LSC (Language Studies Canada) adı altında kurulmuş olan okul, 2011 yılında EC ile birleşmiş ve EC Toronto dil okulu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. EC dil okullarının dünyanın birçok yerinde şubeleri de bulunmaktadır. Samimi, geniş ve modern atmosferi ile EC Toronto dil okulu, Kanada’nın en güçlü finansal sermayesine sahip en büyük şehrinde yer almaktadır. Bu çok kültürlü merkez; sanatı, müzik ve spor faaliyetleri, müzeleri ve çok daha fazlasını içinde barındıran eşsiz semt ve bölgelerden oluşur.

Okul binası, dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Caddesi’ne çok yakın mesafede, şehrin merkezi olan Eglinton Avenue’da bulunmaktadır.

Modern ve teknolojik sınıflarla donatılmıştır. Okulun bulunduğu bölgede yüzme havuzları, tenis kortları, butik, mağaza ve restoranlar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile okuldan Toronto’nun her yerine kolayca erişilebilir. EC Toronto dil okulu kişiselleştirilmiş öğrenme programı uygular. Bu program öğrencilerin İngilizcelerinin gelişmesine büyük katkı sağlar.

Toronto Kanada’nın en büyük şehri olmanın yanı sıra finansal başkenti olarak da adlandırılabilir. Bu çok kültürlü şehirde benzersiz mahalleler insanların rahat yaşamaları adına her şeye sahiptirler.

EC Toronto şehrin tam ortasındaki konumuyla göz dolduran, ferah ve modern bir dil okuludur.

Modern olanakları ve büyük sınıfları sayesinde Toronto’nun en çok öğrenci alan dil okullarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Profesyonel eğitim kadrosu, samimi personelleriyle öğrencilerine kaliteli bir eğitimin yanında oldukça keyifli bir eğitim süreci sunan okul sayesinde Toronto’daki dil eğitimi öğrenciler için unutulmaz bir deneyim halini almaktadır. Öğretim yöntemleri 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Okulda 22 tam donanımlı sınıf, akıllı yazı tahtaları, ücretsiz wi-fi hizmeti, öğrenci salonu, kütüphane, bilgisayar odası, kafeterya, mutfak, bireysel çalışma odası bulunmaktadır. Kanada dil okulu olarak seçkin bir yere sahip olan EC Toronto’da sınıf mevcutları en fazla 15 kişiliktir.

 

 • Tam donanımlı, akıllı tahtası olan donanımlı 22 farklı sınıf
 • 29 PC bulunan Bilgisayar odası
 • Öğrenci çalışma odası
 • Öğrenci Salonu
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Mutfak Alanı
 • Kafeterya
 • Kütüphane

EC Toronto School dil eğitimi programına dâhil olan öğrencilerine eğlenceli, şehri keşfedebileceği ve İngilizce pratiği yaparak iletişim becerilerini ileri seviyeye taşıyabileceği ücretli ve ücretsiz olarak düzenlenen aktivite programlar sunmaktadır. Aşağıda Toronto şubesinde düzenlenen etkinlik & aktivite programı örneğini bulabilirsiniz.

 

 • Hoş geldin etkinliği
 • Bowling
 • Ottawa gezisi
 • Hokey oyunu izleme
 • Quebec City, Niagara Şelalesi, Chicago, Detroit, Montreal gezisi
 • Maple Syrup Farm Gezisi
 • Snow Valley
 • University of Toronto turu
 • Workshop (Telaffuz, konuşma, dinleme, okuma, gramer vb. yönelik)
 • New York şehir turu

EC Toronto dil okulunun öğrencilerine birçok farklı seçenekte kurs imkânı sağlar. Bu kurslar yıl boyunca sürekli tekrarlayan gruplarla açılmaktadır.

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kursları genel, yarı-yoğun ve yoğun olmak üzere ayrılır. Haftada 25-30 ders olarak programlanmıştır. İngilizceyi pratik olarak anlamayı ve akıcı konuşmayı hedeflemektedir. Kurs programında konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi dört iletişim becerisinin en iyi şekilde uygulanması için gereken eğitimler bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda birebir İngilizce dersleri de düzenlenmektedir.

Akademik kurs, sunum hazırlama, ders dinleme, etkili not alma ve ödev hazırlama gibi programlara odaklıdır. Akademik düzeyde İngilizce seviyesini gözle görülür şekilde yükseltir.

İş İngilizcesi Kursları

İş hayatında uluslararası alanda başarılı olabilmek için planlanan kurslardır. Eğitim alınan alanda yabancı dil kullanımının hızlıca ilerlemesine yönelik akıcı ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programdır. İş İngilizcesi kursları genel İngilizce dersleri ile birlikte verilir.

Global kariyer geliştirme İngilizcesi de bu alanda verilen kurslar arasındadır. Dil öğrenirken temel iş becerilerini dil ile aktif kullanabilmek ve gerçek mesleki deneyim basamakları üzerinde ilerleyen bir kurs sistemidir. Profesyonel başarı için sağlam bir İngilizce temeli sağlayan programdır. Uluslararası iş insanları ile bir araya gelinir. Öğrenciler program sonunda temel mesleki becerileri ile İngilizceyi aktif olarak kullanabilir duruma gelirler.

IELTS/TOEFL/TOEIC/CAE Sınavlarına Hazırlık Kursları

Bu kurs programları dünyada popüler olan sınavları geçmek veya üniversiteye girmek için planlanmış kurslardır. Kurs boyunca sınavlarda kullanılan soru teknikleri ile okuduğunu anlama ve konuşma becerisi yoğun deneme sınavları ile desteklenir.

Akademik İngilizce

Bu kurs, Kanada’daki üniversitede okumak isteyen ancak ihtiyaç duyulan İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler içindir. Üniversite programı, bir Kanada üniversitesine girmek için gerekli seviyeye çıkarır. Okulun birlikte çalıştığı birçok ortak üniversite vardır. Öğrenciler bu üniversitelerden birini seçtiğinde TOEFL veya IELTS sınavına girmeden kabul edilmektedir

-Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

-Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

-Yaz Yurdu/Rezidans

Bu konaklama seçeneği sadece yaz aylarında belirli tarihler arasında kullanılabilmektedir. Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642265e2ef4f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642265e2ef4f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642265e2ef4f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642265e2ef4f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642265e3151b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642265e3151b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642265e3151b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642265e3151b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642265e33596 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642265e33596 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642265e33596 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642265e33596 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642265eb91af a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642265eb91af a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642265eb91af a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642265eb91af a:hover{ color: #ffffff; }