1989 yılında kurulan Galway Cultural Institute Dil Okulu’na her yıl dünyanın pek çok noktasından öğrenci gelmektedir. Galway Cultural Institute’yü seçen öğrenciler unutulmaz bir deneyimin parçası olacaklar. Başarılı bir gelecek için ihtiyacınız olan İngilizceyi arkadaş canlısı bir ortamda, yüksek kaliteli bir eğitim sisteminde, tam donanımlı bir okulda ve en önemlisi alanında uzman eğitmenler tarafından öğreneceksiniz. Galway Business School ile aynı binada hizmet veren Galway Cultural Institute Dil Okulu, profesyonel dil eğitimi konusunda Galway’de bulunan diğer okullara göre bir adım öndedir.

Akreditasyonlar

Acels, Alto, Eaquals, Marketing English in Ireland, IALC, Uni.of Cambridge Testing Center, IELTS testing center.

Galway Cultural Institude (GCI) İrlanda’da Dublin şehrinin 200 km batısında yer alan Galway’da bulunmaktadır. Galway’in kalbindeki Salthill bölgesinde, Atlantik Okyanusu manzaralı şık ve modern binada hizmet vermektedir. Şehir merkezine yürüme ile sadece 10 dakikada ulaşabileceğiniz okulun çevresinde banka, postane, süpermarket, restoran, kafe, bar, eczane, kuru temizlemeci, sağlık merkezi, diş kliniği, polis merkezi, taksi durağı, otobüs durağı, şehir bisikletleri, mesire yerleri, sahil, akvaryum, spor merkezi, yüzme havuzu, dalış kulesi ve golf kursu gibi çeşitli ihtiyaçlarınızı kolay ve hızlıca karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Otobüs, tren, havaalanı, taksi, bisiklet ve yürüme ile çeşitli ulaşım seçenekleri sunulmaktadır. Okulun şehir merkezindeki konumu sayesinde öğrenciler, konaklama ve okul arası ve şehir içi ulaşım için çoğunlukla yürüme ve/veya bisiklet tercih etmektedir.

Okyanus manzaralı kampüs,

Galway Bay manzaralı, doğal ışıkla aydınlatılmış, son teknoloji interaktif beyaz tahta gibi son teknoloji eğitim materyalleri bulunan az öğrenci mevcudiyetine sahip sınıflar,

Fotokopi makineleri, Laptop, İş ilanları bulunan tabelalar,

Kampüsün tamamında ücretsiz kablosuz internet,

EBSCO çevrimiçi kütüphaneye ve Robust öğrenme platformu Moodle’a erişim,

Bilgisayarlar, gazete, referans kitaplar, dergiler gibi zengin kaynaklara sahip kütüphane,

Konforlu ve modern öğrenci ders çalışma salonları,

GCI öğrenci kartı,

Ders saatleri, okul kuralları ve prosedürleri gibi önemli bilgiler içeren öğrenci el kitabı verilir ve öğrencilerin rehberi okuyup merak ettiklerini sorması için personel görevlendirilir,

Okul binasının giriş katındaki Antons@Ozone Café’de yerel ürünlerle günlük hazırlanan atıştırmalıklar, kahvaltı ve öğle yemeği, kahve vb çeşitli seçenekler sunulmaktadır,

Hastalık, tıbbi destek vb sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda GBS akademik takımından destek alabilirsiniz.

Avrupa Kültür Başkenti 2020 olarak seçilen Galway; müze, katedral, park, abide, sanatlar, edebiyat, festival, sinema ve müzik vb zenginliklere sahiptir. GCI öğrenci kartınız ile birçok restoran, mağaza, sinema ve konser gibi yerlerde indirim hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca GCI’ye çok yakın bir mesafede yer alan West Ireland Cycling bisiklet kiralama şirketi ile yaptığımız anlaşma sayesinde, GCI öğrenci kartınız ile indirimli bisiklet kiralayabilirsiniz.

Aran Adaları: GCI, öğrencilerine indirimli Aran Adaları Turu biletleri sağlamaktadır. Aran Adaları turunda; Inis Mór (Inishmore), Dún Aengus, Poll na bPeist (the Serpent’s Lair), Inis Mean (Inishmaan) ve Inis Oirr (Inisheer) gibi doğa harikalarını gezme imkanı bulacaksınız.

Burren & Cliffs of Moher Geopark UNESCO Global Geopark: Burren ve Moher Kayalıkları Jeoparkı, İrlanda’nın Clare County Burren bölgesinde uluslararası olarak belirlenmiş bir jeolojik ilgi alanıdır. İrlanda’da belirlenen üçüncü jeoparktır ve hem Avrupa hem de küresel düzeyde tanınmaktadır. GCI’dan temin edebileceğiniz Burren & Moher Kayalıkları indirimli tur bileti ile Burren, Moher Kayalıkları, Dunguaire Kalesi, Ailwee Mağaraları ve Doolin’i keşfetme imkanı bulacaksınız.

Connemara: GCI, öğrencilerine Connemara Tur biletleri temin etmektedir. Connemara Tur Programı; Leenane Village, Kylemore Abbey, Killary Fjord ve Spiddal gibi turistik, tarihi ve coğrafi cazibe merkezleri bulunmaktadır.

The Long Walk: Galway şehir merkezi ve çevresindekindeki önemli destinasyonlar, Galway Şehir Müzesi (Galway City Museum) gibi yerleri ziyaret, bir zamanlar Ed Sheeran’ın da sokak performansları yaptığı Galway sokaklarındaki performansçıları izlemek ve Galwayliler ile sohbet gibi etkinlikleri içeren The Long Walk (Uzun Yürüyüş) turuna mutlaka katılmalısınız.

The Claddagh: İrlanda’nın en eski balıkçı köyünü ziyaretinizde Quay Caddesindeki mağazalardan ünlü Claddagh Yüzüğü alabilirsiniz.

Galway Uluslararası Sanat Festivali: Müzik, görsel sanat, tiyatro, sokak performansları ve seminerler gibi çeşitli sanat etkinlikleri gerçekleştirilen festivale her yıl 200,000’den fazla insan katılmaktadır.

Aziz Patrick Günü: İrlanda’ya ayak basmasından itibaren tüm yerli halkın hristiyan olmasını sağlayan Aziz Patrick’in anıldığı günde, İrlanda dansı, müziği ve kültürüne özgü kutlamalar düzenlenmektedir.

The Spanish Arch: Asıl adı Ceann an Bhalla olan ama günümüzde İspanyol Kemeri anlamındaki Spanish Arch, Galway’in tarihi şehir surlarının son kalıntılarından biridir.

GCI GBS Halloween Student Party: GCI GBS Cadılar Bayramı Öğrenci Partisi etkinliğinde İrlanda’nın geleneksel bayramlarından biri olan Cadılar Bayramını kutlayarak, İrlanda kutlama kültürünü deneyimleyeceksiniz.

Pumpkin Carving: Balkabağı Süsleme etkinliğinde yerel İrlanda Cadılar Bayramına hazırlık ritüellerini deneyimleyerek öğrenecek ve farklı balkabağı modelleri yaparak yaratıcılığınızı ve el becerilerinizi geliştireceksiniz.

Spooky Galway Walking Tour: Korkutucu Galway Yürüyüş Turu etkinliğinde GCI eğitimeni rehberliğinde tarihi Ortaçağ’a kadar uzanan Galway kültürüne özgü korku öyküleri ve Cadılar Bayramı geleneği hakkında bilgi edineceksiniz.

Irish Culture: Myths & Legends: İrlanda Kültürü Mitler & Efsaneler etkinliğinde İrlanda’nın halk edebiyatı ve dansları hakkında bilgi edineceksiniz.

Billiards: Bilardo etkinliğinde okula sadece 5 dakika mesafedeki Halla Mor’da GCI öğrencileri ile beraber bilardo oynayarak sosyalleşebileceksiniz.

Bowling Night: Bovling Gecesi etkinliğinde GCI öğrencileri ile beraber bovling oynayarak sosyalleşme ve yeni arkadaşlar edinme olanağı bulacaksınız.

GCI Movie Club: GCI Sinema Kulübü etkinliğinde GCI öğrencileri ile beraber Halla Mor’da film izleyeceksiniz.

Conversation Club: Konuşma Kulübü etkinliğinde ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurarak konuşma pratiği imkanı bulacaksınız.

Ed Sheeran Walking Tour: En Sheeran Yürüyüş Turu etkinliğinde GCI eğitmeni rehberliğinde ünlü Britanyalı şarkıcı Ed Sheeran’ın dünyaca ünlü şarkısı Galway Girl’ün video klibini çektiği yerleri gezeceksiniz.

GCI Sports Club Football: GCI Spor Kulübü Futbol etkinliğinde GCI eğitmenleri ve öğrencileri ile birlikte futbol maçı yapacaksınız.

GCI Pub Night: Pub Gecesi etkinliğinde GCI eğitmeni eşliğinde Galway gece hayatı, ünlü publar, geleneksel İrlanda müziği ve eğlence kültürünü deneyimleyeceksiniz.

CV Workshop: Özgeçmiş Atölyesi etkinliğinde iş hayatı konusunda uzman olan eğitmenlerimizin rehberliğinde etkili ve profesyonel özgeçmiş hazırlama eğitimi verilmektedir.

General English, SAY Study Abroad Programme, University Foundation Programme, Pre-Masters Programme, Examination Preparation Programmes, English For Business And Professionals, Teacher Training Programme, 50+ Programme, Short Stay Group Programme programları sunulmaktadır.

General English: Genel İngilizce Programında G20 Haftada 20 ders/15 saat, G26 Haftada 26 ders/19.5 saat, G30 Haftada 30 ders/22.5 saat olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır.

SAY Study Abroad Programme: SAY Yurtdışında Eğitim Programı 25 hafta süren Genel İngilizce programıdır. Öğrenciler Genel İngilizce Programı eğitimi yanı sıra haftada 20 saatlik yarı zamanlı ve tatil günlerinde haftada 40 saatlik tam zamanlı bir işte çalışma iznine sahip olma fırsatı yakalayabilirler. SAY20 Haftada 20 ders/15 saat, SAY26 haftada 26 ders/19.5 saat, SAY30 Haftada 30 ders/22.5 saat olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır.

University Foundation Programme: Üniversite için akademik düşünme ve yazma becerilerinizi geliştirmek üzere tasarlanmış haftadada 30 ders sunulan İngilizce programıdır.

Pre-Masters Programme: 2 yarıyıl/36 hafta süren programda haftada 30 ders verilmektedir. Lisansüstü programlar için akademik düşünme ve yazma becerilerinizi geliştirme için tasarlanmış İngilizce programıdır.

Examination Preparation Programmes:

  • Cambridge FCE veya CAE hazırlık: Haftada 20 ders 12 hafta, Haftada 30 ders 9 hafta, Haftada 36 ders 6 hafta olmak üzere üç farklı program seçeneği sunulmaktadır.
  • Cambridge PET hazırlık: Haftada 20 ders verilen program 4 hafta sürmektedir.
  • IELTS hazırlık: Haftada 20 ders 6 hafta, Haftada 30 ders 9 hafta olmak üzere iki farklı program seçeneği sunulmaktadır.

English For Business And Professionals: İşletme Sektörü ve Profesyoneller İçin İngilizce Programında öğleden önce grup dersi olarak Intensive General English 20 programı, öğleden sonra öğrencinin ihtiyacı olan bilgiye göre tasarlanmış birebir dersler sunulmaktadır. Intensive General English 20 programı için, haftada 26 veya 30 ders olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Birebir dersler için, haftada 20, 30, 40 ders olmak üzere 3 farklı seçenek sunmaktadır.

Tailored Programmes:

Özelleştirilmiş Programlarda; Teacher Training Programme, 50+ Programme ve Short Stay Group Programme olmak üzere üç farklı program sunulmaktadır.

  • Teacher Training Programme: Haftada 30 ders Öğretmenlere Yönelik İngilizce.
  • 50+ Programme: Haftada 20 ders 50 yaş ve üstü öğrencilere yönelik İngilizce.
  • Short Stay Group Programme: Haftada 20 veya 30 ders olmak üzere iki farklı seçenek sunulan Kısa Süreli Grup Programı, 12-18 yaş öğrenciler içindir ve 1 veya 2 hafta sürmektedir.

GCI konaklama ofisi, öğrencilere güvenli, mutlu, sağlıklı, sosyal ve verimli bir konaklama hizmeti sunmak amacıyla aile yanı, rezidans, hostel ve otel vb seçenekleri sağlamaktadır.

AİLE YANI

Yerel kültür ve gelenekleri öğrenme ve konuşma pratiği yapma olanağı bulabileceğiniz misafirperver ve arkadaşçıl aileler, konaklama ofisimiz tarafından titizlikle seçilmekte, eğitilmekte ve denetlenmektedir. Okula  otobüs ile 10-25 dakikalık mesafe gibi kısa sürede ulaşabileceğiniz konumdaki evlerde haftaiçi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere yarım pansiyon, haftasonu sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere tam pansiyon sunulmakta olup vejetaryen, vegan, çölyak, helal vb seçenekleriniz de bulunmaktadır. Standart tek kişilik oda, tek kişilik özel banyolu oda, standart çift kişilik oda, özel banyolu çift kişilik oda gibi seçenekler de sunulmaktadır.

REZİDANS

Standart tek kişilik oda, özel banyolu tek kişilik oda, standart paylaşımlı oda ve özel banyolu çift kişilik oda seçenekleri sunulan aydınlık, modern, tam donanımlı evler veya daireler, okula yürüme ile 5-20 dakika mesafede ve şehir merkezinde konumlanmaktadır. Ücretsiz kablosuz internet, nevresim, bisiklet park yeri ve kırılan veya bozulan eşyaların tamiri için hizmet veren GBS personeline sahip rezidansta öğrenciler kendi havlularını kendileri getirmelidir. Yemeğinizi kendiniz pişirmelisiniz ancak yemek pişirmeyi tercih etmeyen öğrencilerimiz için Ozone Coffe Company’de yemek planı sunulmaktadır. Sizinle aynı rezidansta yaşayan uluslararası öğrencilerden farklı kültür ve gelenekleri öğrenip, onlarla beraber yemek yapabileceğiniz, sosyalleşebileceğiniz ve bol bol konuşma pratiği yapabileceğiniz ortam sunulmaktadır. Rezidansta yaşamayan arkadaşlarınızı da akşam saat 23:00’e kadar rezidansta misafir edebilirsiniz.

HOSTEL

Hostelde yatak ve kahvaltı sunulmaktadır.

OTEL

3 veya 4 yıldızlı otel seçeneği bulunmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664226074a9c3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226074a9c3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226074a9c3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226074a9c3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226074d803 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226074d803 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226074d803 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226074d803 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664226074ff94 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664226074ff94 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664226074ff94 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664226074ff94 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422607a7931 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422607a7931 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422607a7931 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422607a7931 a:hover{ color: #ffffff; }