LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.
Şehrin kalbinde yer alan LSI Zürih Dil Okulu gölü kenarında yer alan modernize edilmiş binasında Almanca eğitiminin yanısıra mükemmel bir doğa manzarasını da beraberinde sunmaktadır. Okul üç katlı, yenilenmiş tarihi bir binada bulunmaktadır. Okulumuzda, Zertifikat Deutsch gibi çeşitli Almanca sınav kursları ve daha genel Almanca dil programları sunulmaktadır. LSI Zürih öğrencilerine sunduğu “Student Benefit Card” ile yemekte, müzelerde, tiyatrolarda indirim avantajları sağlamaktadır.
İsviçre’nin Zürih kenti, Avrupa’nın tam kalbinde ideal bir konumdadır. Şehrin canlı ve resmedilmeye değer tarihi merkezi ise Limmat Nehri kolları üzerine kuruludur. 500’ün üzerinde bar, gece kulübü, ve açık hava kafeleri yerli halk ve ziyaretçiler için ideal buluşma imkânı sağlar. Zürih ziyaretçilerine geniş bir müze yelpazesi, tiyatro, ve büyük övgülere konu olan opera evi gibi seçenekleri sunmaktadır. Spor tutkunları da hiçbir şeyden mahrum kalmamaktadır. Zürih güzel tarihi binaları, geniş caddeleri ve capcanlı hayatı ile İsviçre’de dil öğrenmek için en mükemmel yerlerden birisidir.

LSI Zürih şubesi, Zürih Gölü’ne yalnızca 5 dakika uzaklıktaki ünlü Seefeld bölgesinde yer alır ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Etrafında çok yakın iki metro durağı bulunmaktadır. Bu özelliğiyle Zürih’i keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Şehrin merkezine yakın bir yerde bulunan LSI Zürih, değişik ve zarif yerleşimleri keşfetmek için ideal bir bölgededir. LSI Zürih, dünyanın belki de en saf ve çok yönlü bu şehrini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır. İsviçre’de yer alan Zürih; Avrupa’nın tam kalbinde, Limmat nehrinin kıyılarındaki tarihi şehir merkeziyle göz alıcı bir şehirdir.

9 modern geniş sınıf, maksimum sınıf mevcudu 12, interaktif beyaz tahtalar, tüm sınıflarda televizyon, ısıtıcı vebol doğal ışık, interaktif dersler.
Öğrenci kullanımı için mikrodalga fırın, otomatik içecek makinesi, kahve makinesi, ücretsiz su, kahve ve Almanca günlük gazete, kafeterya.
Ücretsiz internet erişimi sunan bir bilgisayar odası, sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, zengin bir kütüphane.
Bekleme odası, öğrenci destek masası, öğrenci dinlenme salonu, televizyon odası, fotokopi makinası, öğrenci kullanımı için yazıcı.
İsviçre Turizm Ofisi tarafından hazırlanan, görülecek yerler ve yapılacak geziler hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir kahve odası.

LSI Zürih aktivite programı, uluslararası öğrencilerimizin bütün ilgi alanlarını kapsamayı amaçlamaktadır. LSI Zürih’in, öğrencilerine sunduğu boş zamanlarını değerlendirebilecekleri çeşitli aktivite ve gezilerden oluşan aktivitelerden bazıları ise; yüzme, sal, kayak, müze ziyaretleri, şehir içinde yürüyüş turları, barbekü partileri, TV stüdyolarına turlar şeklindedir. LSI Zürih, gölde manzaralı bir sandal gezisinden, Ağustosta düzenlenen Avrupa’nın en büyük tekno partisi “Street Parade”e kadar herkese uygun seçenekler sunmaktadır. Kış aylarında kayak ve buz pateni ve yaz aylarında yüzme ve yelkenle denize açılma aktiviteleri de yapılmaktadır Ayrıca dağlara ya da Avusturya, Fransa, Almanya ve İtalya gibi çevre ülkelere hafta sonu düzenlenen geziler de oldukça popülerdir.
İçinde birçok müzeye, tiyatroya ve opera binasına sahip olan Zürih spor tutkunları için aktivite dolu bir şehirdir. Yürüyüş, rafting, kayak, snowboard ve dağ bisikleti gibi pek çok faaliyetleri de vardır.
Schoggifabrik Çikolata Fabrikası: Zürih’ten trenle yaklaşık bir saat uzaklıkta, dağların arasında, inek çanlarının çınlayıp kazanların fokurdadığı büyülü bir yer olan Schoggifabrik Çikolata Fabrikası’na geziler düzenlenmektedir.
Açık Hava Sineması: Sıcak bir yaz gününün sonunda rahatlamak için, göl başına gidebilir, seyyar büfelerden yiyecek bir şeyler alabilirsiniz, güneşin batışını izledikten sonra da diğer öğrenciler ve öğretmenlerinizle yıldızların altında bir film izleyebilirsiniz.
Tekno Sevenler İçin Cadde Gösterisi: Ağustos’un ikinci haftası boyunca, Zürih’in Arnavut kaldırımlı sokakları tekno müzikle çınlarken, sayıları 1 milyonu bulan rave müzik tutkunları gölün kuzey kıyısını turlayan sevgi kamyonlarını takip eder. Parti Cuma akşamı başlar ve Pazar gününe kadar sürer. Kulak tıkacı getirmenizi öneririz.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Goethe – Zertifikat BI (ZD): Haftada 30 ders 12 haftalık kurs. Goethe – Zertifikat B1 (Zertifikat Deutsch), gündelik Almancayı iyi biçimde bildiğini ve Almancada gündelik iletişimlerde karşısına çıkan zorluklarla baş edebileceğini kanıtlayan öğrencilere verilmektedir. Zertifikat Deutsch, temel dil bilginizi ve her 4 beceride de (Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma) iletişim kurma yeteneğinizi test eden orta seviye sınavıdır. Bir Alman üniversitesine ya da teknik okuluna girebilmek veya mesleki nedenlerle Almanca yeterliliğini kanıtlamak için kullanılan ve yaygın olarak bilinen bu sertifika, neredeyse evrensel olarak kabul görmektedir. LSI kursu sizi itina ile sınava hazırlamakta ve Almancanızı her alanda geliştirmektedir. Kursa giriş koşulu, okul düzeyinde Almanca bilgisidir.

Goethe Zertifikat B2: Haftada 30 ders 12 haftalık kurs. Goethe Zertifikat (GZ) ilk ileri düzey Almanca sınavdır. Bu sınavı başarmak, Almancayı çok iyi bir standartta anladığınızı ve standart Almancanın yanında çeşitli lehçeleri de kavradığınızı gösterir. Yazılı anlatım becerileriniz konuşma becerileri kadar iyi olmakta ve bu yüzden birçok üniversite ve meslek okulu bu sınavı resmi giriş şartı olarak kabul etmektedir. GZ, adayın, çeşitli iş ve sosyal durumlarda Almancayı kullanmasını test eder. LSI hazırlık kursu size dil hakkında geniş bir bilgi verecek ve gerekli özel sınav tekniklerinizi geliştirmenizde size yardımcı olacaktır.

Kulüp 40+: LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

Dil öğrenirken, gittiğiniz ülkeyi ve o ülkenin insanlarını da tanımanız gerekir. Tüm LSI dil merkezleri; aile yanı, öğrenci evi, öğrenci yurdu, pansiyon veya otel gibi çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır.
AİLE YANI
Özenle seçilmiş ailelerimiz kaldığınız ülkedeki hayatın nasıl olduğunu öğrenmenizi sağlayarak, arkadaş canlısı ve rahat ortamlar sunar. Birçok öğrencimiz yıllar sonra bile yanlarında kaldıkları ailelerle görüşmeyi sürdürüyorlar.

ÖĞRENCİ EVLERİ
Dünyanın birçok yerinden arkadaş edinebileceğiniz öğrenci evi ve yurtlarında tek veya çift kişilik odalar mevcuttur. Banyolar ortaktır, odalar düzenli bir şekilde temizlenir, çarşaflar haftada bir değiştirilir. Yiyecek ve içecek düzenlemeleri farklıdır ama birçok yerde kahvaltı verilir.

PANSİYON
Otellerden daha ekonomik olan pansiyonlar daha sınırlı hizmet sunar. Haftalık hizmetçi servisi sağlanır ve bazı pansiyonlar mutfak tesislerine sahiptir.

OTEL
LSI dil okulu, okula yakın yerlerde değişik türlerde oteller sunar ve seçilen otele rezervasyon yapabilmektedir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642263a58ea1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642263a58ea1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642263a58ea1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642263a58ea1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642263a5afaf .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642263a5afaf .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642263a5afaf .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642263a5afaf .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642263a5d0e5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642263a5d0e5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642263a5d0e5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642263a5d0e5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642263aea45a a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642263aea45a a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642263aea45a a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642263aea45a a:hover{ color: #ffffff; }