IELTS’a odaklı eğitim.

Her dört bölüm için deneme sınavları.

Konuşma bölümü sınavını kaydederek tekrar değerlendirebilmek.

IELTS’in resmi deneme sınavları ve geribildirim raporları.

IELTS’in kendi resmi hazırlık araçlarına ve çevrimiçi ders çalışma ortamına erişim.

Sınavda odaklanmanızı, konsantrasyonunuzu artırmayı ve zihnizi rahatlatmayı sağlamak için farkındalık çalışmaları.

İngilizce Seviye Gereksinimi

Öğrencilerin ENGL120 seviyesi için IELTS120 yada TOEFL120; ENGL125 seviyesi için IELTS125 ya da TOEFL125 düzeyinde olması gerekmektedir.

CCEL, IDP IELTS’in resmi başvuru merkezidir.

İŞ İNGİLİZCESİ

İş İngilizcesi Programı, öğrencilerin sunum yapma, yazma ve okuma becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır. İngilizce konuşulan bir iş ortamında iletişim kurmak için, Kanada’daki iş vakaları konu edinilmektedir.

Kurs İçeriği

İş İngilizcesi, yeteneklerini geliştirmek isteyen yetişkin öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Öğretmenlerin işle ilgili nitelikleri ve profesyonellerle çalışırken ki deneyimleri vardır. Bizim uluslararası profesyonel grubumuza katıl ve İngilizce’ nizi geliştirin.

Süre

İş İngilizcesi programı 12 hafta sürelidir ve CCEL öğrencilerin en az 8 hafta katılmalarını önerilir. Programa kayıt olduktan sonra, öğrenciler giriş seviyelerini belirlemek için bir teste tābidir. Programa katılan öğrenciler, genellikle kısa süreli hızlandırılmış İngilizce kurslarını tercih etmektedir; ancak uzun süreli bir eğitim almakta mümkündür.

İngilizce Seviye Gereksinimi

İş İngilizcesi 120 almak için, öğrencilerin ENGL120 seviyesini tamamlamış olmaları gerekir. İş İngilizcesi 125 içinse ENGL125 seviyesini tamamlamış olmaları gerekir. Bir seviyeyi tamamlamak ortalama iki ay sürmektedir.

AİLE YANI

Kanada kültürünü ve yaşam tarzını, Kanadalı bir aile ile yaşayarak öğrenin. Aile yanı konaklama programı; Vancouver’da eğlenceli, güvenli ve ekonomik bir konaklama imkanı sağlar.

Aile yanı konaklama seçenekleri:

Öğrenciler, tek kişilik paylaşımlı banyolu ya da özel banyolu odalarda konaklayabilirler. Aile yanı konaklama programında öğrencilere; hafta içi iki öğün, hafta sonu ise üç öğün yemek verilmektedir. Aynı ev içerisinde başka bir öğrenci varsa, farklı bir dil konuşan ülkeden seçilmektedir. Okulumuz tarafından ailerimiz özenle seçilmektedir. Öğrencilerin özel bir durumla beslenme (dini, diyet, alerjik vb. ) özen gösterilmektedir. Kanada kültürünü tanımak ve İngilizcenizi ilerletmek için aile yanı konaklama programı iyi bir fırsat sunmaktadır.

Aile yanı konaklama programına seçilen aileler, genellikle West Vancouver ve North Vancouver ‘da yaşamaktadır. Ailelerimiz güvenli, kent içi ulaşımı kolay, huzurlu bir çevrede sizleri bekliyor. Vancouver’da gelişmiş bir kent içi ulaşım vardır. Canadian College’dan evinize kolaylıkla erişebilirsiniz.

Havalananı Karşılama Hizmeti: Eğer öğrenci talep ederse, Canadian College yetkilisi, öğrenciyi havalanında karşılayabilir ve konakladığı aileye transfer hizmetini sağlayabilir.

ÖĞRENCİ YURDU

Downtown Vancouver’ daki öğrenci yurdumuz okulumuza yalnızca 15 dakikalık yürüme mesafesindedir ve ayrıca dünyanın her yerinden gelen diğer öğrencilerle de tanışmak için harika bir yerdir. Bu yüzden öğrencilerimiz genelde yurdumuzu tercih etmektedirler. Yurdumuz tümüyle mobilyalıdır. Tek kişilik, iki kişilik ve stüdyo apartman seçenekleri mevcuttur.

Öğrenci yurdumuzun özellikleri:

Kablosuz internet ve Neflix üyeliği,

Tam donanımlı mutfak,

Çamaşırhane,

Aydınlık ve ferah odalar,

Downtown Vancouver, Stanley Park yanında,

Alışveriş merkezleri ve restoranlar yürüme mesafesindedir,

Güler Yüzlü ve Bilgili Personel.

Öğrenci yurdumuzun konumu: Daireler Robson caddesi üzerinde ve dünyaca ünlü Stanley Park’a yakındır. Çevresinde restaurantlar, alışveriş merkezleri ve moda giyim mağazaları mevcuttur.

Kampüs Restoranı: Öğrenci yurdumuzda 3 aydan fazla konaklayan öğrenciler için, eh! Restoran’da Pazartesi’ den Cuma’ya, sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği verilmektedir. (Bu kampanyadan yararlanmak için, öğrenciler 3 aylık konaklama ücretlerini peşin ödemelilerdir.).

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642267f0aa78 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642267f0aa78 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642267f0aa78 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642267f0aa78 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642267f0e085 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642267f0e085 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642267f0e085 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642267f0e085 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642267f112da .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642267f112da .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642267f112da .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642267f112da .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642267f8a627 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642267f8a627 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642267f8a627 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642267f8a627 a:hover{ color: #ffffff; }