Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan International Torquay Dil Okulu, 1992 yılında kurulmuştur. İngilizce öğrenmek için alternatif lokasyonlar arasında olan Torquay, şehir hayatından kaçıp sakin bir bölgede İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir. Kaplan Torquay Dil Okulu, Boxhill OET (Mesleki İngilizce Testi) (Occupational English Test) ve Trinity sınavları merkezidir.

İngiltere’nin dillere destan kapalı ve yağmurlu havasından ziyade güneşli günler geçirip, plajların tadını çıkarmak isteyenler için Torquay ideal bir seçimdir. Harika manzaraları, güzel sahilleri, kayalıkları ve canlı marinası ile ünlü, aktif, dostane ve güvenli bir yer olan Torquay’da İngilizce öğrenirken, ılıman iklimin tadını çıkarabilir, ömür boyu sürecek dostluklar kurabilirsiniz.

Keyifli, edebi, bir o kadar da eğlenceli bir şehir olan Torquay’da bulunan Kaplan dil okulu, şehir merkezine yürümeyle sadece 3 dakika mesafede yer almaktadır. Ayrıca bölgede tüm ana İngiliz şehirlerini de bağlayan mükemmel toplu ulaşım ağı bulunmaktadır. İngiliz Rivierası olarak da bilinen Torquay; yat limanlarına, şahane plajlara, kent meydanına, kafelere, küçük mağazalara ve restoranlara çok yakındır.

Torquay, Birleşik Krallık’ta İngiltere’nin güneybatı kıyısındaki Devon kontluğunun Torbay şehrine bağlı bir sahil kentidir. Torquay, eski İngiliz kültürünün havasına sahip bu küçük İngiliz kasabası oldukça turistik bir bölgedir. Torquay İngiltere’nin güneyinde yer almasından ötürü özellikle yaz aylarını güneşli ve sıcak geçirir. Bu nedenle yıllık yaklaşık 4 milyon turiste ev sahipliği yapar. Yaz mevsimlerinde dinamik, diğer mevsimlerde ise sakin sessiz bir yapıya sahiptir.

 • Okul Kapasitesi 80 öğrenci,
 • Sınıflarda öğrenci adedi 11-15,
 • Akıllı yazı tahtası gibi teknolojik donanımlara sahip 10 adet modern ve ferah sınıf,
 • Engelli erişimi,
 • Klima, ısıtma, otomatlar,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • 15 adet bilgisayara sahip bilgisayar laboratuarı/multimedya merkezi,
 • Öğrenci çalışma salonu, kütüphane,
 • Sıcak yemek servisi de yapılan ve helal veya vejetaryen tercihleri bulunan kafeterya,
 • Bahçe, güneş terası/veranda,
 • Ücretsiz açık hava yüzme havuzu,
 • Park yeri,
 • İbadet odası,
 • Öğrenci dinlenme salonu,
 • Okul gezi minibüsü bulunmaktadır.

Kaplan Dil Okullarında öğrenme yalnızca sınıfta, eğitim materyalleriyle sınırlandırılmaz. Bu sebeple, yeni arkadaşlıklar edinmesi ve yeni yerler keşfetmesi için sosyal programlarla öğrencilerini destekler. Öğrenciler, dersler ile İngilizcelerini geliştirirken, derslerden arta kalan vakitlerde ise okulun düzenlediği aktivitelere katılarak, başka ülkelerden öğrencileri ve kültürlerini daha yakından tanıma fırsatına sahip olurlar. Burada Kaplan’ın kendine ait minibüsleriyle, rehber eşliğinde okul dışı gezilere katılabilirsiniz. Okul tarafından düzenlenen etkinliklerden bazıları film akşamları, partiler, karaoke, salsa, disko, ata binme, futbol, voleybol, bowling, golf, tenis, sörf gibi sosyal sportif aktiviteler; Cornwall, Wales, Londra, Bath, katedral şehri Exeter, Plymouth, King Arthur’s Kalesi, Powderham Kalesi National Park, Dart nehri feribot turu, Totnes, Dartington Hall ve bahçeleri gibi gezilerdir.

Görülmesi gereken yerlerden bazıları;

KENTS CAVERN PREHISTORIC CAVES: Tarih öncesi mağaranın arkeolojik ve jeolojik özelliklerini görmeye her yıl birçok turist gelmektedir.

LIVING COASTS: Bir sahil hayvanat bahçesi olan Living Coasts, penguen, su samuru, kutup martısı ve birçok canlı türüne ev sahipliği yapmaktadır.

TORRE ABBEY MUSEUM: Manastır olarak kurulan bu iyi korunmuş tarihi bina günümüzde sanat müzesi olarak kullanılmaktadır.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Eğitimci Eğitimi: Bu program tamamen profesyonel bir kurs olup öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Donanımlı bir öğretmen olabilmek adına bir öğrenim sunar.

Yetişkinlere Yönelik İngilizce 40+: 40 yaş ve üstü yetişkinlere yönelik hazırlanmış 2 haftalık İngilizce eğitimi, aktivite ve gezileri içeren programlardır. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

OET Sınavı Hazırlığı: Sağlık alanında Mesleki İngilizce Testine (Occupational English Test) hazırlık programıdır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

Ayrıca Genel İngilizce akşam okulu programı tercihi de bulunmaktadır.

12-17 yaş arası öğrenciler için İngilizce kurslar sunan ayrı bir Torquay okulumuz daha vardır.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz.Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklama lokasyonları Torquay merkezdedir. Okula mesafesi yürüyerek 5-35 dakikadır.

REZİDANS

St. Michael’s

Bu samimi tesis, okulumuza sadece iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Bütün tek ve çift kişilik odalarının oda içi banyoları vardır ve bazıları muhteşem deniz manzarasına sahiptir! Modern, iyi donanımlı bir ortak mutfak, bir çalışma alanı ve hem dinlenebileceğiniz hem de diğer öğrencilerinizle tanışabileceğiniz bir salon ve yemek odası bulunmaktadır. Ayrıca çamaşırhane tesisi, bisiklet depo alanı, güneşlenme terası ve içinde Netflix bulunan bir televizyona sahip ortak alan bulunur. Odalar haftada bir temizlenir ve nevresimler iki haftada bir değiştirilir. Okula mesafesi yürüyerek 2, bisikletle 1 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürüyerek 5, bisikletle 2, otobüsle 2 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0a7c029aa0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7c029aa0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7c029aa0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7c029aa0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7c02dcad .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7c02dcad .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7c02dcad .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7c02dcad .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7c032210 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7c032210 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7c032210 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7c032210 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7c0bdc36 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7c0bdc36 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7c0bdc36 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7c0bdc36 a:hover{ color: #ffffff; }