Kaplan International Languages Alpadia dil okulları Montreux, Berlin, Freiburg ve Lyon’da yıl boyunca Fransızca ve Almanca dil kurslarının yanı sıra Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çocuklar, gençler için yaz İngilizce, Fransızca ve Almanca kursları sunmaktadır.Kaplan, eğitim alanında 80 yıllık tecrübesi ile dünyanın en büyük İngilizce okulları ağıdır ve her yıl 150’den fazla milletten 50.000 öğrenci almaktadır. Halen Alpadia Dil Okulları ile ortaklığı sayesinde Fransızca ve Almanca kursları da verilmektedir.

Alpadia dil okulu 20 yılı aşkın bir süredir merkezi Montrö, İsviçre’de bulunan lider bir İsviçre dil eğitim grubudur. Alpadia dil okulları, Her yıl dünyanın dört bir yanından 6.000’den fazla öğrenciyi ağırlamaktadırlar. Alpadia okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler: Accet, English UK, Language Canada, Eaquals, Qualite FLE, Souffle, The Private School Register, Swiss Schools, Work Abroad, Wysetc, ALTO, AVDEP, CSN, Dekra, FADAF, ICC Languages, Swiss Quality, Switzerland Tourism, British Council, TELC, TELC Hochschedule’dir. Tüm kurs seviyelerimiz Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesini (CEFR) izlemektedir. Öğretim etkileşimli ve eğlencelidir, öğrenciler iletişim becerilerini olabildiğince kullanmaya teşvik edilirler.

Alpadia Montreux Dil Okulu: İsviçre Riviera’sının incisi Cenevre Gölünün kıyısında Fransızca öğrenebilirsiniz. Alpadia Montreux Dil Okulu, Fransızcayı iyi bir şekilde odaklanarak detaylıca öğrenebilmek için en mükemmel yerdir.  Çünkü yüksek kaliteli eğitim ile eğlenceli ve etkili sistem sayesinde kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunulur. Ayrıca, Alpadia Montreux’un kapasitesi, öğrencilerin hepsiyle kişisel olarak ilgilenildiği ve varışlarından ayrıldıkları güne kadar her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olabilmek için küçük tutulmaktadır.

Montrö’nün 2018 istatistiklerine göre nüfusu 25,984’tür. Nüfusun %44’ü İsviçre vatandaşı olmayanlardan oluşmaktadır. Nüfusun neredeyse yarısının yabancı olması ve dört farklı milletin bir arada yaşaması (Fransız, Alman, İtalyan, Romanş), İsviçrelilerin yabancılara arkadaşçıl ve yardımsever yaklaşmalarını salık vermiştir. Montrö’de en az iki dil bilen insan sayısı oldukça fazladır. Çünkü İsviçre’de dolayısıyla Montrö’deki eğitim sisteminde, her öğrencinin okulda kendi anadilinden başka İsviçre’nin resmî dillerinden birini öğrenmesi zorunludur. Montrö halkının %75’inin anadili Fransızca’dır. Fransızca’dan sonraki en yaygın dil %6 oranı ile Almanca’dır. İsviçre’nin 100 yıldan fazla bir süredir savaşlarda tarafsızlık ilkesinden ötürü, Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi bir çok uluslararası uzlaşma ve barış görüşmeleri İsviçre’nin bir kimliği haline gelmiştir. Bu barışçıl, hukuk ve hümanizm ülkesinde Fransızca öğrenmek, huzurlu ve mutlu bir yaşam demektir.

Alpadia Montreux Dil Okulu, şehir merkezinde Cenevre nehrinin kıyısında yer almaktadır. Konaklamanızdan sadece 5 dakikalık yürümeyle otobüs veya tren istasyonlarına ulaşabilir böylece kolaylıkla okula gidebilirsiniz. Cenevre gölündeki Freddie Mercury heykeli gibi çok ilgi gören önemli destinasyonlar, okula çok yakındır.

Montrö; İsviçre’nin Vaud kantonunun Vevey bölgesinde yer almaktadır. Alp dağlarının eteklerinde, muhteşem Cenevre gölünün kuzey kıyısında konumlanmaktadır. Riviera-Pays-d’Enhaut’un merkezinde olması nedeniyle, otobüs, tren, bot veya yürüme ile kolaylıkla her yere ulaşılabilir. Avrupa’nın en yoğun demiryollarına sahip olan İsviçre’de ve dolayısıyla Montrö’de ulaşım çok konforlu ve güvenlidir.

 • Konforlu, modern ve aydınlık sınıflar,
 • Sınıf mevcudu en fazla 12 öğrenci,
 • Kafeterya,
 • Tam donanımlı mutfak,
 • Barbekü yapılabilen geniş teras,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Ücretsiz kütüphane,
 • Öğrenci salonu bulunmaktadır.

Okul, öğrencilerinin her hafta katılabileceği çeşitli aktivite ve gezi programları ile hem Fransızcayı daha hızlı öğrenmelerini hem de zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini amaçlar.Bunların bazılarında;

 • Kaya tırmanışı, yamaç paraşütü ve yelkencilik gibi sayısız doğa etkinliklerine katılabilirsiniz.
 • Dünyanın en büyük kayak tesisi olan “Les Portes du Soleil”‘de kayak, buz kayağı veya karda yürüyüş gibi etkinliklere katılabilirsiniz.
 • Ünlü ortaçağ Château de Chillon Şatosunu ziyaret edebilirsiniz.
 • Geneva gölünde yüz yaşındaki buharlı gemi turuna katılabilirsiniz.
 • Kış mevsiminde muhteşem Noel Pazarı etkinliklerine katılabilirsiniz.
 • Dünyaca ünlü caz müzik festivaline gidebilirsiniz.

Ayrıca Montrö’deki başka bazı etkinlikler;

 • Geneva Otomobil Fuarı,
 • Montreux Komedi Festivali,
 • Polymanga Pop Kültür Festivali,
 • Montreux Volley Masters Dünya Kadınlar Voleybol Turnuvasıdır.

Boş zamanlarınızda;

LAVAUX BAĞLARI: Doğanın içerisinde mavi ve yeşilin buluşma noktası olan harika huzurlu bir yer olan Lavaux Bağları’na uğrayarak yürüyüş yapın.

FREDDİE MERCURY HEYKELİ: Queen grubunun vokalisti olan Freddie Mercury, son albümünü yaptığı Montreaux’de hayatını kaybetmiştir ve Cenevre Gölü’nün kıyısında turistlerin fotoğraf çekildiği bir heykeli yer almaktadır.

CHİLLON ŞATOSU: Bu ihtişamlı kale, Cenevre Gölü’nün kıyısında yer almasından dolayı harika bir görünüme sahiptir ve Montreaux’un en çok turist çeken yerleri arasındadır.

Yoğun 25: Bu programda konuşma pratiğine özellikle önem verilerek sınıf ortamında öğrenme deneyimi sağlanmaktadır. Haftada 25 ders verilmektedir.

Standart 20: Bu program, sınıf ortamında günlük yaşamda kullanılabilen genel Fransızca donanımı kazandırır. Haftada 20 ders verilmektedir.

Premium 30: Bu programda dinamik ve derinlemesine eğitim yaklaşımıyla, Fransızca hem konuşma hem de yazılı iletişim temelinde öğretilir.Haftada 30 ders olup, bu derslerin 25 adedi maksimum 12 öğrencilik sınıflarda Yoğun 25 programı olarak uygulanır. Kalan 5 ders ise azami 6 öğrencilik sınıflarda yazılı iletişim programı uygulanır.

Özel: Bu programda öğrencinin ihtiyaçları çerçevesinde birebir Fransızca eğitimi yapılır. Öğrencinin öğrenmek istediği spesifik konular temelinde eğitim tasarlanır. Tek öğrencilik sınıflarda öğrencinin ihtiyaç duyduğu ders adedi ile eğitim verilir.

Kombi 5 & 10: Standart 20 ve özel programlarının bir arada olduğu programdır. Öğrencinin standart Fransızca eğitimine ek olarak öğrencinin tercihine göre haftada 5 veya 10 özel ders verilir. Haftada 20 ders azami 12 öğrencilik sınıflarda Standart 20 programı verilirken ek olarak haftada 5 veya 10 ders birebir, tek öğrencilik sınıflarda özel ders verilir.

Sınav Hazırlık 30: DELF/DALF ve TCF gibi resmi Fransızca sınavlara hızlı bir şekilde hazırlanmak için tasarlanmış programdır. Haftada 20 ders Standart 20 programı uygulanır. Kalan 10 derste ise mini gruplarda sınav hazırlığı verilir.

Üniversite Yolu (University Pathway): Alpadia Montrö Dil Okulu, yüksek öğrenime giriş için mükemmel Fransızca eğitimi verir. En iyi üniversitelere sahip olan İsviçre’nin eğitim kalitesinin yüksekliği ise küresel anlamda itibar görmektedir. İsviçre’de eğitim almak hem kişisel hem de profesyonel gelişim açısından mükemmel bir tercihtir. Alpadia Montreux Dil Okulunun İsviçre’deki üniversite partnerleri; Finans, iş, Turizm ve Ağırlama Yönetimi ve Sanat & Tasarım alanında lisans eğitimi vermektedir.

AİLE YANI

Aile yanı konaklama; Fransız kültürünü yakından tanımak, akıcı Fransızca konuşmak ve dil eğitiminde hızlıca ilerlemek isteyen öğrencilere önerilir. Yarım pansiyon veya sadece kahvaltı, tek veya çift oda, paylaşımlı mutfak ve paylaşımlı banyo olanakları sunulmaktadır.

ÖĞRENCİ APARTMANI

Montrö’de iki adet seçenek bulunmaktadır. Tek kişilik veya çift kişilik oda. Tüm apartmanlar okula 15 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretsiz internet, televizyon, balkon, çamaşırhane, paylaşımlı banyo ve tam donanımlı mutfak olanakları vardır.

STÜDYO DAİRE

Kişisel özgürlük lüksünü sağlayan stüdyo daireler yürümeyle okula sadece 10 dakika mesafededir. Tam donanımlı mutfak, banyo, televizyon ve internet bağlantısı vardır. Bir stüdyo dairede yalnız yaşayabilir veya kendi ev arkadaşlarınızla beraber konaklayabilirsiniz.

OTEL

Montrö bölgesi sayısız otel ve barbekü seçenekleri sunar. Lüks veya mütevazi odalar, göl kenarı, eski kent veya dağların etekleri gibi her seçenekte otel konaklamaları mevcuttur.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0a575f2366 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a575f2366 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a575f2366 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a575f2366 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a5760239c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a5760239c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a5760239c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a5760239c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a57607e7e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a57607e7e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a57607e7e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a57607e7e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a57695ee4 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a57695ee4 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a57695ee4 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a57695ee4 a:hover{ color: #ffffff; }