ATC Language Schools, 1973 yılında kurulmuştur ve tecrübesi ile İrlanda’nın en prestijli dil okulları arasında yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından İrlanda’da İngilizce eğitimi için gelen öğrencilere dil eğitimi veren okul akreditasyonlarıyla da ön plana çıkmaktadır İrlanda’da başkent Dublin ve Bray’de, İngiltere’de ise Winchester’da olmak üzere 3 farklı şehirde hizmet vermekte olan ATC Language Schools İrlanda’da ELT, İngiltere’de ise British Council akreditasyonuna sahiptir. Tüm programları English UK, Quality English, ve ALTO onaylıdır. MEI (Marketing English in Ireland ) kurucu üyelerinden olan okul, ayrıca sınırlı sayıda okulun sahip olduğu EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services) akreditasyonuna da sahiptir. Eğitimleri oldukça kapsamlı olan okulun, eğitimin yanı sıra kültürel gelişime de oldukça fazla önem vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın her yerinden öğrencilere eğitim veren ATC Language Schools, dil eğitimde önemli olan çok farklı ülkelerden öğrencileri bir araya getirme alanında son derece başarılıdır. Yaz okullarından genç yetişkin ve yetişkin programlarına geniş bir yaş aralığına dönük programlar sunan okul konaklama için de aile yanı ve yurt konaklama seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır.

Alanında uzman eğitim kadrosu ile çağdaş ve modern sınıflarda eğitim görebileceğiniz okulda dersler teknoloji yardımı ile interaktif şekilde yapılmaktadır. Okula kayıt olduğunuzda sizin için oluşturulan online portal üyeliği ile öğretmenlerinizin sizinle ilgili geri dönüşlerine ulaşıp hem gelişiminizi takip edebilir hem de tekrar ve ekstra çalışma amaçlı kaynaklar ile akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınız üzerinden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Dublin’in kalbi olarak nitelendirebileceğimiz merkezi bir konumda olan ATC Dublin’de öğretim gören öğrenciler sabah programlarına ilave olarak öğleden sonraları  ücretsiz olarak “Dinleme ve Konuşma”, “İş İngilizcesi” ve “Telaffuz” derslerine katılabilirler. ATC Language Schools’da eğitim gördüğünüz süre boyunca dersler dışında hafta içi ve hafta sonu organize edilen bir çok etkinliğe katılıp, sınıfta öğrendiğiniz İngilizcenizi gerçek hayatta da geliştirme şansına sahip olursunuz. Hafta sonları düzenlenen geziler ile de İrlanda’nın eşsiz güzelliklerini yeni arkadaşlarınızla keşfedebilirsiniz.

11-17 yaş aralığındaki öğrenciler için 9 farklı merkezde Yaz Okulu programları olan ATC Language Schools farklı ihtiyaçlar için farklı programlar ve konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler aile yanında konaklayabilecekleri gibi paylaşımlı ya da özel odalarda konaklayabilecekleri yurt imkanlarına da sahiptir. Tüm programlarda ders dışı aktivite ve geziler ile özel organizasyonlarla öğrencilerin tam bir dil tecrübesi yaşamaları sağlanmaktadır. Yaz okullarına grup olarak katılım sağlanabileceği gibi bireysel olarak da kayıt yapılabilmekte ve bu şekilde programlara dahil olan öğrencilere de onlar ile özel olarak ilgilenen grup liderleri atanmaktadır.

Neden ATC Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

 • 1973’den beri gelen eğitim tecrübesi
 • Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler
 • Konaklama çeşitliliği
 • Sizlere en kaliteli eğitimi sağlamak için 45 kişiden oluşan eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler
 • ATC iyi eğitim almanızı sizden daha fazla önemseyen 3 başarılı ortağın okuludur
 • Size her zaman destek olmaya hazır 30 kişiden oluşan zamanlı çalışan bir ekip
 • Öğrenci forumları ve öğretmen toplantıları
 • Uluslararası tanınırlığa ve akreditasyonlara sahiplik
 • Her öğrenci ile düzenli olarak ilgilenen danışmanların yer alması

ATC Dublin, şehir merkezinde South William Caddesi’nde, ünlü Grafton Street’e birkaç dakikalık bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. South William caddesi, şehrin en popüler caddesidir. Etrafında sayısız restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. Öğrencilere en iyi imkanları sunmak için yenilenmiş olan modern ve konforlu okul binası şehirle iç içedir. Şık cafeleri, restoranları, alışveriş merkezleriyle Dublin’in en canlı caddesine olan kısa mesafesi sayesinde öğrencilerine okul dışında da sosyal bir dönem imkanı veren okul İrlanda’nın en beğenilen dil okullarından biridir. Bu anlamda okul, lokasyon olarak İrlanda dil kursları arasında oldukça iyi bir yerde durmaktadır.

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. Avrupa’da yaşanacak en iyi başkent olarak seçilmiş olan Dublin; köklü kültürü, tarihi, mutfağı, hoşgörülü insanları, Google gibi pek çok büyük firmanın orada bulunması, yemyeşil doğası ve canlı sosyal hayatı ile her zevke uygun seçenekler sunması nedeniyle hem öğrenciler hem de turistler tarafından oldukça tercih edilen bir şehirdir. Avrupa’nın en turistik şehirleri arasında yer alan Dublin; kültür, sanat, canlı gece hayatı ve misafirperverliği ile öne çıkmaktadır. Avrupa’nın en genç nüfus popülasyonuna sahip şehirlerinden biri olan Dublin, her yere ulaşımı kolaylaştıran küçük yapısı ile İngilizce öğrenmek ve İrlanda kültürünü tanımak isteyen öğrenciler için mükemmel imkanlar sağlamaktadır.

ATC Dil Okulu, modern ve teknolojik donanım bakımından hiçbir eksiği bulunmayan 5 katlı bir binada faaliyet göstermektedir. ATC Language Schools Dublin şubesi, tamamında interaktif yazı tahtası bulunan toplam 16 sınıfa sahiptir. Her sınıfta maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır. Çok modern bir tasarıma sahip binası, hepsi aydınlık sınıfları, kullanılan teknoloji, sunulan ücretsiz wifi hizmeti, çok geniş bir kafeteryası ve sosyalleşme alanı, şehir merkezindeki lokasyonu, çok dengeli bir uluslararası öğrenci dağılımı ve düşük Türk öğrenci oranıyla öğrencilerin İngilice eğitimlerinden maksimum faydayı edinlemelerine imkan veren bir atmosfer sunulmaktadır. Derslerde, internet düzenli olarak kullanılmakta ve öğrencilere 21. Yüzyılda dillerini nasıl kullanacaklarına dair örnekler veriliyor. Binanın 4. katı, sosyalleşmeleri ve boş vakitlerini eğlenceli geçirebilmeleri ve sosyal aktivite programları oluşturabilmeleri için tamamen öğrencilere ayrılmıştır.

 

Haftalık 20 saat veya üzerinde bir İngilizce kursuna katılan tüm öğrenciler İngilizce seviyeleri yeterli ise elective class olarak adlandırılan haftalık toplam 3 saat ekstra dersi alma hakkına sahiptir. Öğrencilerin seçebilecekleri bu dersler; iş ingilizcesi, telaffuz, konuşma veya İrlanda yaşamı ve kültürü gibi alanlarda verilmektedir.

ATC Language Schools sosyal ve aktivite programlarının organizasyonu için bulundurduğu birer aktivite organizatörüyle öğrencilerin aldıkları eğitimlerin yanı sıra çok keyifli vakit geçirmelerini de sağlamaktadır. Düzenli olarak düzenlenen ve adeta bir gelenek halini alan ATC öğrenci partileri ise öğrencilerin vazgeçmezi haline gelmiştir. Aktiviteler öğleden sonraları, şehirdışı geziler ve turlar ise hafta sonları ve tatil dönemleri için aranje edilmektedir. Şehir içi aktivitelerin bir kısmı ücretsizdir. Fakat gidilen mekanlarda giriş ücreti gibi ücretler söz konusuysa bu ücretler öğrencilere aittir. Şehir dışı turlar ve gezilerden ise cüzi ücretler karşılığında faydalanılmaktadır. Öğrencilere İrlanda ve Dublin’i keşfetme, yerel halkla tanışma ve yeni kültür keşfetme fırsatı verirken, İngilizcelerini yeni uluslararası arkadaşlarıyla pratik etme şansı sağlar.Etkinliklerden bazıları ; Welcome Party, Chester Beautty Library, The Book of Kells, St. Patrick’s Cathedral, Cliffs of Moher and Galway, Belfast and Giants Causeaway, Pub Night, Movie Night’tır.

Kurs müfredatı:

Eğitim Müfredatı, CEFR (Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi) temeline dayanır ve öğrenci merkezli öğrenmeye ve belirli iletişimsel hedeflere ulaşmaya odaklanır. Öğretmenler,  CLT (İletişimsel Dil Öğretimi), TBL (Görev Tabanlı Öğrenme) ve CLL (İşbirlikçi Dil Öğrenme) gibi metodolojileri kullanmaktadır.

Seviye Tespiti: 

ATC’ye gelmeden önce, öğrenciler gramer ve kelime bilgisi bilgilerini değerlendirmek için bir çevrimiçi yerleştirme sınavına girerler. Okulun ilk günlerinde bir öğretmenle buluşacak ve kısa bir konuşma yapacaklardır. Öğretmen, dinleme ve konuşma becerilerini değerlendirecek ve onlara özel öğrenme ihtiyaçları hakkında sorular soracaktır. Daha sonra yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir sınıfa yerleştirilirler.

Sınıf Yapısı: 

Her ders 60 dakikadır. Sınıflar yıl boyunca her seviyede mevcuttur. ATC sınıflara en fazla 15 öğrenciye kadar izin vermektedir ancak tipik olarak  bir sınıfta yılboyu en fazla 10 ila 12 öğrenci bulunmaktadır.

İlerleme Değerlendirmesi: 

İlerleme değerlendirmesi her hafta sınıfta yapılır. Öğrencilerin konuşma ve yazma çıktılarındaki ilerlemelerine özellikle odaklanır. Her hafta öğrencilere öğretmenlerinden konuşma ve yazma becerileri konusunda yapılandırılmış geri bildirimler verilir. ATC, öğrencileri her 8-12 haftada,  bir tam kur kadar geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Sertifikasyon:

Tüm öğrenciler, kurslarını tamamlandığında kısa bir didaktik rapor içeren, katılım sertifikası alırlar. Tüm raporlar, ülkelerine dönüşte eğitim kurumlarında krediler için kullanılabilecek, çalışılan saat sayısını içermektedir.

ATC Online:

Tüm yetişkin öğrenciler, varışlarından 1 ay önce ATC Online için kişisel girişlerini alacak ve ayrıldıktan sonra 3 ay boyunca erişimini koruyacaklardır.

Tam nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce kursları, akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

ATC Dublin’de İngilizce kursu 20 saat veya üzerinde bir İngilizce kursuna kayıtlı tüm öğrenciler İngilizce seviyeleri yeterli görüldüğünde, ise “elective class” olarak biline haftalık toplam 3 saat ekstra dersi alabilirler. Seçilebilecek elective dersler business english, pronunciation, speaking veya Irish life and culture başlıklarda öğrencilerin seçimlerine göre farklılık göstermektedir.

Alanında uzman eğitim kadrosu ile çağdaş ve modern sınıflarda eğitim görebileceğiniz okulda dersler teknoloji yardımı ile interaktif şekilde yapılmaktadır. Okula kayıt olduğunuzda sizin için oluşturulan online portal üyeliği ile öğretmenlerinizin sizinle ilgili geri dönüşlerine ulaşıp hem gelişiminizi takip edebilir hem de tekrar ve ekstra çalışma amaçlı kaynaklar ile akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınız üzerinden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

 • Genel İngilizce Kursları (Haftada 15/20 saat )
 • Yoğun İngilizce Kursları ( Haftada 26 saat )
 • Sınavlara Hazırlık Kursları ( B2 First Certificate, Advance, IELTS, TOEIC)
 • Gençler İçin Kurslar ve Yaz Programı
 • İş Dünyası Programı
 • Öğretmen Eğitimi Kursları (ELT)
 • Bireysel Öğrenim programları

AİLE YANI

Dublin’deki okulumuzdaki öğrenciler, Dublin merkezli harika ev sahibi ailelerimizle kalma seçeneğine sahiptir. Tüm ailelerimiz düzenli olarak ziyaret edilmektedir ve konaklama müdürümüz tarafından özenle seçilmektedir. Genç öğrenciler, kaldıkları her gün oda kahvaltı, paketli öğle ve akşam yemeği ile donatılmıştır. Yetişkin öğrenciler için konaklama Pazartesi-Cuma günleri yatak, kahvaltı ve akşam yemeği bazında hafta sonu tam pansiyon (tüm yemekler) ile düzenlenmektedir. Tüm ailelere, öğrencilerin sahip olabileceği herhangi bir alerji veya özel yemek talebi bildirilir. Fındık alerjileri, glutensiz diyetler vb. Gibi özel diyetler için bir diyet takviyesi uygulanabilir. Dublin’deki aile yanında konaklama seçeneğimizi seçmek, öğrencilerin İrlandalı insanlarla entegre olmalarını ve İngilizce konuşma becerilerini daha da geliştirmelerini sağlar. Ev sahibi aileler tüm Dublin Otobüs ve DART (Metro) ulaşım hizmetlerine yakın Dublin şehir merkezinden banliyöde yaşıyor. Tüm öğrencilerin okula toplu taşıma araçları ile seyahat etmeleri gerekmektedir. Tüm öğrencilere en az 40 dakikalık bir yolculuk süresi beklemeleri önerilir.

ÖĞRENCİ  REZİDANSI

ATC Dublin City Öğrenci Yurdu şık bir öğrenci yaşamı sağlar. Mutfaklı ortak dairelerde suit banyolu tek kişilik odalar sunuyoruz. Tüm yatak odalarında çalışma istasyonu, çalışma lambası ve cömert depolama bulunur. Her daire modern mutfak ve yemek odası ile eksiksiz bir şekilde döşenmiştir. Buna ek olarak, rezidans TV salonu, bilardo masası ve geniş oturma alanları ile de harika bir sosyal alan sunmaktadır. Yurt, şehir merkezine 10 dakikalık ve ATC Dublin Okulumuza 20 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde ideal bir konuma sahiptir.

Özellikleri

 • Tek kişilik suit yatak odaları
 • Modern oturma odası ve mutfak alanı
 • Nevresim takımı
 • Her dairede internet Wi-Fi erişimi
 • Yerinde 24 saat güvenlik
 • Çamaşırhane
 • Otel bünyesinde yaşayan özel ATC personeli
 • Oyun odası
 • Jimnastik

ATC YAZLIK DAİRELERİ

Yoğun sezonda ATC, Dublin Üniversitesi Koleji (UCD) ve İrlanda Ulusal Koleji (NCI) dahil olmak üzere üniversite kampüslerinde ek konaklama imkanı sunmaktadır. Tüm konaklama birimleri ortak mutfak ve oturma alanı bulunan modern dairelerde tek ensuite odalarda sunulmaktadır.

UCD Dublin şehir merkezine sadece 4 km uzaklıktadır ve kampüste otobüs terminali ile Güney William Caddesi’ndeki okulumuza sadece 15 dakikada ulaşılabilir.

Özellikleri

 • Tek kişilik en-suite yatak odaları
 • Modern oturma odası ve mutfak alanı
 • Nevresim ve havlular
 • Merkezi ısıtma
 • Her dairede internet Wi-Fi erişimi
 • Tesis bünyesinde çamaşır yıkama olanakları
 • Yerinde güvenlik.

NCI, Dublin Şehir Merkezi’nin finans bölgesinde, Liffey nehrine yakın bir konumda ve bir Luas (tramvay) durağına birkaç metre mesafede yer alan South William Caddesi’ndeki okulumuz NCI’ye sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Özellikleri

 • Tek kişilik en-suite yatak odaları
 • Modern oturma odası ve mutfak alanı
 • Nevresim ve havlular
 • Merkezi ısıtma
 • Her dairede internet Wi-Fi erişimi
 • Tesis bünyesinde çamaşır yıkama olanakları
 • Yerinde güvenlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664225cfdfa97 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225cfdfa97 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225cfdfa97 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225cfdfa97 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225cfe1cb4 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225cfe1cb4 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225cfe1cb4 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225cfe1cb4 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225cfe3dfd .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225cfe3dfd .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225cfe3dfd .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225cfe3dfd .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664225d09274d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664225d09274d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664225d09274d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664225d09274d a:hover{ color: #ffffff; }