Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Ünlü üniversite binalarının öne çıkan mimarisi ile ‘Hayal Kulelerinin Şehri’ olarak bilinen Oxford, dünyanın her yerinden turist ve öğrenci çeken bir şehirdir.

Oxford, dünyadaki en ünlü üniversite şehridir ve Kaplan International Oxford okulunda eğitim alarak bu tarihin bir parçası olabilirsiniz. İngiliz öğrenciler 1096’dan beri bu şehirde eğitim görmüşlerdir. Bu nedenle hareketli bir öğrenci şehri olarak kalan Oxford’da tarih ve eğitimin kokusunu almak mümkündür.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking’den İngiltere başbakanı David Cameron’a, tarihin en usta kalemlerinden Oscar Wilde’dan beyaz perdeden tanıdığımız Hugh Grant’a şehirle özdeşleşmiş Oxford üniversitesi yüzyıllar boyunca sanat, siyaset, edebiyat gibi alanlarda pek çok önemli mezun vermiştir.

Harry Potter’ın da çekildiği yemyeşil geniş alanlara, dünyanın en prestijli ve eski üniversitelerinin bulunduğu kampüslere ve Alice Harikalar Diyarı’nın ilham kaynağına sahip olan şehir, Oxford. Londra’ya yakın olmasına ek olarak muazzam yapıtları ve doğa güzellikleri ile Oxford dünyanın her yerinden turistlere ve öğrencilere ev sahipliği yapar.

Ortaçağdan itibaren eğitim alanında adından söz ettiren Oxford’da öğrencilerin nüfusu oldukça fazladır. Ortaçağ’ın ruhunun hala izlerini gösterdiği sokakları, kitapçıları, tarihi binaları, kafe ve restoranları ile Oxford ideal bir öğrenci şehridir. Bu şehirde okuyan öğrenciler adeta geleneksel ve modern yaşamı bir arada deneyimleme olanağı bulmaktadır.

Bu nedenle hareketli bir öğrenci şehri olarak kalan Oxford’da tarih ve eğitimin kokusunu almak mümkündür. Tozlanmış kütüphaneleri, Gotik manastırları ve ortaçağdan kalma ihtişamlı okulları ile ünlü Oxford’da İngilizce öğrenebilirsiniz.

Kaplan Oxford Dil Okulu, şehir merkezine çok yakın bir lokasyon olan Summertown bölgesinde Edward tarzı inşa edilmiş bir binada şehrin popüler yaşama kesimlerinden birinde yer alır. Okulun tam önünde otobüs durağı yer alıyor. Bu da okula ulaşımı oldukça kolay bir hale getiriyor. Ayrıca kentte bisiklet kullanımı oldukça yaygın ve güvenlidir. Okulun şehir merkezine mesafesi yürümeyle 23, bisikletle 6, otobüsle 6 dakikadır.

Oxford, Birleşik Krallık’ta İngiltere’nin güneydoğusunda konumlanan Oxfordshire kontluğunun bir şehridir. Oxford’daki her şeye ve her yere uzaklık, yürüme veya bisiklet mesafesindedir. Oxford, Londra’nın merkezine otobüsle sadece 90 dakika uzaklıktadır. Oxford – Londra arasında 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir ve her 20 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. Bu, öğrencilerin, konserlere, müzelere, sanat galerilerine, mağazalara ve pazarlara gitmek için Londra’yı çok kolay ziyaret etmelerini sağlamaktadır.

 • Okul binasının Edward stiline sahip hoş bir mimarisi vardır.
 • Okul Kapasitesi: 150 öğrenci,
 • Sınıf öğrenci mevcudu 11-15,
 • İnteraktif yazı tahtası ile donatılmış modern ve ferah 11 sınıf,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Ders süresi 45 dakika,
 • Klima, ısıtma, öğrenci çalışma merkezi, ibadethane, öğrenci salonu,
 • Barbekü alanına sahip bahçe,
 • Sıcak yemek servisi ve helal veya vejetaryen tercihi olan kafeterya,
 • Güneş terası/veranda,
 • 25 adet bilgisayara sahip multimedya merkezi/bilgisayar laboratuarı,
 • Engelli erişim olanağı bulunmaktadır.

Kaplan Oxford Dil Okulu, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Oxford ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Oxford dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar.

Bu aktivite programlarına katılarak;

 • Oxford Üniversitesi’nin ünlü kolejlerini gezebilir,
 • Pek çok ünlü edebiyatçıya ilham kaynağı olan şehri keşfedebilir,
 • Trenle günübirlik olarak Londra’ya gidebilir,
 • Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford-Upon-Avon’u ziyaret edebilir,
 • Cherwell nehrinde kayığa binebilir,
 • Panoramik manzaralar için St. Mary Church kalesine çıkabilir,
 • Christ kilisenin etrafında piknik yapabilir veya
 • Kapalı pazarda merak içinde alışveriş yapabilirsiniz.

Oxford’da toplu ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Ancak şehri dolaşmanın en keyifli yolu kesinlikle tarihi sokakları yürüyerek veya pedallayarak geçmektir. Yanı sıra bu keyifli öğrenci şehri ülkenin 24 saat başkent Londra’ya bağlı tek şehri olma özelliğini taşır.

Şehirde gezmeniz gereken müzelerden bazıları şunlardır;

PITT RIVERS MÜZESİ: Oxford’un en çok turist çeken yerlerinden biri olan müzede mutlaka görülmesi gereken arkeolojik ve antropolojik koleksiyonlar sergilenmektedir.

BODLEIAN KÜTÜPHANESİ: 26 İngiliz başbakan, 50 Nobel Ödülü sahibi ve Oscar Wilde ve William gibi yaratıcı beyinler dahil olmak üzere birçok Oxford mezunlarının geçtiği kütüphaneyi gezin.

ASHMOLEAN MÜZESİ: 1683 yılında kurulan, İngiltere’nin en önemli sanat ve arkeoloji müzelerinden biridir. 1200’den fazla görülmeyi bekleyen eserleri mutlaka ziyaret edin.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Eğitimci Eğitimi: Bu program tamamen profesyonel bir kurs olup öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Donanımlı bir öğretmen olabilmek adına bir öğrenim sunar.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

Kaplan Oxford Dil Okulu aynı zamanda Trinity sınav merkezidir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklama lokasyonları Kidlington, North Oxford, Marston, Headington, Cowley ve Blackbird Leys semtleridir. Okula mesafesi 20-45 dakikadır.

YURT

Student Castle: Konaklama tipi: 6 yatak odalı daire, tek kişilik oda, odada banyo, dairede mutfak. Yatak odasında televizyon, giysi dolabı, çalışma masası, sandalye. Mutfakta yemek pişirme gereçleri, çatal kaşık vb, mikrodalga fırın, fırın, ocak, ketle, buzdolabı. Tesiste ortak salon, ders çalışma alanları, spor salonu, çamaşır yıkama tesisi, bisiklet odası, 24 saat güvenlik hizmeti, süper hızlı kablosuz internet bulunmaktadır. Okula mesafesi yürümeyle 35, bisikletle 10, otobüsle 15 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 5 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_663f66ced6910 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f66ced6910 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f66ced6910 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f66ced6910 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f66cedb992 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f66cedb992 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f66cedb992 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f66cedb992 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f66cee067f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f66cee067f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f66cee067f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f66cee067f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_663f66cf7d449 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_663f66cf7d449 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_663f66cf7d449 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_663f66cf7d449 a:hover{ color: #ffffff; }