Emerald Cultural Institute 1986 yılında kurulmuştur. 30 yıldan daha fazla süre boyunca yüz binden daha fazla öğrenciyi misafir ederek onların dil becerileri, kişisel ilgi ve akademik hedefleri için yol arkadaşı olduk. Hem gruplara hem de bireylere kaliteli dil eğitimi, profesyonel gelişim ve kültürel programlar sağlayarak 60’dan fazla ülkeden gelen öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık.

Bugün, Dublin’de yıl boyunca eğitim veren 2 adet; Dublin ve Birleşik Krallıkta Yaz Kampı döneminde aktif olan 9 adet çeşitli İngilizce kursu merkezlerimiz bulunmaktadır. 30 yıllık deneyimimiz, bize, günceli yakalamanın daha da ötesine geçip, proaktif bir yaklaşımla ders içerik ve yöntemlerimizi geliştirmeyi, tesislerimizi ve sınıflarımızı seçmeyi veya tasarlamayı öğretti. Eğitim programlarımızı günümüz iş ve yaşam tarzlarına adapte ederken güncel akımları göz önüne alıyoruz ve aynı zamanda gelecekteki yeniliklere de şimdiden hazırlanıyoruz. Çağdaş sınıflarımızın ve eğitim merkezlerimizin bir organizma gibi büyüme ve gelişme halinde olması ise, bu devinimsel yaklaşımımızın fiziksel bir görünümüdür.

2018 yılında bizi üçüncü defa İrlanda’daki En Başarılı İngilizce Dil Okulu olarak seçen Türkiye’nin Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği’ne (UED) şükranlarımızı da dile getirmek isteriz.

Emerald Cultural Institute Dil Okulunun aldığı akreditasyonlar:

 • EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services): Dil hizmetlerinin kalitesini değerlendirme ve akreditasyon kurumu.
 • QQI (Quality and Qualifications Ireland): İrlanda Kalite ve Yeterlilik Kurumu.
 • ACELS (Accreditation and Coordination of English Language Services): İngilizce Dil Hizmetlerinin Akreditasyonu ve Koordinasyonu Kurumu.
 • IALC (International Association of Language Centres): Uluslararası Dil Merkezleri Birliği.
 • QE (The Quality English): İngilizce Kalitesi Kurumu.
 • MEI (Marketing English in Ireland): İrlanda’da İngilizce Pazarlama kurumu.

Merrion Square Merkezi:

Dublin şehrinin kalbinde yer alan Merrion Square, Emerald Dil Okulunun en yeni merkezidir. Müze, galeri, popüler kafe, bar, restoran ve geniş çeşitlilikteki alışveriş mağazaları, turistik cazibe destinasyonları ve diğer ilginç yerleri ziyaret etmek için öğrencilerimiz için ulaşılabilir bir konumdadır.

Yeni yıl boyu eğitim merkezimiz olan Merrion Square, iki zarif Georgian tarzı binada, prestijli Trinity College’a ve Grafton Street bölgesinin alışveriş alanlarına sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Merkezimiz, İrlanda’nın muhteşem Georgian evleri, Leinster House (Hükümet Konağı), Resmi kurumlar, Doğa Tarihi Müzesi ve İrlanda Ulusal Galerisi tarafından çevrelenmiştir. Dublin şehir merkezindeki Oscar Wilde’in çocukluğunu geçirdiği eve de hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Palmerston Park:

Palmerston Park Okulumuz, Dublin’in güneyindeki Rathgar bölgesinde, nezih ve prestijli bir meskun mahalde yer almaktadır. İtinayla peyzaj yapılmış güzel manzaralı özel bahçemizde yer alan okulumuz, aynı zamanda Dublin’in en eski halk parklarından biri olan 1894’te kurulmuş Palmerston Parkına bakmaktadır. Okulumuz, Dublin şehir merkezine, hem aile yanı hem de öğrenci apartmanı konaklamalarına çok yakın bir mesafede konumlanmıştr. Okulumuzun hemen yanındaki otobüs durakları ve beş dakika yürüme mesafesindeki tren istasyonları ile şehir merkezine ve dilediğiniz yerlere konforlu ve hızlı ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir.Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri’nin ağzında, Dublin Kontluğu’nun merkezinde yer almaktadır.

İrlanda ya da resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti, Kuzeybatı Avrupa’da bulunan bir ada ülkesidir. Büyük Britanya’nın batısındaki İrlanda Adası’nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. Kuzeydoğusunda Birleşik Krallık’a bağlı olan Kuzey İrlanda ile komşu olan İrlanda’nın batısı Atlas Okyanusu, doğusu İrlanda Denizi, güneydoğusu St George Kanalı, güneyi ise Kelt Denizi ile çevrilidir.

Merrion Square Merkezi Tesisleri:

 • Klasik ve gelenekçi Georgian tarzı binalarda, modern donanımların sentezi,
 • 18 adet yenilikçi ders çalışma ve interaktif öğrenme alanları,
 • Son teknoloji donanımlar,
 • Kampüsün her noktasında kablosuz internet erişimi,
 • Öğrenciler için mola ve dinlenme alanları,
 • Kütüphane ve ders çalışma alanları.

Palmerston Park Tesisleri:

 • Tarihi Viktorian binasında modern donanımları birleştiren ergonomik tesis,
 • 24 adet modern sınıf,
 • Dil laboratuarı,
 • İnteraktif teknoloji,
 • Multimedya merkezi,
 • Kampüsün her noktasında kablosuz internet erişimi,
 • İnternet ve e-posta tesisleri,
 • Okuma ve ders çalışma alanları,
 • Muhteşem manzaralı özel bahçe,
 • Geniş çeşitlilikteki yemek ve içecek imkanlarıyla restoran ve kahve barı.

“Burada hiç yabancı yok, sadece daha önce tanışmadığın arkadaşların var.” W.B. Yeats.

Her hafta öğrencilerine birçok aktivite programı düzenleyen Emerald Cultural Institute Dil Okulu, ücretsiz ve ücretli etkinlik seçenekleri sunar. Oryantasyon günleri, seminerler, müze gezileri, film saatleri, şehir gezileri ve haftasonu etkinlikleri gibi aktiviteler öğrencilere ücretsiz olarak sunulur.

Dublin Castle: İngiltere Kralı John’un emriyle inşa edilen kale başta birçok İngiliz yöneticiye daha sonra da İrlanda temsilcileri ve valilerine ev sahipliği yapmış tarihi orta çağ yapısıdır.

Christ Church Cathedral: 1030’lu yıllarda inşa edilen İsa Kilisesi Katedrali, Gotik ve Romanesk tarzda görülmeye değer bir mimariye sahiptir.

Phoenix Parkı: Yaklaşık 7 km² bir alana sahip bahçede keyifli bir yürüyüş yapabilir ve aynı zamanda yabani Nadas geyiklerini seyredebilirsiniz.

GENERAL & EXAMINATION (GENEL & SINAV)

Online Lessons: Çevrimiçi derslerimizde program çeşitliliği çoktur. Haftada 20, 10 veya 6 saatlik seçenekler, başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm seviyeler, FCE ve IELTS sınav hazırlık gibi programlara evinizin rahatlığında ulaşabilirsiniz.

Intensive Course: Yoğun programda öğrenci merkezli bir yaklaşımla öğrencilerin hem yazılı hem de sözlü İngilizcesini geliştirerek akıcı ve yanlışsız bir dil becerisi sağlanır. Haftada 20 saat olmak üzere toplamda 2 hafta sürmekte olup, dersler İrlanda Dublin’de işlenmektedir.

Combined Course: Birleşik Programda Yoğun Program ve ek olarak 5 saat Özel Ders verilmektedir. İrlanda Dublin’de en az 2 hafta işlenmektedir.

Individual Tuition: Özel Ders Programında öğrencinin ihtiyacına göre tasarlanmış bire bir dersler günde 6 saate kadar yapılabilir. Dersler İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürer.

Intensive Plus Speaking Skills: Yoğun + Konuşma Becerisi Programında öğrenciler öğleden önce Yoğun Program işlerken öğleden sonra grup konuşma sınıflarında pratik yaparlar. İrlanda Dublin’de minimum 2 hafta sürer.

Cambridge Examination Course – First Certificate FCE: Cambridge Sınava Hazırlık FCE Programında öğrencilerin tüm dil becerilerinin sınav tekniklerini geliştirmeye yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de 8-12 hafta arası sürer.

Cambridge Examination Course – Advanced CAE: Cambridge Sınava Hazırlık CAE Programında öğrencilerin tüm dil becerilerinin sınav tekniklerini geliştirmeye yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de 11-12 hafta sürer.

IELTS Examination Course: IELTS Sınav Programında öğrencilerin IELTS sınavı için ihtiyaç duydukları önemli strateji ve sınav teknikleri üzerine yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de en az 2 hafta sürer.

Intensive Plus IELTS Preparation: Yoğun + IELTS Hazırlık Programında öğleden önce Yoğun Program işlenirken öğleden sonra IELTS Hazırlık Programı yapılır. İrlanda Dublin’de minimum 2 hafta sürer.

Intensive Plus Business: Yoğun + İş Programında öğleden önce Yoğun Program, öğleden sonra İş İngilizcesi işlenir. İrlanda Dublin’de minimum 2 hafta sürer.

Intensive Plus English for Academic Purposes (EAP): Yoğun + Akademik İngilizce (EAP) Programı, İngilizce konuşulan üniversitelerin lisans veya yüksek lisans bölümüne hazırlanmayı amaçlayan öğrenciler için tasarlanmıştır. İrlanda Dublin’de 4 hafta sürer.

ACADEMIC YEAR

Academic Year Programme 1: Akademik Yıl 1 Programında 25’ten fazla hafta süren ve 20 saatlik program seçenekleri içeren birebir derstir. Dersler öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş olup İrlanda Dublin’de 25-35 hafta arası sürer.

Academic Year Programme 2: Akademik Yıl 2 Programında 25’ten fazla hafta süren ve 26 saatlik program seçenekleri içeren birebir derstir. Dersler öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş olup İrlanda Dublin’de 25-35 hafta arası sürer.

Academic Year Programme 3: Akademik Yıl 2 Programında 25’ten fazla hafta süren ve 20 veya 26 saatlik kombine program içeren birebir derstir. Dersler öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş olup İrlanda Dublin’de 25-35 hafta arası sürer.

SPECIALISED & BUSINESS (İŞ & ÖZELLEŞTİRİLMİŞ)

Personal Intensive Course – 30 hours: Bireysel Yoğun 30 Saatlik Programda öğrencinin mesleğine yönelik ihtiyacı olan spesifik beceriler üzerine yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürer.

Personal Intensive Course – 25 hours: Bireysel Yoğun 25 Saatlik Programda öğrencinin mesleğine yönelik ihtiyacı olan spesifik beceriler üzerine yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürer.

Personal Intensive Course – 20 hours: Bireysel Yoğun 20 Saatlik Programda öğrencinin mesleğine yönelik ihtiyacı olan spesifik beceriler üzerine yoğunlaşılır. İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürer.

Mini-Group for Executives and Professionals: Yöneticiler ve Profesyoneller için Mini Grup Programı, mesleki İngilizce ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için olup İrlanda Dublin’de en az 1 hafta sürmektedir.

Professional Development Programmes: Profesyonel Gelişim Programları, profesyonel gruplara özel tasarlanmıştır. Genel Yoğun Program ve öğrencinin ihtiyacı olan becerilere yoğunlaşan İngilizce dersleri verilmektedir. Eğitimler, İrlandalı endüstri uzmanları tarafından tamamlanır. İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürmektedir.

Intensive Combined Course: Bileşik Yoğun Programda, Genel Yoğun Program ve Birebir Ders işlenmektedir. Haftada 20 saat grup dersi ve 10 saat birebir ders yapılmaktadır. İrlanda Dublin’de minimum 1 hafta sürmektedir.

English Plus Internship: İngilizce + İş Deneyimi Programı, öğrencinin mesleğini İngilizce konuşulan bir şirkette çalışmayı ve ayrıca İngilizce derslerine katılmayı içermektedir. İrlanda Dublin’de minimum 4 haftalık dil kursu ve 6 haftalık iş deneyimi olarak planlanmaktadır.

ÖĞRETMENLER İÇİN KURSLAR

Primary School Teachers’ Course: İlkokul Öğretmenleri için Kurs Programında farklı öğrenme teorileri ve uygulamalarının uygulamalı modüllerle haftada 30 ders boyunca tanıtıldığı, seminer ve kültürel aktiviteleri de içeren 2 haftalık programımız Dublin’de verilmektedir.

Ortaokul Öğretmenleri için Kurs: İngilizce öğretmenlerine farklı öğrenme teorileri ve uygulamalarının uygulamalı modüllerle haftada 30 ders boyunca tanıtıldığı, seminer ve kültürel aktiviteleri de içeren 2 haftalık programımız Dublin’de verilmektedir.

CLIL’ye Giriş: Teori & Pratik: İçerik ve Dile Entegre Öğrenme (Content and language integrated learning, CLIL)’ye yeni başlayan öğretmenler için tasarlanmıştır. 10 yaş ve daha üstü öğrencilere eğitim veren öğretmenler için özelleştirilmiş 2 hafalık programımız Dublin merkezimizde yapılmaktadır.

AİLE YANI

Eğer sıcak bir aile ortamında, ekonomik ve konforlu bir konaklama istenirse Aile Yanı konaklama doğru bir seçimdir. Okullar tarafından özenle seçilmiş, uzun yıllar birlikte çalıştığı güvenilir İrlandalı ailelerin yanında konaklayın. İrlandalı bir aile yanında konaklama İngilizce bilginizi kullanma açısından avantaj sağlayacağı gibi İrlanda kültürü ve günlük yaşamı konusunda keyifli bir tecrübe kazandırır. Ayrıca aile yanı konaklamanızı yemekli olarak seçerek İrlandalı ailelerin günlük hayatlarında ne tükettiklerine dair bilgiye sahip olur ve yeni tatlar keşfetmiş olursunuz. Aile yanı konaklamada tek ve 2 kişilik paylaşımlı odalarda haftada 14 öğün sunulur. Konaklamaların bir kısmı yürüyüş mesafesinde sağlanabilmektedir.

ÖĞRENCİ YURTLARI

Alexandra College Residence

Palmerson Park merkezimize yürüme ve Merrion Square merkezimize tramvayla 7 dakikalık mesafede yer alan kadın öğrenci yurdudur.

Yurt tesislerinde:

 • En yüksek standartlara sahip tek veya çift kişilik yatak odaları,
 • CCTV (kapalı devre kameralı güvenlik sistemi) bulunan güvenlik,
 • Yurdun hemen yanında tramvay durağı,
 • Süpermarket, mağazalar, restoranlar ve eczane gibi yerlere yakın mesafede,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Bisiklet askıları ve sınırlı otomobil park yeri,
 • Paylaşımlı banyo ve paylaşımlı mutfak,
 • Nevresim ve havlu yurt tarafından temin edilir.

St Raphaela’s Residence

St. Raphaela’s Okulunda yer alan 40 öğrenci kapasiteli yurdun konumu mükemmeldir. Dublin Havalimanından yurda direkt ulaşım bulunmaktadır. Şehir merkezine 30 dakika mesafededir. Palmerston Park ve Merrion Square ve şehir merkezine direkt ulaşabileceğiniz tramvay istasyonuna yürümeyle sadece 5 dakika mesafededir.

Yatak odalarında:

 • Yatak yanı dolap, gardrop, masa ve sandalye,
 • Nevresim ve havlular yurt tarafından temin edilir ve haftada bir defa değiştirilir,
 • Odalar haftada bir defa tam temizlik ve mini temizlik yapılır.

Yurt tesislerinde:

 • Yatak odalarının çoğu iki kişilik olmakla birlikte üç yataklı, dört yataklı ve tek kişilik odalar da mevcuttur.
 • İki adet geniş, ferah, havadar ve rahat salon,
 • Öğrencilerin kendi yemeklerini kendi hazırlayabileceği büyük ve geniş bir mutfak,
 • Giriş katında ders çalışma odası, jetonlu çamaşırhane ve banyo tesisleri,
 • Video/DVD bulunan televizyon odası,
 • Ücretli telefon,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Bisiklet park yeri.

MİSAFİRHANELER, OTELLER VE MUTFAKLI APARTMANLAR

Eğitim merkezlerimize kolay ulaşılabilir mesafede yer alan çeşitli konaklama seçenekleri de mevcuttur. Misafirhane, otel ve mutfaklı apartmanlar için özel fiyatlar da sunuyoruz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664225e1374bc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225e1374bc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225e1374bc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225e1374bc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225e13a8fa .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225e13a8fa .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225e13a8fa .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225e13a8fa .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225e13e106 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225e13e106 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225e13e106 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225e13e106 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664225e1c8aab a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664225e1c8aab a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664225e1c8aab a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664225e1c8aab a:hover{ color: #ffffff; }