İrlanda’nın en ünlü üniversitelerinden biri olan Griffith Üniversitesi bünyesindeki Griffith College Dil Okulu, öğrencilere birinci kalite ders ve mükemmel çalışma materyalleri sağlamasıyla başarılı, ödüllü bir potansiyele sahiptir. Bu özelliğiyle uluslararası HETAC ödülüne layık görülmüştür. Eğitim hayatında 43 yılını dolduran Griffith College; Dublin, Cork ve Limerick’te bulunan toplam 3 adet kampüsünde 77 farklı milletten 7.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Sahip olduğu 140’dan fazla uluslararası ortaklıkla da uluslararası tanınırlığı çok üst düzeyde olan bir kuruluştur. Büyük bir kolej atmosferinin içerisinde eğitim verilmekle birlikte diğer yandan öğrencilerin daha butik ve kaliteli bir İngilizce eğitimi alması amaçlanmaktadır.

Dublin, İrlanda’nın başkenti olup hareketli ve tarihi bir Avrupa şehridir. Dublin’de yüksek bir öğrenci nüfusu bulunmaktadır.

Cork, tarihi ve canlı bir İrlanda şehridir. Uluslararası öğrenci populasyonuya tam bir öğrenci şehridir. Her yıl düzenlenen festivaller ve etkinlikler de Cork’un sürekli dinamik kalmasını sağlar.

Limerick, öğrenci bütçesine uygun yaşam maliyetleri ve geniş çeşitlilikteki kültürel özellikleriyle dil eğitimi almak için ideal bir lokasyondur.

Griffith College Dil Okulu’nun sahip olduğu akreditasyonlar:

ACELS: The Accreditation and Coordination of English Language Services kurumu, QQI kurumunun bir bileşenidir. İngilizce dil eğitimi kurumlarının akreditasyonu ve koordinasyonu ile yetkilidir.

QQI: Quality and Qualifications Ireland İngilizce dil eğitiminde (ELT) kalite ve yeterlilik kurumudur.

MEI: Marketing English in Ireland kurumu, İngilizce eğitimi veren seçkin ve yüksek kaliteli kurumların oluşturduğu bir topluluktur.

İrlanda ya da resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti, Kuzeybatı Avrupa’da bulunan bir ada ülkesidir. Büyük Britanya’nın batısındaki İrlanda Adası’nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. Kuzeydoğusunda Birleşik Krallık’a bağlı olan Kuzey İrlanda ile komşu olan İrlanda’nın batısı Atlas Okyanusu, doğusu İrlanda Denizi, güneydoğusu St George Kanalı, güneyi ise Kelt Denizi ile çevrilidir.

Limerick Campus: Limerick Kampüsü, şehir merkezindeki O’Connell Bulvarında yer almaktadır. Batı İrlanda’yı keşfetmek için en mükemmel konumdadır. Killaloe Gölü ve Moher Kayalıkları, Limerick’ten kolayca ulaşılabilecek mesafededir.

Limerick, İrlanda’nın Ortabatı bölgesinde, Munster’in Limerick Kontluğunda yer alan bir kenttir. King’s Island’ın ortasında, Shannon Nehri’nde yer almaktadır.

LIMERICK CAMPUS

  • Kütüphane: Wi-Fi, tarayıcı, yazıcı, fotokopi makinaları, grup çalışması odaları.
  • Rekreasyon Odası: Wi-Fi ve bilgisayarlar, bilardo, çok kanallı televizyon, otomatlar.
  • Mutfak: Mikrodalga fırın, buzdolabı, çay kahve istasyonu.
  • UbiCast Lecture Recording Service: UbiCast Ders Kayıt Hizmeti, eğitmenlerin derslerini kaydettirebildiği ve Moodle’a yükleyebildiği (kolejin sanal öğrenme çevresi) hizmettir. Böylece öğrenciler dilediği yerden derslere ulaşabilir.

Öğrenciler Birliği, yıl boyunca uygun fiyatlı, güvenli ve öğrenci dostu ortamlarda etkinlikler düzenlemektedir. Bunlardan bazıları DJ atışmaları, müzik grupları savaşı, Cadılar Bayramı, Yıl başı, Noel, Sevgililer Günü ve Aziz Patrick Günü, yıl sonu balosudur. Spor aktivite kulüpleri ise basketbol, futbol, voleybol, beer pong, badminton, rugby, cricket, pokerdir.

Limerick bir ortaçağ şehridir. Britanya Adaları’nın en uzun nehri olan Limerick nehri üzerinde bulunmaktadır. Tarihi zenginliğinin dışında önemli bir liman ve sanayi şehridir. Şehirde Vikingler’den kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır. Kentte bulunan tarihi eserler dışında İrlanda’nın doğal ve tarihi eserlerine de oldukça yakındır; Cliffs of Moher, Burren, Bunratty Castle, Ring of Kerry ve Ailwee Mağaraları gibi. Şehir öğrencilere birçok tiyatro, müze, kafe, restoran, sinema, müzik mekanı, bar ve kulupler gibi heyecan verici ortamlar sunmaktadır.

Gap Year / Semester Abroad:

Haftada 15 saatlik İngilizce dil eğitimine ek olarak okulun sunduğu seçeneklerden ilgi duyduğunuz akademik dersleri seçebilirsiniz. Bu akademik derslerden bazıları: Pazarlama, gazetecilik, konaklama yöneticiliği, fotoğrafçılık, bilgisayardır. Bu programdan kazandığınız ders kredilerini normalde kayıtlı olduğunuz üniversite ders kredilerine saydırma olanağınız da bulunmaktadır. Bu programa başvuru şartı İngilizce’de minimum B2 seviyesinde olmaktır.

General English Year Round Programmes:

Süre: 2-25 hafta ve üstü, haftada 15 veya 20 saat seçenekli.

Genel İngilizce Programına katılmak isteyen öğrencilerin yaşı en az 18 olmalıdır.

English for General Purposes Programme, 15 hours

Genel İngilizce Programı 15 saat.

Süre: Haftada 15 saat.

English for General Purposes Programme + Elective, 20 hours

Süre: Haftada 20 saat.

Genel İngilizce 20 Programında, 15 saat Genel İngilizce Programı uygulanır. Ek olarak haftada 5 saat ise dil okulu tarafından sunulan program seçeneklerinden öğrencinin tercih ettiği program uygulanır.

Pathway Programme (English for Academic Purposes + Degree):

Süre: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 haftalık seçenekler. Haftada 20 saat ders.

Griffith College’de okumak isteyen ancak İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayamamış öğrenciler için tasarlanmış İngilizce kursudur. Bu kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, Griffith College’in lisans veya yüksek lisans programlarına kayıt olmak için yeterli olabilir.

THOMOND VILLAGE

Konum: Griffith College Limerick’e kolay ulaşıma sahip olan Thomond Village, Old Cratloe Road’ta yer almaktadır. Griffith College Limerick’e düzenli öğrenci servisi yapan otobüslerimiz bulunmaktadır. Tesisimiz, Limerick şehir merkezine sadece 2 km mesafede olup, tesisimizin hemen önündeki otobüs durağından kolayca ulaşılabilir konumdadır.

Tesiste:

CCTV kameralı güvenlik sistemi, 7/24 güvenlik personeli, güvenlik kontrollü tesis kapısı,

Resepsiyon ve yönetim ofisleri, tam zamanlı destek personeli,

Çöp toplama,

Otomatlar,

Çamaşırhane,

Ücretsiz otopark,

Serbest zaman için ortamlar, öğrenciler için düzenli organize edilen etkinlikler.

Ücretsiz servis otobüsleri,

Her dairede ücretsiz kablosuz internet,

Her odada bireysel ders çalışma alanı,

Arkadaşlarla paylaşımlı daire seçeneği,

Sinema odası,

Ders çalışma merkezi,

Geniş ve rahat ortak alanlar,

Yerleşke yeşilliklerle çevrelenmiştir,

BROOKFIELD HALL (LIMERICK)

Yatak odalarında:

Tek kişilik odalar,

Çalışma masası ve lambası, kitap rafları,

Değerli eşyalar için kilitli dolap.

Her dairede:

2 sofa ve kahve masası,

Yemek masası ve 4 sandalye.

Her dairenin içindeki mutfakta:

Elektrikli ocak ve fırın,

Derin dondurucu ve buzdolabı,

Tezgah,

Kettle, tost makinesi, mikrodalga fırın,

Çatal bıçak takımı, tabaklar, bardaklar, kupalar ve kaseler,

Kızartma tavası,

Mob ve kova, çöp kovası,

Ütü ve ütü masası.

Tesiste:

Engelli erişimli daireler,

2, 3, 4 yatak odalı daireler,

Kahve, bilardo ve kablosuz internet bulunan ortak salonlar,

Bisiklet park yeri,

Asansör,

Özel otopark,

Haftada iki gün çöp toplama,

Pazar hariç her gün mesai saatleri arası hizmet veren resepsiyon personelleri, mesai saatleri dışında da hizmet veren personeller, bahçede gece bekçileri ve binada güvenlik görevlileri, ampul değiştirmek, duş tamiri vb durumlar için personel,

7/24 mini çamaşırhane,

Ücretsiz jimnastik salonu,

Seminer odası: Televizyon, koltuklar, bilardo ve kablosuz internet, öğrenci etkinlikleri.

University of Limerick’e ücretsiz düzenli öğrenci servis otobüsü hizmeti: Sınav dönemlerinde Cumartesi günleri de hizmet vermektedir.

Öğrenciler kendi televizyon, nevresim, yorgan ve yastıklarını getirmelidir.

CITYCAMPUS (LIMERICK)

Her dairede:

4 yatak odası, 2 banyo, mutfak ve ortak alan.

Tüm odalar tek kişiliktir.

Isınma.

Tesiste:

Self-catering, maksimum 3 öğrencinin paylaştığı mutfaklar,

Resepsiyon ve yönetici personel,

Limitsiz kablosuz internet,

Intercom telefon sistemi,

Mini çamaşırhane,

Yeşil bahçeler ve alanlar, basketbol ve koşu sahası,

Bisiklet park yeri ve bisiklet odaları, ücretsiz otopark,

Çöp toplama,

CCTV güvenlik kamerası sistemi, tesiste giriş çıkışlar için elektronik güvenlik sistemi ve 7/24 güvenlik.

Engelli erişimine sahip daireler.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642260c8de26 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642260c8de26 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642260c8de26 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642260c8de26 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642260c8fd70 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642260c8fd70 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642260c8fd70 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642260c8fd70 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642260c91d09 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642260c91d09 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642260c91d09 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642260c91d09 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642260ceef19 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642260ceef19 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642260ceef19 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642260ceef19 a:hover{ color: #ffffff; }