Instituto Hispanico de Murcia Dil Okulu (IHDEMU), İspanya’nın en ün kazanmış ve zengin alt yapısına sahip İspanyol Dil Okullarından biridir. Instituto Hispanico de Murcia Dil Okulu, Ağustos ayı 2000 yılında açılmıştır ve 8 Ocak 2001 yılında ilk öğrencinin kaydı yapılmıştır. O günden bugüne, 6000’den fazla öğrencinin kaydı yapılmıştır. 2001 yılındaki 68 öğrenciden, 2017 yılında 1000’den fazla öğrenciye, şu anda 100’den fazla ajans, uluslararası şirketler, üniversiteler ve okullarla iş birliği yaparak büyük başarılar elde etmektedir. Murcia’ya Barselona, Alicante veya Madrid gibi diğer turistik İspanyol merkezlerinden daha az insan geldiğinden, konaklamanız sırasında İngilizce veya diğer dilleri duyma olasılığınız yoktur. Instituto Hispanico İspanyolca Dil Okulu’nun bünyesindeki eğitmenler İspanyolca eğitim konusunda uzmanlardır. Eğitmenlerin tamamının ana dilleri İspanyolcadır. Murcia’da geçirdiğiniz zaman diliminde sizlerle iletişime geçip taleplerinizi yerine getirecek iyi bir kadrosu vardır.

IHDEMU’nun aldığı ödül ve akreditasyonlar ile kazandığı ödüller:

 • CENTRO DE EXAMEN AUTORIZADO SIELE: Siele sınavı yetkili sınav merkezi.
 • Compromiso Calidad Turistico: Commitment Tourism Quality.
 • I.D.E.S.C.U Examination Centre International Diploma in Spanish:İspanyolca Uluslararası Diploma sınavı merkezi.
 • CSN: The College of Southern Nevada tarafından akredite edilmiştir.
 • Eurodisea: Avrupa Bölgeleri Meclisi (Assembly of Regions of Europe (ARE)] tarafından düzenlenen gençlik değişim programıdır.
 • Bildungsurlaub: Bildungsurlaub merkezi olarak tanınmıştır.
 • Fundación Tripartita: Devlet eğitim kurumu.
 • Turlingua Ingles: Turlingua English tarafından tanınmıştır.
 • Gobierno de Espana Ministerio de Empleo y Seguridad Social: İspanya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tanınmıştır.
 • European Union European Social Fund: Avrupa Birliği Avrupa Sosyal Fonu’nun beceri ve meslek yatırımı tarafından tanınmıştır.
 • Customer Satisfaction Excellence Award: 2018 ve 2019 yılında LanguageCourse.Net tarafından müşteri memnuniyeti mükemmellik ödülü almıştır.

Instituto Hispánico de Murcia (IHDEMU), Murcia şehrinin merkezinde yer almaktadır. Karşısında üniversite ve yanında Teatro Circo bulunmaktadır. Katedral, müzeler, barlar ve restoranlar gibi ilgi çekici yerlerle çevrelenmiştir.

Murcia, İspanya‘nın Murcia özerk bölgesinde Murcia ili’nde yer alır ve Murcia Özerk Topluluğu’nun ve Murcia ili’nin başkentidir. Murcia Iberik Yarımadası’nın güney-batısında Segura ırmağının kıyısında kurulmuştur. Kent iklimi tipik Akdeniz iklimidir ve sıcak yazlar, ılık kışlar ve nispeten az ilkbaharda yağışlar vardir. Murcia’nin diğer bazı Iberik yarımadası şehirlerinden uzaklıkları: 396 km Madrid; 82 km Alicante, 145 km Albacete, 219 km Almería ve 279 km Granada. Region of Murcia International Airport (RMU), şehir merkezinden 22 km mesafede bulunmaktadır.

Murcia şehrine ulaşım şehirler arası otobüs ve trenle sağlanmaktadır. Madrid’den Murcia şehrine tren ile ulaşım, dört buçuk saat sürmektedir.

Ücretsiz kablosuz internet,

Murcia bilgi paketi,

Bilgisayar erişimi,

İspanyolca filmler,

7/24 acil destek hattı,

Kütüphane,

Okulumuzda engelliler için WC ve elektrikli rampalar bulunmaktadır.

St. Mary Cathedral: 300 yılda inşa edilen St. Mary Katedrali, şehrin mimari sembolüdür. Katedralin 93 metre yüksekliğindeki çan kulesindeki gözlem güvertesinde şehri tepeden görebilirsiniz. Çan kulesi, İspanya’nın en yüksek ikinci çan kulesidir.

Romea Theater: Adını İspanyol aktör Julian Romea’dan alan Romea Tiyatrosu, İspanya’nın en meşhur tiyatrolarından biridir.

Murcia Üniversitesi Akvaryumu: Çeşitli deniz ve okyanustan getirilen su yaşamı örnekleri hakkında bilgilenebilirsiniz.

Real Casino de Murcia: Şehrin zenginleri tarafından inşa edilmiş ve halen aktif olan bu kulüp, elit ve varlıklı erkeklerin lokalidir. Murcia şehrinin meşhur sembollerinden biridir.

Floridablanca Bahçeleri: Murcia’nın yaz mevsimlerinde şehir sakinlerinin uğrak yeri olan serin bir vahasıdır. Rengarenk çiçek bahçeleri ve yaşlı incir ağaçları ile bir çok gölgelik alana sahiptir. 19. yüzyılın ortalarında açılan bu bahçe, şehrin en eski halk parkı olup, İspanya’da ise kendi türünde ilk olanlardan biridir.

Santa Clara la Real Convent Museum: Halen aktif olan Santa Clara la Real Manastırı, 1300’lü yıllarda inşa kale olarak edilmiştir.

Yoğun Kurs 20: Haftada 20 ders, Sınıfların maksimum öğrenci sayısı 10, Ders saatleri 10:00’dan 13:30’a kadar.

Yoğun Artı Kurs 25: Haftada 25 ders, Sınıfların maksimum öğrenci sayısı 10, Ders saatleri 10:00’dan 14:30’a kadar.

Total Yoğun Program: Murcia’da bir veya iki hafta gibi kısa bir süre kalmak isteyenler için en ideal programdır. Eğitim süresi 1-2 hafta, Haftada 40 adet ders, Seviyeler: Başlangıç, orta, ileri, Ders saatleri talep ve kurumun müsaitliğine göre belirlenir, Yüksek kalite aile yanı konaklama.

ERASMUS İspanyolca Kursu: Uzun sürede yüksek kalitede İspanyolca öğrenmek isteyen ERASMUS öğrencileri ve AU PAIRler için düzenlenmektedir. Kurs süresi 12-40 hafta, Haftada 2 defa 1,5 saatlik dersler, Seviyenize göre sabah ve akşam dersleri, Her sınıfta minimum 5, maksimum 12 öğrenci. Ders materyalleri ücrete dahil değildir.

Uzun süreli İspanyolca kursu: İspanya’da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Kurs süresi 16 haftadan tüm akademik yıla kadar, Haftada 20 ders, Minimum 2, maksimum 10 öğrencilik sınıflar, Ders saatleri 10:00-13:30.

Özel İspanyolca Kursu: Kısa bir sürede kişiye özel ihtiyaçlara göre tasarlanmış bir programdır. Kurs süresi minimum 1 gün, Ders sayısı öğrencinin talebine bağlı, Ders saatleri öğrenci ve okula bağlı.

Bir günlük İspanyolca Workshop: Murcia’da tatil ile eğitimi birleştirmek isteyenler için tasarlanmış bir programdır. Dil eğitimi; İspanya tarihi, konuşma pratiği, dilbilgisi vb. öğrencinin taleplerine göre tasarlanır. Başlama tarihi yıl boyunca herhangi bir gün, Eğitim süresi minimum 1 gün, Ders sayısı öğrencinin talebine göre, Ders ve etkinlik saatleri öğrencinin talebine göre 09:30-20:00 arasında. Ücretsiz günlük aktiviteler dahildir.

Aktivitelerden bazıları;

Yerel bir rehberle Murcia şehir merkezi turu,

Yerel bir restoranda geleneksel tapas pişirme dersi,

Flamenko veya salsa dersi,

Yerel rehber eşliğinde Katedral gezisi,

Segura Nehri kenarında bisiklet turu,

Fotoğraf ve kültürel gymkhana yarışması.

PROFESYONELLER İÇİN İSPANYOLCA

İspanyolca Öğretmeni Eğitimi ELE: Salamanca Üniversitesi, Yabancı dil olarak İspanyolca profesörü Mr. José Luis Vega tarafından geliştirilmiş 95 saat süren bir programdır. 35 saati teorik eğitimdir. 60 saatlik eğitim ise, bir eğitmen gözetiminde, İspanyol öğrencilere İspanyolca dersi vermektir. Eğitim sonunda sertifika verilecektir. IH Murcia, özel bir okul olduğu için verilen sertifika, resmi öğretmen diploması değildir.

İş İspanyolcası: Kurs süresi 1-12 hafta, Haftada 30 ders, B1 seviyesi ve üstü, Sınıftaki maksimum öğrenci sayısı 5, Ders saatleri 10:00-13:30 ve 16:00-18:00 olmak üzere esnek iki seçenektir.

Havacılık Personeli için İspanyolca: Havacılık personeli adayı veya halen çalışanlar için tasarlanmış programdır. Günde 4 ders İspanyolca, 2 ders ise mesleki İspanyolca dersi verilir. Mesleki İspanyolca derslerinde hava durumu, uçuş anonsları, İspanya ve Latin ülkeleri hakkında coğrafi ve kültürel bilgiler vb öğretilir. Kurs süresi 2 hafta, Günde 6, haftada 30 ders, Seviye A2 başlangıç. Bir İspanya firmasında kabin personeli olarak çalışanlar için eğitim ücretsizdir.

A Level Spanish training course:

Cambridge ve Oxford Kurulları için baş denetmenlik tecrübesine sahip kurs yöneticimizin Britanya’nın farklı Sınav Kurullarındaki A Level İspanyolca öğrencilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladığı programdır.

Special Course Spanish + Selectividad (EBAU): İspanya Üniversite Giriş sınavı olan Selectividad’a hazırlık için tasarlanmış programdır.

DELE Sınavı Hazırlık: Haftada 25 ders, Sınıfların maksimum öğrenci sayısı 10, Ders saatleri 10:00’dan 14:30’a kadar.

EĞLENCE VE İSPANYOLCA

İspanyolca ve Golf: Avrupa’nın en iyi dinlenme tesislerinden biri olan CALEIA MAR MENOR 5 star GOLF & SPA RESORT’ta golf oynayın ve okulumuzda İspanyolca öğrenin.

İspanyolca ve Tenis: Gündüz okulumuzda Yoğun İspanyolca kursu programı, öğleden sonra tenis eğitimi olarak tasarlanan programdır.

İspanyolca ve Scuba Diving: Kurs süresi 2-3 hafta, Haftada 20 adet İspanyolca dersi + dalış eğitimi, Maksimum sınıf mevcudu 10 öğrenci, Ders programı: Sabahları İspanyolca, öğleden sonra dalış eğitimi.

İspanyolca ve Futbol: Avrupa’nın en iyi futbol ligine sahip olan İspanya’da, öğleden önce okulda İspanyolca öğleden sonra Real Murcia Futbol Kulübü antrenörlerinden futbol eğitimi alın.

Murcia’da Yaz Kampı: Büyük yaz kampı tesisimizde, dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerle İspanyolca dersine katılın, İspanyol öğrencilerle beraber su sporları ve kültürel etkinliklere katılarak İspanyolca konuşma pratiği yapın, onlarla aynı tesisleri, yemekhane ve konaklamayı paylaşın.

İspanyolca ve Aşçılık: Kurs süresi 1 veya 2 haftadır. Haftada 15 adet Yoğun İspanyolca dersi + yemek dersleri + etkinlikler. Seviyeler B1’den ileri seviye C2’ye kadar, 1’den 5’e kadar katılımcı sayısı, Gruplarda az kişi sayısı. Maksimum 9 öğrencilik sınıflarda 15 adet İspanyolca dersi, Maksimum 5 öğrencilik sınıflarda 10 adet Aşçılık dersi,

İspanyolca ve İngilizce konuşabilen IH Murcia üyesi ile 5 adet yemek,

Manav gibi yerel çarşıları ziyaret etmek,

CASA ERMITA üzüm bağı & şarap üreticisini rehber eşliğinde ziyaret etmek ve şarap tadımı yapmak,

OLIMENDROS zeytin yağı üretim ve şişeleme tesisini rehber eşliğinde ziyaret etmek,

Bu ziyaretleri İspanyolca & İngilizce konuşabilen rehber eşliğinde yapmak.

55+ Yaş Grubu için İspanyolca Programı: Haftada 15 adet İspanyolca dersine ek olarak aile yanı konaklama ve Murcialıların da katıldığı etkinlikler ve geziler içeren, dünyanın her yerinden gelen 55 yaş ve üstü “genç”lere özel programdır.

Au Pairler için İspanyolca Programı: Bu programımızda, Yoğun İspanyolca Kursu programımıza katılırken, konaklamanızı çocuklu bir aile ile Au Pair yapabilirsiniz.

İspanya’da Eğitmenlik Deneyimi: Eğer ABD, Kanada, İrlanda, Britanya, Avustralya veya Yeni Zelanda vatandaşıysanız ve anadiliniz İngilizceyse bu programa başvurabilirsiniz. Haftada 8 saat Murcia’daki bir ilköğretim okulunda İngilizce dil eğitimi verin ve Yoğun İspanyolca Programı, haftada 8 saat İspanyol kültür dersleri ve sosyal etkinliklere katılın.

Murcia’da Öğrenci Değişim Programı Farklı ülkelerdeki anlaşmalı ilköğretim, lise ve üniversite eğitim kurumları arasında öğrenci değişimi yapan programdır.

İş Deneyimi Programı: Ülkenizdeki üniversitenizin akademik takvimine göre değişen zamanlarda başvurularınız kabul edilir. Katılabileceğiniz örnek işler;

Murcia’da pazarlama iletişimi,

Yeni ürünler yaratmak veya kurmak,

SEO etkinlikleri,

ICT,

Topluluk yöneticiliği.

Programa neler dahil?

Basit ve kolay başvuru süreci,

4 haftalık yoğun İspanyolca kursu; sabahları İspanyolca dersleri, öğleden sonra ise iş deneyimi,

Bir ay sonra ise, çalışmanızın bir karşılığı olarak İspanyolca derslerine ücretsiz devam etme imkanınız bulunmaktadır. Çalışma süreleriniz, o anki durumunuza göre değişebilir,

Program boyunca IHM desteği,

Tamamlama sertifikası.

Erasmus + Stajyerlik Programı: Instituto Hispánico de Murcia okulunda stajyerlik yapma programıdır.

Study Abroad Spain University Credits Programı: Okulumuzda İspanyolca öğrenirken bizden aldığınız İspanyolca derslerini üniversitenizde ders kredisi olarak saydırmayı mümkün kılan programdır.

AİLE YANI

Hiç kuşku yok ki, okulda profesyonel dil eğitimi almak ve gerçek İspanyol yaşamınını deneyimlemek, İspanyolca dil eğitiminin mükemmel bir bileşimidir. Ailelerimiz, yabancılarla İspanyolca konuşma konusunda eğitilmişlerdir ve tipik İspanyol yemekleri sunarlar. Böylece genel ifadeleri ve deyimleri kolayca öğrenebilirsiniz. Ailelerimizin çoğuyla dört yıldan daha fazla süredir çalıştığımız için, sizi en iyi şekilde ağırlayacaklarından eminiz. Ailelerimiz, bir gelir elde etmek için değil, farklı kültürlere ilgi duydukları için bizimle çalışmaktadırlar. Ev sahibi aileler, düzenli olarak denetlenir ve her öğrenci konaklamasından önce kontrol edilirler. Ev sahibi ailelerden adli sicil kaydı mutlaka alınmaktadır.

İki çeşit aile yanı seçeneği bulunmaktadır:

Tam pansiyon: Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere günde üç öğün. Tek veya çift kişilik oda.

Yarım pansiyon: Günde iki öğün. Öğünlerden biri kahvaltıdır. İkinci öğün ise tercihinize göre öğle veya akşam yemeğidir. Tek veya çift kişilik oda.

Ücrete dahil hizmetler:

Haftada bir defa çamaşır yıkama ve ütü.

Yatak çarşafları.

Pansiyon tercihine göre öğün yemekleri. Öğrenciler kendi özel beslenme alışkanlıklarını (allerji, dini, sağlık vb) okulumuza önceden bildirmelidir.

Odalarda; yatak, sandalye, masa ve dolap bulunmaktadır.

Öğrenciler, havlularını kendileri getirmelidir.

Öğrencilerin yemek pişirme, ütü yapma ve çamaşır yıkamalarına izin verilmez.

Ailenin telefonunu sadece gelen aramalar için kullanmanıza izin verilir.

OTEL

Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre farklı destinasyon ve kategorilerde otel, hostel ve diğer konaklama imkanları sunuyoruz. Konaklamanız ile okul arasındaki mesafe normalde maksimum 10-15 dakikadır. Üç ve dört yıldızlı bir çok otel, öğrencilerimize özel promosyonlar uygulamaktadır.

ÖĞRENCİ APARTMANI

Size rahat, tam donanımlı ve seçkin daireler sunuyoruz. Böylece Murcia’dayken evde gibi hissedebilirsiniz. Okulumuz, size hem bir otel gibi tam donanımlı hem de bir ev sıcaklığına sahip şehir merkezinde yer alan ve kolay ulaşım imkanları bulunan daireler bulmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c00145dee89 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c00145dee89 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c00145dee89 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c00145dee89 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c00145e2c68 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c00145e2c68 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c00145e2c68 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c00145e2c68 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c00145e5b28 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c00145e5b28 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c00145e5b28 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c00145e5b28 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c00146a9456 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c00146a9456 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c00146a9456 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c00146a9456 a:hover{ color: #ffffff; }