117 yılı aşkın süredir profesyonel anlamda İngilizce dil eğitimi konusunda katılımcılarına destek olan ve onları en hızlı ve etkili şekilde hedeflerine ulaştırmayı amaçlayan Berlitz Manchester, Kuzey’in taçsız başkenti Manchester şehrinin tam merkezinde konumlanmış, bu bölgenin en prestijli dil okullarından birisidir.

Berlitz Manchester Dil Okulu, %95’in üzerinde öğrenci memnuniyetine sahip olan, eğitim kalitesi, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik program alternatifleri, modern & donanımlı sınıfları ve farklı iş uzmanlıklarına göre uyarlanmış olan profesyonellere yönelik İngilizce kurslarıyla dikkat çekmektedir.

Berlitz Dil Okulları, İngiltere’deki tüm dil eğitimi veren kurumları göz önünde bulundurduğumuzda en köklülerinden biri olduğunu gördüğümüz bir eğitim kuruluşudur. 1900 senesinde Maximillan Berlitz tarafından kurulmuş ve o zamandan bu yana binlerce öğrenci ile yolları kesişmiş, hayatlarında iz bırakmıştır. Okulun temel amacı öğrencilerinin hedeflerine ve kariyerlerine yardımcı olabilmek adına dil eğitim süreçlerinde maksimum verimi sağlamaktır.

İngiltere’ nin kuzey batısında yer almaktadır ve ülkenin en önemli kültür, tarih ve ekonomi merkezlerindendir. Berlitz Dil Okulları’nın Manchester şubesi hem şehirde yaşayanların hem de farklı sebeplerle şehre ziyarete gelenlerin çokça ziyaret ettiği, pek çok restoran, kafe, alışveriş dükkanlarının bulunduğu St. Peter’s Meydanı’na ve Albert Meydanı’na oldukça yakın bir konumdadır. Futbol takımları ile de oldukça ünlü olan bu şehir, İngiltere’ nin pek çok yerine göre daha uygun yaşam maliyetleri sunmaktadır. Manchester’ın ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan Berlitz Manchester Dil Okulu tren, otobüs ve metro ile kolaylıkla ulaşılabilir mesafededir. Manchester İngiltere’nin gelişmişlik düzeyi açısından en önde gelen şehirlerinden birisidir ve aynı zamanda Beta Dünya Şehri konumundadır.

Okulda 13 derslik mevcuttur, derslikler ferah ve çalışmaya oldukça uygun, öğrencilerin vakit geçirirken şikâyet etmedikleri ortamlardır, teknolojik donanımları vardır. Okulun girişinde resepsiyonun olduğu alanda bir de dinlenme alanı mevcuttur, öğrenciler burada boş zamanlarını ve ders aralarını değerlendirebilirler. Aynı yerde kullanabilecekleri, internet bağlantıları olan bilgisayarlar da vardır. Hepsinin dışında bir Learning Resource Center (Öğrenim Kaynakları Merkezi) mevcuttur, öğrenciler buradan kitap, audio gibi ekstra materyallerle çalışmalarını destekleyici aktiviteler yaratabilecek kaynakları edinirler.

Berlitz’in diğer okullara göre onu çok farklı kılan bir özelliği vardır; bu kurumun içerisinde 6 aylıktan 5 yaşa kadar çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir kreş mevcuttur. Kreş hem öğrencilere hem de dışarıdan kişilere açıktır, tüm gün çocuklar güvenli ve sağlıklı bir şekilde zaman geçirirken aileleri derslerine girebilir, eğitim süreçlerini aksatmadan başarılı bir şekilde süreci götürebilirler.

İngilizceyi öğrenirken, aynı zamanda sınıf içerisinde öğrenilen her türlü dil bilgisi, kelime, ses bilgilerini gündelik hayata yansıtabilmek, öğrenimi edinmeye çevirebilmek adına Berlitz de diğer okulların yaptığı gibi, ders sonraları ve hafta sonları aktiviteler organize eder. Sınıf arkadaşlarınızla Manchester’ı ve çevresindeki diğer şehirleri, başkent Londra’yı, İngiliz kültürünü, sanatını, müziğini ve sporunu keşfedebilirsiniz.
Aynı zamanda okulda da oluşturulan takımlarla gerçekleştirilen küçük turnuvalar öğrencilerin motivasyonlarını olumlu yönde etkilemektedir. Bowling turnuvaları, futbol maçları öğretmenler ile öğrencilerin arasındaki ilişkileri de sıcak tutan etkinliklerdir.

Şehir; mimarlık, kültür, müzik sahnesi, medya, bilimsel çalışmalar, mühendislik, spor kulüpleri ve sosyal etkinlikler gibi alanlarda başarıları ile tanınmaktadır. Manchester önemli bilimsel gelişmelere sahne olmuştur. Atomun ilk parçalandığı ve demiryolunun ilk inşa edildiği yer olarak bilinir.

Berlitz Manchester Dil Okulu’ndan yürüme mesafesiyle dünyaca ünlü Old Trafford Stadyumu’na, Manchester Art Gallery ve Science and Industry Museum’a ulaşabilirsiniz.

Berlitz Manchester School, öğrencilerin dil gelişimini desteklemesi, sosyalleşmesi ve konuşma pratiği yapabilmesine olanak sağlayan bir konumda yer almaktadır. Hafta sonları öğrenciler için China Tower, Old Trafford ve çeşitli müzelere geziler düzenlenir.

 • Genel İngilizce Kursu
 • Yoğun İngilizce Kursu
 • Süper Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi Kursu
 • Akademik & IELTS İngilizce Kursu
 • Cambridge Sınavı Hazırlık Kursu
 • Havacılık alanında İngilizce Kursu
 • Kabin Memurluğu İngilizce Kursu
 • Tıp Alanında İngilizce Kursu
 • Ordu için İngilizce Kursu
 • Hemşireler için İngilizce
 • Avukatlar için İngilizce Kursu
 • Öğretmenler için İngilizce
 • Birebir İngilizce Kursu

Berlitz Manchester Dil Okulu tarafından sizlere sunulan bazı konaklama seçenekleri şunlardır:

– Aile Yanı Konaklama : Bu konaklama türü, dil okulunda eğitim alacak olan öğrencilere İngiliz kültürünü daha yakından tanımak, anlamak ve yaşamak anlamında en etkili yöntem bu konaklama seçeneği olacaktır. Tek öğün yemekli, çift öğün yemekli, tek kişilik oda ve paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur.

– Öğrenci Yurdu Konaklama : Yabancı öğrencilerle birlikte kalabileceğiniz ve farklı kültürleri tanıyabileceğiniz öğrenci yurtları genel olarak tek kişiliktir ve yemeksizdir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfc4e52a815 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc4e52a815 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc4e52a815 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc4e52a815 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc4e52cb4c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc4e52cb4c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc4e52cb4c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc4e52cb4c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc4e52ef28 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc4e52ef28 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc4e52ef28 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc4e52ef28 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4e58445e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4e58445e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4e58445e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4e58445e a:hover{ color: #ffffff; }