ATC Language Schools, 1973 yılında kurulmuştur ve tecrübesi ile İrlanda’nın en prestijli dil okulları arasında yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından İrlanda’da İngilizce eğitimi için gelen öğrencilere dil eğitimi veren okul, akreditasyonlarıyla da ön plana çıkmaktadır İrlanda’da başkent Dublin’de ve Bray’de; İngiltere’de ise Winchester’da olmak üzere 3 farklı şehirde hizmet vermekte olan ATC Language Schools, İrlanda’da ELT, İngiltere’de ise British Council akreditasyonuna sahiptir. Tüm programları English UK, Quality English, ve ALTO onaylıdır. MEI (Marketing English in Ireland ) kurucu üyelerinden olan okul, ayrıca sınırlı sayıda okulun sahip olduğu EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services) akreditasyonuna da sahiptir. Eğitimleri oldukça kapsamlı olan okulun, eğitimin yanı sıra kültürel gelişime de oldukça fazla önem vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın her yerinden öğrencilere eğitim veren ATC Language Schools, dil eğitimde önemli olan çok farklı ülkelerden öğrencileri bir araya getirme alanında son derece başarılıdır. Yaz okullarından genç yetişkin ve yetişkin programlarına geniş bir yaş aralığına dönük programlar sunan okul, konaklama için de aile yanı ve yurt konaklama seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır.

Alanında uzman eğitim kadrosu ile çağdaş ve modern sınıflarda eğitim görebileceğiniz okulda dersler teknoloji yardımı ile interaktif şekilde yapılmaktadır. Okula kayıt olduğunuzda sizin için oluşturulan online portal üyeliği ile öğretmenlerinizin sizinle ilgili geri dönüşlerine ulaşıp hem gelişiminizi takip edebilir hem de tekrar ve ekstra çalışma amaçlı kaynaklar ile akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınız üzerinden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

ATC Language Schools Bray Dil Okulu, deniz kıyısında 32 bin nüfuslu Bray şehrinde yer alıyor. Okul 1973 yılında kurulmuş ve 45 yılı aşkın tecrübeye sahip. Okul binası ile bitişik yurt konaklama ile birlikte çoğu yürüme mesafesinde aile yanı konaklama imkanı da veriliyor. Türk öğrencilerin çok bilmediği bir şehir olan Bray, sakinliği ve dinginliği tercih edenler için Dublin’e 1 saat uzaklıkta olması sebebiyle de çok iyi bir alternatiftir.

Öğrenciler, öğleden sonraları  ücretsiz olarak “Dinleme ve Konuşma”, “İş İngilizcesi” ve “Telaffuz” derslerine katılabilirler. ATC Language Schools’da eğitim gördüğünüz süre boyunca dersler dışında hafta içi ve hafta sonu organize edilen bir çok etkinliğe katılıp, sınıfta öğrendiğiniz İngilizcenizi gerçek hayatta da geliştirme şansına sahip olursunuz. Hafta sonları düzenlenen geziler ile de İrlanda’nın eşsiz güzelliklerini yeni arkadaşlarınızla keşfedebilirsiniz. ATC Bray ve ATC Dublin Dil Okulları, TOEIC ve ETS yetkili sınav merkezidir. Cambridge Exam Centre’ın resmi merkezidir.

11-17 yaş aralığındaki öğrenciler için 9 farklı merkezde Yaz Okulu programları olan ATC Language Schools farklı ihtiyaçlar için farklı programlar ve konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler aile yanında konaklayabilecekleri gibi paylaşımlı ya da özel odalarda konaklayabilecekleri yurt imkanlarına da sahiptir. Tüm programlarda ders dışı aktivite ve geziler ile özel organizasyonlarla öğrencilerin tam bir dil tecrübesi yaşamaları sağlanmaktadır. Yaz okullarına grup olarak katılım sağlanabileceği gibi bireysel olarak da kayıt yapılabilmekte ve bu şekilde programlara dahil olan öğrencilere de onlar ile özel olarak ilgilenen grup liderleri atanmaktadır.

Neden ATC Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

 • 1973’den beri gelen eğitim tecrübesi,
 • Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler,
 • Konaklama çeşitliliği,
 • Sizlere en kaliteli eğitimi sağlamak için 45 kişiden oluşan eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler,
 • ATC iyi eğitim almanızı sizden daha fazla önemseyen 3 başarılı ortağın okuludur,
 • Size her zaman destek olmaya hazır 30 kişiden oluşan zamanlı çalışan bir ekip,
 • Öğrenci forumları ve öğretmen toplantıları,
 • Uluslararası tanınırlığa ve akreditasyonlara sahiplik,
 • Her öğrenci ile düzenli olarak ilgilenen danışmanların yer almasıdır.

ATC Bray Dil Kursunun bulunduğu Bray, Dublin’in 20 km güneyinde İrlanda’nın sessiz sakin banliyösü, şehrin karmaşasından kaçmak isteyen insanların ilk tercihi olan güzel nefes kesen bir sahil kasabasıdır. Yıl boyunca çok çeşitli festivaller ve aktiviteler de vardır, bu da Bray’i çalışmak ve yaşamak için çekici bir ortam haline getirir.  ATC Bray,  Victorian tarzı 4 bitişik binadan oluşmakta ve harika bir şekilde restore edilmiş Dunluice House’ı da barındıran deniz kıyısında; ve Dublin şehir merkezine uzaklığı toplu taşımayla 40 dakika uzaklıkta yer alan bir kampüstür. Bray ana merkeze 20 dakikalık, tren istasyonuna 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Restoranlar yakın bir konumdadır. Özenle yenilenmiş Dunluice House Victorian Dönemi’nin zarafetini ve  modern konforunu birleştirmektedir. Kalabalıktan ve şehir gürültüsünden hoşlanmayan öğrencilerin her zaman ilk tercihlerinden biri olan Bray, samimi atmosferi ve arkadaş canlısı yaşayanlarıyla öğrencilere aile ortamı yaşatmakta olup deniz kıyısındaki konumuyla, sakinlik ve sadece dil eğitimine yoğunlaşmak isteyen öğrenciler için eşsiz bir seçenektir. Türk oranı oldukça düşük olan ATC Bray Dil Okulu, eğitiminiz için seçebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Öğrencilerine sunduğu gezi organizasyonlarıyla da merkezlere gitme imkanı sunmaktadır. Okulun düzenlediği gezi ve eğlence organizasyonları da genellikle Dublin odaklı olarak yapılmakta, günlük aktiviteler ise Bray’ de gerçekleştirilmektedir.

ATC Bray Dil Okulu; Plaja 30 metre, Bray DART’a (Tren İstasyonu) 850 metre, Dublin Şehir Merkezine 18 Km, Dublin Havaalanına 31 Km uzaklıktadır. Toplu taşıma araçları iyi hizmet vermektedir. Şehrin; güzel kumsalı, geniş aktivite yelpazesi eğitim için mükemmel bir olanak sağlamaktadır.

Okulun Bray şubesindeki kampüsü, deniz kıyısındaki konumu, sınıfların çoğunun İrlanda Denizinin muhteşem manzarasına sahip olması, yeterli düzeyde bir kütüphanesi, bilgisayar odası, ortalama 7 senelik tecrübeye sahip ve dünyanın farklı bölgelerinde daha önce eğitim vermiş öğretmenleri, kalitesi onaylı eğitim sistemi, dengeli uluslarası öğrenci dağılımı ve yılın her döneminde düşük Türk öğrenci oranıyla yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için hem kaliteli hem de hesaplı çok iyi bir opsiyondur. Bray okulu, ATC’nin kurulan ilk okuludur ve Dublin’den biraz daha büyüktür. 23 sınıfa ev sahipliği yapmaktadır. Bray, öğrencilere modern ve genişletilmiş kafeterya, özel bahçe ve veranda imkanları ile sosyalleşmeleri ve ders dışında güzel vakit geçirmeleri için mükemmel imkanlar sunmaktadır. Okul, öğrencilerin CV’lerini hazırlayabilecekleri ve güncelleyebilecekleri öğrenci kullanımı için özel bir bilgisayar alanı sunar. Bilgisayarlar ayrıca öğrencilerin ilerlemelerini izleyebildikleri ve çalışmalarına devam edebildikleri rehberli e-öğrenme platformumuza giriş yapmak için de kullanılabilir. Okul kütüphanesinde bulunan materyalleri kullanarak bağımsız olarak çalışmak isteyen öğrenciler için bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır. Öğrenci kütüphanesi hem eğitici hem de keyifli okuma materyalleri içeren zengin içeriğe bir sahiptir. Okulda öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği, ayrıca eğitimlerine yardımcı olan e-platforma ulaşabilecekleri bir bilgisayar alanı da bulunmaktadır.

Öğretmenler gerek ders saatleri içinde gerekse boş zamanlarından öğrencilerine çalışmalarında her zaman destek olurlar.  ATC Bray öğrencilerin 7 / 24 ulaşım sağlayabilecekleri online öğrenme platformu sunarak gelişmelerini takip etmelerine olanak sağlar.

Neden ATC Bray’i Seçmelisiniz?

 • Mükemmel Deniz Kenarı Lokasyon,
 • Okulun Kendine Ait Binaları,
 • 23 Modern Sınıf,
 • Kütüphane ve Çalışma Alanı,
 • Ücretsiz Wi-Fi,
 • Öğrenci Bilgisayar Alanı,
 • Ücretsiz Öğleden Sonra Dersleri,
 • Sosyal Aktivite Progtamları,
 • Yürüme Mesafesi yakınlığında Aile Yanı Konaklama,
 • Okula Ait Öğrenci Rezidansı,
 • 46 Farklı Ülkeden Gelen Öğrenci (2018 Verilerine Göre).

ATC Language School, öğrencilere İrlanda ve Dublin’i keşfetme, yerel halkla tanışma ve yeni kültür keşfetme fırsatı verirken, İngilizcelerini yeni uluslararası arkadaşlarıyla pratik etme şansı sağlar. Okul öğrencilerine, sosyal, kültürel, sportif ve turistik faaliyetler sunmaktadır. Voleybol, basketbol, futbol, hokey, rugby, tenis, yüzme, masa tenisi, TV izleme, yetenek gösterileri, karaoke, disko, İrlanda geceleri, Bray turları, müzeler ve daha fazlası.

BRAY HEAD Tepesinde betondan yapılmış büyük bir haç bulunan dağ, yürüyüşçüler için popüler yerler arasındadır.

GARDEN HOUSE 17. yüzyıldan kalma kır evinin geniş bahçesinde doğayla iç içe dolaşma keyfini yaşayın.

SEA LIFE BRAY AQUARIUM Çeşitli bölümlerden oluşan akvaryumda, köpekbalıklarından zehirli balıklara kadar birçok türde deniz canlısını görebilirsiniz

Kurs müfredatı:

Eğitim Müfredatı, CEFR (Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi) temeline dayanır ve öğrenci merkezli öğrenmeye ve belirli iletişimsel hedeflere ulaşmaya odaklanır. Öğretmenler,  CLT (İletişimsel Dil Öğretimi), TBL (Görev Tabanlı Öğrenme) ve CLL (İşbirlikçi Dil Öğrenme) gibi metodolojileri kullanmaktadır.

Seviye Tespiti: 

ATC’ye gelmeden önce, öğrenciler gramer ve kelime bilgisi bilgilerini değerlendirmek için bir çevrimiçi yerleştirme sınavına girerler. Okulun ilk günlerinde bir öğretmenle buluşacak ve kısa bir konuşma yapacaklardır. Öğretmen, dinleme ve konuşma becerilerini değerlendirecek ve onlara özel öğrenme ihtiyaçları hakkında sorular soracaktır. Daha sonra yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir sınıfa yerleştirilirler.

Sınıf Yapısı: 

Her ders 60 dakikadır. Sınıflar yıl boyunca her seviyede mevcuttur. ATC sınıflara en fazla 15 öğrenciye kadar izin vermektedir ancak tipik olarak  bir sınıfta yılboyu en fazla 10 ila 12 öğrenci bulunmaktadır.

İlerleme Değerlendirmesi: 

İlerleme değerlendirmesi her hafta sınıfta yapılır. Öğrencilerin konuşma ve yazma çıktılarındaki ilerlemelerine özellikle odaklanır. Her hafta öğrencilere öğretmenlerinden konuşma ve yazma becerileri konusunda yapılandırılmış geri bildirimler verilir. ATC, öğrencileri her 8-12 haftada,  bir tam kur kadar geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Sertifikasyon:

Tüm öğrenciler, kurslarını tamamlandığında kısa bir didaktik rapor içeren, katılım sertifikası alırlar. Tüm raporlar, ülkelerine dönüşte eğitim kurumlarında krediler için kullanılabilecek, çalışılan saat sayısını içermektedir.

ATC Online:

Tüm yetişkin öğrenciler, varışlarından 1 ay önce ATC Online için kişisel girişlerini alacak ve ayrıldıktan sonra 3 ay boyunca erişimini koruyacaklardır.

Tam nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce kursları, akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

ATC Bray’de İngilizce kursu 20 saat veya üzerinde bir İngilizce kursuna kayıtlı tüm öğrenciler İngilizce seviyeleri yeterli görüldüğünde, ise “elective class” olarak biline haftalık toplam 3 saat ekstra dersi alabilirler. Seçilebilecek elective dersler business english, pronunciation, speaking veya Irish life and culture başlıklarda öğrencilerin seçimlerine göre farklılık göstermektedir.

Alanında uzman eğitim kadrosu ile çağdaş ve modern sınıflarda eğitim görebileceğiniz okulda dersler teknoloji yardımı ile interaktif şekilde yapılmaktadır. Okula kayıt olduğunuzda sizin için oluşturulan online portal üyeliği ile öğretmenlerinizin sizinle ilgili geri dönüşlerine ulaşıp hem gelişiminizi takip edebilir hem de tekrar ve ekstra çalışma amaçlı kaynaklar ile akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınız üzerinden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

ATC Bray Dil Okulunda sunulan programlar:

 • Genel İngilizce Kursları (Haftada 15/20 saat ),
 • Yoğun İngilizce Kursları ( Haftada 26 saat ),
 • Sınavlara Hazırlık Kursları ( B2 First Certificate, Advance, IELTS, TOEIC),
 • Gençler İçin Kurslar ve Yaz Programı,
 • İş Dünyası Programı,
 • Öğretmen Eğitimi Kursları (ELT),
 • Bireysel Öğrenim programlarıdır.

AİLE YANI

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Bray şehrinde ki tüm ev sahibi aileler Bray kasabasındadır ve çoğu okula yürüme mesafesinde, en fazla 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

 • İşinde uzman bir konaklama müdürü,
 • Misafirperver aileler,
 • Yarım pansiyon konaklama,
 • Yürüme mesafesinde konaklamalar.

ÖĞRENCİ DAİRELERİ

Daha bağımsız bir yaşam tarzı arayanlar için sunulan apartman ve yurt konaklaması seçenekleri her zaman bulunmaktadır.

Neptune & Altona Öğrenci Daireleri:

Okulumuzun hemen yanında, Bray, Co. Wicklow’daki Dunluice House’da bulunmaktadır. Öğrenci dairelerimiz Bray’deki okulumuzun hemen yanında bulunmaktadır.  Modern dairelerimiz tüm öğrencilerimiz için konforlu bir yaşam deneyimi sağlayacak şekilde tamamen döşenmiştir. ATC Öğrenci yurtları yıl boyunca kullanılabilir.

Özellikleri

 • Tek ve İki Yataklı Odalar.
 • Ortak banyo.
 • Tam Donanımlı Mutfak.
 • Oturma odası ile TV / DVD.
 • Çamaşır yıkama-kurutma makinesi.
 • Nevresim ve Havlular.
 • Bina genelinde Wi-Fi erişimi.

ÖĞRENCİ REZİDANSI

ATC Bray konutumuz Marine Terrace, Bray sahilinde, okulumuza sadece 700 metre mesafede ideal bir konuma sahiptir. Öğrenciler okula ve yerel olanaklara 5 dakikalık yürüme mesafesindeki İrlanda deniz ve Wicklow dağlarının panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirler. ATC öğrenci yurdu yıl boyunca kullanılabilir. Yurt yakın zamanda ATC’de eğitim görürken öğrencilerimiz için kalite, konfor ve geliştirilmiş genel yaşam deneyimi ile yenilenmiştir.

Özellikleri

 • Tek ve çift banyolu odalar,
 • İki yeni tam donanımlı mutfak,
 • Yeni döşenmiş iki oturma odası,
 • İki yıkayıcı / kurutucu,
 • Nevresim & havlular temin edilir,
 • Yurt genelinde Wi-Fi erişimi sağlanır.

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için rezidanslar harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664225be4b10c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225be4b10c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225be4b10c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225be4b10c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225be4cf95 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225be4cf95 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225be4cf95 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225be4cf95 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664225be4ee0b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664225be4ee0b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664225be4ee0b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664225be4ee0b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664225bec247e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664225bec247e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664225bec247e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664225bec247e a:hover{ color: #ffffff; }