Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Dünyanın ilk sanayileşmiş şehri olan Manchester bugün büyük bir üniversite, sanat, medya, yüksek öğrenim ve ticaret merkezidir. Öğrenciler canlı gece hayatının, harika alışveriş fırsatlarının ve galeriler, müzeler, tiyatrolar ve müzik mekanları dahil çeşitli sanat ve kültürel aktivitelerin tadını çıkarabilirler.

Manchester Üniversitesi, ülkenin en kalabalık kampüslerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Manchester United ve Manchester City gibi uluslararası alanda tanınmış 2 spor kulübü olan şehir, 2008 yılında ‘dünyanın spor başkenti’ seçilmiştir.

Kaplan International Manchester Dil Okulu, 2011 yılında kurulmuştur. Kaplan International Dil Okullarının tüm standartlarına sahiptir. Türk öğrenci oranı diğer şehirlere göre daha düşüktür. Böylece diğer ülkelerden gelen sınıf arkadaşlarınızla daha fazla sosyalleşip İngilizce pratik yapma şansınızı artıracaksınız. Dil okulumuzda eğitim alırken sanki bir tatilde gibi hissedeceksiniz. Geniş ve etkileyici bir uluslararası öğrenci topluluğuna sahip Kaplan Manchester dil okulu, İngilizce dilini öğrenmek ve İngiliz kültürünü keşfetmek için harika bir yerdir.

Kaplan Manchester Dil Okulu, şehir merkezinin en ünlü ve en canlı caddelerinden olan Portland Caddesi üzerinde modern bir binada yer almaktadır. Restoran, bar ve tiyatro gibi mekanlara yürüme mesafesinde olup otobüs durağına sadece birkaç adım mesafededir. Bisiklet yolları, metro, tramvay, taksi, tren gibi araçlarla şehir merkezine kolayca ulaşılabilir. Okul aynı zamanda dünya klasmanındaki Premier Lig Futbol küplerinden Manchester United ve Manchester City stadyumlarına kısa mesafede yer almaktadır.

Manchester şehri, Birleşik Krallık’ta İngiltere’nin Kuzey-Batı İngiltere bölgesinde yer alır. “Manchester City” adlı metropoliten bölgenin yerel idare merkezidir. Kent, İngiltere’nin kuzeybatısında bulunup Londra’ya kara yolu ile mesafesi 257 km’dir. Kent ve şehir merkezi, Irwell Nehri’nin doğu sahilinde, Medlock Suyu ve Irk Suyu’nun birbirine kavuştuğu mevki yakınında konumludur. Şehrin güneyinde, M60 otoyolu “Northenden” semtinin ortasından ve M66 otoyolu ise “Wythenshaw” semtinin ortasından geçmektedirler. Her değişik yönlerden kentin ortasına giren çok hatlı demiryolları bulunmaktadır ve bunların çoğu Manchester’in ana tren istasyonu olan “Manchester Piccadilly” istasyonuna yöneliktir.

  • Okul kapasitesi 310 öğrenci,
  • Sınıf kapasitesi 11-15 öğrenci,
  • Ders süresi 45 dakika,
  • Ücretsiz kablosuz internet,
  • İnteraktif yazı tahtaları gibi son teknoloji donanıma sahip 11 adet modern ve ferah sınıf,
  • 15 adet bilgisayar bulunan bilgisayar laboratuarı/multimedya merkezi,
  • Öğrenci dinlenme salonu,
  • İbadethane, asansör, klima, ısıtma, içecek otomat makinesi

Kaplan International, öğrencilerinin eğitim alırken aynı zamanda hem yeni arkadaşlar edinebilecekleri hem de yeni kültürleri tanıyarak İngilizce pratiği yapabilmelerini hedeflemektedir. Okul içerisinde gerçekleştirilen birçok aktivite dışında, hafta içi ve hafta sonu gezi programları öğrenciler tarafından oldukça sevilmektedir. Manchester’da gezebileceğiniz birçok keyifli lokasyon vardır. Eğitim aldığınız sürece okulun düzenlediği etkinliklerden bazıları;

Dünyaca ünlü Manchester Şehir Stadyumu’na gidebilir,

Peak District National Park’a arkadaşlarınızla gezi düzenleyebilir,

Bilim ve Endüstri Müzesi’ni gezebilir,

Manchester’da bulunduğunuz sürece Liverpool, York ve Chester gibi yakın şehirleri ziyaret edebilirsiniz.

Manchester Eye’ın tepesine çıkıp şehrin ışıklarında kaybolabilir ya da Heaton Park’ta bir Pazar sabahı arkadaşlarınızla piknik yapabilirsiniz.

Galeri gezileri, Reggae geceleri, canlı gece hayatı, müze gezileri ile şehrin keyfini çıkabilirsiniz.

Royal Exchange Tiyatrosu’nu ziyaret edebilirsiniz,

Manchester’ın tarihi kanallarını deniz taksisi ile gezebilirsiniz,

Manchester Town Hall ve Salford Media City’yi gezebilirsiniz.

Affleck’s Palace, The Arndale ve Trafford Centre gibi ünlü alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilirsiniz,

Barların ve gece kulüplerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu: Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklama lokasyonları Manchester şehrinin tüm semtlerinde bulunmaktadır. Okula mesafesi 35-45 dakikadır.

STÜDYO DAİRE

Vita – Manchester: Barlar, restoranlar, sinemalar ve tiyatroların yakınındaki First Street semtinde bulunan Vita, 279 stüdyo daireden oluşmaktadır. Ayrıca açık, havadar ve çift katlı toplanma alanıyla huzurlu bir ortam sunmaktadır. Tüm dairelerde mutfak gereçleri içeren mini bir mutfak ve oda içi banyo bulunmaktadır. Binada ayrıca ortak bir salon ve çalışma alanı vardır.  Tesis; spor salonu, otomat, kafe, çamaşırhane, bisiklet deposu, piknik alanı, açık alan, kilitli depo ve 24 saat güvenlik gibi imkanlar sunmaktadır. Çarşaflar varışta değiştirilmekte ve odalar da haftada bir temizlenmektedir. 18 yaş ve üstü öğrenciler için uygundur. Okula mesafesi yürümeyle 20, bisikletle 8 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 5 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422585e95ee .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422585e95ee .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422585e95ee .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422585e95ee .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422585ebbde .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422585ebbde .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422585ebbde .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422585ebbde .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422585edc60 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422585edc60 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422585edc60 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422585edc60 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664225868a1dc a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664225868a1dc a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664225868a1dc a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664225868a1dc a:hover{ color: #ffffff; }