Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Dublin Dil Okulu, İrlanda’nın başkenti Dublin şehrinde bulunmaktadır.Dublin sanat galerileri, müzeleri ve kitap galerileriyle keyifle sokakta dolaşmak için harika bir şehirdir. Dublin halkı tarafından tutkuyla ‘Adil Şehir’ olarak adlandırılan Dublin, bütün ziyaretçileri sıcak bir şekilde karşılar. Tamamı yürüyerek gezilecek büyüklükte seçkin şehir merkeziyle Dublin bir milyonu aşan nüfusuna rağmen büyük şehirden çok bir köyü andırır. Yakın zamanda dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri seçilen Dublin, ziyaretçilerine şık barlar, popüler kafeler ve butikler de sunuyor. Ayrıca Facebook ve Google’ın Avrupa merkezlerine de ev sahipliği yaparak teknoloji merkezi haline gelmiştir.

Kaplan Dublin dil okulunda eğitim alın ve İrlanda’nın tadını çıkarın. Mevcut zengin tarihi ve kozmopolit yapısı ile dost canlısı bu “Fuar Şehri”, kısa sürede sizi büyüleyecektir. Okulumuz nehri yukardan gören harikulade bir Georgian binasında yer alır ve öğreniminizi en iyi düzeye getirmek için son teknoloji eğitim materyalleri ile donatılmıştır ve sizleri beklemektedir.

Okul; Leinster bölgesinde Liffey Nehri’ne bakan 18. yy George dönemine ait bir yapıda, şehrin merkezinde popüler Temple Bar kültürel bölgesinde konumlanmıştır. Okul, şehir merkezinde yer aldığı için kafeler, restoranlar, mağazalar, barlar, alışveriş merkezleri, kitapçılar, müzeler ve galeriler yürüme mesafesindedir. Okulun hemen önünde yer alan otobüs durakları sayesinde daha uzak lokasyonlara ulaşmak hem hızlı hem de konforludur.

Dublin, İrlanda’nın başkent ve en büyük şehridir.Her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlayan Öğrenci nüfusunun yoğunluğu ve köklü kültürü ile Dublin sosyal ve kültürel etkinliklerin oldukça fazla olduğu canlı bir sosyal yaşama sahiptir. Yemyeşil doğasıyla da öne çıkan Dublin’ de ulaşım ağı da oldukça rahattır, şehir içi ulaşım için otobüs veya tramvay kullanılabilmektedir.

  • Eğitim verilen öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüş böylece öğreniminizi en iyi düzeye getirmek için son teknoloji eğitim materyalleri ile donatılmıştır.
  • Tamamen modernize edilmiş interaktif yazı tahtası gibi teknolojik materyallere sahip 10 adet aydınlık sınıf bulunmaktadır.
  • Geniş yazılım programı arşiviyle tam donanımlı 22 adet bilgisayar içeren multimedya merkezi ve bir kütüphane vardır.
  • Geniş ekranlı televizyona sahip öğrenci salonu vardır.
  • Çalışma odası, kafeterya, ücretsiz kablosuz internet, spor salonu bulunmaktadır.
  • Okulun öğrenci kapasitesi 300 olup, her sınıfta öğrenci mevcudu 11-15 arasındadır.
  • Derslerin süresi 45 dakikadır.

Kaplan Dublin Dil Okulu bu şehirde dil hizmeti sunarken aynı zamanda çeşitli aktivite programları da sunmaktadır. Kaplan Dublin’de eğitim alan tüm öğrenciler kendilerine sunulan birbirinden güzel aktiviteler ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklardır. Uluslararası öğrencilerle birlikte farklı deneyimler yaşayacaklar ve sosyalleşeceklerdir. Okulun aktivite organizatörü hem Dublin hem de İrlanda’nın gerçek havasını koklayabilmeniz için size dopdolu aktivite ve gezi programları yapmaktadır. Bunlardan bazıları;

800 yıldan uzun bir süredir açık olan Brazen Head Pub,

1592’den beri eğitim veren Trinity College,

9. yüzyıldan kalma aydınlatmalı bir el yazması olan Book of Kells,

Dublin Kalesi,

Dublin şehrinin en eski yapısı olan Christ Church Katedrali,

Moher kayalıkları,

Temple Bar Pub aktivitesi,

St Patrick günündeki kutlamalar,

Guiness Storehouse’da Guiness’in (siyah bira) tarihini öğrenme,

Old Jameson Distillery,

Croke Park’ta Gal futbolu ve hurling karşılaşmaları,

Glendalough ve Wicklow Dağları,

Galway, Cork ve Kilkenny Kasabaları,

Geçmişten günümüze kullanılan eski eşyalar ve kıyafetleri bulabileceğiniz Dublinia,

Görkemli Powerscourt House,

Peyzaj çalışmalarıyla ünlü National Botanik Park,

Ünlü Powerscourt Şelalesi,

Google ve Facebook’un merkezine ev sahipliği yapan ışıltılı kanal boyu Tech Quarter,

Geleneksel İrlanda barında bir Ceilidhs akşamı (İrlanda geleneksel müziği).

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen kişiler için çeşitli programlar hazırlanmıştır. İrlanda dil okulları için eğitime gelen kişilerin özelliklerine göre bu programlardan birine yerleştirilir.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.

Eğitimci Eğitimi: Bu program tamamen profesyonel bir kurs olup öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Donanımlı bir öğretmen olabilmek adına bir öğrenim sunar.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

English Plus Profesyonel Sertifika: Bu program Kaplan dil okullarında alınacak dil eğitimi ile İrlanda’nın en büyük 3. Üniversitesi olan Dublin Business School’da alınacak eğitimi birleştirmektedir.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile İrlanda’da öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

Aynı zamanda İngilizce dil eğitiminde KAPLAN dil okullarının öne çıkmasını sağlayan K+ adı altında Kaplan International’ın kendine özel İngilizce dil öğrenim sistemi vardır. Uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından yaratılan K+, sınıf içinde ve dışında, çevrimiçi ve çevrimdışı öğrenime bütünleşik bir yaklaşım getirir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile Yanı lokasyonları Castleknock, Raheny, Glasnevin ve Lucan semtleridir. Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza 60 dakikalık mesafededir.

REZİDANS

Ardcairn House 

Ardcairn House, öğrenciler için özel olarak tasarlanmış odalar sunarak çalışmalarınıza odaklanabileceğiniz yeterli alana ve diğer uluslararası öğrencilerle sosyalleşebileceğiniz ortak alanlara sahiptir. Mola vermeniz gerektiğinde vaktinizi değerlendirebileceğiniz yerler arasında sinema salonu, bowling salonu ve tesis içi spor salonu gibi birçok imkan vardır. İhtiyacınız olabilecek, acil ve son dakika malzemeleri temin edebilmeniz için tesis bünyesinde bir market bile bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız için 24 saat yardımcı olacak bir personel, tüm odalarda standart olarak yüksek hızlı 100 MB geniş bant ve Wi-Fi, çamaşır yıkama tesisi ve bisiklet deposu bulunmaktadır. Okula  mesafesi yürüme ile 18, bisikletle 10, otobüsle 13 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b9e297ece .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e297ece .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e297ece .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e297ece .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9e29a167 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e29a167 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e29a167 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e29a167 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9e29c37c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e29c37c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e29c37c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e29c37c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e304c1c a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e304c1c a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e304c1c a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e304c1c a:hover{ color: #ffffff; }