LAL

LAL dil kursu İngiltere, Amerika, Malta, İrlanda ve Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi sunan ve 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip bir kurumdur. İngilizce dil eğitiminde 1980 yılından beri faaliyette olan LAL Language Centers öğrencilerine yüksek kalitede eğitim ve eğlence, aktivite programları sunmaktadır. Öğrenirken eğlenmeyi, eğlenirken öğrenmeyi önemsemektedirler. LAL Language Centres (LALLC), her yerde tanınmış reçete yazan ulusal yetkililer tarafından tamamen akredite edilmiştir. İngiltere’de, LAL programları British Council ve İngiliz UK tarafından ortaklaşa izlenen bir program olan Accreditation UK tarafından akredite edilmiştir. LAL, Londra’da şehir merkezinden trenle 25 dakika mesafede, Twickenham’da 2010 yılında kurulmuştur. Twickenham, Richmond-upon-Thames bölgesinin ana merkezidir. Twickenham, güzel sokakları, hafta sonu pazarları, küçük dükkanları ve geleneksel pub’ları ile Londra’nın tipik bir İngiliz bölgesidir.

Okulumuz bir çok restoran, kafeterya, bar ve mağazaya sahip hareketli bir bölgedir. Ayrıca, bölge müzeleri, sanat galerileri, tarihi binaları, açık alanları öğrenciler için keyifli zamanlar geçirebilecekleri olanaklar yaratmaktadır. Twickenham, okula yakın bir mesafede yer alan ünlü Rugby Futbol Federasyonu ve Twickhenham Stadyumuna ev sahipliği yapmaktadır. Londra’da gelişmiş toplu taşıma sistemi ile Twickenham’dan şehir merkezine ulaşım kolayca sağlanmaktadır.

İngiltere’nin başkenti olan Londra, Birleşik Krallık’ın en büyük ve en kalabalık metropol şehridir. Londra binlerce yıllık tarihi ile ülkenin finans, politika, eğitim, eğlence, kültür, sanat ve  moda merkezi durumundadır.Dünya çapında galerileri , tiyatroları , kafeleri, kulüpleri , müzeleri ve restoranları ile bilinen heyecanlı bir şehirdir. Öğrenciler için kültürel yönden zengin bir ortamda ve İngilizcenin anadilli olduğu bir  ülkede eğitim almak en doğru kararlardan biri olacaktır.

LAL Londra, en son gelişmelere uygun olarak ve mükemmel bir öğrenme ortamı sağlamak için yeniden yapılandırılan modern bir binada bulunmaktadır. Okulun içerisinde 10 tam donanımlı sınıf, lobi, bilgisayar laboratuvarı, dinlenme merkezi bulunmaktadır. Okulda kablosuz internet erişimi mevcuttur. LAL Londra Dil Okulu’nda sınıf mevcudu sayısı en fazla 12 öğrenci olarak belirlenmiştir. Business sınıfında interaktif beyaz yazı tahtası ve diğer sınıflarda interaktif dersler için 50″ HD televizyon ve Apple TV bulunmaktadır. Okulda ayrıca öğrencilerin ders dışı çalışmalarına devam etmelerine yardımcı olacak bir kitapçı ve ödünç verme servisi olan kütüphane vardır. LAL Language Centres tam yada yarım günlük turlarıyla,kültürel etkinlikleriyle,spor etkinlikleriyle eğlenceli maceralar sunmaktadır. Rakipsiz eğlence programlarıyla bölgeyi keşfetmenize yardımcı olacaktır. Turistlerce gidildiğinde görülmeden dönülmeyen Buckıngham sarayı,Parlamento binası ve bunların yanı sıra Kule Köprüsü olarak bilinen Tower Bridge ve Avrupa’da bilinen en yüksek dönme dolabı olan London Eye görülmeye değer. Ayrıca önemli müzeleri,sanat galerileri,birinci sınıf restoranları,gece kulüpleri ve tiyatrolarıyla boş zamanlarınızı dolu dolu geçirebilirsiniz.

 • Genel İngilizce Kursu
 • Yoğun İngilizce Kursu
 • Premium İngilizce Kursu
 • IELTS Sınavına Hazırlık Kursu
 • Yoğun IELTS Sınav Hazırlık
 • Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursu
 • TOEIC Testine Hazırlık Kursu
 • Hukuk İngilizcesi Kursu
 • İş İngilizcesi Kursu
 • Birebir dersler
 • 30 / 40 yaş grubuna özel dersler
 • Öğretmenlere yönelik dil kursları (Teacher training)

Aile Yanında Konaklama

İngiliz bir aileyle kalmak, İngiliz hayat tarzını keşfetmek ve derslerde öğrendiğiniz İngilizce’yi kullanmak için harika bir yoldur. Ev sahibi ailelerimizi büyük bir dikkatle seçiyor ve size tek kişilik ya da paylaşılan bir oda sunacak doğru evi bulmayı hedefliyoruz. Bir başka popüler konaklama türü olan bu seçenek, İngiliz bir ev sahibi aileyle yaşama deneyimi edinmek ve düzenli olarak İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aileler emekli bir çift, çocuklu aileler, çocuksuz bir çift, çocuğu ile yaşayan bir anne ya da baba veya tek bir kişi olabilir.Öğrencilere hangi tür yemekten hoşlandıklarını ya da hoşlanmadıklarını ev sahiplerine söylemeleri tavsiye edilir, bunun yanı sıra akşam yemeği saati ya da akşam eve geliş saati konusunda da konuşulması ve anlaşılması hem ev sahibinin hem de öğrencinin zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri açısından önemlidir. Öğrenciler aileyle birlikte akşam yemeği yiyecekleri ve hem oranın “aile hayatını” görecekleri hem de İngilizce pratiği yapacakları için saatler konusunda baştan anlaşılması daha iyidir. Öğrencilerin izin almadan mutfağı kullanmamaları ve ev sahiplerinin dolabından ya da raflarından yiyecek almamaları beklenir.Bağımsız olmaları için öğrencilere genelde evin anahtarları verilir. Nevresimler aile tarafından verilir ve çamaşırlar konusunda yardım teklif edilebilir, bunun yanı sıra kaldığınız yerin yakınlarında makul fiyatlarda hizmet veren çamaşırhaneler de bulunmaktadır. Banyo ve deniz havluları normalde aile tarafından sağlanmamaktadır.

 

Otel

 St Giles Hotel

St Giles Hotel kişiler, gruplar ve aileler için 303 adet geniş odasıyla hizmet vermektedir. Tüm odalar geniş, aydınlık, havadar ve ses geçirmezdir. Otelin tamamında (ek ücret karşılığında) kablosuz internet bağlantısı vardır.Otelde kahvaltı sağlanmaktadır. Öğle yemeği ve akşam yemeği ek ücrete tabidir. Tek ve çift kişilik odaları mevcuttur. Çift kişilik odalarda kalmak için birlikte gelen 2 öğrencinin birlikte kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Odalarda çay, kahve yapma imkanı, saç kurutma makinesi, TV, radyo, telefon, klima bulunur. Okula ulaşım metro ile 15 dakikadır. Londra merkeze 35 dakika sürer.

Alexander Pope Hotel

Okuldan 10 dakika uzaklıktadır.Tüm modern konforlara sahip geleneksel bir pubın karakteri ve misafirperverliği. İsteğe bağlı kahvaltı ile tek kişilik, ikiz veya çift kişilik odalar. Akşam yemekleri pub’da mevcuttur.

 

Rezidans

 LAL Allied House

Rezidans okulun karşısında yer almaktadır.Twickenham’da yaşayan her şeyin keyfini doğrudan okulun üzerinde çıkarmak için mükemmel bir seçenektir. Kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.Öğrencilerin kullanımı için tam donanımlı ortak mutfak.Çift kişilik ve ortak odalar ve bir tek kişilik oda mevcuttur. Ortak odalar üç kişiliktir. Tüm odalarda kablosuz internet erişimi mevcuttur. Çift kişilik ve ikiz odalar tek kişilik kullanım için rezerve edilebilir. İçinde banyosu bulunan oda, kişi başına daha düşük bir fiyata çift kişilik oda olarak sunulmaktadır, ancak iki öğrenci tarafından birlikte rezerve edilmesi gerekir. örneğin bir çift veya iki arkadaş. Aksi takdirde, içinde banyosu bulunan oda ikiz olarak sunulur ve ayrı olarak rezerve edilebilir. Her odada depolama alanı olan tek kişilik yataklar, komodin ve lamba, her öğrenci için masa ve sandalye ile bagaj ve paltolar için bir raf bulunmaktadır.

Bir çift kişilik / ikiz yataklı oda içerisinde banyo bulunmaktadır. Diğer odalar bir banyoyu paylaşmaktadır.Ücretsiz kablosuz internet erişimi.Çamaşır makinesi ve ütü ücretsiz olarak temin edilebilir.  Nevresimler temin edilmektedir. Öğrenciler kendi havlularını getirmelidir. Odalar haftada bir kez temizlenir / servis edilir. Yatak çarşafları haftada bir kez değiştirilir.

Twickenham

Bağımsız yaşam için ideal olan ortak bir ev, LAL Londra’dan sadece 20 dakika.  Kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.Tam donanımlı ortak mutfak.Tüm odalarda kablosuz internet erişimi mevcuttur. Çift kişilik ve ikiz odalar tek kişilik kullanım için rezerve edilebilir. Her odada tek / çift kişilik yataklar, depolama alanı, başucu masası ve lamba, masa alanı ve her öğrenci için sandalye vardır. 2 ortak banyo. Ortak odalara bağlı 2 oda içi banyo. Ücretsiz kablosuz internet erişimi. Çamaşır makinesi ve ütü ücretsiz olarak temin edilebilir.Nevresimler temin edilmektedir. Öğrenciler kendi havlularını getirmelidir. Odalar haftada bir kez temizlenir / servis edilir. Yatak çarşafları haftada bir kez değiştirilir.

Grosvenor Hall

Okula 2 dakika uzaklıktadır. Grosvenor Salonu, LAL Londra yolunun hemen karşısında elverişli bir konuma sahip düşük maliyetli bir öğrenci evidir. Kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Tam donanımlı ortak mutfak. Tek kişilik odalar. Tüm odalarda kablosuz internet erişimi mevcuttur. Her odada tek kişilik yatak, depolama alanı, başucu masası ve lamba, çalışma masası, sandalye ve lavabo bulunmaktadır. Ortak banyolar. Her odada bir lavabo vardır. Elektrik, ısınma ve aydınlatma fiyata dahildir. Elektrik 230V, 50Hz AC. Ücretsiz kablosuz internet erişimi. Nevresimler temin edilmektedir. Öğrenciler kendi havlularını getirmelidir. Odalar haftada bir kez temizlenir / servis edilir. Yatak çarşafları haftada bir kez değiştirilir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66415e9d1cb78 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66415e9d1cb78 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66415e9d1cb78 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66415e9d1cb78 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66415e9d1ecb2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66415e9d1ecb2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66415e9d1ecb2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66415e9d1ecb2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66415e9d20ee0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66415e9d20ee0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66415e9d20ee0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66415e9d20ee0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66415e9d8e8c1 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66415e9d8e8c1 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66415e9d8e8c1 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66415e9d8e8c1 a:hover{ color: #ffffff; }