Cervantes Escuela Internacional 1986 yılında Malaga’da kurulmuş olup o zamandan beri kendini sadece Yabancılar için İspanyolca öğretmeye adamış, dünyanın her yerinden öğrencileri ve profesyonelleri ağırlamaktadır. Okulumuz, kaliteye olan bağlılığını gösteren bir Instituto Cervantes Akredite Merkezidir.

Cervantes International Malaga, İspanya’nın önde gelen İspanyolca okullarından biridir ve yeteneklerinizi geliştirmek ve İspanya’nın eşsiz ikliminin, atmosferinin ve çeşitliliğinin tadını çıkarırken İspanyolca dilinin başarılı bir şekilde anlaşılmasını ve mükemmelleşmesini sağlamak için çok çeşitli İspanyolca kursları ve seviyeleri sunar.

Bir dilin öğretiminin sadece sınıfta değil, aynı zamanda daha geniş bir sosyal değişim ve etkileşim bağlamında da gerçekleştiğine inanmaktadır.

Referanslarımız  ve Akreditasyonlarımız:

Cervantes Enstitüsü.

EEA: “Endülüs’te İspanyolca” Kurumu (EEA)’nun kurucularından olan Cervantes International’in en büyük amacı diğer üye okullarda da eğitim kalitesini artırmak ve desteklemektir. EEA üye okullarını yerel, otonom ve ulusal alanlarda temsil eder. Bunun etkisiyle kuruluşumuz Endülüs Belediyesi’yle ve bağlantılı olarak turizm acenteleri, büyükelçilikler, konsolosluklar, üniversiteler ve diğer resmi kurumlarla yakın ilişki içindedir. EEA, öğrencilerine resmi ticaret sınavlarına girme konusunda Ticaret Odası ve Endülüs ticaret şehirleriyle işbirliği yapmaktadır.

FEDELE: Cervantes International, Ulusal İspanyolca Okulları Federasyonu (FEDELE) kurucu üyesidir. Yabancılar için İspanyolca Okulları Federasyonu, farklı bölgelerden olan İspanyolca okulları bir araya getirir. FEDELE’nin en önemli amacı, üyesi olan okulların istek ve taleplerini savunmaktır.

ELITE: Cervantes International, aynı zamanda Avrupa Birliği’nde 300’den fazla dil okulunun da üyesi olduğu uluslararası ELITE Federasyonu’nun da üyesidir.

NACEM: Cervantes International, “Malaga’daki İspanyolca Merkezleri Kuruluşu”na da üyedir. Üyesi olduğumuz bu kuruluş Malaga Ticaret Odası ile yakın ilişkidedir.

Malaga Ticaret Odası: Cervantes International’ın Malaga Ticaret Odası üyesi olması öğrencilerimize iş alanında özel kurslar alabilmesine ve Malaga’da ya da Madrid’de ticaret odası sınavlarına girerek Ticaret Odası Sertifikası’na sahip olabilmesine imkân sağlamaktadır.

CSN: İsveçli CSN onaylı Cervantes International, İsveçli CSN tarafından onaylanmıştır. Öğrenciler Cervantes International’da eğitim görmek için, CSN’den burs alabilmektedir.

BILDUNGSURLAUB: Cervantes International, Hamburg Federal Hükümeti tarafından “Bildungsurlaub” olarak kabul edilir ve öğrencilerimize en az iki hafta konaklama ve “Yoğun İspanyolca Kursu”nu seçmeleri önerilir.

Cervantes Escuela Internacional, İspanya’nın güneyinde popüler bir turizm merkezi olan Malaga’nın Pedregalejo semtinde yer alır. Sahile ve mağazalara yakın konumda bulunan okulumuz, plaja 3 dakika yürüme mesafesinde ve tarihi merkeze otobüsle 10 dakika uzaklıktadır.

 Malaga, İspanya’da Endülüs Özerk Topluluğu içinde bulunan Málaga ili merkezi olan ve bir belediye idaresi bulunan kenttir. İberik Yarımadasının doğusunda, Endülüs Özerk Topluluğu arazileri güneyinde, Akdeniz sahillerinde “Costa del Sol (Güneş Sahili)” üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehridir.

 • Okul binası geniş bir bahçeye ve terasa sahiptir.
 • Tüm derslikler ders yapılmaya uygun ışıklandırma ve iklimlendirme sistemlerine sahiptir.
 • Öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği kütüphane ve bilgisayar sınıfları bulunmaktadır.
 • Öğrenciler okulun her yerinde ücretsiz olarak internete bağlanabilirler.
 • Engelli öğrenciler için tesisler bulunmaktadır.
 • Okuldaki derslik sayısı 7’dir.

Cervantes International, bir kişinin en çok mutlu ve rahat olduğu zamanlarda dersleri kolayca kavradığının farkında olduğu için okulda tam zamanlı sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri düzenleyecek Aktivite Koordinatörü bulunmaktadır. Malaga’daki her gününüzü eğlenceli geçirmeniz için Cervantes, voleybol turnuvalarından şehir turlarına her güne bir aktivite planlamaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Hoş geldin & Hoşçakalın Partisi,
 • Kumsalda barbekü “Moragas”,
 • Salsa dersleri,
 • Karaoke,
 • “Tapas” bar turu,
 • Çayevi’ne ziyaret,
 • Üzüm serasına gezi,
 • Kumsalda sporlar,
 • Alışveriş akşamı,
 • Film salonu,
 • Maskeli parti,
 • Okulda oyunlar,
 • Kumsalda oyunlar,
 • Plaj voleybolu,
 • Basketbol,
 • Futbol,
 • Golf,
 • Tenis,
 • Tekne gezisi.

Kültürel Geziler: Her Perşembe öğleden sonra Tourist Board tarafından yıl boyu düzenlenen şehrin tarih mirası turları yapılır. Düzenlenen turlardan bazıları;

Fas’a Ait Malaga Turu: 11. Yüzyılda inşa edilen “Alcazaba” sarayı ve 14. Yüzyılda inşa edilen “Gibralfaro”,

Kutsal Malaga Turu: şehrin Gotik katedralini ve Victoria’nın antik gizli barok tapınağı,

Yeşil Malaga Turu: “Jardin Historico-Botanico de la Concepción”, tropik ve Akdeniz florasını barındıran tarihi botanik bahçelere gezi,

“İnsanların Malaga’sı” Turu: “Casa Natal de Picasso” – Picasso’nun doğduğu yer ve “Museo de Artes Populares” – Popüler Sanat Müzesi,

Tarihi Malaga: “Sevillanas” öğrenmeden önce yöresel dansımız olan “Verdiales”i ve “Malagueñas”ı öğrenebileceğiniz Flâmenko dans sınıfları bulunmaktadır.

Hafta sonu Gezileri:

Hafta sonu yapılacak günübirlik gezilerle Granada, Sevilla, Cordoba ve Ronda gibi benzersiz şehirlere, karla kaplı “Sierra Nevada” zirvelerine, egzotik Fas’a ve Cebelitarık’a gidilir. Cervantes ayrıca Nerja’nın tarih öncesi mağaralarına ve Malaga çevresindeki Nerja, Competa, Marbella, Mijas, Fuengirola, Torremolinos, Antequera ya da Benalmadena’ya da hafta sonu turları düzenler.

Her seviye için farklı kurs türleri sunmaktadır:

 • Yoğun İspanyolca Kursu,
 • Yoğun+ İspanyolca Kursu,
 • Süper Yoğun İspanyolca Kursu,
 • DELE sınavına hazırlık kurslar,
 • Flamenko Eşliğinde İspanyolca,
 • Profesyoneller İçin İspanyolca,
 • Hukukçular İçin İspanyolca Öğretimi,
 • Öğretmenler İçin İspanyolca,
 • Gruplar İçin İsteğe Göre Kurslar,
 • Özel İspanyolca Dersleri,
 • Senior 55+ Kursu.

Yoğun İspanyolca Kursu: Etkileşimli öğretme yöntemlerimiz ve eğitim araç gereçlerimiz en basitten en karmaşığa iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya ve hem sözlü hem yazılı anlatımı geliştirmeye yönelik düzenlenmiştir. Haftada 20 ders, her ders 50 dakika, 1 haftadan 53 haftaya kadar süre, her sınıfta maksimum 10 öğrenci, her sınıfta ortalama 6 öğrenci olanakları bulunmaktadır. Yaşı 14 ve üstü olan öğrenciler katılabilir.

Yoğun+ İspanyolca Kursu: Kurs, Yoğun İspanyolca Kursu’na benzerdir. Ayrıca, bu kurs sizin İspanya ve Latin Amerika’daki yaşam ile ilgili kültürel ve sosyal kavramları daha iyi anlamanızı sağlar. Haftada 20 grup dersi + 4 kültür dersi, her ders 50 dakika, 1 haftadan 53 haftaya kadar süre, her sınıfta maksimum 10 öğrenci, her sınıfta ortalama 6 öğrenci olanakları bulunmaktadır. Yaşı 14 ve üstü olan öğrenciler katılabilir.

Süper Yoğun İspanyolca Kursu: Bu kurs dilimizi öğrenmek ya da dilini daha da iyi hale getirmek isteyenlere, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye mümkün olabilecek en kısa zamanda ilerleme imkanı sunar. Haftada 20 grup dersi + 10 kültür dersi, her ders 50 dakika, 1 haftadan 12 haftaya kadar süre, her sınıfta maksimum 10 öğrenci, her sınıfta ortalama 6 öğrenci olanakları bulunmaktadır. Yaşı 14 ve üstü olan öğrenciler katılabilir.

DELE Hazırlık Kursu: Bu kurs sizin hızlı ve etkili bir şekilde Başlangıç, Orta Seviye ve İleri Seviye sınavlarına hazırlanmanızı sağlar. Her sınıftaki maksimum öğrenci sayısı 5, ortalama 2, her ders 50 dakikadır. Yaşı 14 ve üstü olan öğrenciler katılabilir.

Flamenko Eşliğinde İspanyolca: Bu kurs Yoğun Kurs ve Flâmenko Dansı’nı bir araya getirir. Hem dil öğrenmek hem de fiziksel beceriler edinmek için seçebileceğiniz bu kurs sayesinde eğlenirken dil öğrenebilirsiniz. Haftada 20 ders dil eğitimi + 6 ders Flamenko; ders süresi 1’den 4 haftaya kadar, her sınıftaki azami öğrenci sayısı 10, ortalama 5, Her ders 50 dakikadır. Yaşı 14 ve üstü olan öğrenciler katılabilir.

Profesyoneller İçin İspanyolca: Cervantes; hukuk, turizm, tarih gibi branşların profesyonelleri için İspanyolca dil kursları vermektedir. Bu kursları kişinin alanının gerekliliklerine göre tasarlayan okul mesleğiniz için gerekecek yeterli bilgiyi alabilmeniz için ellerinden gelen en iyi eğitimi tarafınıza sunmaktadır. Her hafta 20 İspanyolca dersi + 10 mesleki ders; kurs süresi 1’den 4 haftaya kadar, sınıf mevcudu azami 10 öğrenci, her ders 50 dakikadır.

Hukukçular için İspanyolca: İspanya’da profesyonel faaliyetini geliştiren veya geliştirmek isteyen ya da müvekkilleri tarafından derin İspanyolca dilbilgisine, gramer yorumlamasına ve hukuk sistemi bilgisine sahip olması istenen hukuk uzmanları için özel ve değerli bir kurs olacaktır. Her sınıfta azami öğrenci sayısı 6, her hafta 20 ders, her ders 50 dakikadır.

Öğretmenler İçin İspanyolca: Bu kurs ana dili İspanyolca olmayıp bilgilerini yenilemek, derinleştirmek ve mükemmele en yakın hale getirmek isteyen İspanyolca öğretmenleri için düzenlenmiştir. Her hafta 30 ders, 1-2 hafta süre, her sınıfta maksimum öğrenci sayısı 10, minimum 4’tür.

Gruplar İçin İsteğe Göre Kurslar: Saatler, kursun içeriği, aktiviteler, geziler ve konaklama şekli grubun isteklerine göre anlaşmalar doğrultusunda ayarlanır.

Özel İspanyolca Dersleri: Bunlar ayarlanabilir kurslardır. Dil öğretimi her seviyeye göre yapılır. Hızlı ve etkin bir şekilde İspanyolca öğrenmenin yanı sıra pratik, iş hayatınızda en çok işinize yarayacak ve ilginizi en çok çekecek kelime bilgisine sahip olmayı da seçebilirsiniz. Haftalık ders saati; 1, 5, 10, 20, 30 veya öğrencinin ihtiyacına göredir (1 – 40). Süre; 1’den 36 haftaya kadar öğrencinin ihtiyacına göredir. Bir sınıfta maksimum öğrenci sayısı; 1’dir. Her ders 50 dakikadır.

Senior 55+ Kursu: Bu program 55 yaş ve üzerindeki, İspanya’yı keşfederken İspanyolca öğrenmek isteyen insanlar için düşünüldü. Okulumuz öğleden sonrası ve akşamlar için müzelere gezi, rehberli tur, Flamenko şovları gibi özel aktiviteler hazırlar. Öğrencilerimiz hafta sonları da yakın diğer şehirleri (Sevilla, Cordoba, Granada, vb.) keşfetme imkanı bulurlar. Her hafta 20 ders, derslerin süresi 50 dakika, kurs süresi 1 veya 2 haftadır.

Öğrenciler, özel dairelerde, ortak kullanımlı dairelerde veya aile yanında konaklayabilirler. Öğrencilerin yanlarında kalabilecekleri aileler özenle seçilmiştir. Eğer bizim seçeneklerimiz arasından bir seçeneği tercih ederseniz:

Yatak örtüleri, gaz, elektrik, su ve vergiler olanağı sunulur.

Daireler ve öğrenci yurtlarında televizyon, fırın, çamaşır yıkama makinesi ve ütü vardır.

Öğrenci yurtlarında (rezidans) haftada bir temizlik hizmeti bulunur.

Ücretli bir tekniker de daireler ve öğrenci yurdundaki (rezidans) bakım ve onarımlar adına sorumludur.

AİLE YANI

“Okulda ne öğrenirseniz, evde pratik yapabilirsiniz”.

İspanyol bir aile yanında yaşamak size yemekler, kültür ve İspanyol geleneklerini öğrenmeniz için kursun size sunduğu en iyi fırsattır.Gerçek İspanyol yaşantısının bir parçası olabilir ve İspanyolcanızı ilerletebilirsiniz. Aile ile kaldığınız için onların alışkanlıklarına uyum göstermeniz gerekebilir ama aynı zamanda onların arkadaş canlısı yaklaşımlarını görüp diğer taraftan da yarım ya da tam pansiyon sistemiyle seçeceğiniz tek ya da iki kişilik odada kapının anahtarının sizde de olmasının verdiği güvenle bağımsız olabilirsiniz.

PAYLAŞIMLI DAİRE

Dairede yaşarsanız, dört ya da beş farklı ülkeden gelen insanlarla arkadaş olma ve yaşadıklarınızı paylaşma imkanı bulabilirsiniz. Her dairede televizyonlu bir salon, tüm araç gereçleri olan bir mutfak, bir ya da iki tuvalet, üç ya da dört oda bulunmaktadır. Tercihinizi tek ya da iki kişilik oda olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca havlularınızı getirmeniz gerekmektedir.

STÜDYO DAİRE

Eğer kimseyle birlikte kalmak istemiyorsanız, ya da aileniz ve arkadaşlarınız ile geliyorsanız size istekleriniz doğrultusunda stüdyo daire ya da apartman dairesi bulunmaktadır. Konaklama en az bir ay olmalı ve her ayın 1’inde başlamalıdır. Malaga’da kaldığınız süre içinde konaklama yerinizi değiştirmek isterseniz, biz bunu sizin adınıza organize etmekteyiz.

OTEL

Hotel Domus

Ev anlamına gelen Domus sözcüğü, tam da ismine yaraşır şekilde sizi evinizde gibi hissettirecek. Hotel Domus, Pedregalejo Plajı’ndan 200 metre uzaklıktadır. Malaga gece hayatının ve tarihi yerlerinin olduğu şehir merkezine otobüs (3 dakikada bir geçen 11, 33, 34 numaralı hatlar) ile 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ziyaretçi Evi, size yazın terasında kışın da oturma odasında bedava internetiyle huzur ve rahatlamayı en iyi sunabilecek Malaga’daki en gözde muhitte bulunmaktadır. Bütün odalarda televizyon, klima ve banyo bulunmaktadır. Kahvaltı ve bar servisi gün boyunca çok uygun fiyatlarla devam etmektedir. Çalışanlarımız akıcı bir İngilizceye sahip olup ve size Malaga konusunda yardımcı olmaktan mutlu olacaklardır. Hotelizde rahat olacağınızı ve her zaman güler yüzle karşılanacağınızı bilmenizi isteriz. Sakinlik, hizmet, Domus.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642262a0b8af .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642262a0b8af .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642262a0b8af .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642262a0b8af .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642262a0e2d5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642262a0e2d5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642262a0e2d5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642262a0e2d5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642262a10edf .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642262a10edf .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642262a10edf .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642262a10edf .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642262a8180b a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642262a8180b a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642262a8180b a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642262a8180b a:hover{ color: #ffffff; }