Manchester İngiltere’nin ikinci büyük şehri olarak adlandırılmaktadır. Gerek yaşamak için, gerekse iş olanakları sayesinde hem öğrencilerin hem de İngiliz halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Kent hayatı oldukça renkli olan Manchester, aynı zamanda birçok önemli noktaya da direkt uçuşların gerçekleştiği bir metropoldür. Aynı zamanda bu tarihi metropol Kuzey Batı’nın da turistik yerlere açılan kapısıdır.

2014 senesinde açılmış olan EC Manchester Language School , İngiltere dil okulları arasında prestijli bir yere sahip olan, köklü geçmişi ve profesyoneller tarafından hazırlanan kapsamlı müfredatı sayesinde İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen adayların en çok tercih ettiği popüler okullardandır.

EC Manchester, şehrin tam kalbinde, Manchester Piccadilly tren istasyonuna birkaç dakika yürüme mesafesinde ve Coach İstasyonunun karşısındaki caddede yer alır. Bu lokasyon ile şehrin tüm ana kültürel etkinliklerine ve öne çıkan yerlerine çok rahat bir erişim söz konusudur. Hatta dünyanın en meşhur futbol takımlarından biri olan Manchester United’ın stadyumu Old Trafford’a tren ile 10 dakika mesafede olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir. EC’nin Manchester’daki butik dil okulu kendine has tasarım özellikleriyle, bu devrimci, yenilikçi ve girişimci şehrin kalbinde yer almaktadır. Manchester dünya kalitesinde futbol takımlarına, canlı müzik dünyasına ve ‘Kuzey’in sıcakkanlı cazibesine sahiptir.

Profesyonel eğitmenleriyle dikkat çeken okul, programlarına 16 yaş ve üzerindeki öğrencileri kabul etmekte ve maksimum 15 kişilik sınıflarda ders işlemektedir.Öğrencilerine özel çalışma alanı olanağı da tanıyan okulda teknolojik imkanlar dahilinde pek çok yenilik de mevcuttur.

  • Genel İngilizce Kursu
  • Yoğun İngilizce Kursu
  • IELTS Sınavı Hazırlık Kursu
  • Akademik Yıl / Uzun dönem İngilizce Kursu
  • Birebir İngilizce Kursu

Yurtdışında dil eğitimi alırken, yalnızca sınıfta öğretmenin verdiği bilgiler ile ilerlemenin çok etkili olamayacağını, bilimsel tüm araştırmalar net bir şekilde ortaya koymaktadır. Asıl olan, teoride öğrenilen her şeyin pratikte de kullanılabilmesidir. Bu sebeple sosyal ortamların, etkinliklerin önemi göz ardı edilemez. EC Manchester, şehrin de okula verdiği doğal destek ile, öğrencilerine geniş bir yelpazede sosyal aktiviteler sunmaktadır. Ülkenin yüksek öğreniminin mihenk taşlarından biri olan University of Manchester sıklıkla gidilen yerlerden biridir. Kültürel olarak İngiliz tarihini ve geleneklerini gözlemlemek adına Imperial War Museum North, Manchester Art Gallery, AfflecksPalace, Museum of Scienceand Industry, gruplar halinde, rehberleri ile gezilen yerlerdendir. Bunların yanı sıra gerek Manchester’da gerekse oldukça yakın mesafedeki Liverpool’da dünyanın gözünü diktiği futbol kulüplerinin maçlarına da gitmeyi ihmal etmiyorlar.

Dersler sonrası sık sık bir araya gelebilmek adına kafe, bar veya restoranlarda buluşmalar düzenleyen EC’nin sosyal aktiviteleri bazen de kapalı ortamlarda gerçekleşebiliyor. Takımlar halinde bowling turnuvaları düzenlemeleri, film ve dizi serileri seyredilip kritiğinin yapılması gibi etkinlikler de öğrencilerin motivasyonlarını canlı tutmak için destek alınan organizasyonlardandır. Haftanın neredeyse her günü, derslerden sonra yapılacak bir etkinlik bulabilmek, EC’de oldukça rahat ve kolaydır.

Genel İngilizce

Bu programda bir derssaati 45 dakikadır ve haftada 20 ders saati eğitim verilir. Eğitimler resmî tatil olmadığı sürece her Pazartesi başlar, minimum 1 hafta kaydolunabilir.Başlangıçtan ileri seviyeye kadar her seviyede eğitim verilir, günlük İngilizce geliştirmek, akıcılık sağlamak ve iletişim becerileri ilerletmek için ideal programdır.

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce ile çok benzerliği olmasının yanı sıra zamandan tasarruf etmek için organize edilmiş bir programdır. Haftada 30 ders saati verilir. Kısa zamanda hızlı ilerlemenin yanı sıra programınızı kişiselleştirmek için de tercih edilen bir sekmedir, ekstra alacağınız derslerde bireysel eksikliklerinizi giderebilirsiniz.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programında haftada toplam alacağınız 30 ders saatinin 20 saatini genel İngilizce olarak, kalan 10 saatini ise mesleki becerileri uluslararası boyutlara taşıyabilmek amacıyla hazırlanmış özel başlıkları çalışarak tamamlarsınız. Bu eğitim programına katılmak için İngilizce seviyenizin minimum pre-intermediate (orta öncesi) olması gerekmektedir ve maksimum 10 haftalık program alabilirsiniz. Toplantı yönetimi, konferans konuşmaları, sunumlar, proje planlama, hedef belirleme, iş başvuruları, iş görüşmeleri mesleki İngilizce alanında sunulan başlıklardan bir kaçıdır.

Şehirde İngilizce

Yine 30 ders saati olarak sunulan programa maksimum 5 hafta katılabilirsiniz. 20 ders saati genel İngilizcenin üzerine alacağınız 10 ders saatinde amaçlanan, bulunduğunuz şehri kendi özellikleriyle tanımaktır. Haftalık bir ders arkadaşlarınızla birlikte yerel turistik yerleri deneyimlemek için okul dışında aktiviteler yapar, derse döndüğünüzde deneyimlerinizin üzerini tamamlayıcı eğitimlerinizi almaya devam edersiniz.

Akademik Dönem / Yıl

Her seviyede öğrenci kabul eden bu program 24 hafta ve üzerinde eğitim planlayan öğrencilerimiz için organize edilmiş bir çeşittir. Bu denli bir süreçte plan yapan kişiler, İngilizce bilgilerini profesyonel boyutlarda geliştirmek isteyen kişiler olurlar ya da İngilizce dilinde yüksek öğrenime hazırlık yaparlar. Bu sebeple uzun vadede, her beceride dil bilgisini geliştirmek isteyen öğrencilerimize sunulurlar. Haftada 20 ders saati olmakla beraber öğrenciler dolu dolu bir portfolyoya sahip olurlar.

Yoğun Akademik Dönem / Yıl

Yoğun akademik programı, akademik programdan ayıran en temel özellikle haftalık ders saatinin 10 ders saati daha fazla olmasıdır. Onun dışında, zamanı kısıtlı, ilerlemesi gereken seviye daha fazla olan öğrenciler için daha tercih edilir bir programdır. Sonunda çoğunlukla IELTS, TOEFL, TOIEC, Cambridge gibi uluslararası sınavlara katılır, skorlarını alırlar.

 IELTS Sınav hazırlık Kursu

Ders saatleri 45 dakikadır. Bu programın yıl içerisinde belirlenen özel başlangıç tarihleri vardır ve kontrol edilmelidir. Aynı zamanda kursa katılım için öğrencinin hali hazırda Intermediate (Orta) seviyesinde olması gerekir. Manchester’da 30 ders saati olarak sunulan IELTS hazırlık programının 20 ders saati genel İngilizce, 10 ders saati sınav odaklıdır. Programa minimum 4 hafta maksimum 23 hafta katılım sağlanabilir.

Birebir özel ders

Katıldığınız program ne olursa olsun, isteğiniz doğrultusunda, istediğiniz miktarda, bire bir özel ders alabilirsiniz. Okulun sağladığı tüm imkanların dışında kalan spesifik talepleriniz için rahatlıkla bu hizmetten de faydalanabilirsiniz.

Staj

Bu programı maalesef Türk öğrencilerimiz değerlendiremiyor fakat Avrupa Birliği’ne ve Avrupa Ekonomik Alanı’na dahil olan vatandaşlar için, minimum 4 hafta, haftada 30 ders saati alınması durumunda, İngilizce seviyeleri de UpperIntermediate(orta üstü) ise, EC English tarafından 4 hafta ile 12 hafta arasında iş yerleştirmesi yapılabilir.

EC Language School Manchester öğrencilerine eğitim süreleri boyunca konaklayabilecekleri 2 tür alternatif sunmaktadır. Konaklama doluluk oranları yıl içerisinde değişiklik göstermektedir.

– Aile yanı Konaklama : Hem İngiliz kültürünü yakından tanımak hem de tüm gün İngilizce konuşulan bir ortamda pratik yapabilme imkanı sunduğundan ideal konaklama alternatifleri arasında yer almaktadır. Toplu taşıma ile en fazla bir saat uzaklıkla bulunan Manchester ve yakınlarındaki ailelerle birlikte tek veya çift kişilik, paylaşımlı veya özel banyolu seçenekleri sunulan odalarda yemek dâhil veya hariç olarak kalabilirsiniz.

– Öğrenci Yurdu Konaklama : Toplu taşıma ile okula en fazla yarım saat uzaklıkta bulunan okulun anlaşmalı olduğu yurtlarda tek kişilik, özel banyolu, yemeğin dahil olmadığı odalarda diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle bir arada kalabilirsiniz. Böylece yeni kültürler tanıyıp yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_663f34747bedb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f34747bedb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f34747bedb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f34747bedb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f34747e423 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f34747e423 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f34747e423 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f34747e423 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f347480bc3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f347480bc3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f347480bc3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f347480bc3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_663f34751640b a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_663f34751640b a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_663f34751640b a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_663f34751640b a:hover{ color: #ffffff; }