İrlanda’nın muhteşem güzellikteki başkenti Dublin’de bulunan International School of English, uluslararası yabancı dil eğitiminde en yüksek standartları sağlamayı hedefleyen, yüksek kaliteli ve profesyonel bir dil okuludur. 1997’den beri faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir. ISE’nin klasik “Georgian” mimarisinin izlerini taşıyan binalarında, dünyanın dört bir yanındaki 30’dan fazla ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. ACELS tarafından akredite edilen, MEI üyeliği bulunan ve Trinity College London sınav merkezi tarafından tanınan okulda İngilizce becerilerinizi geliştirirken İrlanda’nın muhteşem güzelliklerinin tadını çıkarabilir, hayat boyu süren unutulmaz dostlukların temelini atabilirsiniz!

ISE Dublin’in sunduğu olanaklardan bazıları;

 • Teknoloji ile iç içe verilen inovatif eğitim tarzı.
 • Bir çok okula göre uygun fiyatlar sunar. Eğitimleri ise kalitelidir
 • Ders dışı etkinliklerle öğrenciyi sosyal hayata adapte etmek. İSE sosyalleşmeye ve arkadaşlıklar kurmaya çok önem veriyor. Tüm öğrenciler ve ekip arkadaş olmaya, kaynaştırmaya çalışıyorlar
 • İş bulma konusunda öğrencilerine verdiği destekler.
 • Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Dublin ve İrlanda’daki diğer şehirlere düzenli geziler.
 • Türk öğrenci nüfusunun az olması. Özellikle millet dağılımı konusunda başarılı okullardan biridir. Tüm dünya ülkelerinde oldukça eşit dağılımlı tanıtımlar yapar. Bu sayede öğrenciler belli bir ülkeye yoğunlaşmış değildir.

Öğrenci konforunu oldukça önemseyen ISE Ireland yüksek kalitede kişiselleştirme olanaklarına sahiptir. Her öğrencinin gelişimi ISE tarafından düzenli bir şekilde takip edilmektedir. Testler ve ödevler sayesinde öğrencinin ne kadar ilerleme kat ettiği kayıt altında tutulur. ISE’de dersler az kişinin bulunduğu sınıflarda yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin her birine yeterli vakit ayrılabilmektedir. Öğrenci kendisine atanan danışman ile gelişim programını yakından takip edebilir. Sınıfların interaktif olması öğrencilerin derslere katılımını arttıran önemli bir unsurdur. ISE Ireland’da ders veren öğretmenler lisanslı TOEFL hocalarıdır.

ISE dil okulu Dublin, şehir merkezinde 2 farklı kampüste eğitim vermektedir. Butik yapısı sayesinde öğrencilerle çok yakından ilgilenmektedir. Sahibi ve tüm personeli İrlandalı olan dil okulu, öğrencileri için modern öğretim programları ve materyaller ile İngilizce eğitimi vermektedir. ISE, kurulduğu ilk günden bugüne yüksek düzeyde kalite ile eğitim vermeyi ilke edinmiştir. ISE; öğrencilerinin İngilizce seviyelerini ilerletmelerine özen göstermeyi, kaliteli bir hizmet sunmayı ve yüksek düzeyde memnuniyeti garanti eder. Ayrıca okul, öğrencileri için öğleden sonra etkinlikler düzenleyerek eğlence ile çalışmayı birleştiren bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır

ISE Ireland Dublin 1’de bulunan kampüs, Güney yakasında Harcourt Street üzerinde bulunmaktadır. Tarihi bir park ve bahçe olan Stephen’s Green’e sadece birkaç dakika mesafede bulunan ve Dublin’in en popüler alışveriş caddesi Grafton Caddesi’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Luas durağı (tramvay) yürüyerek birkaç dakika uzaklıktadır ve Pearse Street ile Tara Street istasyonları (tren) yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca, yerel otobüslerle de hizmet verilmektedir. Okul ayrıca çok sayıda iyi restoran, kafe, bar ve gece kulübüne çok yakındır. Dublin’in ünlü Cobblestoned kültür bölgesi olan Temple Bar, canlı cadde pazarlarına ve sanatçılara, barlara, restoranlara ve her fırsatta alternatif butiklere sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Dublin 2’de bulunan diğer kampüsü ise şehrin kuzeyinde Capel Street üzerinde bulunmaktadır. Dublin’in ünlü Cobblestoned kültür bölgesi olan Temple Bar, canlı cadde pazarlarına ve sanatçılara, barlara, restoranlara ve her fırsatta alternatif butiklere sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Şehrin popüler alışveriş caddesi olan Henry St’e ise çok yakın olup otobüs, tren veya yürüme ile ulaşılabilmektedir.

Dublin; İrlanda’nın başkenti olup her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlayan bir şehirdir. Dünya devi teknoloji firmaları Microsoft, Facebook ve Google gibi şirketlerin Avrupa merkezlerinin Dublin’de bulunması, öğrenciler için İngilizce öğrenmek için gidilecek popüler şehirlerin arasında gelmesini sağlar. Yeşillikler içindeki doğası, canlı soysal yaşamı, genç nüfusuyla Dublin, İngilizceyi anadili olarak konuşan insanların arasında öğrenebileceğiniz bir kenttir.

ISE, Harcourt Street Centre’da 9 derslik, Capel Street Centre’da 5 derslik vardır. Sınıflar ortalama 15 kişiliktir. Ücretsiz Wi-fi, öğrenci kantini, dinlenme salonu, çalışma salonu, 24 saat acil yardım hizmeti, bilgisayarlı kütüphane, akademik destek, öğrenci salonu, teras, güvenlik, bilgisayar laboratuvarı ve mutfak mevcuttur.

Müzeleri, sanat galerilerini, plajları ve kırsal alanları ziyaret edeceğiniz bir çok aktivite yapılmaktadır. Dublin’in tarihini ve kültürünü öğreneceğiniz şehir turları da düzenlenmektedir. Yılbaşı, paskalya ve yetenek gecesi gibi aktiviteler düzenli olarak yapılmaktadır. Sosyal Etkinlikler Departmanı, öğrenciler için heyecan verici bir sosyal takvim hazırlamaktadır. Bunlardan bazılar;

 • Barbekü partisi
 • St Patrick’s Günü
 • Beer Pong
 • Karaoke gecesi
 • Film gecesi

Öğrencilerin kişisel hedeflerine yaklaşırken geçirdikleri zamanı değerli kılmaya odaklanan güçlü bir Öğrenci Yönetimi ekibi bulunmaktadır. Deneyimli ve kalifiye öğretmenler, öğrencilere kesin sonuç sağlayan ve bireysel gereksinimlere göre tasarlanmış en gelişmiş öğretim yöntemleriyle samimi ve profesyonel bir dil öğrenme deneyimi sağlar. Dersler sürekli ve tutarlı bir gelişim ile küçük interaktif sınıflarda deneyimli ve destekleyici öğretmenler tarafından verilmektedir. Küçük sınıflarda eğitim görmek, öğrencilerin grup ortamına katılarak, aynı zamanda özel ve bireyselleştirilmiş bir ilgi görerek daha hızlı öğrenebilecekleri bir şekilde öğrencilerin katılımını en üst düzeye çıkarmaya odaklanmalarını sağlar. Sunulan programlar:

 • Genel İngilizce (GE15)
 • Yarı-yoğun İngilizce
 • Intensive (Yogun) İngilizce (G20)
 • FCE, CAE ve IELTS Sınavlarına hazırlık (IEP15)
 • Cambridge Hazırlık Kursları
 • Genel İngilizce + İş İngilizcesi
 • Foundation programı
 • Uzun dönemler için çalışma izni

AİLE YANI

Aile yanında konaklama yapılacaksa ev sahibi ile tanışarak onları seveceğinizden emin olabilirsiniz. Konaklamalar hafta içi yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemekleri) ile tam pansiyon (tüm yemekler) ve haftada yedi gün olarak tercih edilebilmektedir. Ailelerin yerleşim yerleri, okula 1 saat uzaklığa kadar değişiklik göstermektedir. Bir ailede birden fazla öğrenci bulunabileceği ve birçok şeyin ortak kullanımda olduğu unutulmamalıdır. En az 4 hafta önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Özel odalar belirli bir ücrete tabi olarak sağlanmaktadır.

ÖĞRENCİ REZİDANSI

Evlerimiz, öğrenci konaklama deneyiminden gerçekten zevk almak isteyen bireyler için tasarlanmıştır. Tüm konutlarımız şehrin güvenli bölgelerinde bulunmaktadır ve bunların çoğu, okula yakındır. Bu rezidanslar TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, ocak ve merkezi ısıtma gibi tüm standart olanaklarla donatılmıştır. Ücretsiz geniş bant internet erişimi de mevcuttur. Öğrenci yurtlarımız bize ait olmayıp anlaşmalı yurtlar ile konaklama sağlanmaktadır. Tek kişilik ya da çift kişilik ve özel banyolu oda seçenekleri vardır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664225f0b73f2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225f0b73f2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225f0b73f2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225f0b73f2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225f0b92af .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225f0b92af .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225f0b92af .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225f0b92af .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225f0bb0dd .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225f0bb0dd .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225f0bb0dd .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225f0bb0dd .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664225f13c07b a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664225f13c07b a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664225f13c07b a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664225f13c07b a:hover{ color: #ffffff; }